User Tag List

6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Konu: Brembo kaliper montaji

forever_eg6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Brembo kaliper montaji

Merhaba
    6 piston brembo kaliper 5x112 bijon araligi 365mm disk capi olan fren sistemini 2004 Leon 1.8t araca montaj yapacak yer ariyorum. Önerebileceğiniz (fiyat abartmayan) yerler var mi?

Yapilacaklar

5x112 olan disk 5x100 gere ayarlanacak
    6 piston kaliper 365mm diske gore poryaya montaj yapilacak adaptör yapilacak

Konuyu doğru yere açmadiysam doğru alana taşınmasini rica ederim.
    Konu forever_eg6 tarafından (06-08-2019 Saat 20:52 ) değiştirilmiştir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Maslak EBC....
    Alıntı DENON Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    dün akşamki yarıştan önce start verecek olan hatun dediki elimi bı yerıne götürüp : kazansanda kaybetsende bu senın ama kazanırsan hepsi senın , iliğimi guruttu gevurun gızı yarışı kazandıktan sonra

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Ramcho® Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Maslak EBC....
    Ben olsam EBC'den uzak dururum. Sonra onların yaptığı baştan savma işi tekrar düzeltmeniz gerekir. Maslak Magic Performance ile görüşün. Müsaitlik durumuna göre aracı alabilirler. Ayrıca elinizdeki kaliperin ve diskin fotoğraflarının olması iyi olur. Porsche kaliperi mi bunlar.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben olsam EBC'den uzak dururum. Sonra onların yaptığı baştan savma işi tekrar düzeltmeniz gerekir. Maslak Magic Performance ile görüşün. Müsaitlik durumuna göre aracı alabilirler. Ayrıca elinizdeki kaliperin ve diskin fotoğraflarının olması iyi olur. Porsche kaliperi mi bunlar.

Ben daha once orayla 4 disk 4 balata komple degiaim yaptirdim ama cok memnun kalmadim o yuzden baska biyer bakiyorum

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Valla bu iş için aracın 1 ön teker ve tüm fren aksamı sökülecek. Ölçüler alınacak. Gerekli adaptörler çizilip üretilecek ve takılacak. Disk merkezi küçük ise tornada büyütülecek, yada büyük ise tornada yüzük yapılacak. Hatta çoğu zaman önce çizilen parçaların birer adet plastik yada benzeri daha yumuşak malzemeden üretilip provası yapılacak. Montaj yapılıp disk merkezlemesi vs.vs. sorunsuzmu kontrol edilecek. En sonunda CNC'de çizilen parçalar tasarımın el verdiği ölçüde 7075-T6 havacılık ve askeriyede kullanılan yüksek dayanımlı ve hafif aluminyumdan üretilecek. Bu işler yapılırken aracın liftte kalması sök taklar felan biraz işi uzatan ve işçiliğe sebep olan durumlar. O yüzden güvendiğiniz yere fiyat sorup yaptırın. Birde daha açık yazmak gerekirse Maslak EBC bu işi yaparız diyip sallabaş yapan bir yer. Onların yaptığı bir Golf R üstüne Audi RS5 Kaliper ve Disk montajın olabilecek bütün hatalar yapılıp o şekilde müşteri yollanmıştı. Baştan yapmak zorunda kaldık.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Schumi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Valla bu iş için aracın 1 ön teker ve tüm fren aksamı sökülecek. Ölçüler alınacak. Gerekli adaptörler çizilip üretilecek ve takılacak. Disk merkezi küçük ise tornada büyütülecek, yada büyük ise tornada yüzük yapılacak. Hatta çoğu zaman önce çizilen parçaların birer adet plastik yada benzeri daha yumuşak malzemeden üretilip provası yapılacak. Montaj yapılıp disk merkezlemesi vs.vs. sorunsuzmu kontrol edilecek. En sonunda CNC'de çizilen parçalar tasarımın el verdiği ölçüde 7075-T6 havacılık ve askeriyede kullanılan yüksek dayanımlı ve hafif aluminyumdan üretilecek. Bu işler yapılırken aracın liftte kalması sök taklar felan biraz işi uzatan ve işçiliğe sebep olan durumlar. O yüzden güvendiğiniz yere fiyat sorup yaptırın. Birde daha açık yazmak gerekirse Maslak EBC bu işi yaparız diyip sallabaş yapan bir yer. Onların yaptığı bir Golf R üstüne Audi RS5 Kaliper ve Disk montajın olabilecek bütün hatalar yapılıp o şekilde müşteri yollanmıştı. Baştan yapmak zorunda kaldık.
    Tavsiyen icin tesekkur ederim. Dedigin yerle gorustum musait oldugum maslaga gidecegim yuz yuze gorusecegiz.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler