User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Opel antara 2.0 ctdi

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Opel antara 2.0 ctdi

opellerden hiç anlamam nerdeyse 20 yıl önce kısa bir süre aldığım calibra hariç... ablam için yerden yüksek alrını vs çok sürtmeyecek dizel otm. araç bakarken bunlara denk geldim, nedir et mi balık mı yoksa tavuk mu?
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

levent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    94 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    captiva ile ikiz araçlar diyebiliriz, sadece captiva bir tık daha büyükçe abi.

motor insignia da da var gm makinesi, akmaz kokmaz ama dpf tıkanır her dizel gibi biraz dikkatsiz kullanılırsa. egr eşanjörü risk taşıyabilir bir de egr valfi bozulursa patlatır
    AR Giulietta 1.6 jtdm2
    ~ 210hp 420nm (ex setup with gtb1549vk) 22.8 sn -1.8 eğim
    ~ 250hp 500nm (ex setup with gtd1752mvkr - giulia 2.2) 14 sn kadran
    1460 kg scaled
    now back to stock.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pek piyasası yoktur, uyguna alınabilir kanımca, captiva ile aynı motorsa azcık yakabilir

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1 Sene kadar eşimin abisi kullandı, far beyni ve amortisör harici sorun yaşamadı.

İçinde 150 hp lik bir motor var, bol parçası olan. Şanzımanı aisin oldukça sağlam bir model kullanıyor diye biliyorum.

2 gün önce captiva aldık ortak platform araçlar. captiva bir tık daha büyük. Ebatla ve yakıtla ilgili sıkıntı yoksa std kullanıcı için parasının karşılığını veren bir araç.

Captiva için konuşursak gördüğüm 2 kronik var 1 tanesi abs sıkıntısı, abs sensörlü porya değişince düzeliyor.

2. si de dpf çabuk doluyor. Onu da iptal ederek sorunu çözüyorlar. Araç 1900+ kg 235 55 18 lastik var üzerinde. Bizdekinin ortalaması aldığımıza ekran 11.4 idi.

Antara da ise şehir içi 10 un altını pek görmedim diyordu. Ama inanılmaz sakin kullanır ona rağmen 10, biraz tempo da 11-12-13 ler hayal değil.

Bayağı araştırıp tercihimizi captivadan yana kullandık şu konu size de faydalı olabilir belki.

http://www.techturkey.com/forum/kars...alsak_mi_.html

ghibli06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    129 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    açıkçası yerden biraz yüksek olsun dizel ve otm olsun ama bomboş paket de olmasın diye gezinirken gördüm, donanımları baya baya iyi... ısıtmalı deri koltuklar üst segmentlerde var ancak... biraz fazla yakıyor dizele göre ama alır almaz pompa enjektörler ve de emme manifoldunu değiştirip dpf yi temizletirsem uzun süre sorunsuz kullanır diye düşünüyorum...
    Ne Mutlu Türk'üm Diyene...

http://kocmardogaltas.wix.com/kocmar

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ghibli06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    açıkçası yerden biraz yüksek olsun dizel ve otm olsun ama bomboş paket de olmasın diye gezinirken gördüm, donanımları baya baya iyi... ısıtmalı deri koltuklar üst segmentlerde var ancak... biraz fazla yakıyor dizele göre ama alır almaz pompa enjektörler ve de emme manifoldunu değiştirip dpf yi temizletirsem uzun süre sorunsuz kullanır diye düşünüyorum...
    Benim hedefim dpf + egr iptal + yazılım. Bu kombin ile şehir içi 9+ lt lere iniyormuş alet.

Yaptıktan sonra detay veririm. O grupta benzer aralıkta dizel otomatikte 3008 / 5008 de bakılabilir belki.

Captiva olmasaydı şuna bakacaktım, forumdan bi arkadaşın önerisi olmuştu.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...14052443/detay

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler