User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
54 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Peugeot 208 GTİ alınır mı?

Mehmet Opc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Peugeot 208 GTİ alınır mı?

Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda 208 GTİ almayı düşünüyorum fakat kafamda bazı soru işaretli var. Ustam çok arıza çıkartan başını ağrıtıcak bir araba dedide yeni THP'ler hakkında pek bi bilgim yok kronik sıkıntısı varmıdır? Alıcağım aracın motoruyla oynamayı düşünmüyorum filtre kiti yaparım dahada bişey yapmayı düşünmüyorum. Birde Yol tutuşu konusunda tereddütlerim var nasıldır dengelimidir ve yola tutunmasında sorun yaşanır mı? Fren hakkında'da bazı tereddütlerim var frenleri nasıldır? Güven verir mi son olarak istanbulda sadece GTI'lara bakan bi usta varmıdır? Biraz pinpirikliyimdir en ufacık bişey olunca gideceğim bir usta önerirmisiniz. Son olarakta 80 bin bütçem var başka önerebileceğiniz araç var mı? Arayışım tek kapı spor gidişi yol tutuşu ve frenlerinin iyi olabilecek bir araç düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Mehmet Opc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,

Yakın zamanda 208 GTİ almayı düşünüyorum fakat kafamda bazı soru işaretli var. Ustam çok arıza çıkartan başını ağrıtıcak bir araba dedide yeni THP'ler hakkında pek bi bilgim yok kronik sıkıntısı varmıdır? Alıcağım aracın motoruyla oynamayı düşünmüyorum filtre kiti yaparım dahada bişey yapmayı düşünmüyorum. Birde Yol tutuşu konusunda tereddütlerim var nasıldır dengelimidir ve yola tutunmasında sorun yaşanır mı? Fren hakkında'da bazı tereddütlerim var frenleri nasıldır? Güven verir mi son olarak istanbulda sadece GTI'lara bakan bi usta varmıdır? Biraz pinpirikliyimdir en ufacık bişey olunca gideceğim bir usta önerirmisiniz. Son olarakta 80 bin bütçem var başka önerebileceğiniz araç var mı? Arayışım tek kapı spor gidişi yol tutuşu ve frenlerinin iyi olabilecek bir araç düşünüyorum.

Teşekkür ederim.

THP sahibiyseniz olumlu yorumlar görülebiliyor, ama RCZ,208 , 308 hatta 508'de bile araç baktım ancak olumlu yorumlar olumsuzun 3 katı olduğu için THP'den uzak durmak mantıklı olacağını düşündüm. Bu sadece ön yargı tabi, GTi sahibi arkadaşlar araç hakkında daha detaylı bilgileri verecektir.. Ben THP'den korkuyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı NurkanA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    THP sahibiyseniz olumlu yorumlar görülebiliyor, ama RCZ,208 , 308 hatta 508'de bile araç baktım ancak olumlu yorumlar olumsuzun 3 katı olduğu için THP'den uzak durmak mantıklı olacağını düşündüm. Bu sadece ön yargı tabi, GTi sahibi arkadaşlar araç hakkında daha detaylı bilgileri verecektir.. Ben THP'den korkuyorum
    olumsuz yorumlar olumlunun 3 katı olduğu için olacak orası düzenleme yapamıyorum

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    208 fiyat performans sınıfında oldukça başarılı hem model olarak yüksek alınabiliyor bütçeye gore

thp ye gelince bakımlı olduktan sonra çok sıkıntı cıkarıcak bir motor değil , belli başlı birkaç parçanın omru kısa olduğundan dolayı masraf çıkardığı oluyor fakat bakımlısı çok çok eğlenceli ve başarılıdır

istanbulda sadece gti bakan yok ama bu araçlarla ilgilenen birsuru yer var

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakımları eksiksiz yapılmış thp adamı üzmez. Bu klasik bakarsan bağ bakmazsan dağ olur muhabbetidir. F/p olarak en mantıklı seçenek bence.

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    thp motordan korkmayın, arkadaşlarında dediği gibi kronikleri giderilmişse sıkıntı yaratmaz. tek korkmanız gereken Peugeot ve bitmek bilmeyen elektronik problemleri olur.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    thp motordan korkmayın, arkadaşlarında dediği gibi kronikleri giderilmişse sıkıntı yaratmaz. tek korkmanız gereken Peugeot ve bitmek bilmeyen elektronik problemleri olur.
    Bitmek bilmeyen elektronik problemleri en son 307lerde son buldu, daha sonraları sıkıntı kalmadı pek.

Bence gti tam bir fiyat performans aracı, aracımı satabilirsem ben de almayı düşünüyorum, çok istediğim bir araç. Donanım, fren, performans, kısacası herşey var.

Gkn55 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bitmek bilmeyen elektronik problemleri en son 307lerde son buldu, daha sonraları sıkıntı kalmadı pek.

Bence gti tam bir fiyat performans aracı, aracımı satabilirsem ben de almayı düşünüyorum, çok istediğim bir araç. Donanım, fren, performans, kısacası herşey var.
    13 ay rcz thp200 kullandım. benim aracımda pek son bulmuş görünmüyordu

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Şu pejo ve elektronik sıkıntısı mevzusu gerçeği pek yansıtmıyor. Sehir efsanesi gibi biliyorsun ama varlığını kanıtlayamıyorsun. 2000 senesinden beri kapıda her zaman pejo grubundan araba oldu. Kronik olarak bu elektronik sorunlarından bir tane başımıza gelmedi. 307 ilk üretildiğinde yaşanan sıkıntıları komple markaya yıkmak doğru değil. Elbette her markanın belli başlı sorunları olabiliyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılmış aynı şey

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Gkn55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    13 ay rcz thp200 kullandım. benim aracımda pek son bulmuş görünmüyordu
    4 tane pejomuz oldu, 1i sıfır olmak üzere. Şuan hala pejo kullanıyorum, hiç elektronik arızası yaşamadım. Şans mı diyelim o zaman

Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kuzenim rcz ilk ciktigi zaman aldı.1 sene Cayır cayır gazlayarak kullandı. Soğuk motora kontak basıp tapagaz gidiyordu. Bir kere problem yaşamadı.

leventrc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    406’ yı 0 km alıp 3 sene 160.000km kullanmıştı zamanında. 407 yine aynı şekilde 90.000km. Anneme 206 almıştık 70.000km kullandı. Sonra ben 18 yaşımı devirdikten birkaç sene sonra 207RC aldım 0km ve 60.000km kullandım. Elektroniksel ya da mekanik olarak hic sorun yaşamadık bu araçlarda. Bakımdan bakıma servise gitti. Yani bence elektroniksel olarak ya sorunsuzlar; ya da tamamen şans işi. Bir şey diyemedim.

Thp motor konusunda da 208’in thp sinde bakımlar aksatılmadığı sürece bir sorun çıkaracağını sanmıyorum. Ama tabi geçmişinde de bakımları aksatılmamış bir otomobil olması lazım. Thp temelli motor yıllarca kullandım. Bakımlarını eksiksiz yapar nazik davranırsan ( soguk marşla gazlama gibi şeylerden kaçınırsan. ) ve gırtlak yüklemezsen hicbir şey olmaz. Bir kaç parçası biraz erken aşınıyor. Bu da günümüzde her motorda var zaten. O kadar olur O performansa o yakıt tüketimi her zaman tercih sebebi de olmuştur.

208GTİ’ da fiyat - performans oranı oldukça iyi. O bütçelerde 208GTİ alırmıydım? Kesinlikle alırdım...

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2016 nisan beri 208 gti kullanıyorum, tavsiye derim. Çok zevkli araç. Makyajsız kasada bütçenize uygun araç bulabilirsiniz. Yakın zamanda 90.000 TL altına temiz gti bulmak zor olacaktır.

Sadece ön takımdan ses sorunu yaşadım, onda da 2 amortisör değişti garantiden.

İstanbul’da ebay diye bir servis varmış, gidenler oluyor gti larıyla.

Direksiyon tepkileri, yol tutuşu tatminkar. Frenler biraz daha iyi olabilir.

Anıl E. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    152 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı fthdrn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kuzenim rcz ilk ciktigi zaman aldı.1 sene Cayır cayır gazlayarak kullandı. Soğuk motora kontak basıp tapagaz gidiyordu. Bir kere problem yaşamadı.
    şans olmuş,1.5 sene sonra kontağa basacağı anlamına gelmiyor fatih beyciğim

fiyat performans arabasıdır,donanım olarak da sunduklarını o fiyatlara verebilecek araba pek yok

ben tipinden dolayı almazdım.
    imzasız..

OnurJDM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yaklaşık 1.5 yıl 207 Lemans kullandım Stage 1 olarak , Alırken dikkat etmen gereken kronik olan Yüksek basınç pompası , Thermostat gibi parçaları değiştirilmişmi ona bakman. Değişmediyse heran sorun çıkartabilicek parçalar onun dışında bi sıkıntısını görmedim.

immortalboss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de çok fransız sevmem ama her aracı kullanan kişinin dikkati, aracının bakım durumu göz önünde bulundurularak 30 yaşında bir araba ile dünya turuna bile çıkarım. Alırken 3-5 fazla verip temizini bulun. Keyifle sürün.

Rec.O - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende 207 gt kullanıcısıyım. Kronik sıkıntıları olarka kurum sorunu harici pek bi sıkıntısı olmuyor Allah var. Ama denilen gibi bakımlısını almak lazım ben aldıktan sonra yaklasık 2-3 bin tl masraf yaptım kafama göre olması için sorun olmasada ilerde sorun yaratabilecke parçalarıda değiştirdim. Bence 208 tip olarakda donanım olarakda o paralara alınabilecek en güzel araclardan birisi.
    AP Type-R

korkmazz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kanka mito dan sonra gidiş olarak tatmin edecektir frenler konusunda aynı şeyi söyleyemeyeceğim mitonun Brembolarının yerini tutmaz diye düşünüyorum.Yalnız fiyatlarda almış başını gitmiş her araba gibi 3-4 ay önce lacivert atmıştım sana bir tane keşke alsaymışım onu 15 k üstüne koymuş fiyatlar
    ALFA ROMEO MİTO QV

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler