User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
31 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Araç Önerileriniz - Ort. 800K Bandı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Araç Önerileriniz - Ort. 800K Bandı

Merhabalar,

Tek kapı MK1 Focus kullanıyorum fakat arka koltuğa geçişlerde sorun oluyor özellikle anne ya da baba inip binerken.
    MK1 kasa olduğu için modeli de bir hayli var tabi, şu sıralar elden çıkartıp 4 kapılı, hatchback ya da sedan öncelikli bir araç bakıyorum.
    7-8 yıldan daha yaşlı olmaması (max 10) için biraz filtre ekledim ***** siteye ama karşıma gelen arabalar pek tatminkar değil.
    Clio, Symbol, 301, C-elysee, Egea kesinlikle düşünmüyorum.
    B segment herhangi bir araçla da ilgilenmiyorum bu sebeple Polo, Ibıza, Fabia, City, 208, C3, Yaris vb. araçlar ile de ilgilenmiyorum.

C segment ve 4 kapılı olması şart, düz ya da otomatik vites farketmez (DSG korkum var sadece), benzin ya da dizel olabilir ama LPG'ye karşıyım. LPG takılıp çıkartılmıştan ziyade mümkünse hiç LPG takılmamış araç olabilir benzinli tarafında. Yıllarca atmosferik araç kullanmış birisi olarak son birkaç yılımı turbo araçlarla geçirdiğim için haram beygire alıştım, atmosferiğe dönmek beni pek tatmin etmeyecektir. (NOT: 98 model Alfa Rome 156 2.5 v6'ım vardı güzel zamanlardı ama mevcut yakıt fiyatları ve eş-iş arası mesafeden dolayı şu an mümkün değil böyle bir araca yönelmem)

Günlük araç olarak kullanılacak, evden işe - işten eve. Dolayısıyla yakıt sarfiyatı da biraz ön planda olacak.

Bu fiyat grubunda kabin yalıtımına çok takılamıyorum tabi ama yol sesini çok da içeri almayan (hani Corollaya göre Civic yalıtım olarak bir tık daha iyidir) bir araç olsa daha güzel olur.

Önerilerinize açığım, tavsiyelerinizi bu doğrultuda paylaşırsanız çok sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

mrtysn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2011-2012 a3 dizel bulunabilir o paralara. Ben muhtemelen boyle bi secenege yogunlasırdım.
    Don't believe everything you hear,
    Real eyes, realize. real lies.
    2Pac Shakur

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Baktım ama çok major hatası olmayanlar milyona biraz yakın.
    VAG grupta Golf ya da Leon baktım biraz gördüğüm rakamlar inanılır gibi değil öyle ki alt grupta aracı olanlar üst paketlerdeki araçlardan daha pahalıya ya da aynı fiyata satmaya çalışıyorlar (onun aracı şu kadarsa benim aracım bu kadar eder mantığı)
    Biraz daha detay bakmaya çalışıyorum.

Alpii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    800 civarına pazarlıkla makyajlı kasa 2017-2018 1.6 bluehdi + EAT6 , Peugeot 308 çıkabilir gibi.
    Kroniği tek adblue arızası bluehdi motor kullanan tüm markalarda olduğu gibi. Yazılımla iptalleniyor. Bir de 130-140 bin kmlerde ön takım ses yapmaya başlıyor diyorlar ufaktan. Onu da sıfırlamam zaten çok bir şey değildir.
    Bu fiyatlara bakacağınız leondan 10 kat daha iyidir. 1.5 + eat8 tavsiye etmek isterdim de 900 altına yok gibiler
    https://www.instagram.com/gnn.308/

34 GNN 111 #308 21'
    34FDC785#308 16’ - RIP - 34BAG097 #308 18'

Ssamet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hemen hemen bu fiyatlara ben de bakıyorum ama istediğiniz kriterlerde benim gördüğüm şu arabalar var;

Manüel 1.6 tdi ya da 1.2 tsi Leon. Şansa göre led paketli belki de dsg bulunabilir.

T9 kasa manüel 308 belki otomatik ama donanımsız olanı denk gelebilir.

Daha aşağı fiyatlara 1.3 cdti Astra J olabilir. neden 1.3 çünkü en düzgün ve en sağlam motoru.

Belki biraz boya değişen olmak kaydıyla Skoda Scala olabilir. %90 Intercity çıkması

Ben de bunları düşünüyorum ama artık dizel hiç mantıklı gelmiyor maalesef.Ben rotayı biraz Egea 1.6 e-torq a çevirdim istemeyerek olsa.Ben arabaya binmek istiyorum.Alıp binemedikten sonra bi anlamı kalmıyor.Allah yardımcınız olsun
    -2006 Kia Cerato 1.5 Crdi- Oem Hybrid / Kat-Egr Off

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bu kadar veren şu kadar daha verir olarak değil de 900K bandını da zorlayabilirim ama bu sefer de şöyle olur, aracı aldığım gibi kullanmam gerekir.
    Normalde kenarda bir miktar el altında bulundurup aracı kullandıkça fark ettiğim eksiklikleri yaptırmaktan yanayım. 900K bandını zorlayabilirim ama dediğim gibi, aldığım aracı bir süre olduğu gibi kullanmak kaydıyla.

Bir de belirtmek isterim, normalde aşırı huylu biriyimdir, 308'in RPM göstergesinin saat yönünün tersine dönüyor olması tüylerimi diken diken yapan bir özellik ama görmezden gelmek durumundayım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ssamet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen hemen bu fiyatlara ben de bakıyorum ama istediğiniz kriterlerde benim gördüğüm şu arabalar var;

Manüel 1.6 tdi ya da 1.2 tsi Leon. Şansa göre led paketli belki de dsg bulunabilir.

T9 kasa manüel 308 belki otomatik ama donanımsız olanı denk gelebilir.

Daha aşağı fiyatlara 1.3 cdti Astra J olabilir. neden 1.3 çünkü en düzgün ve en sağlam motoru.

Belki biraz boya değişen olmak kaydıyla Skoda Scala olabilir. %90 Intercity çıkması

Ben de bunları düşünüyorum ama artık dizel hiç mantıklı gelmiyor maalesef.Ben rotayı biraz Egea 1.6 e-torq a çevirdim istemeyerek olsa.Ben arabaya binmek istiyorum.Alıp binemedikten sonra bi anlamı kalmıyor.Allah yardımcınız olsun
    VAG grubunda Golf, Leon ve A3 bakıyorum ara ara ama gördüğüm manzara soğuk press lenmiş, akıllı vidalarla lip vb. eklentiler takılmış, çakma brembo fren kaliper kapaklı arabadan anladığını zanneden etiketçi arabası (nadir temiz ilanları tenzih ederim)

Alpiii de yazmıştı normalde bakmamıştım, 308 kategorisine komple ayrıca detay bakıyorum.

Astra ile ilgili aslında Opel ile ilgili etrafımda o kadar çok kötü örnek var ki en iyi ve temiz araca denk gelsem bile ön yargılarım yüzünden cesaret edebileceğimi sanmıyorum.

Sizin için de hayırlısı olsun ama ben Egea düşünmüyorum.

Son olarak intercity gibi kiralama şirketlerinden çıkan ya da Vavacars / otoplus gibi firmaların envanterinde de kayda değer araçlar olabiliyor. Satıcı filtresi ile bir ara bunları da değerlendiricem.
    Hatta öyle ki bu gibi firmalarda takas yaptığınızda, mevcut aracınızı piyasa değerinin bir tık üstünde değerlendirebiliyorlarmış, bir arkadaşım 4 ay kadar önce böyle yapmıştı.

mrtkap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    1.2 tsi style Leon öneririm. Vavacarsta bir kaç parçası boyalı Golf 7 tsi'larda bulunabiliyor. Sizin tarif ettiğiniz kullanıcı tipine hitap eden araçlar ikisi de

d3n1s - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    20 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vaktiyle @drago da vardi bu Focus'tan. Acayip bir gidisi var arabanin. Bir de arabanin haddinden fazla dolu oldugunu hatirliyorum, kendisi de gorunce yazar zaten
    öyle işte.

AyrtonSenna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 2.0Tquattro Manuel B7-Audi A4 1.8Tquattro B5-Audi A4 1.8Tquattro Manuel B6
    Garanti Otomotiv Bosch Car Service
    Kaporta&Mekanik&2.EL

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

drago - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    43 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı d3n1s Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    vaktiyle @drago da vardi bu Focus'tan. Acayip bir gidisi var arabanin. Bir de arabanin haddinden fazla dolu oldugunu hatirliyorum, kendisi de gorunce yazar zaten
    Bendeki sapık bir arabaydı, bundan doluydu, bunda mesela adaptif bi-xenon yok 5 kademeli Koltuk ısıtma, elektrikli koltuk, aktif ön panjur, sesle komut, katlanır aynalar, bilmem kaç renk ambians aydınlatmalar, renkli kadran, ön camda rezistans, kendi kendine park etme gibi şimdi bile bir çok arabada olmayan özellikler vardı.

Burada 160'lık rocco geçiyor 182'lik focusu yorumları olan konularda da isteyenle deneyeyim demiştim, kimse denememişti, nitekim sonrasında deneme şansım da oldu. 160'lık da olsa rocconun en ufak şansı yok, rollde daha ilk oturmadan itibaren focus ilerliyor. 0-100 katalog verisine bakıp yorumlayacaklar gelmeden konuyu burada kapatayım

Reklamlar bitti şimdi de hayatın gerçekleri:

Hala ilanlarına açar bakarım ama almam. Alırsam da bu paraları vermem. Verirsem de 50 hadi bilemedin 60bin kilometre altında olmasına bakarım. 1.6 ecoboostta saçma sapan soğutma elemanları yüzünden motor yiyen çok oldu; ama ben bilinçli kullanıcı olduğum için servisi yönlendirerek, sorunum olmamasına güncel parçalarla yeniletmiştim. 2 sene sonra arayıp arabanıza güncelleme var dediklerinde, arabayı çoktaan satmıştım, bu güncellemelere ilişkin aksiyonları yeni tanımlıyorlardı Türkiye ayağında.

Neden almam 2: Diğer motor seçenekleriyle ortak kullanılan hariç, parçası yok. Parçacıda değil, serviste de yok. Bir roll gecesi görevini yaptı, evin sokağında teklemeye başladı, sabah servise kadar da teklemeden götürdü ama orada bir daha çalışmadı. Dalgıç pompa ve HPFP sipariş edildi, ellerinde olan parçayı ise bir araba için sipariş edilmiş veremem dediklerinde kroniğin adını orada koydum. 1 ay yattı araba, ama ikame mondeo verdiler bu süre boyunca ve geri istemediler, artık vereceklerini sanmıyorum yaşından dolayı.

Neden almam 3: Bir gün gücü yetmeyip, azıcık yükleyeyim derseniz, turbo upgrade olmadan alınan her hp için spool sırasında essalee sesi alırsınız şaka bir yana minnacık turbosu var. İşin kötüsü uğraşan da yok, varsa yoksa VAG.

Ezcümle, bu fiyatıyla hiç ama hiç f/p değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı drago Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeki sapık bir arabaydı, bundan doluydu, bunda mesela adaptif bi-xenon yok 5 kademeli Koltuk ısıtma, elektrikli koltuk, aktif ön panjur, sesle komut, katlanır aynalar, bilmem kaç renk ambians aydınlatmalar, renkli kadran, ön camda rezistans, kendi kendine park etme gibi şimdi bile bir çok arabada olmayan özellikler vardı.

Burada 160'lık rocco geçiyor 182'lik focusu yorumları olan konularda da isteyenle deneyeyim demiştim, kimse denememişti, nitekim sonrasında deneme şansım da oldu. 160'lık da olsa rocconun en ufak şansı yok, rollde daha ilk oturmadan itibaren focus ilerliyor. 0-100 katalog verisine bakıp yorumlayacaklar gelmeden konuyu burada kapatayım

Reklamlar bitti şimdi de hayatın gerçekleri:

Hala ilanlarına açar bakarım ama almam. Alırsam da bu paraları vermem. Verirsem de 50 hadi bilemedin 60bin kilometre altında olmasına bakarım. 1.6 ecoboostta saçma sapan soğutma elemanları yüzünden motor yiyen çok oldu; ama ben bilinçli kullanıcı olduğum için servisi yönlendirerek, sorunum olmamasına güncel parçalarla yeniletmiştim. 2 sene sonra arayıp arabanıza güncelleme var dediklerinde, arabayı çoktaan satmıştım, bu güncellemelere ilişkin aksiyonları yeni tanımlıyorlardı Türkiye ayağında.

Neden almam 2: Diğer motor seçenekleriyle ortak kullanılan hariç, parçası yok. Parçacıda değil, serviste de yok. Bir roll gecesi görevini yaptı, evin sokağında teklemeye başladı, sabah servise kadar da teklemeden götürdü ama orada bir daha çalışmadı. Dalgıç pompa ve HPFP sipariş edildi, ellerinde olan parçayı ise bir araba için sipariş edilmiş veremem dediklerinde kroniğin adını orada koydum. 1 ay yattı araba, ama ikame mondeo verdiler bu süre boyunca ve geri istemediler, artık vereceklerini sanmıyorum yaşından dolayı.

Neden almam 3: Bir gün gücü yetmeyip, azıcık yükleyeyim derseniz, turbo upgrade olmadan alınan her hp için spool sırasında essalee sesi alırsınız şaka bir yana minnacık turbosu var. İşin kötüsü uğraşan da yok, varsa yoksa VAG.

Ezcümle, bu fiyatıyla hiç ama hiç f/p değil.
    Yorum için teşekkür ediyorum, yukarıdaki mesajlarımda da belirttiğim gibi fiyat skalam biraz geniş ama şu kadar veren bunu da verir mantığıyla değil.
    Önereceğiniz ilan olursa paylaşırsanız sevinirim.

Eren G. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    308ler mantıklı arabalar 6 ay kadar sürdüm sizin amacınıza uygun bence.

babayimben - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yakın zamanda aynı bütçeye araba baktım.
    Em nantıklı sonuç 308'e çıkıyor.
    1.6 Bluehdi style paket tavsiye ederim.
    Bir 100bin daha çıkabilirseniz 1.5 Bluehdi da alınır
    1994 Doğan S, 1990 E30 318is, 2007 Astra 1.6, 2005 Mazda 3, 2012 F30 316i, 2017 HR-V 1.5 i-VTEC, 2007 E60 535D LCI, 2018 1.6 CDTI Insignia, 2018 C200d FL, 2018 Mx-5 ND 1.5, 2015 F32 420d

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bütçe çok ucu ucuna değil dediğim gibi, 900K bandı da olur az biraz daha da geçebilir çok da dert değil lakin bu fiyat grubuna çıkarsam aracı aldığım gibi binmem gerekir. En azından ilk yıl herhangi bir restorasyon yapamayabilirim.
    Şu sıralar Golf görüyorum daha çok, Leon ve 308'ler de değerlendirme listemde.

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Önerilere ek o fiyatlara araç baksam kesinlikle Mazda 3 bakarım, örnek olması açısından bir ilan paylaşıyorum. KM biraz yüksek olsun problem olmaz derseniz Power veya Power Sense donanımlısı denk gelebilir.

htps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-mazda-firat-2014-mazda-3-otomatik-isitma-kor-nokta-84.500-km-1105110137/detay
    Just a moment...

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler