User Tag List

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
40 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: Mini Countryman (R60) S All4 Detaylı donanım ve bilgilendirme talebi

jnrjames - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arkadaslar hepinize degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim.

İl disi ziyaretler sebebiyle foruma giremedim, jcw veya makyajli diyebilecegimiz modeller butcemi asacagi icin tahminen ulasamayacagim. Gerci bu ara piyasa fazla hizli degil anladigim kadariyla belki avantaj yakalayabiliriz belli olmaz.

Yakit tabiki dusunduruyor ama az yakmadigini test ettim gercekten sehir ici disi pek farketmiyor makinanin 90-100 le giderkende anlik yakit gostergesi cosuyordu. Uzun yollarda ne araba verseniz az yaktiririm diyenlerdenim ama az yaktiramadim hahahah

Haftasonu ve gerekliliklerde kullanacagim icin katlanabilirim gibi geliyor. (Gerci 2ayi gecti arabasizim herhangi bir arabada ilk depo fullemem beni mental olarak cok yoracak)

Normal cooper s ler biraz daha yorulmus olarak dusunuyorum. Birde en azindan hanim keyifli kullanir bende arada sika sika binerim gibi dusunuyorum.

Tekrar her birinize tek tek tesekkur etmek istiyorum. Her yorumu irdeliyorum detaylica okuyorum.
    Umarim uzun donem kullanicilari arasina katilirim

Bixenon ve sunroof istiyorum kismetse ama cogu zaman arabanin surusune odaklanirim. Visual boosttan feragat edebilirim , olsa iyi olur tabi ama daha temiz bir arac bulsam hk ve ekrandan vazgecebilirim. F20 de de ekran vardi ama ne kadar kullanisli derseniz pek bir numarasi yok
    dinamomotorsport.net

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı jnrjames Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar hepinize degerli yorumlariniz icin tesekkur ederim.

İl disi ziyaretler sebebiyle foruma giremedim, jcw veya makyajli diyebilecegimiz modeller butcemi asacagi icin tahminen ulasamayacagim. Gerci bu ara piyasa fazla hizli degil anladigim kadariyla belki avantaj yakalayabiliriz belli olmaz.

Yakit tabiki dusunduruyor ama az yakmadigini test ettim gercekten sehir ici disi pek farketmiyor makinanin 90-100 le giderkende anlik yakit gostergesi cosuyordu. Uzun yollarda ne araba verseniz az yaktiririm diyenlerdenim ama az yaktiramadim hahahah

Haftasonu ve gerekliliklerde kullanacagim icin katlanabilirim gibi geliyor. (Gerci 2ayi gecti arabasizim herhangi bir arabada ilk depo fullemem beni mental olarak cok yoracak)

Normal cooper s ler biraz daha yorulmus olarak dusunuyorum. Birde en azindan hanim keyifli kullanir bende arada sika sika binerim gibi dusunuyorum.

Tekrar her birinize tek tek tesekkur etmek istiyorum. Her yorumu irdeliyorum detaylica okuyorum.
    Umarim uzun donem kullanicilari arasina katilirim

Bixenon ve sunroof istiyorum kismetse ama cogu zaman arabanin surusune odaklanirim. Visual boosttan feragat edebilirim , olsa iyi olur tabi ama daha temiz bir arac bulsam hk ve ekrandan vazgecebilirim. F20 de de ekran vardi ama ne kadar kullanisli derseniz pek bir numarasi yok

Visual Boost ekran bence olmazsa olmaz

Yakıtta iddialıyım, abartmadığın sürece oda abartmıyor. 110-120 Arası uzun yol 6-6.5 Bence çok normal.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yıkamacı,Sanayi vs gibi yerlerde mutlaka soru soran oluyor. İnsanlar Countryman diye bir model olduğundan,4x4 olduğundan pek haberi yok.

mrtngn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuyu biraz hortlatıp ortak olduğum için kusura bakmayın..Countryman sevdasına 2 gün önce bende dahil oldum ama miniye çok yabancıyım..

Kumandadan kapıları kilitleyince aynalar katlanmıyor ve aynı şekilde kumandadan camlar açılıyor ama kapanmıyor. Hepsinde bu şekilde mi gizli özellikle falan açılabiliyor mu veya bi resetleme kodlama durumu var mı ?

Ayrıca telefondan müzik dinlemek için ne yapmamız gerekiyor ? Mini uygulamasını yüklemeyi denedim ama başaramadım TR appstore'da bulunmuyor veya yükledikten sonra ne işime yarayacak onu da bilmiyorum Şuan aux ve usb'ye kablo takıp bluetooth olarak kullanıyorum bundan farklı bir özelliği var mı onu da merak ettim doğrusu

R-13239 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Kumandadan cam açma kapatma özellikleri kodlama ile açılabiliyor.

Yanlış hatırlamıyorsam kapı kilitleyince ayna katlama özelliği yoktu, ama yeni güncellemelerde eklenmiş olabilir. Emin değilim bu konudan.

Telefondan bluetooth müzik dinlemek maalesef mümkün değil, ayrı bir modül ile mümkün oluyor, bu sebeple maalesef aux üzerinden dinlemek durumundasınız. Eğer bulabilirseniz o ekstra modül eklenerek aktif edilme şansı var. Ancak onun da takılması için epey bir parça sökülüyor ön göğüsten diye hatırlıyorum.

Ben aux girişine bir bluetooth adaptör takarak oradan müzik çalıyordum zamanında, ama tabii direksiyon kumandası faal olmuyor o durumda maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı R-13239 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

Kumandadan cam açma kapatma özellikleri kodlama ile açılabiliyor.

Yanlış hatırlamıyorsam kapı kilitleyince ayna katlama özelliği yoktu, ama yeni güncellemelerde eklenmiş olabilir. Emin değilim bu konudan.

Telefondan bluetooth müzik dinlemek maalesef mümkün değil, ayrı bir modül ile mümkün oluyor, bu sebeple maalesef aux üzerinden dinlemek durumundasınız. Eğer bulabilirseniz o ekstra modül eklenerek aktif edilme şansı var. Ancak onun da takılması için epey bir parça sökülüyor ön göğüsten diye hatırlıyorum.

Ben aux girişine bir bluetooth adaptör takarak oradan müzik çalıyordum zamanında, ama tabii direksiyon kumandası faal olmuyor o durumda maalesef.
    Çok teşekkür ederim.. Evet kumandadan ayna katlama ve cam kaldırma gizli özellik olarak açılabiliyormuş. Bluetooth için de bahsettiğiniz aparattan mevcut ama belki bir ihtimal teyp üzerinden müzik kontrolü olur diye ümit etmiştim

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim aracın eski sahibi Carplay için bir modül taktırmış, torpidodan uzanan bir kablo aracılığı ile müzik dinleyip carplay olmayan araçta orjinal ekranla carplay kullanabiliyorum bilginiz olsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    [QUOTE=ACTPK;8763995]Benim aracın eski sahibi Carplay için bir modül taktırmış, torpidodan uzanan bir kablo aracılığı ile müzik dinleyip carplay olmayan araçta orjinal ekranla carplay kullanabiliyorum bilginiz olsun.[/Evet onu gördüm ama ekran vs hepsi sökülüyor anladığım kadarıyla sonra çıtırtı tıkırtı bitmez �� fakat bugün şunu farkettım usb ye mp3 yaptıktan sonra ekranda şarkı listesinin altında video diye bir bölüm var o neyin nesi çözemedim ?

ACTPK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Nerede nasıl yapıldı hiç haberim yok. Ancak trim sesi gelmiyor hiç bende

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ACTPK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Nerede nasıl yapıldı hiç haberim yok. Ancak trim sesi gelmiyor hiç bende
    Teşekkür ederim.. Bakalım usb aux şeklinde zorlanırsak arayış içersine gireriz artık

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya tekrardan parazit oluyorum

Countryman’nin sizce frenleri nasıl ?

Aracı aldığımdan beri frenler hiç hoşuma gitmiyor, frene bariz şekilde güç uygulamak gerekiyor. Durmasında vs herhangi bir problem hissetmiyorum ama mesela sıkışık hafif ılerleyen trafıkte pedala hafif basınca durması gereken araba bildiginiz pedalı ezmek gerekiyor.

Başka nasıl tarif ederim bilmiyorum ama traktör kullananlar bilirler durmak için pedalı biraz ezmek gerekir duruncada hafif bi salınım olur ya aynı birebir o tarzda. İlk defa mini kullanıyorum hepsi mi böyle, karakteri mi böyle öğrenmek istiyorum açıkçası. Geçenlerde ford courier’e bindim ön camdan fırlıcaktım az daha hani o yumuşaklık tıs tıs pamuk gibi durum yok asla

Disk balata gayet iyi durumda, hidrolikte de herhangi bir sorun yok..

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben de bi sonraki yani şu anki güncel kasayı sorayım, nasıldır alınır mı vs diye Classic veya All4'ların bazıları 1.3-1.4m bandında. Km'ler kabul edilebilir şekilde düşük.
    Atıyorum aynı paralara dolu 2008 vs yerine bu düşünülebilir diye düşünüyorum.

ogi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    birkaç farklı otomatik r56 cooper s kullandım bahsettiğiniz hissiyat onlardada var, diğer araçlara göre pedala biraz daha sağlam basmak gerekiyor
    Stand out on the edge of the Earth

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhabalar bizde de bir adet mevcut. 2.sahibiyiz yaklaşık 10 yıldır bizde araç. Her türlü sorunu yaşadık bahsedilen. Atlanmaması gereken bir nokta var ki bazı opsiyonlar gözden kaçabiliyor. Okuduğum kadarı ile çoğu kullanıcı da bluetooth telefon baglantısı mevcut degil çünkü ayrı bir opsiyondu bu. Yani normal kadran, Visual Boost, Bluetooth bağlantısı, telefon bağlantısı olarak değişmekte. Şu an araçta full fabrikasyon hali ile bluetooth ile telefon görüşmelerimi de yapıyorum müzik de dinliyorum.

Aracın kronik sorunu olduğunu düşünmüyorum. Araç komple sorun aslında. Sürekli "Ya patron bişey yapsan da bozulsam" modunda. Güneşlikteki aynaların tırnakları minnacık zamanla kırılıyor sonra güneşlik komple almanız gerekiyor. Çok çukurlu yollarda gezerseniz yan sinyallerin tırnakları kırılıp düşüyor silikonla yapıştırıyorsunuz "Bu parça da bu para olur mu ya?" bu sözü onlarca kez söylemişizdir ailecek. En ufacık sanayi ziyareti bakım hariç 10.000+işçilik olarak düşünebilirsiniz. Boş külbütör kapağı 6000 tl (Peugeot parçası), yakıtı gereksiz fazla yakıyor performansına göre, göründüğünden daha güvensiz (eğer kalın boya ile şerit çizgileri çekilmişse zıplatıyor arabayı), frenleri sık ötme yapıyor sıfır balata sıfır disk de ötüyor, 20bin km'de de ötüyor. Tavan kanalları çabuk doluyor kontrol edilmesi gerekir özellikle yaprak dökümleri sonrası. 2011'in en dolu aracına biniyoruz fakat 2008 model donanımlar mevcut bile değil.

Yani özet geç diyenler için alınacak araba değil fakat alacaksanız da geçmişini bildiğiniz arabayı alın ya da almayın

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben de bi sonraki yani şu anki güncel kasayı sorayım, nasıldır alınır mı vs diye Classic veya All4'ların bazıları 1.3-1.4m bandında. Km'ler kabul edilebilir şekilde düşük.
    Atıyorum aynı paralara dolu 2008 vs yerine bu düşünülebilir diye düşünüyorum.
    3008 almadan önce epey araştırdım, çok garip donanımlar var

ne güzel araba diyip ilana tıklıyorum ya tavan var bixenon yok, ya ikisi de yok , ya da sadece biri var

türkiye paketi olanlar bomboş, manuel klima mı kaldı bu devirde :P

bir de 3 silindir olayı düşündürdü beni biraz

yaş olayı da var tabi, 2017 model parasına 2020 3008 daha cazip geldi açıkcası o zaman

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Grimlord Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    3008 almadan önce epey araştırdım, çok garip donanımlar var

ne güzel araba diyip ilana tıklıyorum ya tavan var bixenon yok, ya ikisi de yok , ya da sadece biri var

türkiye paketi olanlar bomboş, manuel klima mı kaldı bu devirde :P

bir de 3 silindir olayı düşündürdü beni biraz

yaş olayı da var tabi, 2017 model parasına 2020 3008 daha cazip geldi açıkcası o zaman
    Anlaşıldı
    Her seferinde 2008-3008e dönüyoruz biz de. Hanım 3008 diyor ama model indirip km yükseltip sıfır 2008 parasına ikinci el almak gerekiyor. Kredi alınacak, 1 küsür milyon civarı para verilecek, niye ikinci el alayım bu paraları verdikten sonra, 2008 alırım daha iyi diyorum.

Şimdilik beklemedeyiz bakalım. 2008 de yok zaten galiba, makyaj yiyecek diye fiyat listesinde görünmüyor Peugeot'da.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ogi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    birkaç farklı otomatik r56 cooper s kullandım bahsettiğiniz hissiyat onlardada var, diğer araçlara göre pedala biraz daha sağlam basmak gerekiyor
    Daha önce hiç kullanmadığım için mukayese edemiyorum ama tuhaf geliyor fren durumu. Sanki balata bitmek üzereymiş de tutması için biraz pedala fazladan güç uyguluyoruz

bkaraca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Fren hortumları çelik olarak yeni fren hidroligiyle değiştirin baya fark edecektir.

IbizaFR150 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı yigit06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar bizde de bir adet mevcut. 2.sahibiyiz yaklaşık 10 yıldır bizde araç. Her türlü sorunu yaşadık bahsedilen. Atlanmaması gereken bir nokta var ki bazı opsiyonlar gözden kaçabiliyor. Okuduğum kadarı ile çoğu kullanıcı da bluetooth telefon baglantısı mevcut degil çünkü ayrı bir opsiyondu bu. Yani normal kadran, Visual Boost, Bluetooth bağlantısı, telefon bağlantısı olarak değişmekte. Şu an araçta full fabrikasyon hali ile bluetooth ile telefon görüşmelerimi de yapıyorum müzik de dinliyorum.

Aracın kronik sorunu olduğunu düşünmüyorum. Araç komple sorun aslında. Sürekli "Ya patron bişey yapsan da bozulsam" modunda. Güneşlikteki aynaların tırnakları minnacık zamanla kırılıyor sonra güneşlik komple almanız gerekiyor. Çok çukurlu yollarda gezerseniz yan sinyallerin tırnakları kırılıp düşüyor silikonla yapıştırıyorsunuz "Bu parça da bu para olur mu ya?" bu sözü onlarca kez söylemişizdir ailecek. En ufacık sanayi ziyareti bakım hariç 10.000+işçilik olarak düşünebilirsiniz. Boş külbütör kapağı 6000 tl (Peugeot parçası), yakıtı gereksiz fazla yakıyor performansına göre, göründüğünden daha güvensiz (eğer kalın boya ile şerit çizgileri çekilmişse zıplatıyor arabayı), frenleri sık ötme yapıyor sıfır balata sıfır disk de ötüyor, 20bin km'de de ötüyor. Tavan kanalları çabuk doluyor kontrol edilmesi gerekir özellikle yaprak dökümleri sonrası. 2011'in en dolu aracına biniyoruz fakat 2008 model donanımlar mevcut bile değil.

Yani özet geç diyenler için alınacak araba değil fakat alacaksanız da geçmişini bildiğiniz arabayı alın ya da almayın
    Bu kadar şikayetçi olunan aracı 10 yıldır kullanmak da ilginç bir durum. 12 yaşına gelmiş hatta geçmiş,çukurlu yerlerde kullanılmış araç üzerinden genelleme yapmak ne derece sağlıklı bilemem. Sanayi’de vs extra bir masraf çıkarmadı,bakım hariç 10.000tl kısmını hiç anlamadım zaten. En kısa zamanda satıp kurtulursunuz inş

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler