User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
38 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: B sınıfı hızlı bir araç arıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

B sınıfı hızlı bir araç arıyorum

Merhaba ben umut, aranıza yeni katıldım makine mühendisiyim. Kendime bir süredir hızlı bir araç arıyorum. Hem sağıyla soluyla uğraşmalık, yavaş yavaş yükleyebileceğim, hem de piste girip süre kovalayabileceğim bir araç olsun istiyorum.

207 gt&rc, mito 1.4t, punto t-jet, corsa gsi gibi araçlara bakıyorum. Atmosferik tarafta clio 172 ve fiesta st de olabilir. Tercihen 150bin km altı, bakımların düzenli yapılmış olması önemli. Elinde ya da çevresinde olup da satmak isteyen olursa benimle iletişime geçebilir.
    Konu hothatch tarafından (13-05-2020 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

Cimmeria - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    15 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    buralarda genelde pist kovalamaya yeni baslayacaklar clio aliyor, hem parcalari ucuz hem yol tutus iyi hem motor dayanikli diye. tavsiye ederim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    ekonomik olsun lpg ilede kullanayım dersen mito tjet mutlu eder
    yakıt çok dert değil dersen mito qv
    ama ikisininde düzgün bulmak zor
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Cimmeria Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    buralarda genelde pist kovalamaya yeni baslayacaklar clio aliyor, hem parcalari ucuz hem yol tutus iyi hem motor dayanikli diye. tavsiye ederim
    Evet yurt dışında clio çok seviliyor ve pistlerde çok eğleniyorlar. 172&182 ikilisi gerçekten özel araçlar, fakat Türkiye'de iyi toplanmışlarının fiyatı bir miktar yüksek kalıyor.

Alıntı sanctuary35 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ekonomik olsun lpg ilede kullanayım dersen mito tjet mutlu eder
    yakıt çok dert değil dersen mito qv
    ama ikisininde düzgün bulmak zor
    Mito t-jet daha önce kullanma fırsatım oldu, normal modunda çok sıkıcı bir araç olsa da dynamic modunda bambaşka bir araca dönüşüyordu. Ruhu olan araçlardan bir tanesi. Tüm piyasanın artışından onlarda nasibini fazlasıyla aldı, 45-50bin tl ye ilanda uzun süreler bekleyen mitolar şimdi 70bin'den aşağıya ilana çıkmıyor. Şu anda bir t-jet punto ile anlaşmak üzereyim, bir mito olmasa da beni tatmin edecektir diye düşünüyorum.

raptor_98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    İlanlarda 2 tane c20xe swap corsa b gsi var...25 bin gibi bir rakama gayet tatminkar olur diye düşünüyorum...günlükte binilebilir hem.

Batum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    polo gti limitleri zorlamasa.. ve artık fiyatlar uçtu gitti.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hothatch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet yurt dışında clio çok seviliyor ve pistlerde çok eğleniyorlar. 172&182 ikilisi gerçekten özel araçlar, fakat Türkiye'de iyi toplanmışlarının fiyatı bir miktar yüksek kalıyor.

Mito t-jet daha önce kullanma fırsatım oldu, normal modunda çok sıkıcı bir araç olsa da dynamic modunda bambaşka bir araca dönüşüyordu. Ruhu olan araçlardan bir tanesi. Tüm piyasanın artışından onlarda nasibini fazlasıyla aldı, 45-50bin tl ye ilanda uzun süreler bekleyen mitolar şimdi 70bin'den aşağıya ilana çıkmıyor. Şu anda bir t-jet punto ile anlaşmak üzereyim, bir mito olmasa da beni tatmin edecektir diye düşünüyorum.
    aynı motor 155hp ile mitoda varke 120lik punto tjet tercih etmezdim ben
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    arkadaşımda 208gti var düşünürsen yardımcı olabilirim

Post Thanks / Like
    Mentioned
    4 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    fiyat farkı göz önüne alındığında mito yerine punto tercih edilir

corsa d mito punto zaten alt yapıları aynı olan makineler,

4 sene 35 bin km'dir tjet motorlu puntoya biniyorum 3 senesi stock son 1 senesi stg2 biniyorum sorularınız varsa yardımcı oluruz.

16EC813 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    59 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    aynı motor 155hp ile mitoda varke 120lik punto tjet tercih etmezdim ben
    aradaki fiyat farkına daha çok beygir elde etmen mümkündür diye düşünüyorum,ama amaç sadece beygirse
    PROSTOCK GARAGE

Post Thanks / Like
    Mentioned
    11 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 16EC813 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    aradaki fiyat farkına daha çok beygir elde etmen mümkündür diye düşünüyorum,ama amaç sadece beygirse
    mitodaki 4 piston brembo fren, elektronik kilit ve trafikte daha çekici olması en büyük artılar bence
    Romeo <3 Giulietta

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı raptor_98 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlanlarda 2 tane c20xe swap corsa b gsi var...25 bin gibi bir rakama gayet tatminkar olur diye düşünüyorum...günlükte binilebilir hem.
    Hocam araçları göremedim ilanda ama, satıldılar mı acaba ?

Alıntı Batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    polo gti limitleri zorlamasa.. ve artık fiyatlar uçtu gitti.
    Polo gti limitlerimi aşıyor maalesef.

Alıntı OnurG Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaşımda 208gti var düşünürsen yardımcı olabilirim
    208gti da limitlerimi aşıyor maalesef.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı MURAT_HLX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fiyat farkı göz önüne alındığında mito yerine punto tercih edilir

corsa d mito punto zaten alt yapıları aynı olan makineler,

4 sene 35 bin km'dir tjet motorlu puntoya biniyorum 3 senesi stock son 1 senesi stg2 biniyorum sorularınız varsa yardımcı oluruz.
    Teşekkür ederim, geçtiğimiz hafta içerisinde 1 adet punto ile anlaşmıştım, karşı taraftan haber beklerken başkasına sattılar aracı. Artık araba aramaktan sıkılıp başka bir punto ile el sıkışmaya gittim parayı ayarlayıp, o da çok kötü durumda çıkınca vazgeçtim. Bence Punto t-jet bu fiyatlara, sahip olduğu potansiyeli de düşündüğümüzde en mantıklı araç.

mitodaki 4 piston brembo fren, elektronik kilit ve trafikte daha çekici olması en büyük artılar bence
    Evet kesinlikle mito'nun saydığınız çok önemli artıları var, size katılıyorum. Fakat mito ile punto arasındaki fiyat farkı neredeyse 20-25bin tl, puntoya harcanacak bir 10bin tl ile gayet keyifli bir araç elde edilebilir diye düşünüyorum.

raptor_98 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    özelden yazdım hocam bi bakarsınız..
    Konu raptor_98 tarafından (12-03-2020 Saat 10:21 ) değiştirilmiştir. Sebep: alıntı yapamama :)

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Eklemeyi unutmuşum, temiz bir 206 gti&rc ikilisi de olur. Özellikle 206 rc öncelikli tercihim. Fakat cam tavanlı ufak tefek yüklemelerle iyi bir performansa sahip olabilen temiz bir 206 gti’a hayır demem. Çevresinde ya da kendisinde olup satmayı düşünen varsa iletişime geçebilir.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Merhaba,

Öncelikle bu zamana kadar yardımcı olan, fikir veren, araç bulan herkese teşekkür ederim.

Bir süredir corona salgını ve biraz da piyasanın gidişatı nedeniyle araç bakmayı ertelemiştim. Fakat şu anda yeniden hız verdim ve bir araç alıp bu işi bitirmek istiyorum.

Turbo beslemeli olarak güncel piyasa şartlarında punto t-jet, colt czt, 207 gt, corsa gsi gibi modellere bakıyorum. Atmosferik grupta ise clio 172&182, fiesta st ve 206 rc ilgilendiğim araçlar. (bütçe bu araçlara yetiyor)

Şu aşamada sınırlamalar kaynaklı sadece Ankara'da araç bakıyorum. Çevresinde olan ya da satmayı düşünenler iletişime geçerse çok sevinirim.

1998corsa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    3 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı hothatch Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Öncelikle bu zamana kadar yardımcı olan, fikir veren, araç bulan herkese teşekkür ederim.

Bir süredir corona salgını ve biraz da piyasanın gidişatı nedeniyle araç bakmayı ertelemiştim. Fakat şu anda yeniden hız verdim ve bir araç alıp bu işi bitirmek istiyorum.

Turbo beslemeli olarak güncel piyasa şartlarında punto t-jet, colt czt, 207 gt, corsa gsi gibi modellere bakıyorum. Atmosferik grupta ise clio 172&182, fiesta st ve 206 rc ilgilendiğim araçlar. (bütçe bu araçlara yetiyor)

Şu aşamada sınırlamalar kaynaklı sadece Ankara'da araç bakıyorum. Çevresinde olan ya da satmayı düşünenler iletişime geçerse çok sevinirim.
    yakın zamanda bende bütçe farklıydı ama spor araç arıyordum c20 li corsa b aldım tavsiye ederim, elinizdeki kalan bütçe ile de istediğniz gibi oynarsınız
    Clio Rs 182 N/A - 98 Corsa Gsi N/A - Turbo Şahin 88 - 98 Corsa Gsi N/A - 94 Corsa Gsi N/A - 96 Corsa B swap c20xe

Ecupro Bodrum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 1998corsa Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yakın zamanda bende bütçe farklıydı ama spor araç arıyordum c20 li corsa b aldım tavsiye ederim, elinizdeki kalan bütçe ile de istediğniz gibi oynarsınız
    Merhaba,

Aracınız hayırlı olsun konunuzu gördüm, güle güle binin. Ben de raptor_98'in tavsiyesiyle gidip bakmıştım corsa b gsi, fakat bir türlü ısınamadım. Tavsiyeniz için teşekkürler.

Araç aramaya devam

Bu süreçte bir punto daha bulmuştum ama araç sahibinin cinsliği yüzünden anlaşma bozdum. Eksper randevusu bile almıştım kısmet olmadı.

Araç aramaya hala devam ediyorum. Seçeneklerim aynı. 206 rc tayfası piyasayı boş bulunca topluca fiyat yükseltme operasyonu yapıyor, 2 aydır 40bin tl araç satılmayan piyasada 80bin tl'ye araç koymuşlar. Gülüyorum gerçekten. 206 rc, clio rs, 207 rc, mx-5 gibi araçlar yurt dışında da çok sevilen, pistlere çıkarılan, çeşitli projelerde kullanılan araçlar ama hiç biri bu paraların arabaları değil. Evet türlerinin başarılı örnekleri bu araçlar ama birer efsane değiller. Türkiye'de de bu paralara satılmadı bu arabalar, fakat şimdi enteresan bir şekilde yüksek fiyattan pompalamaya çalışıyor insanlar. Bu durum ekonomi, sıfır araç fiyatı ya da dolar kuru ile anlaşılır bir durum da değil. 2 aydır 40bin'e satılamayan araçlar ne oldu da 80bin fiyat biçilir hale geldi, neyin fiyatı 2 kat arttı bu sürede. Benzer durum corsa d gsi'da da yaşandı. Bir kaç ay önce ilanda ki tek araç 53'bine satıldıktan sonra piyasanın boşluğunda 80bin'den ilan koydular. 1 kişi bile satamadı.

Kendini akıllı sanan, yalancı, arabanın içine edip bir de çok temiz diye ilanlara çıkan insanlardan yıldım. Gerçekten temiz, temiz değilse de adam gibi aracının sorunlarını söyleyecek insanların araçlarına talibim. Liste yine aynı, çevresinde, kendisinde olup satmak isteyen varsa iletişime geçebilir.
    Konu hothatch tarafından (03-05-2020 Saat 19:31 ) değiştirilmiştir.

Havayı Koklayan Adam Redfish16V - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    151 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    swap vb uğraşırım derseniz 20-25 bandına alınıp koşturabilirsiniz.Mesela b gsi eski kaçabilir belki ama g kasa gsi alınıp z20let yapılıp keyifli 300-350 bandında binilebilir.Ama derseniz kendinden ateşli o zaman bu kötü piyasada maalesef göz yumup zamanınad 50 ye satılmayanları 70-80e almak zorunda kalacaksınız.207lemans (gt olmasın min rc iş görür) , clio rs mantıklı duruyor.Bertone turboda bakabilirsiniz setuplu felan 60-65 bandına alınabilir geçmişi belli ise
    Progressive Trance & Progressive House Music Producer.
    Spotify : https://open.spotify.com/artist/24ek...jQ&dl_branch=1

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler