PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : HTC de hangisi

HondatugraL
30-10-2011, 14:07
Abilerim ilerleyen zamanlarda elimdeki malzemeleri satarsam telefon almayı planlıyorum. Telefonda tek markam HTC tasarımı ve androidiyle baş tacım. bu zamana kadar sürekli İncrediple S modeline baktım ama bugun şans eserı sensation modelini gordum ve şimdi kullananlar vardır umuduyla bu konuyu açmam gerekti. renk olarak beyaz ilk tercihim olur sanırsam sensatıonun beyazı var incrediblenın yok. Sizce bu iki modelden hangısı uzun sure benı gturur çok sık model değiştiren biri değilim bu yuzden kullanım kolaylıgı buyuklugu ozellıklerı dolu olan bı model seçmem gerekıyor. Kullananlardan veya bılgısı olanlardan yardım beklıyorum.

özgür67
30-10-2011, 14:16
Ben yaklasik 5-6 aydir desire hd kullanıyorum gerçekten çok memnunum tavsiye edebilirim pisman olmazsınız

HondatugraL
30-10-2011, 14:43
desire hd çok buyuk be abı ben onu tasıyamam yanımda :D yoksa bende beyenıyorum guzel bişey

facia
30-10-2011, 15:41
Sensation ile desire HD ikisininde ekranı 4.3" yani kasa olarakta olsun olsunda 0,8 mm fark olsn büyüklül olarak.

HondatugraL
30-10-2011, 16:05
sensatıon gormedım daha bunun bide XL si var beyazı mevcut hoşuma gıttı daha çıkmamış pıyasaya cıddı bı telefona benzıyor düşünebilirim :)

Ayrton Senna
30-10-2011, 16:24
wildfire s kullanıyorum çok memnunum, sadece dokunmatik bana biraz zahmetli geliyor.

Ahmet Saraçoğlu
30-10-2011, 16:27
desire hd'm var ramazandan buyana...pil hariç herşeyinden memnunum.1ghz yukarısı tüm modeller yüzünüzü kara çıkarmayacaktır diye düşünüyorum.

HondatugraL
30-10-2011, 16:44
bahsettıgım makınenın bırı 1.5 ghz uçak gibi olsa gerek :D

HondatugraL
30-10-2011, 18:41
kafam hala karışık aydınlatıcak olan yokmu ???

levent
30-10-2011, 19:02
Sensation kuzenim kullanıyor, gayet memnun bende kurcalama şansı buldum onun sayesinde güzel alet yani alınır.

Sensation XL 'ta hediye gelen Beatz kulaklık sadece 700 TL civarı :)

özgür67
30-10-2011, 19:04
Desire hd diyorum ben zamanla alisiyorsun buyuklugune ınan çok keyifle kullanacaksın

zekirdek
30-10-2011, 19:08
Butceye gore ya sensation ol yada desire hd al pisman olmazsin..

HondatugraL
30-10-2011, 19:10
Sensation kuzenim kullanıyor, gayet memnun bende kurcalama şansı buldum onun sayesinde güzel alet yani alınır.

Sensation XL 'ta hediye gelen Beatz kulaklık sadece 700 TL civarı :)

aynen abı çok araştırdım her foruma gırdım delı bı kulaklıgı var beatz serisinden bişey alasım var incredible s aklıma girmese ya sensation Xe alıcam yada Xl sini. şuan kafam XL white e ağır basıyo

levent
30-10-2011, 19:20
Sensation XL alırım ben alıcak olsam kardeşim :)

Xperia Arc S alıcam ben ama , bu kadar fiyat çıkamıyorum o yüzden :)

C!N
30-10-2011, 19:35
8 aydır HD2 kullanıyorum, ramazan bayramına kadar windows ile kullandım ramazan bayramından itibaren ise android ile kullanıyorum gayet memnunum, bugün telefonumu değiştirecek olsam EVO 4G alırdım, incele derim ben...

gabxer
30-10-2011, 20:05
Evo 4G cdma altyapısını kullanır basit olarak desire hdnin 4g versiyonudur sim kart çıkışı bulunmaz Türkiye'de telefon olarak kullanılmaz.

Sensation yerine galaxy s2 tavsiye ederim bir desire hd kullanıcısı olarak aralarında incelik ve performans olarak farklar var.İkiside çift çekirdek olmasına rağmen sensation ram azlığı ve sense arayüzünün çok ram tüketmesi yüzünden sgs2 kadar performanslı çalışmıyor.

facia
30-10-2011, 20:07
sensation xl 4.5" ekranı var... bu telefonlar nere gidiyor anlamıyorm.

hazar
30-10-2011, 20:10
desire z kullanıyorum, 800mhz olmasına rağmen baya hızlı.

HondatugraL
30-10-2011, 20:14
Evo 4G cdma altyapısını kullanır basit olarak desire hdnin 4g versiyonudur sim kart çıkışı bulunmaz Türkiye'de telefon olarak kullanılmaz.

Sensation yerine galaxy s2 tavsiye ederim bir desire hd kullanıcısı olarak aralarında incelik ve performans olarak farklar var.İkiside çift çekirdek olmasına rağmen sensation ram azlığı ve sense arayüzünün çok ram tüketmesi yüzünden sgs2 kadar performanslı çalışmıyor.

abi şuan htc kullanıyorum htc dışında başka marka pek düşünmüyorum. sensation XL ile Xe ye düştü fikirlerim incredible s i çıkardım aklımdan ya XL ya XE alıcam. Xl turkıyeye gelsın fıyatı uygunsa dusunmem bile sanırsam.

porschemurat
30-10-2011, 20:24
Ben EVO 3D kullanıyorum.
Eğer bütce sıkıntın yoksa EVO 3D tavsiye ederim cok kral bir cihaz ve yakışıklıda.
Arkada cift kamera falan dikkat ceken bir cihaz.
Veya Sensetion XE almanı öneririm.

HondatugraL
30-10-2011, 20:32
senseyşın xe de hdmi çıkışı falan varmış cazıp geldi bana ama kırmızı olması az ıtıcı ya alırsak alışırım heralde butcem çok ucuk deıl taş çatlasın 1.500 :)

mcanx
30-10-2011, 21:11
Desire S kullanıyorum yaklaşık 2 aydır çok çok memnunum, şimdi diğer telefonlara bakıyorum arkadaşım aldı s.ericson arc hepsi boş geliyo parlaklık olsun ince detayları ıvırı zıvırı olsun HTC çok iyi bir marka, seçim sana kalmış hangi modeli alırsan al pişman olmazsın bence

siR
30-10-2011, 21:22
sensation iyidir iyi

ibratice
30-10-2011, 22:34
sensatıon tavsiye ederim özellikle çekimleri çok güzel.

HondatugraL
30-10-2011, 23:29
senseyşın alcaz gibi :D

kadirsa
30-10-2011, 23:33
Görkem abinle temasa geç ve bizim avukat Onur'un numarasını al onu ara direk anlatsın sana. Şu anda HTC sensetaion kullanıyor. Ben de yakından gördüm alet fena ama biliyorsun ben dokunmatiğe ve windows işletim sistemi yüzünden de HTC'ye tövbeliyim. HTC de anladı androide geçti ama beni kaybetti :D

HondatugraL
30-10-2011, 23:38
Görkem abinle temasa geç ve bizim avukat Onur'un numarasını al onu ara direk anlatsın sana. Şu anda HTC sensetaion kullanıyor. Ben de yakından gördüm alet fena ama biliyorsun ben dokunmatiğe ve windows işletim sistemi yüzünden de HTC'ye tövbeliyim. HTC de anladı androide geçti ama beni kaybetti :D

telefonla aramaya gerek yok kadir abim perşembe ordayım :D HTC den çok çektın sen ama HTC ıyıdır sana belalısı denk geldı htc senın gıbı orjınalcı musterıyı kaybettıgı ıcın uzulmesı lazım bence neysekı ıkımız aynı kandanız :D

kadirsa
30-10-2011, 23:41
ooo gelip yakından göreceksen tamamdır şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyeyim sen aldın o telefonu :D çok cancanlı, Onur elinden düşürmüyor :D

HondatugraL
30-10-2011, 23:42
ooo gelip yakından göreceksen tamamdır şimdiden hayırlı uğurlu olsun diyeyim sen aldın o telefonu :D çok cancanlı, Onur elinden düşürmüyor :D

bnım almak ıstedıgım beatz dıye bır şirketle anlaşmalı bı modelı bıde yanında bı kulaklı kverıo pyasa değerı 700 tl :D daha pıyasada yok kasımda çıkıyo :D

Eren G.
30-10-2011, 23:45
desire z alabilirsiniz suan vatanda kampanyada 733 lira diycektim ki bütçe 1500müş :)

HondatugraL
30-10-2011, 23:52
desire z alabilirsiniz suan vatanda kampanyada 733 lira diycektim ki bütçe 1500müş :)

valla senseyşın aklıma oturdu gıbı hele onur abımızınkını kurcaladıkdan sora memnun kalırsam sittin sene çıkmaz aklımdan :D

onursumer
30-10-2011, 23:53
geçen gün htc evo 3d kurcalama şansım oldu 3d oyun falan oynadım video falanda izledim bayağı aşmış bir cihaz :D

HondatugraL
30-10-2011, 23:58
geçen gün htc evo 3d kurcalama şansım oldu 3d oyun falan oynadım video falanda izledim bayağı aşmış bir cihaz :D

deme ya buyukmu ? bayaa

onursumer
31-10-2011, 00:03
valla boyutu çok normal aşırı büyük gelmedi bana sensation ile aynı boyda

2d veya 3d çekim yapabiliyor ve gozluklsuz 3d ekran başarılı gerçekten o hissi yakalıyorsunuz

tabi telefonda 3d nekadar gerekli tartışılır

XL olanı merak ediyorum ben sanırım şu tarihten sonra o tercih edilebilir :D

HondatugraL
31-10-2011, 00:12
valla boyutu çok normal aşırı büyük gelmedi bana sensation ile aynı boyda

2d veya 3d çekim yapabiliyor ve gozluklsuz 3d ekran başarılı gerçekten o hissi yakalıyorsunuz

tabi telefonda 3d nekadar gerekli tartışılır

XL olanı merak ediyorum ben sanırım şu tarihten sonra o tercih edilebilir :D

XL nin sadece kulaklıgını satsak ps3 alırız :hahaha: beyaz olması baştan çıkardı benı ya :o

levent
31-10-2011, 00:24
sansation xe de xl de satılıyor şuan, tabi greymarket olarak girmiş durumdalar :)

GC8 GT
31-10-2011, 00:35
desire s...

HondatugraL
31-10-2011, 02:17
sansation xe de xl de satılıyor şuan, tabi greymarket olarak girmiş durumdalar :)

yani ?? :D

By_HaNNibaLL
31-10-2011, 02:25
Bende megayi satip Evo 3D gibi bişey almak istiyorum yada ayfon mu alsam kararsiz kaldim

gabxer
31-10-2011, 13:00
Sensation XL tavsiye etmem zira ekran boyutunda samsung'un çıkaracağı yeni büyük ekranlı modellere karşılık olsun amacıyla acele ile çıkartılmış bir model.Hiçbir parçada yenilik yapılmadan çıkıyor sadece ekran(çözünürlülük bile aynı).

Evo 3D telefon olarak güzel bir cihaz ancak kamera 5mpx dolayısı ile 3d olmayan fotoğraf çektiğinizde fark ediyor.Şimdi diyebilirsiniz ki zaten 5mpx gayet yeterli. Ancak belge taraması veya A4 kağıdın tamamını çekmeye kalktığınızda 8mpx kamera ile tarayıcı kalitesinde okuyabiliyorsunuz.

Sensation XE'nin asıl çıkma sebebi htc'nin kendi hatasıdır.Baştan beridir zaten kalitesiz olan desire hd'nin hoparlörlerini aynı şekilde sensationa geçirince kullanıcılar beğenmedi zira emsali olan samsung sgs2'nin hoparlör mikrofon kalitesi daha iyi.

Sensation XE'nin normal sensationdan 3 farkı var:
1.Batarya:1730mah Evo 3d bataryası ile geliyor xe
2.Overclock:İşlemci aynı olmasına rağmen performans zayıflığı(çift çekirdeğe rağmen desire hd ile %20 kadar bir performans farkı var.) sebebiyle 1.2ghz den 1.5ghz ye overclocklu geliyor.
3.Kulaklık:Bana kalırsa bir fark değil zira sonradan alınabilir çok kaliteli kulaklıklar var.(ayrıca bir kulakiçi kulaklığın nasıl 700tl ettiğide tartışılır bir konu bence)

Şimdi eee hangisini alacağımızı söylemedin diyebilirsiniz kendi fikrim aynı fiyat aralığında htc fanatiği olmama rağmen gidipte sensation almam(ki almadım hala desire hd kullanıyorum) zira aynı fiyata samsung galaxy s2 çok daha güzel bir cihaz.

HondatugraL
31-10-2011, 19:50
açıklama guzelde htc ye kafayı takmış durumdayım ben abicim samsung falan sevmıyorum pek. htc alıcam illaki ama model seçemedık bı turlu :S

Mivec_4G63
31-10-2011, 20:07
ben sensation kullanıyorum tarayıcı hızı olarak mükemmel, kamera yine çok iyi. Eksileri, batarya az gidiyor, radyo sesi çok kısık kulaklıkla ikarus otobüslerde radyo dinlenmiyor o derece. Kafamda samsung galaxy s2 vardı fiyatları yakındı ancak ne bileyim bunun görüntüsü elde duruşu ve arayüzü çok güzel o nedenle sensation seçtim.

HondatugraL
31-10-2011, 21:51
ben sensation kullanıyorum tarayıcı hızı olarak mükemmel, kamera yine çok iyi. Eksileri, batarya az gidiyor, radyo sesi çok kısık kulaklıkla ikarus otobüslerde radyo dinlenmiyor o derece. Kafamda samsung galaxy s2 vardı fiyatları yakındı ancak ne bileyim bunun görüntüsü elde duruşu ve arayüzü çok güzel o nedenle sensation seçtim.

yazdıgın eksılerı dışında başka eksısı yokmu ? kullanıcısından dınlemek daha onemli

.::EmrE::.
31-10-2011, 22:21
Sensation , HD7 , Incredible S ve Desire kullanan biri olarak hiçbirini önermiyorum. Galaxy S2 al kesinlikle.
Sensation özellikle 1.2 GHz Dual Core olmasına rağmen Xperia Arc'dan daha düşük benchmark değerlerine sahip bir telefon. Menü geçişlerinde dahi kasılmalar vardı. Oyunlarda olsun vs. akıcılık sabit değil. Bir de ekran qHD Oldugu için uygulama sayısı az. Bunun dışında kamerası fena değildi. Ama Galaxy S2 yanında çok vasat kalıyor donanım özellikleri. Çok ısınıyor, bir de Sense arayüz çok iyi fakat çok RAM yiyor.

hondaa
31-10-2011, 22:56
konuyla alakasız ama lg optımus 3 d nasıl pekı bılen varmıdır 1375 pesın bıraktılar bana...

HondatugraL
31-10-2011, 23:16
konuyla alakasız ama lg optımus 3 d nasıl pekı bılen varmıdır 1375 pesın bıraktılar bana...

her derde deva konu bu abıcım devam et ;) :D

|KaAn|
31-10-2011, 23:21
2aydır sensation kullanıyorum,kulaklık sesi ve batarya dışında bir eksiği yok yüzaltının demiş olduğu gibi. öncesinde i3gs kullanıyordum,tcellden vodafonea geçtim vodafoneun bağlantı hızı yüzünden bağlantı yavaşladı fakat wi-fide ciddi anlamda fark ediyor işlemcisi. Şimdiden hayırlı olsun.
Edit:Ekran gün ışığında parlama yapıyor sıkıntı olabilir.

Mivec_4G63
31-10-2011, 23:35
yazdıgın eksılerı dışında başka eksısı yokmu ? kullanıcısından dınlemek daha onemli

Yok şuan için daha 1 hafta oldu alalı, normal mp3 sesleri gayet güzel ancak radyodan adam gibi ses gelmiyor. Bi tane yedek batarya dolaştır yanında, ben günde 2 3 sefer nete giriyorum 1-2 saat oyun oynuyorum max. 1.5 gün gidiyor şarj. Ama oturup yarım saat nette gezersen 9-15 saat arası gidiyor

HondatugraL
31-10-2011, 23:58
Yok şuan için daha 1 hafta oldu alalı, normal mp3 sesleri gayet güzel ancak radyodan adam gibi ses gelmiyor. Bi tane yedek batarya dolaştır yanında, ben günde 2 3 sefer nete giriyorum 1-2 saat oyun oynuyorum max. 1.5 gün gidiyor şarj. Ama oturup yarım saat nette gezersen 9-15 saat arası gidiyor

çok nete gırmem telefonda en fazla gun boyu mesajlasırım co karayanımda yoktur bana daha uzu ngıder sanırım. internetlı meknlarda wi-fi ile nete gırerım en fazla

hondaa
01-11-2011, 09:14
her derde deva konu bu abıcım devam et ;) :D

kımse kullanmıyor sanırım :D

HondatugraL
01-11-2011, 15:04
kımse kullanmıyor sanırım :D

neyse sağlık olsun google amca var :D