User Tag List

Sayfa 1/3 123 SonSon
40 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: Megane RS2 225 Hakkında

kiyanf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Megane RS2 225 Hakkında

Merhabalar, Megane RS 225 hakkında bilgisi olanlar bana konu altında yardımcı olabilir mi? Kronik sorunları nelerdir, motorları ne alemdedir uzakmı durmalıyım yoksa gerçekten tadına varılması gereken bir araçmıdır

GokhanRS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Güzel arabadır, orijinal internal ile fazla modifiye işlerine girmezsen sorun yaşamazsın. İlle oynascam dersen, önce forged bütçesi ayır. Kronik arızası yok, sadece sunroof ayaklarının plastikleri 2 yılda ses yapmaya başlar, muadili var değişirsen ses yok olur.
    Çok harika yol tutuşu vardır. Virajda devirmek kaydırmak cidden özel marifet ister. Ben 2004 Sti ve 2005 Meg rs sahibi oldum. Megane daha iyiydi virajda.

Birde turbosu ufak, dolayısı ile 2-3 yılda turbonun orijinali gerçek performansını kaybediyor nefesi azalıyor. T15 rs 3 turbosuna upgrade et, yazılım bile yapma tatmin eder. Aldığın aracın 4 enjektörünü de sıfırlarsan kafan rahat eder. Zira limitlerinde çalıştığından Tıkanıklık pislik vs kayıp olarak dönüyor.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

CLIORS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiyanf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhabalar, Megane RS 225 hakkında bilgisi olanlar bana konu altında yardımcı olabilir mi? Kronik sorunları nelerdir, motorları ne alemdedir uzakmı durmalıyım yoksa gerçekten tadına varılması gereken bir araçmıdır
    Fayda fiyat olarak uygundur. Servis bakımlı olması yararına olur. Enjektörlere dikkat, büyük intercooler tercih sebebidir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Güzel arabadır, orijinal internal ile fazla modifiye işlerine girmezsen sorun yaşamazsın. İlle oynascam dersen, önce forged bütçesi ayır. Kronik arızası yok, sadece sunroof ayaklarının plastikleri 2 yılda ses yapmaya başlar, muadili var değişirsen ses yok olur.
    Çok harika yol tutuşu vardır. Virajda devirmek kaydırmak cidden özel marifet ister. Ben 2004 Sti ve 2005 Meg rs sahibi oldum. Megane daha iyiydi virajda.

Birde turbosu ufak, dolayısı ile 2-3 yılda turbonun orijinali gerçek performansını kaybediyor nefesi azalıyor. T15 rs 3 turbosuna upgrade et, yazılım bile yapma tatmin eder. Aldığın aracın 4 enjektörünü de sıfırlarsan kafan rahat eder. Zira limitlerinde çalıştığından Tıkanıklık pislik vs kayıp olarak dönüyor.
    İmzamı atıyorum Gökhan. Ağzına sağlık.
    T15.i sadece takmak bile arabayı şahlandırıyor. En güzel yanı da sök-tak. Kafa rahat.

Yapılacaklar listesi fantezi ile doğru orantılı olarak uzar gider ama doyumsuzluk yoksa şu liste yıllarca güle oynaya götürür.
    1. T15 turbo upgrade.
    2. Intercooler (1 numara yapılırsa bu maddeyi yapmak zorunda)
    3. Dp ya da spor katalizörlü egzoz. Orta susturucu kesin iptal edilmeli.
    4. Kilitli diferansiyel.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Yazılım muhabbetine girmiyorum. Ucu açık. Bana göre risk. Gerek yok. En azından elzem olmadığını değerlendiriyorum.

Haa bi de ASR İptali muhabbeti var. Alınacak araç faz1 ise (makyajsız) kesin iptal ettirilmeli. Hem faz1 hem de faz2 kullandım, hala da kullanıyorum; faz1'de ASR hususunu gıdıklamak lazım.
    Aslında o da elzem değil bence ama yazılım yapıldıysa ve ani kalkışları seven bi yapınız varsa ASR iptali şart

NakkaSss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Kesinlikle tadına varılması gereken bir araç. Zaten tadını alan bir daha bırakamıyor. Arkadaşlar gereken her şeyi yazmışlar ama bende naçizane bir iki kelam edeyim.

Öncelikle Megane RS alınacaksa kesinlikle bakımlı araç olması tercih sebebi olmalı.. Bu sadece Megane RS' e özgü bir durum değil tüm araçlar için geçerli ama bakımsız megane rs hevesinizi kursağınızda bırakabilir. Elektrik tesisatı kurcalanmış, oynanmış olanlarından kesinlikle uzak durun dikiş tutturamazsınız. Motoru oldukça tatminkar. Eğer jdm yada vag grubu gibi alayım yazılımı çakayım 225bg olsun 300-400 gibi bir düşünceniz varsa yanlış araca bakıyorsunuz demektir. Internal olarak stage 1 de 250-260 hp - 370-390 nm arası rahat rahat güvende kullanabilirsiniz. Stage 2 dediğin zaman ise enjektör, T15 turbo, intercooler vs 270-290 hp arası güç elde edebilirsiniz ama tabi ne kadar güvenli olur orası soru işareti Ben yazılımla bu aracı koşturmak istiyorum derseniz forged şart. Adamlar enjektöründen turbosuna kadar her şeyi limitinde koyduğu için fazla açtığınızda zaten sınırda olmuş oluyorsunuz. Yazılım hususunda benden daha bilgili arkadaşlar var detaylı cevaplayabilirler.

Onun haricinde Brembo fren sistemi ile yol tutuşu ile gidişi ile sesi ile gerçekten sınıfının en iyilerinden diyebilirim. Sadece gazlamak amacı ile değil aynı zamanda kabinin kaliteli ses yalıtımı, dijital klima, 6 airbag, far ve yağmur sensörü, kol dayama vs gibi bu gün bile bir çok araçta olmayan özellikleriyle de günlük kullanıma hitap ediyor. Megane RS' de alındığı zaman yapılması gerekenleri arkadaşlar sıralamış. Benim de önerim aynı olur.

-Downpipe + kaliteli catback egzoz
    -Intercooler ( kesinlikle değişmek faydalı olur. Oem cooler çok küçük yanlış hatırlamıyorsam 1.5 dci ile aynı cooler.)
    -Stage 1 yazılım + ASR iptali + R26R dirkesiyon yazılımı ( kesinlikle bende stock binmeme taraftarıyım. Yazılımdan sonra resmen aracın kaderi değişiyor kendisine geliyor.

Eğer bütçe varsa bunlar da extra zevk ve performans veren şeyler.

-T15 turbo
    -Quaife LSD

Hem gündelik kullanırım, hemde pist yaparım diyorsanız da tavsiyem her şeyden önce pist lastiğini ayrı alın. Yol lastiği ile megane rs le piste girmenizi tavsiye etmem yoksa benim gibi 6 günlük lastiği 2 seans sonra çöpe atarsınız.
    Tufan has no limits.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Ağzına sağlık Tufan.
    Pistte çok güzel derecelerini göreceğiz inşallah.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Hepinize yorumlar için teşekkür ederim. Şuan sahibindendeki tüm Rslere bütçem yetiyor. İlanda olan veya olmayan önereceğiniz araç varmıdır? İlk etapta zır stock binmek fikrindeyim. Forged yapacak bütçem yok. Piste girmeyi severim yüklü araba kullanmayıda iyi bilirim(yağın hali soğuk-sıcak egtsi iatsi vb.) önerilerinize açığım. İleride dediğiniz setup olabilir ama şuan günlük binmelik ay sonuda 1 seans 3 sıcak 4 soğuk tur şeklinde pist dönme hedefiyle arıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Birde istanbulparka sıkça çıkan bir abimiz vardı. İsmen bilmiyorum... Turuncu idi aracı youtubedede paylaşım yapıyordu. Eğer konudaysa tecrübelerini dinlemek isterim...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kiyanf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Birde istanbulparka sıkça çıkan bir abimiz vardı. İsmen bilmiyorum... Turuncu idi aracı youtubedede paylaşım yapıyordu. Eğer konudaysa tecrübelerini dinlemek isterim...
    2 mesaj yukarıdaki nakkasss çıkıyor piste. Birkaç kişi daha var.
    It’s better to walk alone, than with a crowd going in the wrong direction... (Grant)

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tren gibi yol tutan, süper frenlere sahip araç, ancak gerek kullanım amacı gerekse yılların getirdiği yorgunluk yüzünden tüm paranızı araca vermemenizi öneririm, kenarda kesinlikle paranız olmalı.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Çok korkulacak araba değil. 10 liraya sandık var. 10 lira. Daha ne yapsın Renault.

Grimlord - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    54 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Clio rs bile daha pahalı abi, 10 liraysa bedavaymış

KÖROĞLU - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Çok korkulacak araba değil. 10 liraya sandık var. 10 lira. Daha ne yapsın Renault.
    şu rakamı 4-5 ay önce görseydim, makinası kırık siyah bir rs vardı çok uygun rakama, ona yönelirdim.

Kafa rahat koy makinayı dursun, hatta yedek al 1 tane o da dursun fiyat bedavaymış resmen.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    62 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    şu rakamı 4-5 ay önce görseydim, makinası kırık siyah bir rs vardı çok uygun rakama, ona yönelirdim.

Kafa rahat koy makinayı dursun, hatta yedek al 1 tane o da dursun fiyat bedavaymış resmen.
    Ben zamanında spottan 6bin TL ye sandık aldım. Motoru forgetlerken lazım olan diğer parçaları içinden söküp kalanını yedek parça olarak 1 yılda satıp 8bin TL topladım, yani forget parasını bile çıkarmıştım artan parçalardan. Zaten egzantrik bile tek başına 700 TL filan gitmişti

Boş blog uda tamirci arkadaşa masa olarak hediye etmiştim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı tolga_kaan_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Motoru kırık araba nerede?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı kalipson Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Motoru kırık araba nerede?
    Bir ara sahibinden de ilana düştü, yanlış hatırlamıyor isem 20 küsürlü bir rakama ilandaydı, ama zaman geçti üzerinden tabi ne olmuştur bilinmez

Post Thanks / Like
    Mentioned
    122 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı GokhanRS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben zamanında spottan 6bin TL ye sandık aldım. Motoru forgetlerken lazım olan diğer parçaları içinden söküp kalanını yedek parça olarak 1 yılda satıp 8bin TL topladım, yani forget parasını bile çıkarmıştım artan parçalardan. Zaten egzantrik bile tek başına 700 TL filan gitmişti

Boş blog uda tamirci arkadaşa masa olarak hediye etmiştim
    abi senin esnaf mod'un açık kalmış o ara, öyle bir blok düşerse ben talibim masa için Süper ıslama köfte ısmalarım üstüne

CüneytIşıkkent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    172 ile başlayan sonrasında 225 ile devam eden araya 207Rc falan ama sonuç yine 225 Renault Sport bulaşınca kolay kolay bırakılmıyor maalesef...ama feleğin çemberinden geçmemiş olmasıda önemli tabi bütün camiadan soğutur insanı

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler