User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
26 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Renault Vel Satis hakkinda

oxygen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Renault Vel Satis hakkinda

Vel Satis 3.0dci almayi dusunuyorum. Arastirdigim kadariyla isuzu dmax 3.0 motoru kullaniyor.

Genel olarak bu motor ve diger motor secenekleri hakkinda bilgi sahibi olan arkadaslardan destek rica ediyorum.

Kendi fiyat araliginda iyi bir donanima ve konfora sahip, benim de su an tam ihtiyaclarimi karsilayacak otomobil olarak gorunuyor fakat cok fazla bilgiye ulasamadim.

Elektronigi fazla gibi, biraz bu konu ile alakali endisem var.
    Kronikleri, motor ve mekanik parca temini vs hakkinds degerli bilgilerinizi rica ederim

Ome_RS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vel Satis Signum bunlar kıymeti bilinmeyen ölü doğan cocuklar. Sorularınıza cevabım yok ancak cesaretinizden dolayı tebrik ediyorum

darkred - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Üstadım hakkında hayırlısı olsun valla velsatis diye okuyunca gözümde canlanmadı bile araba meraktan girip baktım da pek çirkin araba bee
    Muhtaç olduğun kudret damarlarındaki asil kanda mevcuttur.
    M.Kemal ATATÜRK

fthdrn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    233 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vekaletli satışın kısaltması sandım. Konuya dair hiç bir fikrim yok.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    3 litre dizel motorlu araç alasın, yanından 1.0 tsi motorlu araba yarı yakıt tuketimiyle seni geçsin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı gokhan g. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3 litre dizel motorlu araç alasın, yanından 1.0 tsi motorlu araba yarı yakıt tuketimiyle seni geçsin
    Bi yerimizden bisi eksilmez, gecsinler. Beklentiler farkli

VETTE - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı oxygen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vel Satis 3.0dci almayi dusunuyorum. Arastirdigim kadariyla isuzu dmax 3.0 motoru kullaniyor.

Genel olarak bu motor ve diger motor secenekleri hakkinda bilgi sahibi olan arkadaslardan destek rica ediyorum.

Kendi fiyat araliginda iyi bir donanima ve konfora sahip, benim de su an tam ihtiyaclarimi karsilayacak otomobil olarak gorunuyor fakat cok fazla bilgiye ulasamadim.

Kronikleri, motor ve mekanik parca temini vs hakkinds degerli bilgilerinizi rica ederim
    Şirket araçlarımız bir dönem hep Renault tu.Ankara yetkili servislerinden Ör ay da yapılıyordu araçlarımız.Siyah bir tane Vel satış uzunca bir süre mekanik sorundan dolayı serviste yattı.Bir türlü cozemediler sorunu.Nasil arabalar diye sorduğumda da uzak durulması gereken arabalar Fransa da da parçası yok demişti servis müdürü.

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Abi Fransızın zor arabalarından uzak durmak lazım.

Alman ın en tutulmayanından korkma ama Fransız ve italyandan korkarız.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

CloudGrey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bunlar şu korede üretilen " renault samsung " lardan olması lazım
    latitude öyleydi.

hiç bulaşma , hiçbir parcasını bulamassın , farın kırıldı , farsız kalırsın...

bütcene göre konforsuz "he diyince" satılabilcek birşey bul yarın öbür gün üstüne koyarak model yükseltirsin
    médiocrité partout

enesy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Vel Satis ve Signum kağıt üzerinde süper araçlar. Ama daha dün bir konuda hayat kısa , yarının garantisi yok binmek istediğin arabaya bineceksin diyen ben bile korktum vel Satis in adını okuyunca.

Sanayideki yeni yetme ustacıklara gitseniz bu ne amuğaoyim bi bakalım yavvv der 10 dakika kurcalar başka yerini bozar verir bence.

Geçen bir Opel Omega nın vites körüğünü söktürmek için 5 şanzımancı 4 döşemeci gezdik 8 i omega deyince yok yapamam dedi bir tanesi uğraştı uğraştı olmuyo gavurun dölü dedi bıraktı. Var sen hesap et vel Satis i.
    Arif Işık - Her Türlü Halı Kilim Travel

Ahmet Saraçoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    10 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tutulmayan araba çok severim (korkulan , cesaret gerektiren , piyasada yolda izde çok görülmeyen) , ama tasarım olarak bi türlü ısınamadım.Ciddi çirkin geliyor bana.Ne bilim , espace daha şık geliyor misal.

2jz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    19 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

D-Max, Saab 9-5, Vectra C, Signum, Vel Satis... bunların hepsi aynı motor sanırım. Gm'de daha fazla örneği vardır mutlaka.

Sizi motor cezbettiyse Vectra veya Signum daha mantıklı olabilir. Çünkü Vectra C oldukça fazla sayıda. İç trim, kaporta gibi konularda daha rahat çözümler bulursunuz. Signum'un C sütununa kadar Vectrayla aynı olduğunu düşünürsek o da düşünülebilir
    Derinlemesine hasta bir topluma uyum sağlamak bir sağlık ölçütü değildir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 207_TR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi Fransızın zor arabalarından uzak durmak lazım.

Alman ın en tutulmayanından korkma ama Fransız ve italyandan korkarız.
    Cok genel bi yorum bu, zaten genel gorus bu sekilde ama benim ihtiyacim daha urune yonelik yorumlar.
    Mesela fransiz konusunda bilgim yok ama hangi italyandan uzak durmak lazim, neden korkalim ki italyandan?
    Alıntı CloudGrey Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunlar şu korede üretilen " renault samsung " lardan olması lazım
    latitude öyleydi.

hiç bulaşma , hiçbir parcasını bulamassın , farın kırıldı , farsız kalırsın...

bütcene göre konforsuz "he diyince" satılabilcek birşey bul yarın öbür gün üstüne koyarak model yükseltirsin
    Cok tesekkurler yorumun icin, parca sikintisi evet mevcut gorunuyor.
    Ikinci kisimdaki yatirim tavsiyen icin de tesekkurler

Alıntı enesy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Vel Satis ve Signum kağıt üzerinde süper araçlar. Ama daha dün bir konuda hayat kısa , yarının garantisi yok binmek istediğin arabaya bineceksin diyen ben bile korktum vel Satis in adını okuyunca.

Sanayideki yeni yetme ustacıklara gitseniz bu ne amuğaoyim bi bakalım yavvv der 10 dakika kurcalar başka yerini bozar verir bence.

Geçen bir Opel Omega nın vites körüğünü söktürmek için 5 şanzımancı 4 döşemeci gezdik 8 i omega deyince yok yapamam dedi bir tanesi uğraştı uğraştı olmuyo gavurun dölü dedi bıraktı. Var sen hesap et vel Satis i.
    Ben biraz eksik bilgi verdim aslinda. Mekanigi iyi ve kafasi guzel calisan bir arkadasimla kendi garajimiz var. Kendi araclarimizla kendimiz ilgileniyoruz ve biraz da bunun cesareti oluyor. Kulaktan dolma olarak hep fransizlarla ilgili tesisat, elektronik gibi kroniklerin oldugunu dusunuyorum. Vel satis de cok elektronik oldugu icin, cok fazla sensor oldugu icin tereddut ettiriyor. Yabanci forumlarda cam otomatikleri, xenonlar, lastik basinc sensorlerinin fazla hata verdigini ve kotu aku yada az kullanimda akuyu cok hizli bosalttigini vs yaziyorlar.
    Su an iki tane 5.2 cherokee, birde 155 q4 var. 155 q4 zaten tamamen sokulu durumda, binilemiyor. 5.2lerin bi tanesi offroad donanimli, oburunu de gunluk kullaniyorum. Gunluk de 5.2 son zamanlarda iyice yorucu oldugu icin farkli bir otomobil yada suv ariyorum. Bi kac tane alternatifim var ama en ilginci vel satis oldugu icin konu acmak istedim. Yine de tesekkurler yorumun icin
    Alıntı Ahmet Saraçoğlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tutulmayan araba çok severim (korkulan , cesaret gerektiren , piyasada yolda izde çok görülmeyen) , ama tasarım olarak bi türlü ısınamadım.Ciddi çirkin geliyor bana.Ne bilim , espace daha şık geliyor misal.
    Ben de ayni dusuncedeyim, genelde de otomobil tercihlerimi bu sekilde yapmaya calisiyorum. Zaten vel satis i merak etmemin sebebi de bu
    Ben vel satisin arkasini begendim fakat onu gercekten cirkin fakat benim tercih sebebim biraz farkli. Yaklasik iki senedir 40000km civarinda gunluk olarak 5.2 cherokee kullaniyorum. Sanzimanimda, diferansiyelimde ses yok ama genel olarak o yillarin amerikan suvlari yorucu ve mekanik titresimli, sesli. Cok fazla uzun yol yapiyorum ve genelde de bagajim dolu oluyor.
    Bu yuzden ayni rakamlarda konforlu, extra donanimli, motoru hacimli, maximum izolasyonlu, tasima kapasitesi yuksek ve ozellikle farkli bir arac ariyorum.
    Genel hesabi da soyle yapmaya calisiyorum;
    Ayni seyleri sunabilecek otomobillerle aradaki fiyat farkiyla, dusundugum otomobilin cikarabilecegi masraflarin genel toplamini kiyasliyorum. Cozulemeyecek sorun olmadigi surece ben genel olarak aldigim keyfe baktigim icin, tercih edebilirim vel satis i. Biraz daha arastirip karar verecegim, cok tesekkurler

mert_can 41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    18 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Renaultun velsatis gibi arabalarına hayranım ancak bir komşum almıştı otoparkta görünce cesareti ve zevkinden dolayı hayran olmuştum sonradan duydum parça bulamamış hiç bir türlü çıkarmadığıda arza kalmamış aldığı yere geri vermiş Bence uzaktan bakmak sevmek en güzeli böylede bir tecrübe yakınımda duyunca artık hiç yaklaşmam.
    Alıntı MBALP Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanırım araç nazım hikmet ile Cemal sureyya' nin vakti zamanında ortak olarak aldıkları ve Ataşehir gecelerine adlarını altın harfler ile yazdırdiklari araç..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 2jz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    D-Max, Saab 9-5, Vectra C, Signum, Vel Satis... bunların hepsi aynı motor sanırım. Gm'de daha fazla örneği vardır mutlaka.

Sizi motor cezbettiyse Vectra veya Signum daha mantıklı olabilir. Çünkü Vectra C oldukça fazla sayıda. İç trim, kaporta gibi konularda daha rahat çözümler bulursunuz. Signum'un C sütununa kadar Vectrayla aynı olduğunu düşünürsek o da düşünülebilir
    Signum da alternatiflerim arasinda, o da beklentilerimi karsiliyor. Onlarda ki 2.2 motoru Brera'da tecrube ettim, faekli motor secenekleri de mevcut ama yine de vel satis hanimi bi tanimak istiyorum

8.000rpm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    16 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    salon salomanje lebiderya bir arabadır. heybetlidir , az olması sebebiyle de merak uyandırır..
    kimisi sever kimisi nefret eder velsatis'ten
    mesela bunun bir de benzer mantıkta aynı ıllarda mega-coupe olanı üretilmişti "avantime" mesele bu da enfestir...

motor ile alakalı değil de salt motorun haricinde başta kaporta-gövde aksamı olmak üzere yedek parça sıkıntısı yaşatması muhtemeldir.
    ustalıklara hiç girmiyorum bile , bizim ustalar seçicidir , zahmete girmeyi seven gerçek zanaatkarlar iyice azaldı maalesef..

MatraX_07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bilende bilmeyende konuyu Fransıza bağlamış Çoğu arabayı Bozar
    Yaş grubumuz aynı olduğu için amacınızı daha iyi anladım..Motor,mekanik olarak korkmayın.Sadece Kaporta vb parçalarda biraz tedarik konusunda sıkıntı yasanıyor ama o da yapılacak bir şey...Ustanız sağlam ise TEMİZİNİ bulun,alın

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 8.000rpm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    salon salomanje lebiderya bir arabadır. heybetlidir , az olması sebebiyle de merak uyandırır..
    kimisi sever kimisi nefret eder velsatis'ten
    mesela bunun bir de benzer mantıkta aynı ıllarda mega-coupe olanı üretilmişti "avantime" mesele bu da enfestir...

motor ile alakalı değil de salt motorun haricinde başta kaporta-gövde aksamı olmak üzere yedek parça sıkıntısı yaşatması muhtemeldir.
    ustalıklara hiç girmiyorum bile , bizim ustalar seçicidir , zahmete girmeyi seven gerçek zanaatkarlar iyice azaldı maalesef..
    Degerli bilgiler icin tesekkurler. Belirttigim gibi en buyuk avantajim ustamla birlikte kendimize ait hobi garajimizin olmasi, yapamazsak da kendimiz yapamayiz diye dusunuyorum
    Kaporta aksamiyla ilgili de yurtdisinda parca bulabildigim surece sorun yasamayacagimi dusunuyorum. Biraz daha arastirip karar verecegim

Alıntı MatraX_07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bilende bilmeyende konuyu Fransıza bağlamış Çoğu arabayı Bozar
    Yaş grubumuz aynı olduğu için amacınızı daha iyi anladım..Motor,mekanik olarak korkmayın.Sadece Kaporta vb parçalarda biraz tedarik konusunda sıkıntı yasanıyor ama o da yapılacak bir şey...Ustanız sağlam ise TEMİZİNİ bulun,alın
    Benim de tecrube etmeden mevcut dusuncem benzer sekilde, cok sorun yasamayacagimi dusunuyorum. Kaporta parcalari icin de yurtdisindan getirebiliyorum, o yuzden istedigim kadar temizini bulursam alacagim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bence yurtdışı tedarik hususlarını beceririm diyorsanız alınır edilir. Araba 10 yaşından çok büyük olduğu için serviste çoğu parçanın sicili kapanmıştır. Kesin kapanmıştır. Araç az sayıda TR'ye giriş yaptığı için sağda solda bulma ihtimali de düşüktür diye tahmin ediyorum.

Ama dediğim gibi.. sadece bu araca özel (dizayndan ötürü, vb.) yedek parçaları dışardan çözebilme imkan ve kabiliyetiniz varsa neden olmasın. Bi arkadaşımız Safrane bi-turbo Baccara'nın bi şasisini temin etmediği kaldı. Ki o araç benim bildiğim sadece 1 tane var TRde. Arayınca bulunabiliyor ama süründürebilir de; kesin bişey demek zor..

Şimdiden hayırlı olsun. Bütçenizi ve o aracın güncel piyasasını bilmiyorum ama alabileceğiniz en temiz olan aracı almaya çalışın.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler