User Tag List

Sayfa 1/2 12 SonSon
35 sonuçtan 1 ile 19 arası

Konu: E60/E90 Arıyorum

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

E60/E90 Arıyorum

Sagolsun forumdaki bmw ciler yuva yikacak cinsten paylasimlar yaparak agzimizi sulandirmaya devam ediyorlar. Hep istedigim bir turlu nasip olmayan belki bu defa olur.

E60 520d LCI yada E90 320d (2012) arıyorum.
    Onceligim mümkünse düşük km, m paket..varsa es dostta talibim.

2013 a3 sportback im var, takas usulude yapabiliriz altini ustunu.
    Bazı tsi lar doğuştan şanslı

lethaldoze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Bende 163lük 5,20d arıyorum uzun zamandır ama 90-100 lere pahalı derken olay 130-150 arasına çıktı. Sanırım alamayacağım. Umarım bulursunuz siz. Şimdiden hayırlı olsun.

Met - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    31 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı lethaldoze Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 163lük 5,20d arıyorum uzun zamandır ama 90-100 lere pahalı derken olay 130-150 arasına çıktı. Sanırım alamayacağım. Umarım bulursunuz siz. Şimdiden hayırlı olsun.
    163 lük düşük modellerde var sanırım, daha sağlam olduğu söyleniyor doğru mu ?

bosporuss06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Temiz az km zincir falan değişmiş lci e60 ve e90ların piyasası ciddi uçmuş durumda.Ve araçlara bakıyorum çoğu parasının hakkı değil.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı Met Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    163 lük düşük modellerde var sanırım, daha sağlam olduğu söyleniyor doğru mu ?
    Tecrübem yok o konuda ama araştırdığım kadarıyla evet öyle söyleniyor. Ben biraz bu sebepten biraz bütçeden 163 lük bakıyorum. Gerçi onada artık bütçe yetmiyor, hakkıda değil bu paralar bence.
    Bu arada 184lük olanlarıda var 3-5 tane ilanlarda. Bütçe yetse sanırım en mantıklısı olur.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Tecrübem yok o konuda ama araştırdığım kadarıyla evet öyle söyleniyor. Ben biraz bu sebepten biraz bütçeden 163 lük bakıyorum. Gerçi onada artık bütçe yetmiyor, hakkıda değil bu paralar bence.
    Bu arada 184lük olanlarıda var 3-5 tane ilanlarda. Bütçe yetse sanırım en mantıklısı olur.
    e60 da 184lük olmaması lazım,tamamen şehir efsanesi.163 lük ile 177lik motorlar tamamen farklı seçenekler.177hplikler 184lerle aynı motor,184lük teknik olarak iyileştirilmiş bir versiyon.N47 Motor yani 177 ve 184lükler yaklaşık 10 sene bmwnin birçok modelinde kullanıldı.Kronik olarak bilinen,meşhur zincir hadisesi.Ağırlık merkezini ortaya yaklaştırmak ve yaya(çarpışma)güvenliği için motorun arka kısmına konulan zincir sorun çıkartığı zaman sıkıntı büyük.Parça olarak fazla bir fiyatı yok ama,değişim için motor indirilmesi sebebiyle işçilikle beraber iyi para tutuyor.En güzeli zinciri değiştirmek ve hazır motor sökülmüşken diğer önemli parçalarda(turbo,yağ pompası vb.)kontrol edilerek imkan dahilinde değişimini sağlamak.163lük motorlar ise m47 kodlu döküm blok denilen motorlar.Daha sesli çalışırlar,performans ve tüketim olarak n47lerden aşağıdırlar.Ama rektifiye işleminin yapılabilmesi,ve zincirinin değişiminin kolay olması onu n47ye göre daha sorunsuz yapıyor.Aslında n47 motorlar zamanının çok ilerisinde teknolojiye sahip,hafif,sessiz,az tüketen ve iyi yürüyen motorlar.M47ye göre aslında +ları çok çok fazla.Ama bu ülkede zincir mevzusu yüzünden adı çıkan bu motor,devamlı kafalarda soru işareti bırakmakta.En güzeli alacağın aracın geçmişini bilmek,ve sahibinin nasıl baktığını anlamak olmalı.Bakımları güzel yapılmış e60lar,e90 520d ve 320dler hala çok aracı bozar.Ben e39 530i den sonra çok ön yargılı olarak 177lik 520d aldım,çok şükür bi problem yaşamadım.Birazda kısmet meselesi galiba,çok düşük kmlerde zincir kıran,motor yiyen araçlarda var.Hayırlısı....

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı bosporuss06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    e60 da 184lük olmaması lazım,tamamen şehir efsanesi.163 lük ile 177lik motorlar tamamen farklı seçenekler.177hplikler 184lerle aynı motor,184lük teknik olarak iyileştirilmiş bir versiyon.N47 Motor yani 177 ve 184lükler yaklaşık 10 sene bmwnin birçok modelinde kullanıldı.Kronik olarak bilinen,meşhur zincir hadisesi.Ağırlık merkezini ortaya yaklaştırmak ve yaya(çarpışma)güvenliği için motorun arka kısmına konulan zincir sorun çıkartığı zaman sıkıntı büyük.Parça olarak fazla bir fiyatı yok ama,değişim için motor indirilmesi sebebiyle işçilikle beraber iyi para tutuyor.En güzeli zinciri değiştirmek ve hazır motor sökülmüşken diğer önemli parçalarda(turbo,yağ pompası vb.)kontrol edilerek imkan dahilinde değişimini sağlamak.163lük motorlar ise m47 kodlu döküm blok denilen motorlar.Daha sesli çalışırlar,performans ve tüketim olarak n47lerden aşağıdırlar.Ama rektifiye işleminin yapılabilmesi,ve zincirinin değişiminin kolay olması onu n47ye göre daha sorunsuz yapıyor.Aslında n47 motorlar zamanının çok ilerisinde teknolojiye sahip,hafif,sessiz,az tüketen ve iyi yürüyen motorlar.M47ye göre aslında +ları çok çok fazla.Ama bu ülkede zincir mevzusu yüzünden adı çıkan bu motor,devamlı kafalarda soru işareti bırakmakta.En güzeli alacağın aracın geçmişini bilmek,ve sahibinin nasıl baktığını anlamak olmalı.Bakımları güzel yapılmış e60lar,e90 520d ve 320dler hala çok aracı bozar.Ben e39 530i den sonra çok ön yargılı olarak 177lik 520d aldım,çok şükür bi problem yaşamadım.Birazda kısmet meselesi galiba,çok düşük kmlerde zincir kıran,motor yiyen araçlarda var.Hayırlısı....
    Abi bunlara ek olarak 177liklerde blok catlatma gibi bir durum yok mu yoksa yanlıs mı biliyorum? 3. ve 4. silindir arası km'den bagımsız olarak, catlama yapıyor diye biliyorum.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi bunlara ek olarak 177liklerde blok catlatma gibi bir durum yok mu yoksa yanlıs mı biliyorum? 3. ve 4. silindir arası km'den bagımsız olarak, catlama yapıyor diye biliyorum.
    Aslında yağ pompası ve bahsettiğin blokla ilgili sıkıntı yaşayanlarda var diye duydum veya hafızamda canlandı.n47 motorla ilgili söylenen,kulaktan kulağa dolaşan,başına gelen şeyler var kullanıcıların.Benim aracımı götürdüğüm servis sahibi arkadaşım,almanyada bmw mühendisine bu meşhur zincir sıkıntısını sorduğu zaman aldığı cevapta ilginç gelmişti bana,"sorun bizde değil siz Türklerde" demiş yanılmıyorsam mühendis.Hoş bu problem sadece bizim ülkede değil,avrupada forumlarda bmw kullanıcıların bahsettiği sorunlar.Aslında o kadar çok 177lik e60 kullanıcısı var,bu forumdada ülkemizdede.Biraz araştırılarak,çok doğru tespit yapılabilir.

uniquel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    30 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Aslında yağ pompası ve bahsettiğin blokla ilgili sıkıntı yaşayanlarda var diye duydum veya hafızamda canlandı.n47 motorla ilgili söylenen,kulaktan kulağa dolaşan,başına gelen şeyler var kullanıcıların.Benim aracımı götürdüğüm servis sahibi arkadaşım,almanyada bmw mühendisine bu meşhur zincir sıkıntısını sorduğu zaman aldığı cevapta ilginç gelmişti bana,"sorun bizde değil siz Türklerde" demiş yanılmıyorsam mühendis.Hoş bu problem sadece bizim ülkede değil,avrupada forumlarda bmw kullanıcıların bahsettiği sorunlar.Aslında o kadar çok 177lik e60 kullanıcısı var,bu forumdada ülkemizdede.Biraz araştırılarak,çok doğru tespit yapılabilir.
    Bendeki bilgi bu sekilde abi, yanlış veya dogru oldugunu tespit edebiliriz. İsim vermeyecegim fakat güvendigim 2 servisten de bu şekilde cevap almıştım. "25bin km de de kırılabilir 200binde de kırılmayabilir.." Zamanında makyajsız e92 almama sebebim de budur aslında. Zaten makyajlı makyajsız E92 fiyat farkına bakarsak da biraz bunu dogruluyor gibi.
    Sanırım 177lik blok üreticisi olarak bmw zamanında 2 farklı tedarikci ile calismis. Cizimler ve bütün teknik veriler aynı olmasına rağmen bir tedarikcinin ürettigi üründe bu sorun gorulmus. Bmw de o dönem stokta tuttugu tüm yedek parcaları imha edip tedarikciyle anlaşmasını feshetmiş. Yani şunu söyleyebiliriz belki; sandık olarak motoru degismis 177lik arac daha makbul.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı uniquel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bendeki bilgi bu sekilde abi, yanlış veya dogru oldugunu tespit edebiliriz. İsim vermeyecegim fakat güvendigim 2 servisten de bu şekilde cevap almıştım. "25bin km de de kırılabilir 200binde de kırılmayabilir.." Zamanında makyajsız e92 almama sebebim de budur aslında. Zaten makyajlı makyajsız E92 fiyat farkına bakarsak da biraz bunu dogruluyor gibi.
    Sanırım 177lik blok üreticisi olarak bmw zamanında 2 farklı tedarikci ile calismis. Cizimler ve bütün teknik veriler aynı olmasına rağmen bir tedarikcinin ürettigi üründe bu sorun gorulmus. Bmw de o dönem stokta tuttugu tüm yedek parcaları imha edip tedarikciyle anlaşmasını feshetmiş. Yani şunu söyleyebiliriz belki; sandık olarak motoru degismis 177lik arac daha makbul.
    İnşallah bizim araçlar sıkıntısız parça üreten firmada yapılmıştır.Bide bu araçlar ilk alındıkları süreçte sanki yağ bakım aralıklarıda fazla idi galiba.Belki biraz bu ve benzeri sebebler,biraz kullanıcılar bu motorun bu kadar konuşulmasına sebeb olabilir.Araç iyi gidiyor diye yüklenen,530 veya 535 d gibi yüklemeye çalışan,abuk sabuk yazılımlar yaptıranlarda bu teknolojik,aslında mühendislik harikası motoru yerlere sermiş olabilirler.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    177 lik yilan hikayesi bakimlisini bulup ya herro ya merro demek en guzeli.

Fiyatlar konusunda artik hicbir arabaya yorum yapilmiyor. Aramaya devam.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7340054/detay/

184 hp yazılmış ama bende bilmiyorum...

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...7340054/detay/

184 hp yazılmış ama bende bilmiyorum...
    F10 un teknik ozellikleri.ornegin 8 ileri diyor. Sanirim ilan verirken dikkat etmiyorlar. Ayni yil f10 unda cikisi olduğu icin

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Alıntı 5500 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    177 lik yilan hikayesi bakimlisini bulup ya herro ya merro demek en guzeli.

Fiyatlar konusunda artik hicbir arabaya yorum yapilmiyor. Aramaya devam.
    bende uzun müddet e60 530d arayıp,bulamadığımdan mütevellit aynı kararı vermiştim.Hiç değilse lci e60lar çok daha çekici.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    177 lik korkutuyor beni, zaten bu piyasada zar zor bulabilirsek alacağız ki oda ucu ucuna denkleştirip olacak, birde motor problemi fazla üzer gibi.. Hayırlısı..

Post Thanks / Like
    Mentioned
    6 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    177 lik korkutuyor beni, zaten bu piyasada zar zor bulabilirsek alacağız ki oda ucu ucuna denkleştirip olacak, birde motor problemi fazla üzer gibi.. Hayırlısı..
    bütçe ne kadar?

Post Thanks / Like
    Mentioned
    5 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bende uzun müddet e60 530d arayıp,bulamadığımdan mütevellit aynı kararı vermiştim.Hiç değilse lci e60lar çok daha çekici.
    Valla 20d bulayimda 30d zaten hayal

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    120 den fazla vermek istemiyorum ama içime sinerse biraz aşabilirim.

Post Thanks / Like
    Mentioned
    2 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    bütçe ne kadar?
    120 den fazla vermek istemiyorum ama içime sinerse biraz daha aşabilirim.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler