User Tag List

Sayfa 3/5 İlkİlk 12345 SonSon
93 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: Ilk araç ne olmali ?

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ANKARA0606 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yok abi doğru diyolar da şu kafayı biz de az kullansak iyi olacak göz gördümü gönül kayıyor
    Tecrübelerini anlatıyor herkes, cebin canın yanmasın diye.

Bende zamanında ilk bmw'mi alacağım zaman babam buldu bir araba sunroofsuz E39 5.20i ağlaya ağlaya aldım sunroofu yok diye ama arabayı gör kız gibi motor şanzuman on numara kondüsyon süper. 1 ay dayanamadım ilan yapıp sattım sunrooflu alabilmek için. Bir sürü görsel olarak mükemmel E46 ve E39'larım oldu. Sonrasında e-bemin amcasını tersten gördüm

Büyük lafı, tecrübe dinlemek her zaman iyidir. Özellikle şu dönemde gönül değil mantığı dinle
    - Bize Her Yer TRABZON

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    olsunn olsun sen hayallerinden vazgeçme biz zamanında dötümüze don alamıyoduk
    şimdi versace diyosun ahahah. Yaşlanmanın güzel tarafı da bu sanki

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bekarsan 4 kapı araba alma madem gösterişe önem veriyorsun. Megane 3 Coupe önerisi gelmiş iyidir. İlla BMW almak istiyorsan bu iş öyle forumlardan olmaz. O araç feriştahı temizlikte olsun illa bir masraf çıkartacak. Çevrende bu araçlardan biraz olsun anlayan bir arkadaş tanıdık vs.vs. yoksa sanayide masrafın büyük olur. İlk araç olarak 3.30 felan aman diyeyim. 3.16 yada 3.20 den büyük motorlu almamanı tavsiye ederim. Aynı model 2 araç arasında kaldığın zaman yaldır yaldır yanıyor kırmızı yerle bir yılan paket bir BMW yerine sade ama daha iyi kondisyonda / düşük km vs.vs. ama gösterişsiz duran BMW'yi al. Renge takılma. İstediğin şeyleri zamanla belki yaparsın ama düzgün olmayan arabayı sorunsuz hale getirmek çok daha masraflı ve üzücü olur.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tecrübelerini anlatıyor herkes, cebin canın yanmasın diye.

Bende zamanında ilk bmw'mi alacağım zaman babam buldu bir araba sunroofsuz E39 5.20i ağlaya ağlaya aldım sunroofu yok diye ama arabayı gör kız gibi motor şanzuman on numara kondüsyon süper. 1 ay dayanamadım ilan yapıp sattım sunrooflu alabilmek için. Bir sürü görsel olarak mükemmel E46 ve E39'larım oldu. Sonrasında e-bemin amcasını tersten gördüm

Büyük lafı, tecrübe dinlemek her zaman iyidir. Özellikle şu dönemde gönül değil mantığı dinle
    Doğru diyosunuz abi megan3 hem bütceye uygun hem görünüşü güzel biraz istediğimiz gibi oynama yaptık mı daha güzel olabilir hem yakıt hem parça tasarrufu ilerde parayı biriktirip daha üst model bmw alabiliriz hem daha az sorun çıkarır megan 3 okey gibi büyük sözü dinlicem yoksa başım dertten kurtulmuyor babam da aynısını söyleyip duruyo alırsan son sahibi olursun diye vardır büyüklerin bi bildiği

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Doğru diyosunuz abi megan3 hem bütceye uygun hem görünüşü güzel biraz istediğimiz gibi oynama yaptık mı daha güzel olabilir hem yakıt hem parça tasarrufu ilerde parayı biriktirip daha üst model bmw alabiliriz hem daha az sorun çıkarır megan 3 okey gibi büyük sözü dinlicem yoksa başım dertten kurtulmuyor babam da aynısını söyleyip duruyo alırsan son sahibi olursun diye vardır büyüklerin bi bildiği
    gelbensana harbi köfte arabası vereyim ,nekadar çokduman okadar çok randıman ugraşır durursun işte

http://www.techturkey.com/forum/otom...tml?highlight=
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gelbensana harbi köfte arabası vereyim ,nekadar çokduman okadar çok randıman ugraşır durursun işte

EC efsanesine japon ruhlu dti ile devam
    Teşekkür ederim abi varol

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Teşekkür ederim abi varol
    nolduu korktunn mu
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    nolduu korktunn mu
    Mecbur korktum abi bakanlık personeliyim laf söz olur milleti zehirleriz iş çıkışında şikayet etmesinler

AliGizda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    40 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Birkan61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gardaşım 1-2 kez öpülmeden iflah olmuyoruz malesef bizde zamanında aynı naneyi yedik

Sen bak dalgana
    Bıyık büküle büküle kaytan, insan sevile sevile şeytan olurmuş

Paranla araba yaptıracak usta da bulmak zor bu devirde.

Birkan61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı AliGizda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bıyık büküle büküle kaytan, insan sevile sevile şeytan olurmuş

Paranla araba yaptıracak usta da bulmak zor bu devirde.
    ağzun bal yesin kankacım
    - Bize Her Yer TRABZON

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi canın çeksin biraz

2 sene evvel almıştım 320ci km'sine kadar orjinaldi anahtarla baktırmıştım ki o dönem özel bmw servisinde danışmandım aldığımda led stoplar vardı misal abidik kubidik jant vardı hepsini söküp atmıştım,motordan yana sürüsüyle yağ kaçağı vardı ilginçtir su kaçağı yoktu yaptık,en büyük sorunu tekleme yapmıştı,kompresyonu sağlıklı idi ama 6 buji 6 bobin ve kadehlerden biri yada bir kaçı silindir gözünü nemli bıraktığından ötürü 24 kadeh değiştim,ki ilk defa böyle bir şey başıma geldi,içide çoğu yeri kırıktı bulduk ettik,ama büyük golü atmadan yorulmaya başlamıştım ki dediğim gibi özel serviste çalışıyordum,büyük golü şanzıman attı aldığımda vurma ötme yoktu sonrasında şanzıman golü attı,revizyon yaptık önceleri güzel olmasına rağmen yine sorun çıktı, arabayıda liftte satmıştım soğukluktan,girmediğim stres sıkıntı kalmamıştı,özellikle ankaradan style 72 ve michelin ps4leri getirene kadar göbeğim çatlamıştı 3-4 gün gelmeyince malzemeler,ki o dönem 33 yaşında olmama rağmen tecrübe sağladı,otomatik şanzıman eski modelde hayatta almam artık o kadar yaşadıklarım varki güzel malzeme çıkar.

o yüzden vazgeç bu sevdadan yıpranırsın

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi canın çeksin biraz

2 sene evvel almıştım 320ci km'sine kadar orjinaldi anahtarla baktırmıştım ki o dönem özel bmw servisinde danışmandım aldığımda led stoplar vardı misal abidik kubidik jant vardı hepsini söküp atmıştım,motordan yana sürüsüyle yağ kaçağı vardı ilginçtir su kaçağı yoktu yaptık,en büyük sorunu tekleme yapmıştı,kompresyonu sağlıklı idi ama 6 buji 6 bobin ve kadehlerden biri yada bir kaçı silindir gözünü nemli bıraktığından ötürü 24 kadeh değiştim,ki ilk defa böyle bir şey başıma geldi,içide çoğu yeri kırıktı bulduk ettik,ama büyük golü atmadan yorulmaya başlamıştım ki dediğim gibi özel serviste çalışıyordum,büyük golü şanzıman attı aldığımda vurma ötme yoktu sonrasında şanzıman golü attı,revizyon yaptık önceleri güzel olmasına rağmen yine sorun çıktı, arabayıda liftte satmıştım soğukluktan,girmediğim stres sıkıntı kalmamıştı,özellikle ankaradan style 72 ve michelin ps4leri getirene kadar göbeğim çatlamıştı 3-4 gün gelmeyince malzemeler,ki o dönem 33 yaşında olmama rağmen tecrübe sağladı,otomatik şanzıman eski modelde hayatta almam artık o kadar yaşadıklarım varki güzel malzeme çıkar.

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    vermedin şu helgayı bana biraz seveyim ,bi tur bineyim
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    vermedin şu helgayı bana biraz seveyim ,bi tur bineyim
    hgt veririz italyan aygırı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi canın çeksin biraz

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    noldu laa çok mu incittiler seni
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hgt veririz italyan aygırı
    yok ben beş(5) li olan şeyleri sevmiyem
    PROSTOCK GARAGE

turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende bi tavsiyede bulunayım,eğer elin yatkın değilse tamir işlerine sadece bmw değil hiçbir eski arabaya girme derim.
    Bendede şuan bmw var yaşı gereği illa masraf çıkarır ama ben motorundan elektroniği, elektiriği hepsini kendim yapıyorum bana koymuyor ha bunu satsan ne alırsın dersen yine bmw derim
    kadett e-astra gsi-fiat turbo-kadet turbo-bmwe21 323-honda civic n/a-ford sierra n/a-honda integra n/a-ford sierra rs500-honda integra turbo-bmw e30 n/a-mercedes c180-bmw e36 compact turbo loading...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    hadi canın çeksin biraz

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Abi şuan alırken neye dikkat edelim bide düzgün bişey arıyosak piyasasını biliyor musun ?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Abi şuan alırken neye dikkat edelim bide düzgün bişey arıyosak piyasasını biliyor musun ?
    Dediğin rakamlara turşu alırsın, 46 istiyosan manuel alcan otomatik şanzımanın derdi bitmez, düzgün 325-330 lar 800-850 gibi şuan gördüğüm o sen vazgeç bu işten git başka bi şeyler al elindeki hesap çarşıya uymayacak ha tecrübe olsun ustalar kankam olsun dersen dediğin rakama al,hangisini alırsan al bunların ön kule arka kule kısımları çatlıyor haberin olsun, mutlaka kompresyon testi net bu, yağ kaçağı hayatta bitmez,vanoslar düzgün çalışıyormu ona bakman lazım... yaşı gereği su hortumları ne alem bakman lazım,kalkıpta m pakete dönmüş lemans jant takmış araba almaman lazım,hatta ve hatta sunroofsuz orjinal araba bul ki fazla el değişmemiş olsun,
    Sunrooftan çoğu gider bakımları yapmadığı için içeri su alır farkına varmaz far açma yerine kadar su gelir yanar o kısım,motorda dışa valfi çoğunda iptaldir, sensörleri bmw logolu sever(özellikle debimetre eksantirik ve krank okuyucusu) dsc çoğunda çalışmaz sürücü koltuğu altında savrulma sensörü arızalıdır sensörü alırım geçerim deme en son çıkması 10 lira idi şuan, sıfırı 2 sene önce 10 liraydı şimdi allah kerim
    Aklıma gelenler bunlar ilk araba ve düşük bütçeli 46 ALINMAZ

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    yazmayı unutmuşum eml arızası vardır meşhur arızası,ya gaz kelebeğinden çıkar genelde,artı siglon valfi vakum hattı komple elden geçmeli,sensör konusunda kesinlikle yok helladır,yok bremidir olmaz,bmw logolu yukarda dediğim sensörleride pahalıdır

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler