User Tag List

Sayfa 1/8 123 ... SonSon
138 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: 130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

brnkskn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

130 bin TL Civarına Hot Hatch Araç Aranıyor

Merhaba, başlıkta da bahsettiğim gibi bütçem 130 bin tl civarında. Pist ve haftasonu kullanımı için temiz kullanılmış, bakımları düzenli yapılmış, en fazla 65 bin km civarı aşağıdaki seçeneklerden birini arıyorum.

Tramer tutarı çok yüksek veya büyük çaplı kazası olan araçları düşünmüyorum.

-2013 ve üstü VW Golf 7 GTI
    -2014 ve üstü Renault Megane 3 RS 265
    -2013 ve üstü Mini R56 JCW GP2
    -2011 ve üstü Mini R56 JCW manuel (mümkünse Harman Kardon ve Visual Boostlu)

Pm ile iletişime geçebilirsiniz. İyi forumlar.

997TT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Gp2 yada makyajlı rs en ıyılerı...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 997TT Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gp2 yada makyajlı rs en ıyılerı...
    Cevabınız için çok teşekkür ederim. Aslında önceliğim GTI'dan yana, hem yönlü bir araç olmasından hem de yükleme konusunda ucu açık ve sorunsuz olmasından dolayı.

Normalde GTI bulmuştum bir tane, geçen hafta alacaktım fakat aracın satışıyla alakalı engel çıktı ve yakın bir zamanda çözülecek gibi de gözükmüyor.

Piyasada hiç araç yok resmen satılık, dolayısıyla hem araçsız kalmamak adına hem de sezona yetişebilmek adına artık ne bulursam alırım kafasındayım.

Yukarıdaki araçlardan hiçbirini bulamazsam mecburen 170lik 118i'lere yöneleceğim gibi duruyor. Onun da pistte ne kadar keyif vereceği tartışılır...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist ıcın kilit-fren-amortısor gerek. Yanı cıddı malıyet.
    Sadece motor odaklı bakma. Tabı yazdıklarım pıst ıcın.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Octavia vRS bakabilirsin, koydukları fiyatlara bakma, güzel bir teklif yaptığın vakit ineceklerini düşünüyorum. Bizim arkadaşa öyle aldık mesela.

Elbette alınacak arabaya bütçe ayımakta önemli, octavia ya kışlık yazlık set aldık, çok iyi fiyata vermesine rağmen 10 bin tl tuttu.

Temiz 118i bulmak çok zor, şahsen 116i alıp yüklerdim ama ben genel anlamda pist kullanımına ne yapılırsa yapılsın alt yapı olarak uygun bulmuyorum.

Biraz kovalanırsa 308 GTI mantıklı olur diye düşünüyorum.

Megane RS lerde düşünülebilir, çok çok fazla yazmışlar yine, bu tür araçlarda şans zorlamak iyidir diye düşünüyorum pazarlık anlamında. Geçenlerde arkadaş için 180 yazılmış arabaya 150 teklif ettim araç sahibi direk kabul etti mesela.

Örnek mantıklı bir ilan:

F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp
    İlan No: 673573826
    Renault / Megane / 2.0 T / RS / F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp sahibinden.comda - 673573826
    Konu Özgür Güneş tarafından (23-03-2019 Saat 22:57 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Özgür Güneş Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Octavia vRS bakabilirsin, koydukları fiyatlara bakma, güzel bir teklif yaptığın vakit ineceklerini düşünüyorum. Bizim arkadaşa öyle aldık mesela.

Elbette alınacak arabaya bütçe ayımakta önemli, octavia ya kışlık yazlık set aldık, çok iyi fiyata vermesine rağmen 10 bin tl tuttu.

Temiz 118i bulmak çok zor, şahsen 116i alıp yüklerdim ama ben genel anlamda pist kullanımına ne yapılırsa yapılsın alt yapı olarak uygun bulmuyorum.

Biraz kovalanırsa 308 GTI mantıklı olur diye düşünüyorum.

Megane RS lerde düşünülebilir, çok çok fazla yazmışlar yine, bu tür araçlarda şans zorlamak iyidir diye düşünüyorum pazarlık anlamında. Geçenlerde arkadaş için 180 yazılmış arabaya 150 teklif ettim araç sahibi direk kabul etti mesela.

Örnek mantıklı bir ilan:

F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp
    İlan No: 673573826
    Renault / Megane / 2.0 T / RS / F1 WORLD CHAMPİONS MEGANE III RS REDBUL RACİNG 265hp sahibinden.comda - 673573826
    Octavialar açıkçası boyutu itibariyle bana pek mantıklı gelmiyor, küçük ve hatchback harici araç düşünmüyorum bagaj vs ihtiyacım olmadığından dolayı.

116i düşünmeme sebebim yağ soğutucusu meselesi. Senin de dediğin gibi 118i bile bana kalırsa pist için pek uygun altyapıya sahip değil fakat makyajsız 118i veya makyajlı 120i son çare seçeneğim diyebilirim.

Eğer F20 alırsam zaten direk stage 2 yapacağım. 4 piston M caliper vs gibi ekstraları bu yaz amerikaya gittiğimde yabancı forumlardan uyguna alıp bavulda getirme gibi bir planım var.

308 Gti da seçeneklerim arasında olabilir tabii ki fakat bütçemin çok üstünde gibi fiyatları, o yüzden ekleme gereği duymadım.

Megane için de Murat abinin de dediği gibi makyajlı düşünüyorum. Hem tasarımdan dolayı hem de sanırım alt takımda da bazı farklar varmış.

180den 150ye düşme olayı şu ana kadar bana hiç denk gelmedi, şaşırdım açıkçası. Denemekte fayda var demek ki bilgi için sağol.

Golf Gti istememin başlıca sebebi de zaten eski aracım mk3 leon olduğu için mqb platformu araçlar konusunda bilgi birikimim öbürlerine göre daha fazla.

Aftermarket parça bolluğu ve retrofit olanakları da oldukça yüksek Gti'da. Ayrıca yazılım için de macera aramam gerekmeyecek, eski aracımdan bildiğim ve güvendiğim yere yaptıracağım için kafam rahat olacak. Bmw'yi seçeneklerim arasına ekleme sebebim de yine aynı yere yazılım yaptıracak olmam.

onurgoyunc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onurgoyunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cevap için teşekkürler ama Mini harici B sınıfı araç düşünmüyorum.

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    gp2 bence en eğlenceli olanı içlerinde

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı onursumer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    gp2 bence en eğlenceli olanı içlerinde
    Katılıyorum ama maalesef bulması da çok zor az sayıda araç olduğu için. Şu an mesela aradığım özelliklerde bir tek bu araç var:

Mini / John Cooper / 1.6 / Works / MİNİ JOHN COOPER WORKS GP LİMİTED - HATASIZ BOYASIZ -63.000 KM sahibinden.comda - 669106677

Onun da fiyatta istediğim aralığa ineceğini sanmıyorum. Zamanında 155ten açmıştı ilanı o zaman sorduğumda son fiyat 150 demişti, şu an 145'e kadar düşürmüş Bu araca 140 vermek de bana mantıklı gelmiyor açıkçası, kriz piyasayı allak bullak etti resmen. Geçen sene 130-140lara bahsettiğim arabaların çiçek gibi olanları alınıyordu, şimdi araba bulamıyoruz resmen.

PiscocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    74 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Biraz butce ustu olacak birazda marka fanatikligi belki ama ben typer onerirdim.
    Ülkede yükselmeyen tek şey araç KM leri

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Pist ıcın kilit-fren-amortısor gerek. Yanı cıddı malıyet.
    Sadece motor odaklı bakma. Tabı yazdıklarım pıst ıcın.
    Bunlar mutlaka olsun,yoksa cıddı sıkıntı cekersın.
    Mını ve megane da var bunlar. Gercı mını de kılıt yok ama alısana kadar ıdare edersın.
    118 e yatırım gerek ve alıcagın aracın modelı ve km sı onemlı. Aman dıkkat...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı PiscocuK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Biraz butce ustu olacak birazda marka fanatikligi belki ama ben typer onerirdim.
    Abi Typer güzel araç ama ben de tam tersine japonları sevemedim gitti bir türlü. Tercihlerim arasında değil dolayısıyla, yine de sağol tavsiye için. Senin araç da ateş ediyor bu arada, maşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bunlar mutlaka olsun,yoksa cıddı sıkıntı cekersın.
    Mını ve megane da var bunlar. Gercı mını de kılıt yok ama alısana kadar ıdare edersın.
    118 e yatırım gerek ve alıcagın aracın modelı ve km sı onemlı. Aman dıkkat...
    Tavsiyeler için çok sağol Murat Abi. O zaman standart Mini John Cooper Works'ü sileyim ben seçenekler arasından, sadece GP üzerine yoğunlaşayım Mini'de. GP ve Megane dediğin gibi benim adıma en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Aslında hedefim 100-200 süresi 15 sn ve altına düşebilen, pistte de 2:30 altı dönebilecek bir araç bulmaktı. En son ilk mesajda bahsettiğim seçeneklere kadar indirdim 1 seneye yakın yaptığım araştırmalar sonucu.

mertypeR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Konu dışı olucak ama bir sorum olucak makyajlı f20 1.20i lerdeki motor f30daki psa n13 mü yoksa f10daki gibi bmw motoru mu? Yüklemeye müsait midir bende bu aralar rwd bir araç arıyorum

Pist için model takıntısı yoksa golf r mk6 öneririm 4 çeker pistte doldurulursa çok keyif verir. Haricinde gp2 çok güzel araba fakat piyasası çok saçmaladı minilerin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı mertypeR Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konu dışı olucak ama bir sorum olucak makyajlı f20 1.20i lerdeki motor f30daki psa n13 mü yoksa f10daki gibi bmw motoru mu? Yüklemeye müsait midir bende bu aralar rwd bir araç arıyorum

Pist için model takıntısı yoksa golf r mk6 öneririm 4 çeker pistte doldurulursa çok keyif verir. Haricinde gp2 çok güzel araba fakat piyasası çok saçmaladı minilerin
    F20 118i ve F30 320ied n13 ile aynı motor. Yüklemeye müsait ama kronik bazı sıkıntıları var, su eksiltme sıkıntısı var diye biliyorum. Bir de sanırım yükleyince çabuk buji bitiriyor. Stage 2 ile 240 hp civarı oluyor. Özgür daha detaylı bilgi verir sanırım yükleme konusunda.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı brnkskn Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Octavialar açıkçası boyutu itibariyle bana pek mantıklı gelmiyor, küçük ve hatchback harici araç düşünmüyorum bagaj vs ihtiyacım olmadığından dolayı.

116i düşünmeme sebebim yağ soğutucusu meselesi. Senin de dediğin gibi 118i bile bana kalırsa pist için pek uygun altyapıya sahip değil fakat makyajsız 118i veya makyajlı 120i son çare seçeneğim diyebilirim.

Eğer F20 alırsam zaten direk stage 2 yapacağım. 4 piston M caliper vs gibi ekstraları bu yaz amerikaya gittiğimde yabancı forumlardan uyguna alıp bavulda getirme gibi bir planım var.

308 Gti da seçeneklerim arasında olabilir tabii ki fakat bütçemin çok üstünde gibi fiyatları, o yüzden ekleme gereği duymadım.

Megane için de Murat abinin de dediği gibi makyajlı düşünüyorum. Hem tasarımdan dolayı hem de sanırım alt takımda da bazı farklar varmış.

180den 150ye düşme olayı şu ana kadar bana hiç denk gelmedi, şaşırdım açıkçası. Denemekte fayda var demek ki bilgi için sağol.

Golf Gti istememin başlıca sebebi de zaten eski aracım mk3 leon olduğu için mqb platformu araçlar konusunda bilgi birikimim öbürlerine göre daha fazla.

Aftermarket parça bolluğu ve retrofit olanakları da oldukça yüksek Gti'da. Ayrıca yazılım için de macera aramam gerekmeyecek, eski aracımdan bildiğim ve güvendiğim yere yaptıracağım için kafam rahat olacak. Bmw'yi seçeneklerim arasına ekleme sebebim de yine aynı yere yazılım yaptıracak olmam.
    116i lere artık sonradan yağ soğutucu takan yerler var. Ben zamanında girişecektim ama cesaret edemedim çünkü yapan eden yoktu. Eğer F20 yüklerim dersen @batbek aracını söküp dağıtmıştı, geriye ne parça kaldı elinde bilmiyorum ama işine yarayabilir.

Kritik piyasa koşulları gerçekten çok etkiledi piyasayı, şu an tanıdıkların 2-3 aracını satmaya çalışıyorum, yüksek faizlerden dolayı millet elindeki sıcak parayı vermek istemiyor, istese bile aracın ederinin çok altında teklifler geliyor. Durum böyle olumca insanlar fiyatları iyice yükseltmeye başladı ve arap pazarlığı dönecek yakında

onursumer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    65 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Katılıyorum ama maalesef bulması da çok zor az sayıda araç olduğu için. Şu an mesela aradığım özelliklerde bir tek bu araç var:

Mini / John Cooper / 1.6 / Works / MİNİ JOHN COOPER WORKS GP LİMİTED - HATASIZ BOYASIZ -63.000 KM sahibinden.comda - 669106677

Onun da fiyatta istediğim aralığa ineceğini sanmıyorum. Zamanında 155ten açmıştı ilanı o zaman sorduğumda son fiyat 150 demişti, şu an 145'e kadar düşürmüş Bu araca 140 vermek de bana mantıklı gelmiyor açıkçası, kriz piyasayı allak bullak etti resmen. Geçen sene 130-140lara bahsettiğim arabaların çiçek gibi olanları alınıyordu, şimdi araba bulamıyoruz resmen.

bu araç geçen sene arkadaşımdaydı ,samsuna satıldı tabi daha uygun rakamlara , istanbula hangi rakama satıldı bilmiyorum ama bence pazarlık edin içinize sindiyse

psn&Live id: onursumer
    135
    ├┼┼╕
    246R

Post Thanks / Like
    Mentioned
    248 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tavsiyeler için çok sağol Murat Abi. O zaman standart Mini John Cooper Works'ü sileyim ben seçenekler arasından, sadece GP üzerine yoğunlaşayım Mini'de. GP ve Megane dediğin gibi benim adıma en mantıklı seçenek gibi duruyor.

Aslında hedefim 100-200 süresi 15 sn ve altına düşebilen, pistte de 2:30 altı dönebilecek bir araç bulmaktı. En son ilk mesajda bahsettiğim seçeneklere kadar indirdim 1 seneye yakın yaptığım araştırmalar sonucu.
    Megane ve gp ile 2.25 rahat yaparsın ve 10.200km 12 sec net olur. Insallah aradıgını cabuk bulursun.
    308gti da olabılır.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler