User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 2005 - 2006 Bmw E90 163 hp 200K Km üstü Almak ?

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

2005 - 2006 Bmw E90 163 hp 200K Km üstü Almak ?

Arkadaşlar merhaba,
    Babama bir araç alacağız ve e90 kasaları beğenmiş ve başka bişey düşünmüyor. Belki e60 5.20d ( Alfa 159 1.9jtd alacaktım iş bitecekti halbuki.)
    Bütçe 80-85 bin TL en fazla, zorlayarak o da.

İlanlarda 200.000 km altı yok.

2007 ve sonrası eski konulardan okuduğum kadarıyla zincir problemli (arka tarafta kaldığından masraflı değişimi), rektefiye olmuyor, sorunlu gibi bir çok yorum var.

163 hp sanırım daha sorunsuz.

Sizce alınırmı ?

1 aydır falan bakıyorum ama bulamadım doğru düzgün alınacak bir araç.

3.25d falan nasıl acaba, yani bu rakamlara Bmw dizel nasıl olur. Piyasalar ***** zaten mantıken alınmazda, yapacak bişeyim yok, bulup alıp kurtulmam lazım. Yardım ve destek bekliyorum sizlerden arkadaşlar.

huseyinturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2012-2013 bmwlerin bile çoğu 200k üstünde şuan. Normal o yaştaki arabalarda o kmler. Aracın durumuna bakıp alın, bakımlısı üzmez, bakımsızı 150 binlerdede olsa üzer

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba,
    Babama bir araç alacağız ve e90 kasaları beğenmiş ve başka bişey düşünmüyor. Belki e60 5.20d ( Alfa 159 1.9jtd alacaktım iş bitecekti halbuki.)
    Bütçe 80-85 bin TL en fazla, zorlayarak o da.

İlanlarda 200.000 km altı yok.

2007 ve sonrası eski konulardan okuduğum kadarıyla zincir problemli (arka tarafta kaldığından masraflı değişimi), rektefiye olmuyor, sorunlu gibi bir çok yorum var.

163 hp sanırım daha sorunsuz.

Sizce alınırmı ?

1 aydır falan bakıyorum ama bulamadım doğru düzgün alınacak bir araç.

3.25d falan nasıl acaba, yani bu rakamlara Bmw dizel nasıl olur. Piyasalar ***** zaten mantıken alınmazda, yapacak bişeyim yok, bulup alıp kurtulmam lazım. Yardım ve destek bekliyorum sizlerden arkadaşlar.
    E-noksan dan BMW olmaz
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    E-noksan dan BMW olmaz
    Bence de abi ama malesef durum bu.
    3.18d lerde aynı motor değilmi 177 likle.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Sulalesi motor olarak ayni 16(bunlar burda yok 2.000cc) 18/20/20/23/25d olarak geçen
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E60 5 serisi almanızı tavsiye ederim. E90 BMW malzeme kalitesi olarak tatmin etmez. En çabuk gözden düşen ve güncelken bile çok sevilmeyen bir araçtı. 2005 yada 2006 olarak düşündüğümüzde 320d lerin büyük kısmı gerçekte 400.000 km üzerindedir, göstergede yazan rakamlara pek bakmayın.
    163 hp olan 320d sorunsuzdur.

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Orjinal 200 binde olanını bulursanız hiç kaçırmayın bir çoğu 400 500 binden çekilme.

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E-noksan dan BMW olmaz
    Neden abi?e90 da bmw değilmi.?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neden abi?e90 da bmw değilmi.?
    E46 gibi efsane bir seriden sonra BMW nin ozamanki tasarım ekibi ( Bangle abimiz) resmen sürrealist çalışarak BMW nin 3 genini resmen hiç etti, buna en büyük sebep olarak 6 serisinin dizayn yarışmasını kaybetmesi ve de kendini E90 ve E60 in dizaynına veremediği olduğu söylenir... Coupe yani 92-93 le biraz toparlama da gömük lastikleriyle etek giymiş balerin havasından kurtulamadı, sonunda da kovuldu!!! Hemen hiç bir BMW koleksiyonunda E90 yoktur ya da tek yüktür, Marea stopları, hissiyatsiz surusuyle BMW severler için tam bir hayal kırıklığı, motor seçeneklerini saymıyorum bile...

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E46 gibi efsane bir seriden sonra BMW nin ozamanki tasarım ekibi ( Bangle abimiz) resmen sürrealist çalışarak BMW nin 3 genini resmen hiç etti, buna en büyük sebep olarak 6 serisinin dizayn yarışmasını kaybetmesi ve de kendini E90 ve E60 in dizaynına veremediği olduğu söylenir... Coupe yani 92-93 le biraz toparlama da gömük lastikleriyle etek giymiş balerin havasından kurtulamadı, sonunda da kovuldu!!! Hemen hiç bir BMW koleksiyonunda E90 yoktur ya da tek yüktür, Marea stopları, hissiyatsiz surusuyle BMW severler için tam bir hayal kırıklığı, motor seçeneklerini saymıyorum bile...
    F30'a göre daha bi bmw gibi değilmi.?f30 direksiyonu,yürüyeniyle daha konfor odaklı değilmi.?Tasarım olarak sana sonuna kadar katılıyorum.(yinede makyajlı kasa 184hplik 2011-2012 320d'lerin m paketlerinin az-çok bi gideri var.)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi e90 sahibi olduğum için değil ama söylediklerinin bir kısmına katılamıyorum e90la ilgili , pazar günü antalyaya gittik arkadaşımın e90 320d'si ile 2010 model, gerek sürüş konforu , gerek görüş açısı, gerek 320 dizelin gücü ve yol tutuşu bence harika keyifli bir araçtı, gidiş dönüş toplamda 700-800km sürdüm ve koltukları olsun aracın kendisi olsun hiç yorgunluk vermedi, 3 serisinin en iyisi mi bence de hayır ama o kadar da kötü olmadığını kendim tecrübeledim diyebilirim acizane

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    önceden 316ım vardı,yakın dönemde 300.000 km de 163 lük e90 nımı sattım.. problemsiz bir araçtı.. önceki kullanıcıları iyi bakmamış olmasına rağmen gayet iyiydi.
    tasarım olarak leş bir bmw bencede e 90 ama....
    E36 dan sonra yumoş hale gelen süspansiyon ve direksiyon e90 ile tabiri caiz ise ilerlemek için bir adım geri gidip yine e36 keskinliğine döndü.
    motorun gayet geriye alınmış yapısı ile ağırlık merkezi iyice ortalandı yol tutuş e 46 nın çok önüne geçti..
    yeniden e90 a binermiyim? Binmem.. yaşlandık sert geliyor artık...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    128 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    F30'a göre daha bi bmw gibi değilmi.?f30 direksiyonu,yürüyeniyle daha konfor odaklı değilmi.?Tasarım olarak sana sonuna kadar katılıyorum.(yinede makyajlı kasa 184hplik 2011-2012 320d'lerin m paketlerinin az-çok bi gideri var.)
    e21-e30 dan beri gelen bir bmw sürüş stili vardır, bu e90 la bozuldu, F30 hakkındaki görüşlerimi çoğu yerde belirttim, bence sıradan bir araba (not: biz de kullanıyoruz...)

Alıntı JusticeF0rALL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi e90 sahibi olduğum için değil ama söylediklerinin bir kısmına katılamıyorum e90la ilgili , pazar günü antalyaya gittik arkadaşımın e90 320d'si ile 2010 model, gerek sürüş konforu , gerek görüş açısı, gerek 320 dizelin gücü ve yol tutuşu bence harika keyifli bir araçtı, gidiş dönüş toplamda 700-800km sürdüm ve koltukları olsun aracın kendisi olsun hiç yorgunluk vermedi, 3 serisinin en iyisi mi bence de hayır ama o kadar da kötü olmadığını kendim tecrübeledim diyebilirim acizane
    aynı yolu aynı yılların bir mazdasıyla gitseydin mesela 626 ile ya da honda accord ile, sence ne farkı olurdu? bana şunu desen 'abi yol boyu çok keyifliydi, sürüş karakteri harikaydı, virajlarda kaydıkça toplamak çok keyifliydi, direksiyon hissi yol tutuştaki önce kayıp sonra tutmalar falan vs vs vs!', ama yormaması, pamuk gibi olması, koltuklarında bebekler gibi uyumamız vs BMW yi tanımlayan şeyler değil... ben e90 ve F30 un önden çekiş olması gerektiğini düşünüyorum çünkü arkadan iter bir keyif alamıyorsam o koca şaftın diff in ne anlamı var maliyetten başka?

Alıntı Burak Mehmet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    önceden 316ım vardı,yakın dönemde 300.000 km de 163 lük e90 nımı sattım.. problemsiz bir araçtı.. önceki kullanıcıları iyi bakmamış olmasına rağmen gayet iyiydi.
    tasarım olarak leş bir bmw bencede e 90 ama....
    E36 dan sonra yumoş hale gelen süspansiyon ve direksiyon e90 ile tabiri caiz ise ilerlemek için bir adım geri gidip yine e36 keskinliğine döndü.
    motorun gayet geriye alınmış yapısı ile ağırlık merkezi iyice ortalandı yol tutuş e 46 nın çok önüne geçti..
    yeniden e90 a binermiyim? Binmem.. yaşlandık sert geliyor artık...
    ilk tasarımla nefret ettik, sonra da motor... bu kadar nefret edeceksem neden BMW alayım

Burak Mehmet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

ilk tasarımla nefret ettik, sonra da motor... bu kadar nefret edeceksem neden BMW alayım
    aynen sıralı altısı gitti atmosferik tadı kaçtı vs vs

i-vtec07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    22 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bugun sattım e90 ımı 2011 184 lük lci dizel di. F30 falan da kullandım ben ama f30 dan üstün bi yanı kesinlikle yok, ben lcı ın görünüşünü beğeniyorum, sürüş keyfi olarak ise kesinlikle e90 yan gidilicek bi araba değil sadece kaymak asfallata keyif verir aksini iddaa eden baska araba kullanmamıştır muhtemelen.

Vede malzeme kalitesi rezalet, kronik sorunuda çok.

Hızlanması ve yol tutuşundan çok memnundum temiz bulursam yine alırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sağolun yorumlar için, bu bütçeyle düzgün e90-e60 zor ama kısmet artık..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2006 E60 5.20d
    İstnabuldan Samsuna gidilirmi acaba, sizce nasıldır.

BMW / 5 Serisi / 520d / Standart / SORUNSUZ DEĞİŞENSİZ 520d E60 163luk sahibinden.comda - 763295686

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    E90in motoru neden begenilmiyor hic, 2000 dizel motoru odullu vs degil miydi? Yoksa benzililer icin mi yorumlariniz

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    2006 E60 5.20d
    İstnabuldan Samsuna gidilirmi acaba, sizce nasıldır.

BMW / 5 Serisi / 520d / Standart / SORUNSUZ DEĞİŞENSİZ 520d E60 163luk sahibinden.comda - 763295686
    Bak, incele, şuraya baktır falan dersen yardımcı olurum Samsun'dan.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler