User Tag List

Sayfa 2/8 İlkİlk 1234 ... SonSon
138 sonuçtan 20 ile 38 arası

Konu: 130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

Eworen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Golf 7 GTI daily drive icin listediklere gore S class kategorisinde cok rahat otm vites onu acik parcasi sinirsiza yakin bla bla..
    Haftasonu aracida olur ciddi sureler cikartabilir ama pist icin dogru secim degil gp2 veya rs gibi fabrika cikisli mukemmel tutusa sahip degil iyi seviyeye gelebilir ama cook ugrasmak gerekli ote yandan o ugrasiya degebilecek seviyelere ulasmasi muamma ayni efor rs veya gp ye sarfedilirse bambaska arac kategorisi soz konusu..
    Dogustan var olaninin ustune koymakla yok olanin ustune biseyler koymak farkli seyler
    Amac pist ise gp rs turevleri olmali..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    f/p olarak megane rs hala rakipsiz bence. Diğer yandan, çok evvelden satanların bile hala akıllarında kalıyor olması da verdiği zevki tasdikler nitelikte.

Amarigayı tekrar keşfetmeye gerek yok. Nurburgring'te stres atmalık olarak en çok tercih edilen araç olur kendileri.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla ben 280hp Astra ile 2. Çıkışımda mükemmelden çook uzak bir sürüşle 2:26.024 yapabildim en iyi

İyi bir set lastik ve ekstra 50-60hp diyor herkes ama ben bu setup ile sürüşü geliştirerek 2:23 gelir diye umuyorum

Zira virtual best de bu civarlar görünüyor

PS: ben 25 altı dönen megan göremedim, varmı öyle biri? Meganın sağlamlığı ve sürüş zevki evet , ama fp konusunda başarısız buluyorum. Ringde araç kiralayan gaaj olsam stok megan benim icin en uygun secenek olurdu esnaf oldugum icin, ama süre yapıcaksam ... ı ıhh
    Konu Pathfinder tarafından (24-03-2019 Saat 21:32 ) değiştirilmiştir. Sebep: Eklenti

Carmageddon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Pathfinder Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla ben 280hp Astra ile 2. Çıkışımda mükemmelden çook uzak bir sürüşle 2:26.024 yapabildim en iyi

İyi bir set lastik ve ekstra 50-60hp diyor herkes ama ben bu setup ile sürüşü geliştirerek 2:23 gelir diye umuyorum

Zira virtual best de bu civarlar görünüyor

PS: ben 25 altı dönen megan göremedim, varmı öyle biri? Meganın sağlamlığı ve sürüş zevki evet , ama fp konusunda başarısız buluyorum. Ringde araç kiralayan gaaj olsam stok megan benim icin en uygun secenek olurdu esnaf oldugum icin, ama süre yapıcaksam ... ı ıhh
    Siz dedikten sonra merak edip baktım en iyi Megane derecesi 02:27.789. 25 altı bol bol Leon var ama.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşeyi süreye endekslemeyin. Yanlış bi nirengi noktası demiyorum ama tamamen de üzerinde durulacak bi husus değil. Aldığınız zevke bakın. Herşey süreye baksaydı, Renault Sport'un tamamen ayrı bi lokasyondaki fabrikası kapısına kepenki vurmuştu çoktan.

Bilmem anlatabildim mi?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ben ve jaon 1 sec farkla 2.25 24 turlarımız var. Hem de baya sıcakta. 2 kişi ile...
    Ama işin ozu,pıst dusunuluyorsa,alt yapı uygunolmalı...
    Zaman onemli tabı ama once keyıf. 1kez 2.20 donup donup sonra can cekısmesın...

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herşeyi süreye endekslemeyin. Yanlış bi nirengi noktası demiyorum ama tamamen de üzerinde durulacak bi husus değil. Aldığınız zevke bakın. Herşey süreye baksaydı, Renault Sport'un tamamen ayrı bi lokasyondaki fabrikası kapısına kepenki vurmuştu çoktan.

Bilmem anlatabildim mi?
    megane ile kac kere piste ciktiniz zevkini biliyorsunuz? Yada diger araclardan hangisini kullandiniz???

Kime gore neye gore avantajli degisir. Tek dogru yok bu konuda da cunku beklentiler istekler ve zevkler degiskendir. Keske zarar etmeden hepsini kullanip satip hepsinin keyfini albilsek ama bu ulkede mumkun degil

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    megane ile kac kere piste ciktiniz zevkini biliyorsunuz? Yada diger araclardan hangisini kullandiniz???

Kime gore neye gore avantajli degisir. Tek dogru yok bu konuda da cunku beklentiler istekler ve zevkler degiskendir. Keske zarar etmeden hepsini kullanip satip hepsinin keyfini albilsek ama bu ulkede mumkun degil
    Kaynımda da var MRS 3

Şaka bi yana, piste çıkmışlığım yok. Ama Amerika'yı da baştan keşfetmeye gerek yok diye düşünüyorum. Mesela Alamanyadaki bilinen o piste gidenler, anlayan anlamayan bu arabayı kiralıyor. Genel durum bu şekilde. Yani bu cümleden de millet orada sıraya girmiş gibi bi anlam çıkmasın. Görülen köy kılavuz istemez.

Diğer yandan, bu araba mevzusu da enteresan zaten. Katılıyorum. Kimisi arabaya x markayla başlıyor ve oradan yürüyor. Değiştiremiyosun çoğu zaman.
    RS'in 'f/p' durumu bence en kabul gören özelliklerinden bi de.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani konu pc oluyo kusura bakmasin konu sahibi arkadas ama, ben gercekten su fiyat performans orani yuksek megane i merak ediyorum ya birisi bana anlatabilir mi megane 3 rs in fiyatinin performansina gore uygunlugunu?? Ya baska arabalarin fiyatini bilmiyor arkadaslar yada yurt disinda yasadigini saniyor.. meg 3 rs in fiyati nedir?? Rakiplerine gore ucuzmudur pahalimidir? Karsiligi da verdigidiger rakipleriyle ne kadar kiyaslanabilir olcude??

Sahipleri gucenmesin ama cidden performans olarak zayif bir arac. Yol tutusu guzel ikinci eli zayif parca imkani ulkemizde sifira yakin bi aractan bahsediyoruz.. marka vs gecin o fanatizm isini de bana reel olarak soylerseniz bende bi goriyim istiyorum su fp oranini

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Herşey süreye baksaydı, Renault Sport'un tamamen ayrı bi lokasyondaki fabrikası kapısına kepenki vurmuştu çoktan.

Katılıyorum buna.

F/P deki “p” nin performansın “p” si olduğunu düşününce de şöyle diyorum; Altımda olmasını istediğim bir tek Megane var, o da Megane Fox.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani konu pc oluyo kusura bakmasin konu sahibi arkadas ama, ben gercekten su fiyat performans orani yuksek megane i merak ediyorum ya birisi bana anlatabilir mi megane 3 rs in fiyatinin performansina gore uygunlugunu?? Ya baska arabalarin fiyatini bilmiyor arkadaslar yada yurt disinda yasadigini saniyor.. meg 3 rs in fiyati nedir?? Rakiplerine gore ucuzmudur pahalimidir? Karsiligi da verdigidiger rakipleriyle ne kadar kiyaslanabilir olcude??

Sahipleri gucenmesin ama cidden performans olarak zayif bir arac. Yol tutusu guzel ikinci eli zayif parca imkani ulkemizde sifira yakin bi aractan bahsediyoruz.. marka vs gecin o fanatizm isini de bana reel olarak soylerseniz bende bi goriyim istiyorum su fp oranini
    Valla handikapları az değil. Bakkala gitsen bi Golf R'a takacak bişey bulacaz neredeyse. Bu tarz konularda baya geride kaldığını kabullenmemek ahmaklıkla karışık fanatiklik olur.
    Belki bakış açısı farklılığı da olabilir ama taa Megane 2 RS'ten itibaren sıfır ve az km.deki (hatta genel tüm RS serileri desek bile olur) fiyatları göz önüne alındığında, emsallerine oranla %30 daha uyguna alınabilmeleri benim gözümde 'f/p' yakıştırması almasına yeterli geliyor.

Ee tabii, doyumsuzluk yaşayan arkadaşlar için bu durum sürekli sıkıntı yaşatacak. O da kişiden kişiye değişir yani. Kimisi civatasına bile dokunmazken, kimisi de performans alacam diye ellenmedik yer bırakmaz. Göreceli yani bu noktadan sonra herşey.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aracı aldıktan sonraki bütçeyi bilemiyorum ama, megane rs 3 almış biri olarak yaklaşık 30.000 tl harcadım, hala pist için hazır diyemiyorum. Pist pahalı bir mevzu, bütçeyi ona göre ayarlayın derim.
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla handikapları az değil. Bakkala gitsen bi Golf R'a takacak bişey bulacaz neredeyse. Bu tarz konularda baya geride kaldığını kabullenmemek ahmaklıkla karışık fanatiklik olur.
    Belki bakış açısı farklılığı da olabilir ama taa Megane 2 RS'ten itibaren sıfır ve az km.deki (hatta genel tüm RS serileri desek bile olur) fiyatları göz önüne alındığında, emsallerine oranla %30 daha uyguna alınabilmeleri benim gözümde 'f/p' yakıştırması almasına yeterli geliyor.

Ee tabii, doyumsuzluk yaşayan arkadaşlar için bu durum sürekli sıkıntı yaşatacak. O da kişiden kişiye değişir yani. Kimisi civatasına bile dokunmazken, kimisi de performans alacam diye ellenmedik yer bırakmaz. Göreceli yani bu noktadan sonra herşey.
    konumuz piste uygunluk ise, malesef megane stock haliyle husran olur. Orcun arkadasimiz bir megane sahibi olarak gercekci bir yorum yapmis zaten. Megane 2 -3 vs farketmez. Onu seviyor olabilirsiniz. Yol kullaniminda da gercekten keyifte aliyorsunuzdur. Bunlra saygi duymaktan baska bisey soylenekez zaten. Fakat konu pist ise, burda sayisal gercekler ortaya cikar ve goreceli bir kavram yoktur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    konumuz piste uygunluk ise, malesef megane stock haliyle husran olur. Orcun arkadasimiz bir megane sahibi olarak gercekci bir yorum yapmis zaten. Megane 2 -3 vs farketmez. Onu seviyor olabilirsiniz. Yol kullaniminda da gercekten keyifte aliyorsunuzdur. Bunlra saygi duymaktan baska bisey soylenekez zaten. Fakat konu pist ise, burda sayisal gercekler ortaya cikar ve goreceli bir kavram yoktur.
    Erhan, İstanbul Park'ta süre istiyorsan eğer adres belli zaten 2.0 Tfsi. İstanbul Park'ta ve herhangi bir pistte çok eğlenmek istiyorsan doğru adres Meggy 3 olabilir. Ben 2.19 dönemem kendi otomobilimle, bunu bilerek aldım Pistte çalışırken de, sonrasında hobi olarak da virajda beni bu kadar eğlendiren bir önden çeker kullanmadım ama dediğim gibi rekor kırabileceği bir pist değil ist park..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    tabii bir de şu konu var bence; lsd, 340 mm fren, çok iyi bir şasi 275 hp standart diye düşünürsek işler değişiyor. bu klasmandaki araçların hemen hemen hepsi 200+ TL. Megane bu şekilde bakınca ucuz kalıyor.

100-200 11-12 saniye 320-330 beygir Megane'ın pist için şimdilik üst limiti, rakibi 2.0 tfsi çok daha önü açık bir makine ama sürüş zevki olarak ne golf r ne de cupra bu zevki veriyor, onlar biraz hissiz Alman'lar benim için

130k'ya stock bir megane almam ben, o paranın çok daha azına megane 2 rs alır 400 hp yapar piste çıkarım. biraz tarz meselesi sanırım

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan, İstanbul Park'ta süre istiyorsan eğer adres belli zaten 2.0 Tfsi. İstanbul Park'ta ve herhangi bir pistte çok eğlenmek istiyorsan doğru adres Meggy 3 olabilir. Ben 2.19 dönemem kendi otomobilimle, bunu bilerek aldım Pistte çalışırken de, sonrasında hobi olarak da virajda beni bu kadar eğlendiren bir önden çeker kullanmadım ama dediğim gibi rekor kırabileceği bir pist değil ist park..
    Mesele rekorda degil aslinda. Tuning yapmadigimizi varsayalim.. meg 3 ile cupra arasinda sanirim en az 6-7 sn oynar. Meg kilitli 340mm frenli cok iyi sasili ve 275 hp bir araba suresini de veremiyor basarisini da tam olarak soylemek istedigim bu...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

100-200 11-12 saniye 320-330 beygir Megane'ın
    Boyle bir megane varmi? Yani 330 hp olan ve 11 sn giden? Gercekten ben oyle bir megane ne pistte gordum ne de ulkemizde oldugunu gordum. Eger varsa umarim bu sezon gorurum pistte merakim da gitmis olur boylelikle..

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Boyle bir megane varmi? Yani 330 hp olan ve 11 sn giden? Gercekten ben oyle bir megane ne pistte gordum ne de ulkemizde oldugunu gordum. Eger varsa umarim bu sezon gorurum pistte merakim da gitmis olur boylelikle..
    9.5 var yeterlimidir -2.3 eğim oem turbo oem motor içi oem enjektör cooler dp egzoz filtre yazılım arka koltuk sökük 7kg jant geçen sezonda pistteydi edit 300 dynamicsti bu arada
    Konu ramo35 tarafından (28-03-2019 Saat 01:35 ) değiştirilmiştir.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    en iyi süre olarak düşünülüyorsa megane mantıksız olur iyi para harcatır motor içi olmadanda olmaz ama oem motor içiyle 2.23-25 bandına oturur güzelde keyif yaşatır oem yedek parça sıkıntısı yok sıfır sandık motoruna kadar var tr sınırları içinde hemde komik sayılcak paralara rakiplerine çünkü renault işin gerçekçi kısmında ***** sitedeki suni fiyat artışlarıyla ve aftermarket parçası için çoğunluk olarak megane nin pound olduğu için bu kurla yürek ister megane yapmak gavur için kolay ama bize zor heee araç uyguna gelir o zaman megane derim yada yapılısını alırım gene uygun sayılcak rakama 160-200 tl bandında cupra civic vs oldukça(130 a stock megane aldığımızı düşünerek) açıkçası kimse megane ye dönüp bakmaz
    Konu ramo35 tarafından (28-03-2019 Saat 01:56 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler