User Tag List

Sayfa 3/8 İlkİlk 12345 ... SonSon
138 sonuçtan 39 ile 57 arası

Konu: 130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

erh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ramo35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    9.5 var yeterlimidir -2.3 eğim oem turbo oem motor içi oem enjektör cooler dp egzoz filtre yazılım arka koltuk sökük 7kg jant geçen sezonda pistteydi edit 300 dynamicsti bu arada
    Denk gelmemisim demekki umarim bu sezon gormek nasip olur canli. Varmi bivideosu vs izliyim?

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    9.5 300hp megane ımkansız yahu. 320 olsa 11-12 arası ıyı dusunuyorum.
    Cupra ıle pıste cıkın,bu pıst eger ıstanbul park ıse,frenlerınız ılk turda bıtecektır.
    Hele bırde bıraz guclendırdıysenız,kullanımı bılemem ama ıyı kullanan bırı daha ıil hızlı turda 12 ye frenlerken yuzunu gormek ısterım...
    Megane a orcun masraf edıyor olabılır ama 2012 den berı megane kullanıyorum. HICBIRSEY yapmadan cup sase megane ıle pıste cıkabılırsınız. Ne fren ne amortısor ne vıraj demırı kıl tuy...
    Roll mol hıkaye,en yurumeyen 2.0 araba. Tfsi ın yazılımcının onunden gec 50hp yukselıyor,bırde dukkanına gırsen Allahu ekberr dıyor araba...
    Soru neydı,alıp pıste cıkacagım. Buyuzden gp ve makyajlı rs demıstım.
    Yoksa iş araba yapmaya gırıcekse,sky is the limit....

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bakınız derdim Megane 3 rs.i yüceltmek değil. Paraya kıyılıyor ama 'aaa bak bunlar da hızlanıyormuş' dedirtecek kadar değil. Kimse kusura bakmasın. Kimsenin harcadığı paranın ya da hızlandırdığı arabanın tasası da bana düşmedi, düşmez de. Megane 2 rs'ler bile batı Avrupa coğrafyasında 320-350 hp.ler arasında dolaşıyor. Hem de yıllardır.
    Hal böyle iken, örneği nerde, göremedik edemedik gibi söylemler komik kaçıyor. Kusura bakmayın.
    Döviz şu an yüksek ama bu bi bahane değil. Düşükken de millet işin mezar tarafına kaçıyordu. 10 senedir ben bu arabaların tepesindeyim. Bizim insanımız paraya kıymıyor kardeşim. İki kere iki dört. Ondan sonra bu arabalar yürümüyor, yavaş kalıyor diyolar. Bence senin (bilmeden etneden yorum kasanları ve pinti/sansar tayfayı kasrediyorum) elin cebine gitmiyor ya da esas senin elin cebine giderken yavaş.

Tabii ki başka markalarda en ufak müdahale, yüksek hp ile bir anda sonuçlanıyor olabilir. Bu Megane'ı beş para etmez pozisyona sokamaz. Onun da bu yöndeki ilacı demek ki başka bişey. Başka bi yöntem. Ve bunu da yabancılar halihazırda yıllardır yapıyolar. Yabancı forumları gözden geçirmeniz kafî gelecektir.
    Konu kalipson tarafından (28-03-2019 Saat 11:11 ) değiştirilmiştir.

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı erh Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Mesele rekorda degil aslinda. Tuning yapmadigimizi varsayalim.. meg 3 ile cupra arasinda sanirim en az 6-7 sn oynar. Meg kilitli 340mm frenli cok iyi sasili ve 275 hp bir araba suresini de veremiyor basarisini da tam olarak soylemek istedigim bu...
    Boyle bir megane varmi? Yani 330 hp olan ve 11 sn giden? Gercekten ben oyle bir megane ne pistte gordum ne de ulkemizde oldugunu gordum. Eger varsa umarim bu sezon gorurum pistte merakim da gitmis olur boylelikle..
    Erhan selam,

Stock Megane Rs tahminimce aynı lastik ile Cupra'da 4-5 saniye yavaştır. Bunun bir kaç sebebi var; 1- dsg 2- Cupra'nın ısınmaması.
    Benim araba 285 hp civarında 100-200 süresini aşağıya koyuyorum, 11 saniye koşturmak zor değil

Megane 3 motorlu Megane 2 ile 10.xx görmüşlüğümüz de var dbn ile. Ama dediğim gibi alman'lar kadar kolay beygirlenmiyor bizim aletler. Senin araba kaç kilo bu arada?
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

OrcunInce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Mesele rekorda degil aslinda. Tuning yapmadigimizi varsayalim.. meg 3 ile cupra arasinda sanirim en az 6-7 sn oynar. Meg kilitli 340mm frenli cok iyi sasili ve 275 hp bir araba suresini de veremiyor basarisini da tam olarak soylemek istedigim bu...
    Boyle bir megane varmi? Yani 330 hp olan ve 11 sn giden? Gercekten ben oyle bir megane ne pistte gordum ne de ulkemizde oldugunu gordum. Eger varsa umarim bu sezon gorurum pistte merakim da gitmis olur boylelikle..
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cupra ıle pıste cıkın,bu pıst eger ıstanbul park ıse,frenlerınız ılk turda bıtecektır.
    Hele bırde bıraz guclendırdıysenız,kullanımı bılemem ama ıyı kullanan bırı daha ıil hızlı turda 12 ye frenlerken yuzunu gormek ısterım...
    Megane a orcun masraf edıyor olabılır ama 2012 den berı megane kullanıyorum. HICBIRSEY yapmadan cup sase megane ıle pıste cıkabılırsınız. Ne fren ne amortısor ne vıraj demırı kıl tuy...
    Roll mol hıkaye,en yurumeyen 2.0 araba. Tfsi ın yazılımcının onunden gec 50hp yukselıyor,bırde dukkanına gırsen Allahu ekberr dıyor araba...
    Abi ben hızlandırmak için para harcamadım zaten, ısınmasın diye cooler+dp, makyajsız diye Bilstein b8 + H&R. Olması gerekenler yani
    Megane 3 RS / 2.17 @İstanbulPark
    Fk8 Type-R (stock) / 50.68 @Körfez
    Megane 3 RS / 49.60 @Körfez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla pist işi masraflı iş, arabayı aldıktan sonra bütçe bırakmak lazım. Geçen sene arkadaşım Nürburgring’e giderken sen de gel dedi, yok çok masraflı olur dedim. Körfez’de araba bozuldu etti, arkadaşın Nürburgring’e ettiği masraflardan fazlasını harcamış oldum

Bu arada, sıfır 308 GTI 160-170 bin tl gibi bir söylem geldi kulağıma, ne kadar doğru bilemem ama 130 bine alacağınız araba illa para yer pist için, onun yerine eğer mümkünse sınırlarınızı zorlayıp 308 alırsanız TR şartlarında pist için en mantıklı araca sahip olmuş olursunuz ki 2.25 altı net döner diyr düşünüyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist masraflı iş. Kaliteli lastikle girip mundar ettiğini düşünsen 2500-3500 arası, arkasından bakımıydı, osuydu busuydu derken 5 liralık olmak işten bile değil maalesef. :/

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    I
    Alıntı OrcunInce Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Erhan selam,

Stock Megane Rs tahminimce aynı lastik ile Cupra'da 4-5 saniye yavaştır. Bunun bir kaç sebebi var; 1- dsg 2- Cupra'nın ısınmaması.
    Benim araba 285 hp civarında 100-200 süresini aşağıya koyuyorum, 11 saniye koşturmak zor değil

Megane 3 motorlu Megane 2 ile 10.xx görmüşlüğümüz de var dbn ile. Ama dediğim gibi alman'lar kadar kolay beygirlenmiyor bizim aletler. Senin araba kaç kilo bu arada?
    Benim araba 1200 kg net kantar olcumu. 1.6 turbo eksoz yazilim cooler ile ist park suresi 2.28 civari.

ramo35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Denk gelmemisim demekki umarim bu sezon gormek nasip olur canli. Varmi bivideosu vs izliyim?
    ilk pist deneyimiz olduğu için videolar hep yarım açıları çok kötü ondan koymadık herhangi bir yere :S 5 seans halk gününe katıldık anladıkki herşey bi anda olmuyor tecrübeli birinin altında(pisti çok iyi tanıyan rahat rahat 2.22-25 arasını görürdü)
    tabi megane motor anlamında tfsi veya typer kadar önü açık yada kolay değil ama diğer konularda gerçekten megane çok iyidir bu arada 300 dynamicste aldık murat abi diğer dynolarda 330-335 hp çıkarırdı araç standarta görede hafiftik(sparco tek koltuk ön sağ koltuk sökük arka koltuklar bakalitler sökük 7 kg jant araç orjinalde trophy zaten normale göre kilo avantajıda var) bu şekilde Fk2 yazılım egzoz dp filtre 2 araçla denedik farklı firmadan 270-280 km lere kadar hep megane önde oluyor
    Konu ramo35 tarafından (28-03-2019 Saat 14:04 ) değiştirilmiştir.

öskür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ilk pist deneyimiz olduğu için videolar hep yarım açıları çok kötü ondan koymadık herhangi bir yere :S 5 seans halk gününe katıldık anladıkki herşey bi anda olmuyor tecrübeli birinin altında(pisti çok iyi tanıyan rahat rahat 2.22-25 arasını görürdü)

tabi megane motor anlamında tfsi veya typer kadar önü açık yada kolay değil ama diğer konularda gerçekten megane çok iyidir bu arada 300 dynamicste aldık murat abi diğer dynolarda 330-335 hp çıkarırdı araç standarta görede hafiftik(sparco tek koltuk ön sağ koltuk sökük arka koltuklar bakalitler sökük 7 kg jant araç orjinalde trophy zaten normale göre kilo avantajıda var) bu şekilde Fk2 yazılım egzoz dp filtre 2 araçla denedik farklı firmadan 270-280 km lere kadar hep megane önde oluyor

yanlış anlamada dostum 320hp lık megane stage 2 type r ın(komple eksoz cooler filtre yazılım) 1 sanıye bıle yanında duramaz

dulger007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Araç 4 günde satılmış, maşaallah hemde bu piyasada

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sasırdım valla. Tayyar 9.2 falan yuruyor ve 200 den sonra da basarılı. Vıdeo vs yayınlasanıza? Bırde boyle yuruyen megane ıst park da en kotu 2.20 yapar yahu. Vay anasını,iyimiş. Sasırdım suan.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı öskür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yanlış anlamada dostum 320hp lık megane stage 2 type r ın(komple eksoz cooler filtre yazılım) 1 sanıye bıle yanında duramaz
    ben stage 2 demedimki egzoz filtre dp yazılım stage 1 le ne çıkaracak 2 araçta(fk2 ler) stage 1 megane standarttan sökük baya ?
    Konu ramo35 tarafından (28-03-2019 Saat 14:39 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sasırdım valla. Tayyar 9.2 falan yuruyor ve 200 den sonra da basarılı. Vıdeo vs yayınlasanıza? Bırde boyle yuruyen megane ıst park da en kotu 2.20 yapar yahu. Vay anasını,iyimiş. Sasırdım suan.
    abi sen ve tecrübeli biri zaten yapar bizim ilk deneyimimizdi sende biliyorsun 2.20 yapabilceğini sanmıyorum ama zorlar arkadaş arasında olduğu için video çekmedik hiç

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Allah inandırsın, sırf saçma sapan muhabbetleri bitirmek adına bi gün şakülü kaymamış bi RS alacam ve 400+ hp yapacam. Valla sıkıldım şu muhabbetlerden.
    Yok yürümüyomuş da etmiyomuş da.. Birileri yapmamış da yürümemiştir. Bu kadar zor mu bunu anlamak? Ne sanıyolarsa şu RS.leri? ? Turbo takılmış Toros motoru falan mı sanıyolar?
    Fanatiklik değil bu bakın.
    Ya havle..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    abi sen ve tecrübeli biri zaten yapar bizim ilk deneyimimizdi sende biliyorsun 2.20 yapabilceğini sanmıyorum ama zorlar arkadaş arasında olduğu için video çekmedik hiç
    Arabayı cıdden merak ettım.Megy fanatıgı olarak bınmek ısterım...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    26 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Allah inandırsın, sırf saçma sapan muhabbetleri bitirmek adına bi gün şakülü kaymamış bi RS alacam ve 400+ hp yapacam. Valla sıkıldım şu muhabbetlerden.
    Yok yürümüyomuş da etmiyomuş da.. Birileri yapmamış da yürümemiştir. Bu kadar zor mu bunu anlamak? Ne sanıyolarsa şu RS.leri? ? Turbo takılmış Toros motoru falan mı sanıyolar?
    Fanatiklik değil bu bakın.
    Ya havle..
    madem oyle yap gorelim bizde soz eger oyle soyledigin gibi kolay hoop diye yaparsan senden ozur diliycem ve arabana bi hediyem olcak

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Arabayı cıdden merak ettım.Megy fanatıgı olarak bınmek ısterım...
    sana mesaj attım abi listeyi ve detayı

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Okudum ve gorusum degısmedı. Bınmek ısterım bır gun
    7 yıla yakındır megane kullanıyorum,hızlısına hıc bınmemıstım.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler