User Tag List

Sayfa 7/8 İlkİlk ... 5678 SonSon
138 sonuçtan 115 ile 133 arası

Konu: 130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

brnkskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    O megane ıstersen dunya turuna cık,amortısor sertlıgını ayarlamak acayıp basıt. Dıreksıyon kutusunda oynama yok.
    Ilanda kı cupra guzel ama o fıyata bıraz daha dusuk km hak edıyor. Yada 160 olsa misss.
    En son 185 diyor, 180e biter gibi. 160 olsaydı o araba koşa koşa gider alırdım ama piyasa şişik işte... Megane konusunda bilgisiz bir insanım, hani orj alıp yavaş yavaş öğrene öğrene kendim yüklesem korkum olmaz da şimdi bu kadar yüklü bir aracı alıp en ufak bir arıza sonra ortada kalmaktan korkuyorum diyebilirim. Renault'lar ile ilgilenen bildiğim, tanıdığım ne usta-servis var ne de yazılımcı. Olmazsa bu haftasonu gidip bakayım yine de megane'a, belki fikrim değişir aracı görünce. Çünkü cidden cezbedici parçalar var üstünde. Murat abi sana da çok teşekkür ederim ilgin ve tavsiyelerin için. Yorulmadan, sıkılmadan yardımcı oluyorsun.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yani ben daha ne diyeyim ki. Bence sen o Megane'ı almamak için bahane arıyorsun.
    Tabii sen bilirsin. Para da senin, karar da.
    Millet o parçaları alamıyor bile. Ciddi maliyet ve zaman alıyor. Çoğu el-mecbur yurtdışından geliyor. Ciddi zaman ve emek de istiyor.
    Sözlerimi yanlış anlama.
    Neyse.. Hayırlısı olsun hakkında.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yani ben daha ne diyeyim ki. Bence sen o Megane'ı almamak için bahane arıyorsun.
    Tabii sen bilirsin. Para da senin, karar da.
    Millet o parçaları alamıyor bile. Ciddi maliyet ve zaman alıyor. Çoğu el-mecbur yurtdışından geliyor. Ciddi zaman ve emek de istiyor.
    Sözlerimi yanlış anlama.
    Neyse.. Hayırlısı olsun hakkında.
    Kızma abi tamam Şaka bir yana, bir önceki mesajda da dediğim gibi bu haftasonu gidip bakacağım araca. Madem bu kadar olumlu yorum var.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brnkskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    En son 185 diyor, 180e biter gibi. 160 olsaydı o araba koşa koşa gider alırdım ama piyasa şişik işte... Megane konusunda bilgisiz bir insanım, hani orj alıp yavaş yavaş öğrene öğrene kendim yüklesem korkum olmaz da şimdi bu kadar yüklü bir aracı alıp en ufak bir arıza sonra ortada kalmaktan korkuyorum diyebilirim. Renault'lar ile ilgilenen bildiğim, tanıdığım ne usta-servis var ne de yazılımcı. Olmazsa bu haftasonu gidip bakayım yine de megane'a, belki fikrim değişir aracı görünce. Çünkü cidden cezbedici parçalar var üstünde. Murat abi sana da çok teşekkür ederim ilgin ve tavsiyelerin için. Yorulmadan, sıkılmadan yardımcı oluyorsun.
    O konuda zerre çekincen olmasın. Efsane ustamız var Teprette.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Kızma abi tamam Şaka bir yana, bir önceki mesajda da dediğim gibi bu haftasonu gidip bakacağım araca. Madem bu kadar olumlu yorum var.
    Yok canım. Estağfurullah. Ne kızması.
    Ben satanı falan tanımam etmem. O set-up.larda Megane RS her zaman denk gelmez. Buna emin olabilirsin.
    Senin iyiliğin için söyledim ben.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yok canım. Estağfurullah. Ne kızması.
    Ben satanı falan tanımam etmem. O set-up.larda Megane RS her zaman denk gelmez. Buna emin olabilirsin.
    Senin iyiliğin için söyledim ben.
    Sıkıntı yok abi, ben de şakasına dedim zaten. Sana da ilgin için çok teşekkür ederim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Sıkıntı yok abi, ben de şakasına dedim zaten. Sana da ilgin için çok teşekkür ederim.
    Rica ederim.

barisy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hem gündelik hem pist yapayım diyorsan ve sanayide geçirecek vaktin yoksa , bütçe ayırmayı düşünmüyorsan stok halde piste dayanabilecek tek seçenek 308 gti. ( gp2 de dayanır ama gündelik ihtiyaçlara ne kadar cevap verir tartışılır)

Pist rekoru kırmaz, normal 308 den farkı yok doğru dürüst , bana kalırsa görsel hiç bir albenisi olmamakla beraber çift renk olanları facia. Ama en iyi seçenek 308 gti. Fren müthiş , motor verimli ve ekonomik, vergi düşük, 2,26 yı zaten ıslak pistte yapmış bir araba. Başına dert açmaz , sürerken Pistte soru işaretin olmaz.

Bu pist işi öyle bir şey ki, Modifiye başladı mı bitmiyor, yok motor ısındı yok fr n ısındı, her yerine dünya harcamaya başlıyorsun ve pist içinde de yüklü oldukça daha kısa süre performans alıyorsun, bir süre sonra herşey tek temiz tur için oluyor. Yani arabayı deli gibi güçlendirip 20 dakikalık seansın 20 dakikasını gazlayarak geçmek çok çok zor. Stok araçta da leon fren yetmez , type r motor ısınır , Megane ise istanbulpark a uygun değil. Ha Megane bence efsane. Ben aşık oldum alete, toplasan 30 km tecrübe edip ertesi hafta ringde ilk turumda 8:39 yaptım btg. Ama istanbulpark farklı.

Çok uzattım, saatlerce konuşulabilir bu konu , özellikle 120-200 bandında 2:20-2:25 bandı çoğu pist severin radarında olan kriterler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Benim şu an Megane 2 RS ile aramda çok seviyeli bi ilişki var. Karşılıklı sevgiyi muhafaza ediyoruz. O beni üzmüyor ben de onu.
    Yoksa aksi bi durum olmuş olsa çoktan o ilandaki siyah Megane 3 RS.e sarmıştım.
    O kadar yüklü bi araba normalde 180+ rakam istenir. Boş olanı zaten 130a bile yok ilanlarda.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ne demek,ilgi alanım olunca yazıyorum. Pist keyıflı iş. Cupra ya mutlaka fren almalısın. Yanı 2.el alsan bıle 8bın tl gıder.
    Cupra ok,308 de gp de megy de. O rs ın km sı yuksek ama parcaları efsane,para yetmez yanı. Fıyatında da guzellık kesın olur.
    Sen ıstıyorsun kı,yazılımla da bıraz yürüsün....
    Eger 4 kişilik arıyorsan gp2 ıptal.
    Rahat ınme bınme arıyorsan 4 kişi ıcın megy de ıptal.
    Ama genel olarak dusun. Ihtıyacın neyse ona gore bak derım. Aldıktan sonra,ahh keske şöyle olsaydı dıye dusunme.
    Hayırlı olsun sımdıden.
    Buarada ıstanbul da yasıyorsan efsane megy ustamız var....

susuco - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bir Hot Hatch değil ama pist ve günlük kullanım için EVO X düşünülemez mi ? Meraktan soruyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Avrupa Yakasında deneyimli ve düzgün kaporta-mekanik kontrolü yapan bir ekspertiz arıyorum. Bildiğiniz yerler var mıdır güvenebileceğim?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç ne? Ona göre söyleyebilirsen daha iyi olur

M U R A T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İstanbul Avrupa Yakasında deneyimli ve düzgün kaporta-mekanik kontrolü yapan bir ekspertiz arıyorum. Bildiğiniz yerler var mıdır güvenebileceğim?
    Dogus un expertizini tavsiye ederim maslak sanayide olmasi lazim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç ne? Ona göre söyleyebilirsen daha iyi olur
    Volkswagen Golf GTI

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç arayışına devam. Güncel diyelim.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Araç arayışına devam. Güncel diyelim.
    Gti ne oldu?

ozoozo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    23 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Neye karar verdiniz bilmiyorum ama fiyat/performans olarak MK7 GTI açık ara önde gözüküyor.

GP2 - JCW vs. motor içine girmeden bir yere kadar oynayabileceğiniz araçlar.. Evet GP2 vs. pistte GTI dan üstün ve daha keyifli bir araç olabilir ancak arada günlük kullanacağınıza düşünürsek çok tangır tungur bir araç

Meg3 RS'i hiç denemedim ve tecrübem olmadı bir yorum yapamayacağım.

Ben günlük olarak MK7 GTI kullanıyorum zaten avantajlarını siz yazmışsınız, amaç piste vs. hazırlamaksa parça vs. olarak zaten çok rahat bulursunuz. Yazılım,egsoz,dp ve güzel bir filtre biraz da yakıt takviyesi ile 11.5-12 sn yürüyor, kesmezse bolt on IS38 9-9.5 sn yeterli gelecektir Zaten parça avantajı, bilinirliği vs. sizde yazmışsınız.

Hangisi olursa artık kazasız belasız kullan.
    ABO TRADING
    STR

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı ozoozo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Neye karar verdiniz bilmiyorum ama fiyat/performans olarak MK7 GTI açık ara önde gözüküyor.

GP2 - JCW vs. motor içine girmeden bir yere kadar oynayabileceğiniz araçlar.. Evet GP2 vs. pistte GTI dan üstün ve daha keyifli bir araç olabilir ancak arada günlük kullanacağınıza düşünürsek çok tangır tungur bir araç

Meg3 RS'i hiç denemedim ve tecrübem olmadı bir yorum yapamayacağım.

Ben günlük olarak MK7 GTI kullanıyorum zaten avantajlarını siz yazmışsınız, amaç piste vs. hazırlamaksa parça vs. olarak zaten çok rahat bulursunuz. Yazılım,egsoz,dp ve güzel bir filtre biraz da yakıt takviyesi ile 11.5-12 sn yürüyor, kesmezse bolt on IS38 9-9.5 sn yeterli gelecektir Zaten parça avantajı, bilinirliği vs. sizde yazmışsınız.

Hangisi olursa artık kazasız belasız kullan.
    Merhaba 3 ay önce Golf mk7 Gti Stage 3 aldım. Çok teşekkür ederim yorumunuz için.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler