User Tag List

Sayfa 2/2 İlkİlk 12
22 sonuçtan 20 ile 22 arası

Konu: Petronas Selenia yağ?

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya bir güncel çekmek istiyorum. Aracıma fabrika, Fiat 9.55535-GH2 - ACEA C3 yağ konulmasını tavsiye ediyor. 5-40 'Selenia Sport Power' tam uyumlu ancak piyasada hiç görmedim. Selenia Türkiye distribütörünü de yaptığım araştırmada bulamadım. Bileniniz varsa lütfen adres ya da telefon bilgilerini iletir misiniz?

Bir de 'Ravenol' isimli bir markaya rastladım, bu markanın yağı da gereksinimleri karşılıyor ama daha önce hiç duymadığım, kullanmadığım bir marka olduğu için emin değilim. Bu marka hakkında tecrübesi olan var mıdır?

Sizlerden konu hakkında yardım-bilgi talep ediyorum dostlar. Speclere uygun, kullanabileceğim farklı bir marka da olabilir.
    Selam,

Öncelikli olarak, Petronas 5-4 Selenia Sport Power şu an isim değiştirmiş durumda. Yeni adı Petronas SELENIA Quadrifoglio

GH2 konusunda da, sertifikalı olarak maalesef Türkiye'de karşılığı ve satışı olmayan bir yağ tipi. Yetkili serviste dahi satışı yok bu yağın. Petronas'ın TR Dist. ile de iletişime geçtim ancak bu yağı ithal etmediklerini ilettiler. (Bir petronas bayisi araciligi ile iletisime gecmistim telefonda, ancak su anca kayitlarda tel no bulamadim=

Rus forumunda birisi normal belirli bir yağ tipine ( ACEA C3 + 229.51) bir takım katkıların konularak kullanıcının kendisinde GH2 spece ulaşabileceğini belirtmiş. Ancak belirtilen katkılar TR'de bulunmamakta. Tabi belki aynı işi yapan başkaca katkılar da olabilir, hiç araştırmadım açıkcası. Translate ile incelemek istersen linki aşağıda ekliyorum:

Выбор масел для FIAT и FCA. - Страница 3 - Выбор моторного масла для авто - Форум oil-club.ru - Выбор моторных масел, трансмиссионных жидкостей, антифризов, топлива, смазок. Форум экспертов и Ğ»ÑŽбителей.

Bu bağlamda GH2 konusunda geriye kalan TR'deki tek çözüm, Shell 5-40 kullanmak. Onun da olayı şu, FCA'dan alınmış resmi bir GH2 onayı yok, ancak GH2 teknik yeterliliklerini karşılar diye bir ibaresi var. Nitekim Fer-Mas dahi Shell yağ kullanmakta. Fer-Mas ne alaka denirse, Alfa Romeo Giulia Q'ya konulması gereken yağ yine Selenia Quadrifoglio. 2.9 Giulia motorunun 2 pistonu kesilmiş Ferrari California olduğu göz önüne alınırsa, Ferrari'nin de kullanması gereken yağ yine GH2. Dolayısıyla Fer-Mas'ın koyduğu yağı kullanmakta sakınca olmaz diye düşünülebilir.

Diğer taraftan yurtdisi Shell Oil Selector'da Ferrari California için kullanılması gereken yağ tipi 5-40 Racing diye bir yağ tipi cikiyor ve gerçekten böyle bir yağ var mı yok mu o ayrı bir tartışma konusu

Ben 1.8 tbi aracima ilk bakımda Shell koydum, ikinci ve son yaptığım bakımda Liqui Moly 5-40 koydum. Henüz gözle görülür bir fark göremedim. Ha önümüzdeki sene gurbetçi bir dostumuz arabayla yurtdışından gelirken bagajına 12 litre Selenia yağ atma fikrim var o ayrı

Uzun oldu ama son olarak belirteyim, Ravenol, Valvoline filan güvenip denemeyedim açıkcası.
    Konu MBuğra tarafından (21-08-2020 Saat 15:12 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    "Korkmadık, savaştık"

dark_crow - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Ümraniye de Teyin Petrol var bölge distribütörü.
    2 hafta önce bir kaç arabaya yağ almak için direkt yerlerine gittim. Ümraniye Fatih Sanayide.

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Dostlar cevaplar için teşekkür ederim, çok faydası oldu
    Real Cars, Real Roads.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler