User Tag List

18 sonuçtan 1 ile 18 arası

Konu: B7 Kasa Passat Nasıldır?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

B7 Kasa Passat Nasıldır?

Herkese selamlar.

FD6 kasa civic aracımı satıp hem konfor hem de sorunsuz dizel araç binme isteğimden dolayı Passat bakıyorum.

Özellikle manuel, beyaz olacak ve trendline olmayan mümkünse sunroof ve ışık paketli bir araç bakacağım.

Bu araçlarla tecrübesi olanlar varsa iyi- kötü yönlerini paylaşırlarsa çok sevinirim selamlar.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2.0tdi 177hp highline olanları güzel bir tebessüm bırakır.
    Bulabilirseniz tabiki..
    Bu bahsettiğim araçtaki dsg 6ileridir. Sorunsuzdur.. tavsiye ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulabilirseniz tabiki..
    İşin açıkçası fiyarları yakın olduğu için 1.6 değil 2.0 bakayım dedim fakat kmleri çok yükselmiş. Almışken 5-6 yaşında bir araç için 110 120 bin kotasını koydum ondan dolayı. Dsg'den biraz uzak duruyorum söylentilerden dolayı

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı to_84 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bulabilirseniz tabiki..
    Bahsettiğiniz arabadan arkadaşımın babasında vardı, bizimkiyle aynı zamanda aldılar bizimki 1.6 tdi beyaz comfort 2013 modeldi onlarınki kahve 2.0 tdi highline 2012 modeldi.
    Aldıkları gibi mekatroniğinde sıkıntı yaşamışlardı 2 hafta etimesgut doğuşta yattı. Aldığımız zaman e250 cdi yerine geçici olarak aldığımızdan hiç içim ısınmamıştı bana çok standart geliyordu çünkü o 2013te heryerde bunun siyahı beyazı dolanıyordu (tabi ankara olunca).

Sessizdi gidişi çokta fena değildi. Müzik sistemi çok güzeldi. Sıfır kokusu çok güzeldi. 25 binde sattık trim sesi yoktu ama araba virajlarda çok yatıyordu. Direksiyonu çok yumuşaktı.
    Alabilirseniz şartları zorlayın manuel highline bakmaya çalışın. 2013te plakalı aydınlatması led 2012de halojen ve bu iki yılda vites topuzu birde klima paneli fark ediyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Alıcağınız zaman vw ve bosch car servis geçmişini öğrenmeye çalışın. İlk sahipleri kiralama firması olabilir

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hazır konu varken bende şıkıştırayım araya. 2012 highline 122 lik 1.4 tsi bakınıyorum. karma tüketimde ne yakar? iyi niyet garantili bulsak mekatronik zımbırtısı konusunda kafamız rahat olur mu?
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    9 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı BRKBRDL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bahsettiğiniz arabadan arkadaşımın babasında vardı, bizimkiyle aynı zamanda aldılar bizimki 1.6 tdi beyaz comfort 2013 modeldi onlarınki kahve 2.0 tdi highline 2012 modeldi.
    Aldıkları gibi mekatroniğinde sıkıntı yaşamışlardı 2 hafta etimesgut doğuşta yattı. Aldığımız zaman e250 cdi yerine geçici olarak aldığımızdan hiç içim ısınmamıştı bana çok standart geliyordu çünkü o 2013te heryerde bunun siyahı beyazı dolanıyordu (tabi ankara olunca).

Sessizdi gidişi çokta fena değildi. Müzik sistemi çok güzeldi. Sıfır kokusu çok güzeldi. 25 binde sattık trim sesi yoktu ama araba virajlarda çok yatıyordu. Direksiyonu çok yumuşaktı.
    Alabilirseniz şartları zorlayın manuel highline bakmaya çalışın. 2013te plakalı aydınlatması led 2012de halojen ve bu iki yılda vites topuzu birde klima paneli fark ediyordu yanlış hatırlamıyorsam.
    Alıcağınız zaman vw ve bosch car servis geçmişini öğrenmeye çalışın. İlk sahipleri kiralama firması olabilir
    Bir tane Highline kaçırdık manuel 2013 ama sorma gitsin.. Boyasız beyaz pırıl pırıl bir araçtı nakit yoktu elde. Nasip bu işler kendi aracımı satayım inşallah düşünüyorum bir tane

Gökhan Bilgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    13 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hazır konu varken bende şıkıştırayım araya. 2012 highline 122 lik 1.4 tsi bakınıyorum. karma tüketimde ne yakar? iyi niyet garantili bulsak mekatronik zımbırtısı konusunda kafamız rahat olur mu?
    2009 b6 1.4 tsı manuel kullanıyorum şu an şehir içi 8-8.5 arası yakıyor sakin kullanımda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Beyaz highline Manuel 1.6 tdi alınacak en iyi kombinasyonudur benim için B7 de.
    Ayrıca
    Yukarıda arkadaş yazmış bende söyleyim virajda yatma hissi veriyor biraz

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ayrıca şimdiden hayırlı olsun

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hem comf. hemde highline 1.6tdi manuel kullanmış biri olarak yazayım ikiside gayet konforlu ve kullanımı kolay araçlardı. Highline'ın koltuk ve farları highline tercih ettirir arabayı cidden çok değiştiriyor. Ayrıca highline da yatma hissiyatı vs.de yoktu 235/45/17 csc5 lastiklerle gayet iyi tutuyordu.

Ek olarak bir arkadaşımda 50bin km civarında 2013 model b7 Highline ilk sahibinden beyaz renk sunrooflu 1.6 tdi manuel Passat mevcut, sadece bagaj kapağında lokal boya var. İlan açıp açmamak konusunda kararsızdı dilerseniz sorabilirim.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Passat bu ara benimde kafamı karıştıran araba,superb ile arasında kaldım.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bizim şirkette var bence de güzel sessiz konforlu geniş bir araba.
    Ancak 2 kere ön takım değişimine gitti. Bu konuda sizin tecrübeleriniz nelerdir?

EOZDAG - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ardicli2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bizim şirkette var bence de güzel sessiz konforlu geniş bir araba.
    Ancak 2 kere ön takım değişimine gitti. Bu konuda sizin tecrübeleriniz nelerdir?
    Comfort olan variant idi zaman zaman hamallığımızı da yapmıştır(fındık,çimento,tuğla gibi ) bakım periyodları dışında hiç bir sıkıntı çıkarmamıştı bize. Aküsü çok pahalı gelmişti startStop olduğu için oda zaten passatla alakalı bir durum değil.
    123d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2013 de tsı highline manuel almıştık sıfır km. 3 yıl binip sattık.

Passat gibi bir arabada vites atmak insanı inanılmaz yoruyor ve arabanın keyfini alamıyorsun. Highline manuel yerine dsg comfort tercih ederdim şuanki aklım olsa. Tsı Ankara şehir içinde 8,5-9 yakıyordu.

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2. elde satış kaygınız varsa, D segment hiç bir aracı manuel tercih etmemenizi öneririm.

Ben de manuel severim lakin manuel bitmiş. Her segmentte manuel zor satıyor; yalnız d ve üstü segmentlerde daha çok aranılıyor.

DSG için kenara para ayırın ya nasip diyerek kullanın.

Onun dışında b7 konfor odaklı bir araba ve genelde 16 jantla gelir ki; virajlarda yatma hissiyatı çok normal. Ön takımla alakalı yorum bana çok şaşırtıcı geldi, ön takım bozacak bir araç değildir.

1.6 tdi bana kasayı zor kaldırıyor hissiyatı veriyordu, bulabiliyorsanız 2.0 bakın derim.

BRKBRDL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Superb ile arasında kaldıysanız kesinlikle superb. Comfort sadece temizse alın çünkü paketli alınmadıysa ne xenon var ne anahtarsız. Şuanki benim kullandığım 2004 Vectradan donanım olarak artısı yoktu.

Passatı sattığımız gibi 2014 Gümüş gri prestij paket Superb aldık. Nedenini bilmem ama passat daha seri gibiydi skoda dsgliydi.
    Superb alırsanızda kesinlikle prestij paketli olsun. Sunroof 4 koltuk ısıtma ile 17 jant geliyor. Skodanın bagajı 2 şekilde açılıyordu. Stopları leddi (Şimdi son kasa superbimiz var örneğin bununkinin tamımı led değil). Makam perdeleri vardı (passatın highline modelinde bile opsiyon)

Esnaf lobisi passatı satıp bunu mu aldın deyip babamı yadırgamışlardı ama binende bunun piyasası kaç deyip çıkıyordu

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    B7 kasa bence iyi güzel araçta.. bir anormallik var onda, jetta ile fiyatları yakın, benzediği içinmi nedir bilemedim pek tercih edilmiyor sanki nedense..

sagi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Geçen sene bende de vardı b7 highline yakıtını çok beğeniyordum şehir içi 5.5-6 şehir dışı 4.5 ortalaması oluyordu. Fakat gidişinden hiç memnun değildim 1.6 manuel'di
    önerim kesinlikle 2.0 tdi DSG hele birde 170 mi 177 mi ne var o olursa tadından yenmez diye düşünüyorum.

Aynı anda b6 'da vardı genişlik, yol tutuş olarak daha çok seviyordum, belki 4motion olmasındandı ama onunda enjektörü bezdirmişti Şuan FD6 ile çok mutluyum
    35 KU 606- Outlander MT Turbo
    34 ENP 29 - TypeR
    34 VTE 64 - S2000
    34 VG 3670 - Type-R
    10 E 6622 - Civic vti

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler