User Tag List

Sayfa 3/3 İlkİlk 123
54 sonuçtan 39 ile 54 arası

Konu: Mini Countryman (R60) S All4 Detaylı donanım ve bilgilendirme talebi

207_TR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar şikayetçi olunan aracı 10 yıldır kullanmak da ilginç bir durum. 12 yaşına gelmiş hatta geçmiş,çukurlu yerlerde kullanılmış araç üzerinden genelleme yapmak ne derece sağlıklı bilemem. Sanayi’de vs extra bir masraf çıkarmadı,bakım hariç 10.000tl kısmını hiç anlamadım zaten. En kısa zamanda satıp kurtulursunuz inş
    Satıp, sattıktan sonra pişman olduğum nadir araçlardandır. Bahsedilen sorunları hiç yaşamadım. Yakıtından da çok memnundum Stage 1 ve komple Milltek sistemli olarak.
    Audi A6 C5 Avant 2.0 & Bmw F800S

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı IbizaFR150 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu kadar şikayetçi olunan aracı 10 yıldır kullanmak da ilginç bir durum. 12 yaşına gelmiş hatta geçmiş,çukurlu yerlerde kullanılmış araç üzerinden genelleme yapmak ne derece sağlıklı bilemem. Sanayi’de vs extra bir masraf çıkarmadı,bakım hariç 10.000tl kısmını hiç anlamadım zaten. En kısa zamanda satıp kurtulursunuz inş
    Geçen hafta uğurladık kendisini. Öncesinde 50.640 ve 10.000 tl'lik iki ayrı masraf cıkardı kendisi Helalleştik gönderdik. Tavan tahliyeleri tıkanınca su bastı arabayı ama halloldu bi şekilde

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Peki ben bi daha hort yapsam?
    Bi arkadaşımın akrabası R60 1.6s satıyor, 2014 ve 39.000km'de, ufak tefek 1-2 lokal boyası varmış sanırım. Bi ara eşimle arabaya yakından bakmayı planlıyoruz.
    500x'ten sonra nasıl gelir, sert falan olduğunu duymuştum, bizimki de çok yumuşak değil zaten. 148.000'deki arabaya göre km cezbetti, arabayı zaten seviyordum, eşim yeni yükseldi arabayı görünce
    Bakalım bizimki hızlıca gidebilirse düşünebilirim, şimdilik ufak bi grupta paylaştım bizim arabayı. Adama da engel olmak istemedim, satılırsa alırız, yoksa sen sat modunda...

Ne dersiniz, alınır mı böyle bir alet?

Harman yok, ekran sanırım tırt, buna modifiye yapılabiliyor mu, başka ekran, android-carplayli falan bir şeyler mesela?
    Onun harici sunroof vs var.

Bir de şanzımanı ne, çift kavrama mı bunlar?

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ormanci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Peki ben bi daha hort yapsam?
    Bi arkadaşımın akrabası R60 1.6s satıyor, 2014 ve 39.000km'de, ufak tefek 1-2 lokal boyası varmış sanırım. Bi ara eşimle arabaya yakından bakmayı planlıyoruz.
    500x'ten sonra nasıl gelir, sert falan olduğunu duymuştum, bizimki de çok yumuşak değil zaten. 148.000'deki arabaya göre km cezbetti, arabayı zaten seviyordum, eşim yeni yükseldi arabayı görünce
    Bakalım bizimki hızlıca gidebilirse düşünebilirim, şimdilik ufak bi grupta paylaştım bizim arabayı. Adama da engel olmak istemedim, satılırsa alırız, yoksa sen sat modunda...

Ne dersiniz, alınır mı böyle bir alet?

Harman yok, ekran sanırım tırt, buna modifiye yapılabiliyor mu, başka ekran, android-carplayli falan bir şeyler mesela?
    Onun harici sunroof vs var.

Bir de şanzımanı ne, çift kavrama mı bunlar?
    Serttir ama RFT olmadan yine aşırı rahatsız etmez. Kısa sert darbeleri emmez onlardan kaçınmazsanız rahatsız eder. Haricinde tümsekler veya dalgalı yollar sorun olmaz.

Ekran değişebiliyor retrofit de yapılabiliyor. Haricinde çin işi şeyler takılıyor orijinal görünüm olmuyor pek tavsiye etmem

Harman şart değil ama standart sistemi de mükemmel değil. Arabada müzik dinlemeyi seviyorsanız upgrade şart.

Şanzıman sıradan tork konvertörlü 6 ileri, sağlam şanzımandır, bir yağ değişimi yapmak güzel olabilir.

Düzgün kullanılırsa çok sorun çıkarmaz, biraz şans faktörü de var ama km'den yana şanslısınız

Makul fiyata almaya bakın, çok değerli veya çok hızlı piyasası olan bir araç diyemem ama asla elde de kalmaz. Aileler seviyor genelde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Serttir ama RFT olmadan yine aşırı rahatsız etmez. Kısa sert darbeleri emmez onlardan kaçınmazsanız rahatsız eder. Haricinde tümsekler veya dalgalı yollar sorun olmaz.

Ekran değişebiliyor retrofit de yapılabiliyor. Haricinde çin işi şeyler takılıyor orijinal görünüm olmuyor pek tavsiye etmem

Harman şart değil ama standart sistemi de mükemmel değil. Arabada müzik dinlemeyi seviyorsanız upgrade şart.

Şanzıman sıradan tork konvertörlü 6 ileri, sağlam şanzımandır, bir yağ değişimi yapmak güzel olabilir.

Düzgün kullanılırsa çok sorun çıkarmaz, biraz şans faktörü de var ama km'den yana şanslısınız

Makul fiyata almaya bakın, çok değerli veya çok hızlı piyasası olan bir araç diyemem ama asla elde de kalmaz. Aileler seviyor genelde
    Eyvallah, bizimkinden fazla konfor sunmaz anlaşıldı Aynı gibi olacak herhalde.
    Çin işi değil de, kendi ekranı falan bulunup takılabilirse güzel olur tabi.
    Seviyorum, upgrade de yapmak gerekir anladım.
    Ha güzel, steptronic falan diye okudum 1-2 yerde, standart klasik ise çok güzel.

Valla işte bizimkini satabilirsek niyetlenebiliriz gibi, bizimkini de elden çıkarmak dert

Vatandaş da aksi gibi yazlık kışlık RFT almış şey varmış gibi İşin kötüsü bu arabaya da 20 kaat verip yeni lastik almıştım :P

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eyvallah, bizimkinden fazla konfor sunmaz anlaşıldı Aynı gibi olacak herhalde.
    Çin işi değil de, kendi ekranı falan bulunup takılabilirse güzel olur tabi.
    Seviyorum, upgrade de yapmak gerekir anladım.
    Ha güzel, steptronic falan diye okudum 1-2 yerde, standart klasik ise çok güzel.

Valla işte bizimkini satabilirsek niyetlenebiliriz gibi, bizimkini de elden çıkarmak dert

Vatandaş da aksi gibi yazlık kışlık RFT almış şey varmış gibi İşin kötüsü bu arabaya da 20 kaat verip yeni lastik almıştım :P
    18 Yazılıklarıysa hemen alıyım abi . benim eskileri geciririz üstüne
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mini R60 1.6 s kullandım, keşke dursaydı dediğim bir araba, bence sert değildi. E87 1.16i den sonra daha yumusak gelmişti bana ama bende de rft yoktu.

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    500x ten sonra çok daha konforlu demek doğru olmaz ama daha iyi diyebilirim rahatlıkla benimki jcw ama sert çukurlar harici konforsuz denilemez yeterli gayet
    Ama sürüş konforu olarak aradaki fark çok bariz 150-200 gibi giderken verdiği güven hissi viraj kabiliyeti direksiyon hissiyatı gibi konularda çok net bi durum var hatta bariz klasman farkı var birde imaj farkı var
    500x ten geçiş yapmak için hiç düşünmeyin.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Eworen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    500x ten sonra çok daha konforlu demek doğru olmaz ama daha iyi diyebilirim rahatlıkla benimki jcw ama sert çukurlar harici konforsuz denilemez yeterli gayet
    Ama sürüş konforu olarak aradaki fark çok bariz 150-200 gibi giderken verdiği güven hissi viraj kabiliyeti direksiyon hissiyatı gibi konularda çok net bi durum var hatta bariz klasman farkı var birde imaj farkı var
    500x ten geçiş yapmak için hiç düşünmeyin.
    Eyvallah, km falan cezbetmişti ama dün arkadaş 2 tramer yolladı, 2016da 2 bin ve 6 küsür bin TL'lik iki onarımı var, ilanda lokal boya işaretli ama belli ki lokal boyalık işler değil. Bir de araba Kosifler falan bakımlı imiş, hasar vs de yetkilide yapılmış, "he he lokal" deyip göndermişlerdir vatandaşı ve kimbilir neleri değiştirdiler çaktılar diye düşünüyorum

Böyle olunca iyice soğudum. Çünkü arkadaşın akraba modunda olmasına rağmen "yok o fiyat olmaz, yok zaten şu kadar veren var" tripleri de geldi.
    Ben de arkadaşa söyledim, boyasız ilanları var, boyasız parası istiyor, arabamı satarsam onunkini almayacağım beklemesin dedim
    Satmaktan da vazgeçtim gibi oldu, zaten ilan vermemiştim, böyle devam bakalım şimdilik.

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Eyvallah, km falan cezbetmişti ama dün arkadaş 2 tramer yolladı, 2016da 2 bin ve 6 küsür bin TL'lik iki onarımı var, ilanda lokal boya işaretli ama belli ki lokal boyalık işler değil. Bir de araba Kosifler falan bakımlı imiş, hasar vs de yetkilide yapılmış, "he he lokal" deyip göndermişlerdir vatandaşı ve kimbilir neleri değiştirdiler çaktılar diye düşünüyorum

Böyle olunca iyice soğudum. Çünkü arkadaşın akraba modunda olmasına rağmen "yok o fiyat olmaz, yok zaten şu kadar veren var" tripleri de geldi.
    Ben de arkadaşa söyledim, boyasız ilanları var, boyasız parası istiyor, arabamı satarsam onunkini almayacağım beklemesin dedim
    Satmaktan da vazgeçtim gibi oldu, zaten ilan vermemiştim, böyle devam bakalım şimdilik.
    Beyaz olan 39bindekiyse Camurluk dedigi ya kaputun kendisi oluyor o kapıya kaput arasında kalan anlamsız sekilsiz yerden bahsetmiyorsa
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Beyaz olan 39bindekiyse Camurluk dedigi ya kaputun kendisi oluyor o kapıya kaput arasında kalan anlamsız sekilsiz yerden bahsetmiyorsa
    aynen çamurluk tarafından hasar alınca maalesef kaput hasarlanıyor.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    O zaman hasar işi daha da boktan bir yere gidiyor, sürtme falan değil bunun işi belli ki
    Neyse iyi oldu, satmıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bir kere arkadaşın 2013 model S ini kullandım. Trim ses manyağı etti beni. Benim 2001 E39 da o seslerin hiçbiri yok. 100 km yol gittik silikon spreyi ile dalasım geldi alete.
    IN BOOST WE TRUST

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Selamlar,

2019 yılında eşime 2011 49.000 km'de 4x2 S aldım halen eşim kullanıyor arada ben çıkıp gazlıyorum. Evimizin demirbaşı oldu bazen değiştirelim diyoruz ama ayrılmak gerçekten zor kendini sevdiren bir araç.

Artıları neler derseniz 184 hp olması keyif veriyor. Trafikte yada bir yere gittiğinizde dikkat çeken bir araç.

Eksileri ise yakıt biraz var malesef 9,5-10 lt civarı yakıyor şehir içi. Subap contası zamanla yağ kaçırmaya başlıyor ve araç yağ yakıyor. Ben geçen sene komple sıfırladım çok şükür şuan yağ eksiltme yok. Sert bir araç runflat ile daha da sert malesef. Önerim normal lastiğe geçmek ben değiştirdim konfor ciddi arttı.

Ben alırken 4x4 - 4x2 olayını araştırmıştım 4x4'lerde defransiyel'den dolayı içeriye ses geldiğini söylemişlerdi ama dediğim gibi duyduğum bu bizzat şahit olmadım. 4x4 olduğu için yakıt 12,5 lt civarı olduğunu söylemişlerdi. Benim 4x2 olduğu için bu güne kadar yürüyenden sorun sıkıntı yaşamadım. Yakıtta dediğim gibi şehir içi 9,5 lt civarı ama şehir dışında hız sabitleme ile ben 5-5,5 ltleri yakalayabiliyorum.

Baksanız çok bir artısı yok gibi ama dediğim gibi garip bir şekilde sevdiriyor araç kendini. Çok km yapmazsanız eğer evin aracı için güzel bir seçenek ama şuan ki benzin fiyatı ile gündelik binmek birazcık bütçeyi zorlar.

Aklıma gelenler bunlar sormak istediğiniz birşey olursa seve seve yardımcı olurum.
    ☻/
    /▌
    / \

TarikS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Kosifler'den hasar sorgulaması yapmak kolay ama tabii araç sahibi lazım Yoksa boyasız şase ucu düzeltmeye kadar değişen düzeltilen her şeyi detaylı yazıyorlar. Kayıtsız veya dışarıda yapılmış arabadan iyidir yine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı TarikS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kosifler'den hasar sorgulaması yapmak kolay ama tabii araç sahibi lazım Yoksa boyasız şase ucu düzeltmeye kadar değişen düzeltilen her şeyi detaylı yazıyorlar. Kayıtsız veya dışarıda yapılmış arabadan iyidir yine
    Tavırları görünce vazgeçtim zaten, dalarım 2 cümle konuşsak, ben onu anladım
    İyidir tabi de en ufak hasarda düzeltme boyama vs yerine komple kapıyı falan değiştiren adamlar neticede. İlanda LB işaretli görünce sevinmiştim ama belli ki değil.
    Derdim bir de araba sanki müthiş kondisyonda ve/veya donanımda gibi trip yememiz Yok kullandırmam, yok fiyat bilmemne... Hayırlı işler birader

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler