User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
22 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Petronas Selenia yağ?

MBuğra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Petronas Selenia yağ?

Merhaba,

TR'de orjinal olacak sekilde Petronas Selenia Sport Power 5W-40 motor yagini kimden temin edebilirim?

Tesekkurler.

"Korkmadık, savaştık"

KOSEREN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kaliteli ama pek bilinmeyen bi yağ.Yaygın olmadığı için çok fazla çakması yoktur diye düşünüyorum?

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Umraniye sanayide vardi bayisi ben adımda adını unuttum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı KOSEREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kaliteli ama pek bilinmeyen bi yağ.Yaygın olmadığı için çok fazla çakması yoktur diye düşünüyorum?
    Herseyin o kadar cakmasi var ki, urkuyor insan.

Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Umraniye sanayide vardi bayisi ben adımda adını unuttum
    Simdi internette ege bayisini buldum yarin arayacagim ama umraniye'dekini bulup gorerek elden alirsam daha iyi olur.

Eger bi sekilde haberdar olursaniz haberim olsun lutfen
    "Korkmadık, savaştık"

Kadyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    14 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MBuğra Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

TR'de orjinal olacak sekilde Petronas Selenia Sport Power 5W-40 motor yagini kimden temin edebilirim?

Tesekkurler.

Petronas Bölge Distribütörü Teyin Petrol Ürünleri
    buradan almıştım ümraniye sanayide google da çıkıyor

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Kadyr Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Petronas Bölge Distribütörü Teyin Petrol Ürünleri
    buradan almıştım ümraniye sanayide google da çıkıyor
    Bugun iletisime geciyorum, çokk teşekkürler
    "Korkmadık, savaştık"

Berkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Cok piyasada olmayan ürün madem neresinden anlasiliyor bunun gercek sahte olusu merak ettim. baksanda su resimden farkli bisey goremeyeceksin muhtemel @MBuğra
    1881 - 193

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Berkan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cok piyasada olmayan ürün madem neresinden anlasiliyor bunun gercek sahte olusu merak ettim. baksanda su resimden farkli bisey goremeyeceksin muhtemel @MBuğra
    Distribütörden veya güvenilir bir yerden almaktan başka çare yok. Dışarıdan anlaşılması çok çok zor.

Genelde yağ değişim sirkülasyonu fazla olan tamirhanelerden orjinal şişeleri para karşılığı alıp, içerisine varil yağ koyup, jelatin çekiyorlar ve kapakların uçlarını da lehim veya başka yöntemlerle eritip yapıştırıyolar.
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Distribütörden veya güvenilir bir yerden almaktan başka çare yok. Dışarıdan anlaşılması çok çok zor.

Genelde yağ değişim sirkülasyonu fazla olan tamirhanelerden orjinal şişeleri para karşılığı alıp, içerisine varil yağ koyup, jelatin çekiyorlar ve kapakların uçlarını da lehim veya başka yöntemlerle eritip yapıştırıyolar.
    Bu tarz yerler varil olarak alır ki yağ birim maliyeti düşsün. 1 lt orjinal ambalaj yağ ile 5 lt. orjinal ambalaj arasında fiyat farkı var. 5 tane 1'er litre alsan daha pahalıya geliyor. Yanlış biliyorsun.

Ayrıca, senin bu mantık ile bakarsak hiç kimseye güvenemeyiz ki aldığın yağ piyasa'da bilinen bir yağ değil. Fason diye tabir edilen ürün olma ihtimali yüksek veya tarihi eski yağ da olabilir.

Castrol, Mobil1, Motul, Liqui Moly ve Shell sürkilasyonu yüksek ve rafta çok beklemeyen yağlar iken hem bu kadar titizlenip hemde Türkiye'de pek tercih edilmeyen yağı satın almak istemen ve bunu söylerken'de "sahte ürün çok olabiliyor" demen daha da garip.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı B16 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bu tarz yerler varil olarak alır ki yağ birim maliyeti düşsün. 1 lt orjinal ambalaj yağ ile 5 lt. orjinal ambalaj arasında fiyat farkı var. 5 tane 1'er litre alsan daha pahalıya geliyor. Yanlış biliyorsun.

Ayrıca, senin bu mantık ile bakarsak hiç kimseye güvenemeyiz ki aldığın yağ piyasa'da bilinen bir yağ değil. Fason diye tabir edilen ürün olma ihtimali yüksek veya tarihi eski yağ da olabilir.

Castrol, Mobil1, Motul, Liqui Moly ve Shell sürkilasyonu yüksek ve rafta çok beklemeyen yağlar iken hem bu kadar titizlenip hemde Türkiye'de pek tercih edilmeyen yağı satın almak istemen ve bunu söylerken'de "sahte ürün çok olabiliyor" demen daha da garip.
    Yanlış bilgimi düzelttiğin için teşekkür ederim. Demek ki bana başka tür yerler denk gelmiş.

Evet, bir miktar güven problemim var.

Aracımın üreticisi bu yağı önerdiği için bunun arayışındayım. Normalde bugüne kadar hep Motul ürünlerini tercih etmekteydim.

Ancak pek tabii günden güne motor yağı sektöründe yeni gelişmeler ve üretimler olmakta. Bu bağlamda Fiat 9.55535-S2 onayı olan alternatiflerin kullanımı düşünmekte ancak muhtemel müspet yada menfi sonuclari hakkinda yağ konusunda bilgisi yuksek olduğuna inandığım buyuklerimle halihazırda irtibat halindeyim.
    Konu MBuğra tarafından (14-09-2018 Saat 10:05 ) değiştirilmiştir. Sebep: imla
    "Korkmadık, savaştık"

Post Thanks / Like
    Mentioned
    58 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Yanlış bilgimi düzelttiğin için teşekkür ederim. Demek ki bana başka tür yerler denk gelmiş.

Evet, bir miktar güven problemim var.

Aracımın üreticisi bu yağı önerdiği için bunun arayışındayım. Normalde bugüne kadar hep Motul ürünlerini tercih etmekteydim.

Ancak pek tabii günden güne motor yağı sektöründe yeni gelişmeler ve üretimler olmakta. Bu bağlamda Fiat 9.55535-S2 onayı olan alternatiflerin kullanımı düşünmekte ancak muhtemel müspet yada menfi sonuclari hakkinda yağ konusunda bilgisi yuksek olduğuna inandığım buyuklerimle halihazırda irtibat halindeyim.
    Yine yanlışlık var.

Bugün'e kadar benzinli araç için hiç iki farklı 5w-40 yağ görmedim. Sadece dizeller için DPF ibaresi olur.

Ayrıca, aracın üretim yılında ki yağ teknolojisi ile bugün ki yağ teknolojisi bir değil ve sana o zaman anlaşma yaptıkları yağ firmasını öneriyorlar bugün Shell ile yarın Mobil1 ile anlaşırlar ona takılma.

Araç fabrika'dan çıkarken Petronas ile çıktı diye Petronas aramak yanlış ki bu araç sıfır bir araç olmadığına göre herhangi bir 5w-40 konarak bugünlere kadar geldiyse yarınlar'a da gider.

Madem Fiat'ın onayı senin için önemli

Shell 5w - 40 bu onayı sunuyor.

http://www.shell-livedocs.com/data/p...bff1d9a1a8.pdf

Hatta çok titiz isen Shell'in kendi işletmesi olan benzinlikler'e gidip bu yağı alabilirsin onlarda çakma çukma yapacak değil ya.

Yağ konusunda dikkat etmek gereken şey fabrika 5w-40 koy diyorsa ve ortam koşulları sağlanıyorsa o yağı kullanmak.

Bir sorum daha var.

Erzurum'da yaşasaydın 5w-40 Fiat bilmem ne onaylı yağ ile yağın donacağını biliyor musun?

Edit: Her türlü iddiasına varım ki o aracı yetkili Alfa servisine götürsen senin aracına koyacakları yağ Petronas olmayacaktır.
    Konu B16 tarafından (14-09-2018 Saat 10:20 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine yanlışlık var.

Bugün'e kadar benzinli araç için hiç iki farklı 5w-40 yağ görmedim. Sadece dizeller için DPF ibaresi olur.

Ayrıca, aracın üretim yılında ki yağ teknolojisi ile bugün ki yağ teknolojisi bir değil ve sana o zaman anlaşma yaptıkları yağ firmasını öneriyorlar bugün Shell ile yarın Mobil1 ile anlaşırlar ona takılma.

Araç fabrika'dan çıkarken Petronas ile çıktı diye Petronas aramak yanlış ki bu araç sıfır bir araç olmadığına göre herhangi bir 5w-40 konarak bugünlere kadar geldiyse yarınlar'a da gider.

Madem Fiat'ın onayı senin için önemli

Shell 5w - 40 bu onayı sunuyor.

http://www.shell-livedocs.com/data/p...bff1d9a1a8.pdf

Hatta çok titiz isen Shell'in kendi işletmesi olan benzinlikler'e gidip bu yağı alabilirsin onlarda çakma çukma yapacak değil ya.

Yağ konusunda dikkat etmek gereken şey fabrika 5w-40 koy diyorsa ve ortam koşulları sağlanıyorsa o yağı kullanmak.

Bir sorum daha var.

Erzurum'da yaşasaydın 5w-40 Fiat bilmem ne onaylı yağ ile yağın donacağını biliyor musun?

Edit: Her türlü iddiasına varım ki o aracı yetkili Alfa servisine götürsen senin aracına koyacakları yağ Petronas olmayacaktır.
    Evet, servise götürsem Petronas koymayacaklar. Yetkili servislerin adı zaten yetkili. Sanayi de çok daha kabiliyetli, becerikli ustalar mevcut. Zaten TR'de yetkili servis, aracını getirmezsen garantiden dışarı çıkarırız korkusundan gidilen, resepsiyonda sizi bayanın karşılayıp çay verdiği, içinde (nadiren istisnalar olsa da) kalfanın bi tık üstü ustanın altı yeteneğinde elemanların olduğu yerler. Zaten biraz risk alıp, kendini geliştiren kendi dükkanını açıyor. Zira yetkilide çalışma saatleri, ücret vs. tatmin edici değil.

Yetkili servis konusunda ben zaten kendim yağımı alıp servis bakımına götüreceğim. Onlardan sadece filtre vs. temin edeceğim. Ha normalde yetkili servise de gitmem. Ancak aracım bugüne kadar sürekli yetkili servis bakımlı gelmiş, bu zinciri bozmak istemiyorum.

Marka-motor yağı anlaşmalarında hemfikiriz. Benim nazarımda önemli olan kullanıcı yorumları.

http://www.techturkey.com/forum/dize...rkedermi_.html Mesela şurada 1.5 dci için elf yağın diğer marka yağlara nazaran çok daha iyi olduğu belirtilmiş.

Bu bağlamda yurtdışı forumlarda Petronas çok övülmüş ve bir çok kullanıcı bunu tercih etmiş. Başta Shell veya Motul koymayı düşünüyordum, Petronas ismini bile duymamıştım itiraf edeyim. Ancak bu kadar övülünce ve terich edilince TR'de araştırmak ve temin imkanına bakmak istedim, konuyu da bu bağlamda açtım.

Bugüne kadar hep Marmara bölgesinde yaşadığım için yağ seçimlerinde viskotizeyi tercihimi bu yönde yaptım. Soğuk bölgelerde yaşasam tabiki de viskotize tercihim farklı olur ve hatta Kanada' da ki gibi şehir elektriğine bağlı araç motor ısıtıcı kullanmayı bile düşünürdüm.
    "Korkmadık, savaştık"

rain man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    55 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kardeşim aslanın karnı mi acıkmış?

Selenia konusunda ısrarcı olmana gerek yok. Shell helix 5w40 ultra pureplus eğer sertifikası karsilaniyorsa kesinlikle tavsiye ederim. Bunu uzun süre petronas selenia kullanmış biri olarak söylüyorum. Ikidir motul ile degisiyorum. Shellde motor daha sarsıntısız ve ilk calismasi daha sessiz gibi. Tekrar shelle donucem.
    Alıntı bhb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Memlekette beyaz olup tutulmayan tek şey kedi herhalde

Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı rain man Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardeşim aslanın karnı mi acıkmış?

Selenia konusunda ısrarcı olmana gerek yok. Shell helix 5w40 ultra pureplus eğer sertifikası karsilaniyorsa kesinlikle tavsiye ederim. Bunu uzun süre petronas selenia kullanmış biri olarak söylüyorum. Ikidir motul ile degisiyorum. Shellde motor daha sarsıntısız ve ilk calismasi daha sessiz gibi. Tekrar shelle donucem.
    Est. abi seninkinin yanında bizimkisi zararsız kedi yavrusu.

Ben Motul fanıyım abi, i10'a bile Motul koyuyordum ama bu markayı ilk tecrübem, hassas aletler netice de titizleniyorum o yüzden. Yoksa Japon filan olsa zeytinyağı bile koyarım, sıkıntı değil.

Shell hakkında da çok olumlu yorumlar okudum, daha önce hiç kullanmadım ancak. Tedariği vs.'de kolay.

Bakalım biraz daha araştırayım, vazgeçeceğim galiba Petronas'tan.
    "Korkmadık, savaştık"

CemBerk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kullanan yetkili servislerden bulunabilir. Mesela İzmir Poyraz otomotivde Egea'ya bakım yaptırdım kullandıkları yağ Selenia yazıyordu ama ne kadar doğru ne kadar yanlış bilemiyorum koyulurken gözümle görmedim.

sekizsilindir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    8 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yine yanlışlık var.

Shell de iki farklı 5w40 var fiyatları farklı, sertifikaları da farklıdır diye düşünüyorum.
    Shell helix hx8 5w40 ve Shell helix ultra 5w40..
    Topu konunun uzmanı @Dou ya atıyorum.
    group b ___

Dou - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    21 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı sekizsilindir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Shell de iki farklı 5w40 var fiyatları farklı, sertifikaları da farklıdır diye düşünüyorum.
    Shell helix hx8 5w40 ve Shell helix ultra 5w40..
    Topu konunun uzmanı @Dou ya atıyorum.
    Sertifika farki olmasa da icinde ufak farkliliklar var.

Burda pennzoil platinum (avrupa da shell helix) ile platinum ultra (helix ultra) arasindaki en buyuk farklilik ultranin icinde ekstradan bor (boron) katkisi olmasi. Eger yagi 15 bin km ve uzeri kullanmiyorsaniz ultraya gerek yok.

Karakuş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konuya bir güncel çekmek istiyorum. Aracıma fabrika, Fiat 9.55535-GH2 - ACEA C3 yağ konulmasını tavsiye ediyor. 5-40 'Selenia Sport Power' tam uyumlu ancak piyasada hiç görmedim. Selenia Türkiye distribütörünü de yaptığım araştırmada bulamadım. Bileniniz varsa lütfen adres ya da telefon bilgilerini iletir misiniz?

Bir de 'Ravenol' isimli bir markaya rastladım, bu markanın yağıda gereksinimleri karşılıyor ama daha önce hiç duymadığım, kullanmadığım bir marka olduğu için emin değilim. Bu marka hakkında tecrübesi olan var mıdır?

Sizlerden konu hakkında yardım-bilgi talep ediyorum dostlar. Speclere uygun, kullanabileceğim farklı bir marka da olabilir.
    Real Cars, Real Roads.

Ormanci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    35 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Karakuş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konuya bir güncel çekmek istiyorum. Aracıma fabrika, Fiat 9.55535-GH2 - ACEA C3 yağ konulmasını tavsiye ediyor. 5-40 'Selenia Sport Power' tam uyumlu ancak piyasada hiç görmedim. Selenia Türkiye distribütörünü de yaptığım araştırmada bulamadım. Bileniniz varsa lütfen adres ya da telefon bilgilerini iletir misiniz?

Bir de 'Ravenol' isimli bir markaya rastladım, bu markanın yağıda gereksinimleri karşılıyor ama daha önce hiç duymadığım, kullanmadığım bir marka olduğu için emin değilim. Bu marka hakkında tecrübesi olan var mıdır?

Sizlerden konu hakkında yardım-bilgi talep ediyorum dostlar. Speclere uygun, kullanabileceğim farklı bir marka da olabilir.
    Shell Helix Ultra 5W-40 | Shell Turkiye

Shell Helix Ultra karşılıyor.
    Başka da marka yoksa diğerlerine bakmayın bile.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler