User Tag List

4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Sicili Kapanmış Parçalar - Renault

Post Thanks / Like
    Mentioned
    27 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)

Sicili Kapanmış Parçalar - Renault

Bu konuyu çözse çözse Tech çözer dedim ve konuyu açtım..

Şimdi mevzu şu.. Renault.a gidiyorum, bi bakıyorum x parçanın y vakitte sicili kapanmış firma tarafından. M alum 10 yıl muhabbeti. Tamam, buraya kadar herşey anlaşılır gibi görünüyor.

Soru 1: Peki lazım olan bi durumda ve de çıkma parça istemiyorsak ne yapacağız? Yurtdışında da bulamadık varsayalım.

Soru 2: İsmi lazım değil zamanında bi yetkili servisten bişey istediydim ve MAİS veya Fransa yerine Türkiye içinden büyük bi firmadan malzemeyi çekmişlerdi. Normal bi parçacıdan bulunamayacak kadar egzangtirink parçalardan bahsediyorum..

Bu tarz kallavi yerler nereleridir? Kimlerdir?

Soru 3 (ESAS SORU): Bi de "back-order" denen bi hadise var. Sanıyorum sicil kapansa da (belki de yanlış biliyorum) fabrikaya ricada bulunuyosunuz ve başka bi yerde/ülkede bulursa yolluyor ya da sıraya alıyor ve senin için yeniden üretiyor. Bu doğru mudur gerçekten ve böyle bişey varsa TR.de ilgilenecek yerler nereleri var? Mesela ben bu hususta Bayinin ya da Mais.in ilgilenmediğine inanmaya başladım artık. Ya da gerçekten yapacak bişey yok ve ben bunu bilmiyoum.. :/

Soru 4: Mesela yukarıdaki 3 sorunun cevabından da ekmek çıkmadı mesela. Örnek veriyorum, bi kapı fitilini ürettirebilecek egzangtirink yer var mıdır? Bu tarz malzemelerin ben şahsen bizzat Renault tarafından üretildiğini de düşünmüyorum. A firması B firması ama neresi işte..?
    21`BMW G80 M3 Comp. & 09`Renault Megane 2 RS Phase-2

Tech Moderator Schumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    50 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Backorder için büyük talep olması gerekiyor. Ayrıca OEM üretimi yapan firmalar anlaşmaları bittikten sonra kalıpları satabiliyor. Aynı kalıpları başka üreticiler yan sanayi olarak kullanabiliyor. Ama bunların piyasada bulunabilir olması zor. Kapı fitili şekilli kalıplı birşey. Onu üretmek için gereken kalıp maliyeti baya baya yüksek olur. Ama şu oluyor. 10 yıl dolunca bu depolardaki tutulması gerekmeyen parçaları bir firmalara satıyorlar. Sonra dışarıda orjinal ama yetkili servisten daha ucuz yada daha pahalı tuhaf tuhaf parçalar türüyor bir kaç zaman sonra.
    Schumi.Projects

106 GTI | 206 RC | 2008 SUV 1.2 PureTech EAT8 | 3008 SUV 1.6 HDi EAT6 | Citroen AX GTI
    Never drive faster than your guardian angel can fly
    106 RC - 106 GTI with 2 liter engine

REWANWEST - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    2009 model aracım var yani yedek parça konusunda orijinalini servis olsun, özel olsun sıfır bulabiliyorum.
    Lakin ön iki tane aksı bulamadım, yetkili servis dahi dönüş yapmadı. galaksi üzerinde megane 2 ön iki aks orijinalini bulamıyorum. Bulabilecek var ise konu adı altında yardım istemekteyim, teşekkür ederim

darkmoon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Post Thanks / Like
    Mentioned
    107 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    O konuda İngilizler çok iyi üretim süresi dolan modelleri üretim halklarını özel firmalara veriyorlar yani en ufak atölye bile orjinal standartlarda parça üretme hakkına sahip oluyor o yüzden 90 model range bile alsan Jaguar bile alsan parçasını buluyorsun sıfır ..
    Edebim el vermez edepsizlik edene... Susmak en güzel cevap, edebi elden gidene. [Yunus Emre]

Zenginin malı Züğürdün çenesini yorarmış.. (ZZ Rules)

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)

Bu Konudaki Etiketler