PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : notebook tercihi?

burak_skry
30-10-2011, 20:48
herkese iyi forumlar.uzun süredir toshiba satellite notebook kullanıyorum(2004ten beri:))ama artık ekmeğini yedi enson dün ekran mandalı kırıldı ve ekran artık sabit durmuyor.böyle olunca bende artık yeni bi laptop alma kararı verdim hazır vatan bilgisayarda %25 indirim fırsatı varken yararlanayım dedim ama yeni çıkan teknolojilere ve bilgisayar konusuna uzak olduğum için karar veremedim.uzun süredir toshibayı sıkıntısız kullanığım ne kasadan dolayı nede teknik olarak bir sıkıntı yaşamadığım için yine toshiba almak istedim fakat arkadaşlarım toshibaya gereksiz para verme marka sattırıyor ama daha iyi bilgisayarlar var dedi ve bana packard bell önerdi makina toshibadan daha iyi özelliklere sahip kağıt üzerinde fiyatta daha uygun ama benim yine aklımda soru işaretleri kaldı bu yüzden birde burdan gelicek yorumları almak istedim.çok fazla laptopta oyun oynamıyorum ps3 olduğu için biraz hızlı birazda sağlam olsun şöyle rahat bi 5 sene daha götürsün beni teknoloji olarak 2 sene sonra değiştirmek zorunda kalmayım öyle bir makina almak istiyorum.sizce packard bell beni üzmez yarı yolda bırakmazmı yoksa hiç bulaşmayım toshiba veya sonymi tercih edeyim.kafamdaki bi kaç modelin linkini paylaşayım sizde tercihlerinizi yazarsanız sevinirim.bir iki gün içinde almak istiyorum bilgisayarı.fiyat limitide 2500e kadar yolu var.

VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - TSX66 CORE İ7 2670QM -2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/packard-bell-tsx66hr-705tk-tsx66-core-i7-2670qm--2.2ghz-8gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57033)

VATAN COMPUTER - TOSHIBA - F60-14X CORE İ7-740QM 1.73GHZ-8GB-750GB-15.6"-DVDRW/BR-1024MB GT330M-BT-CM-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/toshiba-f60-14x-f60-14x-core-i7-740qm-1.73ghz-8gb-750gb-15.6-dvdrwbr-1024mb-gt330m-bt-cm-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=56800)

VATAN COMPUTER - TOSHIBA - F750-11J CORE İ5 2410M 2.3GHZ-4GB-640GB-15.6"-2048MB GT540M-DVDRW/BR-CAM-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/toshiba-f750-11j-f750-11j-core-i5-2410m-2.3ghz-4gb-640gb-15.6-2048mb-gt540m-dvdrwbr-cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=56796)

İbrahim33
30-10-2011, 20:55
bende 2007 den beri toshiba satellite kullanıyorum , çok sağlam makine , şarjının yanması dışında en ufak bir problem yaşatmadı daha ama işletim sistemi ve özellikleri artık bana yetersiz geldiği için , bende yeni bir toshiba almak istiyorum.%30 indirim falan yakalarsam teknosada bende alacağım bir tane.Packard bell e falan bulaşma , alıyorsan ya toshiba al yada dell...

siR
30-10-2011, 20:58
ilk linkteki ürün güzel..

İbrahim33
30-10-2011, 20:58
Eğer oyun oynamıyorsan , 1500 liralık bir cihaz işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum.Linklerdeki cihazlara bu kadar para vermene gerekte kalmaz böylece :)

mert_leon
30-10-2011, 21:10
bende 2007 den beri toshiba satellite kullanıyorum , çok sağlam makine , şarjının yanması dışında en ufak bir problem yaşatmadı daha ama işletim sistemi ve özellikleri artık bana yetersiz geldiği için , bende yeni bir toshiba almak istiyorum.%30 indirim falan yakalarsam teknosada bende alacağım bir tane.Packard bell e falan bulaşma , alıyorsan ya toshiba al yada dell...

aslında 5 senedir packard bell kullanıyor hiç bi sorun çıkarmadı neden bulaşma dediniz merak ettim arkadaşım da almayı düşünüyor başını yakamıyayım sebebini anlatırsanız iyi olur.

İbrahim33
30-10-2011, 21:16
marka değeri açısından toshiba ile karşılaştırıldığında toshiba ağır bastığı için packard bell e falan bulaşma diye , bir arkadaşımda ekran kartını yakmıştı.

mert_leon
30-10-2011, 21:18
tamamdır bende bulaşma diyince yeni serileri sorun filan çıkarıyor zırt pırt sandım. sağolasın.

siR
30-10-2011, 21:18
marka değeri açısından toshiba ile karşılaştırıldığında toshiba ağır bastığı için packard bell e falan bulaşma diye , bir arkadaşımda ekran kartını yakmıştı.

markalara takılmamak gerek.. tüm bileşenleri topluyorlar kendi isimlerini basıp satıyorlar .. yoksa içindekileri üreten firmalar aynıdır ..

mert_leon
30-10-2011, 21:22
markalara takılmamak gerek.. tüm bileşenleri topluyorlar kendi isimlerini basıp satıyorlar .. yoksa içindekileri üreten firmalar aynıdır ..

bu olaya katılıyorum packard bell aynı özelliklerdeki toshıbadan filan daha ucuz geçen gün baktım hatta çoğupcden ucuz. tek sınkıntısı vardı mesela hp de toshıbada xp de 7 ye geçtiniz diyelim driver ları internette oluyordu ordan indirip yükleniyor fakat benim kullandığım notebookun kiler yok o yüzden 7 yi yükledim uğraşamadığımdan xp yi geri yükledim fakat yeni serilerin bütün driverlarını nette buldum. para çokamel eğrisi gayet başarılı bi pc o yüzden.

ceratoniaorg
30-10-2011, 21:22
2. linkteki makinanın işlemcisi 1. nesil o nedenle pek tercih etmemeni öneririm. Diğer ikisindende 1. laptop u önerebilrim pişman olmazsın

İbrahim33
30-10-2011, 21:23
Bende marka meraklısı birisi değilimdirde aslında.Ama bu laptop işinde kasa sağlamlığı en önemli etmen değil mi ?

siR
30-10-2011, 21:31
Bende marka meraklısı birisi değilimdirde aslında.Ama bu laptop işinde kasa sağlamlığı en önemli etmen değil mi ?

tamamen kişi tercihi üstad marka secimi .. kimini tasarımı aldırır .. kimini ergonamisi.. kimini uzun şarj süresi..

ErmanArseven
30-10-2011, 21:43
bende bugün vatandan kampanyalı lenovo z570 aldım düşünürsen cihaz f/p açısından cok güzel :)

HaKo
30-10-2011, 21:45
geçenlerde toshiba aldım 6 ay sonra aldığım paranın nerdeyse yarısına sattım. o 6 ayında 4 ayı zaten servisteydi cihaz. yeni nesil toshibalar aşırı ısınıyor söyleyim. ayrıca toshiba tnb nin artık o kadar götü kalkmış ki müşteri memnuniyeti diye birşey kalmamış iyice şerefsizliği ele almışlar. evime toshiba nın saç kurutma makinesini bile sokmam daha..

mert_leon
30-10-2011, 21:48
şuan lenova güzel kampanyalar yapmış ayrıca tavsiye edebilirim (ibm satın aldığı için insana bi güven veriyor extra olarak :) )

İbrahim33
30-10-2011, 21:53
geçenlerde toshiba aldım 6 ay sonra aldığım paranın nerdeyse yarısına sattım. o 6 ayında 4 ayı zaten servisteydi cihaz. yeni nesil toshibalar aşırı ısınıyor söyleyim. ayrıca toshiba tnb nin artık o kadar götü kalkmış ki müşteri memnuniyeti diye birşey kalmamış iyice şerefsizliği ele almışlar. evime toshiba nın saç kurutma makinesini bile sokmam daha..

Eski nesil olanlarıda ısınıyor merak etmeyin :) Isınma performansı açısından bakacak olursak en iyi sony vaio diyorlar.Benim pc de bütün gün açık olduğu için ısınma sorunundan dolayı bende vaio ya geçiş yapmak istiyorum ama , vaioda çok naif , çıtkırıldım duruyor yahu :)

BRETE
30-10-2011, 22:01
ben 4 seneden beri dell 6400 inspron kullanıyorum valla taş gibi çıktı hergün yatana kadar açık oyun oynamam sadece forumlar ve müzik için kullanıyorum dell i almamdaki tek sebep çalıştığım şirketteki pc lerin hepsinin dell olması çünkü şirketteki pc leri günde kaç kişinin kullandığı belli değil 24 saat açık hepsi ve arıza yapmıyorlar ben bu şekilde tercihlerimi yaparım sadece pil cortladı oda normaldir herhalde...

CaNeR44
30-10-2011, 22:11
acer öneririm kullandığm en iyi laptop

burak_skry
30-10-2011, 22:12
ilk linkteki ürün güzel..

benim aklımda da ilk linkteki var ama kasa rengi canımı sıktı biraz:)

Eğer oyun oynamıyorsan , 1500 liralık bir cihaz işini fazlasıyla görür diye düşünüyorum.Linklerdeki cihazlara bu kadar para vermene gerekte kalmaz böylece :)

çok oyun merakım yok pcde ama aldım mı beni 5-6 sene götürsün teknoloji olarak biraz ilerde olsun istiyorum.

aslında 5 senedir packard bell kullanıyor hiç bi sorun çıkarmadı neden bulaşma dediniz merak ettim arkadaşım da almayı düşünüyor başını yakamıyayım sebebini anlatırsanız iyi olur.

bir arkadaşım almış benimde çokta oyun meraklısı ve bana direk packar önerdi ama pek bilmediğim marka olduğundan biraz tereddütte kaldım.5 sene kullanan ve problem yaşamayan birini duymak iyi oldu.

işte sorunda orda toshiba olduğu için onun fiyatı 2kusurlarda ama packar 1700 ve özellikleri toshibadan daha iyi.

aynen öyle çoğu marka aynı bileşenleri kullanıyor benim baktığım packard bell 2gb ekran kartı ve i7 işlemci ile benim aklımı çeldi 8 gb ta hard diski ve 750 mb ram var buda bu fiyaata çok cazip.

2. linkteki makinanın işlemcisi 1. nesil o nedenle pek tercih etmemeni öneririm. Diğer ikisindende 1. laptop u önerebilrim pişman olmazsın

bende 1. den yana kullanıcan sanırım tercihimi.

benimde derdim o ve ısınma ses problemi.

bende bugün vatandan kampanyalı lenovo z570 aldım düşünürsen cihaz f/p açısından cok güzel :)

lenovo aklımda yoktu hiç bi bakayım onlarada ama istediğim özelliklerde yok sanırım.

yeni nesil toshibalar eski satellite sağlamlığında değiller sanırım.

şuan lenova güzel kampanyalar yapmış ayrıca tavsiye edebilirim (ibm satın aldığı için insana bi güven veriyor extra olarak :) )

ibm büyük artı olmuş ozaman lenovo için:)

Eski nesil olanlarıda ısınıyor merak etmeyin :) Isınma performansı açısından bakacak olursak en iyi sony vaio diyorlar.Benim pc de bütün gün açık olduğu için ısınma sorunundan dolayı bende vaio ya geçiş yapmak istiyorum ama , vaioda çok naif , çıtkırıldım duruyor yahu :)

evet vaiolar çok zarif ve ince ama fiyatlarıda bi okadar kalın bide sony firması bana notebookta biraz uzak geliyor onlar gitsin tv fln yapsın notebooklara çok para istiyorlar sanırım markadan dolayı:D

ST
30-10-2011, 22:15
Bir Notebook Ürün Sorumlusu olarak söyleyeyim.
İlk linkteki cihaz direk f/p.
Ekran kartı 128bit ve performans serisi olarak adlandırabilirim.
Packard Bell,Acer 'ın ortak olduğu bir firma ki zaten altına baktığınızda "Acer Incorpated" yazar.

Seçim sizin ama ben olsam Packard Bell alırım.Servis olarak Destech Bilişim bakıyor ve birçok müşteri hatasını bile ücretsiz onarabiliyor. ;)

burak_skry
30-10-2011, 22:17
valla sabit disk kapasitesi ve hafıza kapasitesi en yüksek ve i7 işlemcili ve aynı zamanda ekran kartı olarak 2 gb nvidia m serisi ekran kartı olan yani bütün iyi özelliklere sahip bitek toshiba ve packard çıkıyor packard bana marka itibarı olarak tereddüt yaşattı ilerde problem çıkarırmi diye ama toshibada isim para yapıyor artık eski sağlamlığı yok gibi bişey ondan packarda takıldım yoksa kardeşimde 3 senedir acer kullanıyor ve çok memnun 1 hafta hiç kapamadığı olmuştur pcyi ona ramen tık demedi acer:D

erhanarici18
30-10-2011, 22:18
kesinlikle ASUS N SERİES

Kutay
30-10-2011, 22:23
Asus N53S kullanıcısı olarak kesinlikle tavsiye ederim.. sıfır ısınan bi makine

ST
30-10-2011, 22:24
Açık konuşmak gerekirse eskisi gibi değil servisleri artık.
Sahip çıkıyorlar mallarına , sen kafam rahat olsun diyorsan kaskoda yaptırırsın.
Bizim yaptığımız kaskoda Gold VIP Protect diye geçer eğer ürün arıza yapar ise birebir muadil ürün ile değiştiriyoruz ve Keyfi değişim hakkında var,

Buna muadil 2.500TL civarlarına çıkarsan,

erhanarici18' inde dediği gibi

Asus N53SN - SZ129V Modeli var.

I72630QM - 6GB DDR 1333MHz - 640GB SATA - 2GB nVidia GT550M Cuda - FullHD Ekran

Gibi özellikleri var , kafayı fazla bulandırma , hem kardeşin Acer kullanıyor diyorsun bence al derim.

:)

burak_skry
30-10-2011, 22:25
Packard Bell,Acer 'ın ortak olduğu bir firma ki zaten altına baktığınızda "Acer Incorpated" yazar.

Seçim sizin ama ben olsam Packard Bell alırım.Servis olarak Destech Bilişim bakıyor ve birçok müşteri hatasını bile ücretsiz onarabiliyor. ;)

işte duymak istediğim yorum buydu sanırım marka pek bilinmediği için insanın aklında soru işareti oluyor ama işi bilen birinden alınan yorum soru işaretlerini kaldırıyor.

ST
30-10-2011, 22:28
işte duymak istediğim yorum buydu sanırım marka pek bilinmediği için insanın aklında soru işareti oluyor ama işi bilen birinden alınan yorum soru işaretlerini kaldırıyor.

Bizim insanımız markacılığı sever de anlamaz toshibanın o fiyatlara berbat cihazları var.

Yazık olur o paraları verirsen,ki bak mesela işlemcisi o cihazın I7 2670QM

Diğer cihazlarda 2630 Bulursun en fazla :)

Sıkıntı yaşatacağını zannetmiyorum tecrübelerime dayanarak :)

kop42
30-10-2011, 22:35

packerd belle destech bılısım bakmıyor.samsunglara destech bılısım bakıyor

packerd bellere koyuncu ıstanbul bakıyor yurtıcı kargo ıle ucretsız yollama ımkanı saglıyor sadece

notebook alıcaksanız packerd bell samsung acer hp uzak durun

butce ıyıyse sony asus dell sıralamanız bu sekılde olsun

toshıbada su sekılde servısde sıkıntı yasıyabılırsınız bataryasına 1 yıl garantı uygulaması yapıyor kafasına göre halbukısı sanayı bakanlıgı garantı belgesı onayında bu sekılde bır ıbare bulunmuyor servısı sıkıntı ve problemlıdır

keza sony nınde servısı problemlıdır fakat cıhaz saglam herhangı bır sorunu kolay kolay cıkmıyor

servıs konusunda asus ıyıdır

burak_skry
30-10-2011, 22:35
valla asusta aklıma takıldı şimdi.ben direk eski kullanıcı olarak toshibaya yöneldim ama anlayan bir arkadaşıma sorduğumda kendiside bikaç ay önce packard aldığını ve baya oyun meraklısı olduğu için hiç sorun yaşamadığını söyledi ki bana önerdiği kendi aldığından daha iyi bir model bende öyle olunca neden göz göre göre fazla para vereyim dedim ama ***** dediğiniz gibi marka bilinmeyince soru işaretleri oluyor illaki sanırım son kararım packard bell olucak kasa sarı olsada yapıcak bişey yok karbon kaplarım onuda:D

ST
30-10-2011, 22:37

packerd bellere koyuncu ıstanbul bakıyor yurtıcı kargo ıle ucretsız yollama ımkanı saglıyor sadece

toshıbada su sekılde servısde sıkıntı yasıyabılırsınız bataryasına 1 yıl garantı uygulaması yapıyor kafasına göre halbukısı sanayı bakanlıgı garantı belgesı onayında bu sekılde bır ıbare bulunmuyor servısı sıkıntı ve problemlıdır

keza sony nınde servısı problemlıdır fakat cıhaz saglam herhangı bır sorunu kolay kolay cıkmıyor

Servise gönderdiğim , faturaları olan cihazları fax çekeyim isterseniz.

Destech Bilişim bakıyor Koyuncu ithalatçısı olmasın?

kop42
30-10-2011, 22:39
Servise gönderdiğim , faturaları olan cihazları fax çekeyim isterseniz.

Destech Bilişim bakıyor Koyuncu ithalatçısı olmasın?

destech ve koyuncu zaten aynı fırma :) destech kendı adında sadece samsungların onarımını yapıyor

fax cektıklerını paylasabılırsın sorun degıl

bahsettıgın yerlerın teknık servıs mudurlerı ve rma labratuvarlarında yıllarca calıstım

kolay gelsın sana :heyoo:

ST
30-10-2011, 22:42
destech ve koyuncu zaten aynı fırma :) destech kendı adında sadece samsungların onarımını yapıyor

fax cektıklerını paylasabılırsın sorun degıl

bahsettıgın yerlerın teknık servıs mudurlerı ve rma labratuvarlarında yıllarca calıstım

kolay gelsın sana :heyoo:

5 yıldır aynı mağazada çalışıyorum.Yolladığım cihazlar destech'e gidiyor.

Müdürü dediğiniz adamlarla bende çalışıyorum,zannetmeyin ki satıp bırakıyoruz.

Size de kolay gelsin,Hayırlı işler. ;)

kop42
30-10-2011, 22:47
5 yıldır aynı mağazada çalışıyorum.Yolladığım cihazlar destech'e gidiyor.

Müdürü dediğiniz adamlarla bende çalışıyorum,zannetmeyin ki satıp bırakıyoruz.

Size de kolay gelsin,Hayırlı işler. ;)

ben sana bısıy demedım satıp arkasında durmuyorsunuz dıe neden alındınkı ?

ben suanda yenı personellerını tanımıyorum cogu dıstrıbıtorlerın

kendı labratuvarım var notebook tamırınde yedek parca ve her turlu chıp ıtalatı yapıyorum

burak_skry
30-10-2011, 22:47
kafam karıştı şimdi bende dell uzak durmak gerek bir makra gbi görürdüm sonyde gereksiz pahalı geliyor asus özellik olarak packard bellden biraz uzak gibi.ama servis desteğide çok önemli bir konu tabi.

emp:)
30-10-2011, 23:03
kafam karıştı şimdi bende dell uzak durmak gerek bir makra gbi görürdüm sonyde gereksiz pahalı geliyor asus özellik olarak packard bellden biraz uzak gibi.ama servis desteğide çok önemli bir konu tabi.

Dell'den uzak durmamak lazım. Çok fazla parça değişimine rağmen laptopsuz kaldığım gün sayısı 4 veya 5 i geçmedi(lcd, anakart, touchpad ve hdd değişti:D)

Yerinde servis diye bir olayları var arıyosun telefonda tespit yapıyosun ertesi gün veya 2 gün sonra servis elemanı elinde parçayla geliyor bilgisayarını onarıp gidiyor. Çok sorun yaşamama rağmen 5 gün bilgisayarsız anca kaldım. Servis avantajı inanılmaz.

ST
30-10-2011, 23:03
ben sana bısıy demedım satıp arkasında durmuyorsunuz dıe neden alındınkı ?

ben suanda yenı personellerını tanımıyorum cogu dıstrıbıtorlerın

kendı labratuvarım var notebook tamırınde yedek parca ve her turlu chıp ıtalatı yapıyorum

Est. abi sana birşey demedim genelleme yaptım :)

Bende sana o yüzden dedim ama neyse uzatılacak birşey değil packard'ın sahibi değilim sonuçta :D

onursumer
30-10-2011, 23:11
tüm yazılanları okuyamadım birsuru şey yazılmışta bi sonuca varıldımı :D

ilk linkteki p.bell çok güzel cihaz

geri kalan 2 linkteki toshibalara kuruş para vermem :D

burak_skry
30-10-2011, 23:14
Dell'den uzak durmamak lazım. Çok fazla parça değişimine rağmen laptopsuz kaldığım gün sayısı 4 veya 5 i geçmedi(lcd, anakart, touchpad ve hdd değişti:D)

Yerinde servis diye bir olayları var arıyosun telefonda tespit yapıyosun ertesi gün veya 2 gün sonra servis elemanı elinde parçayla geliyor bilgisayarını onarıp gidiyor. Çok sorun yaşamama rağmen 5 gün bilgisayarsız anca kaldım. Servis avantajı inanılmaz.

bunca değişenden sonra nasıl uzak durmayalım ki:D:D2004 yapımı laptop kullanıyorum birkere hdd değişti onuda netten aldım değiştirdim arkadaşla onun dışında klasik adaptör ve pil arızaları ama şuan durumu çok vahim ekmeğini yedi fiziksek olarak teknik olaraksa ufak kasılmalar dışında internette sıkıntı yaratmıyor ama oyun oynamak imkansız facebookta bile:D

burak_skry
30-10-2011, 23:16
tüm yazılanları okuyamadım birsuru şey yazılmışta bi sonuca varıldımı :D

ilk linkteki p.bell çok güzel cihaz

geri kalan 2 linkteki toshibalara kuruş para vermem :D

toshiba seçeneği tamamen ortadan kalktı şuan packard asus ve sony var potada:D

siR
30-10-2011, 23:18
hiç fazla para vermeye fantazi yaratmaya gerek yok .. ilk linkteki ürün güzel.. klavye ergonamisi iyi gördügüm kadarıyla .. yakından incele derim .. fiyatıda güzl ..

onursumer
30-10-2011, 23:27
toshiba seçeneği tamamen ortadan kalktı şuan packard asus ve sony var potada:D

sony i de geç :)

asus N53 alırsan dha uzun süre başka bi cihaz almazsın :)

ki N53 unde yenileri gelicek işlemci ve ekran kartı yükseltilmiş olarak

CTG
30-10-2011, 23:31

üstünden tır geçse bozulmuyo vaiolar uyguna bulabiliyosanız alın ölene kdr çalışır :)

TheAce
30-10-2011, 23:38

1 sene yine iyimser bir garantiymiş, piller zamanla bozuluyor hiç çalışmasa bile; garantiye alan firmalar varsa takdir etmek lazım...

onursumer
30-10-2011, 23:41
1 sene yine iyimser bir garantiymiş, piller zamanla bozuluyor hiç çalışmasa bile; garantiye alan firmalar varsa takdir etmek lazım...

yasal olarak pil sarj aleti vs hepsi 2 yıl garantili ama firmalar yan çiziyor genelde

pile kullanıcı hatası diyip geçiyorlar çoğu zaman

bi HP telefonda aradığınızda eskisini almadan hem pil hemde sarj aleti gonderiyor oda eski kotu servis ve sorunlu cihazları yüzünden kaybettiği pazar payını geri alma çabasından dolayı

burak_skry
30-10-2011, 23:53
i7 işlemci olsun istiyorum asusun çoğu i5 bir model var n53sv asus oda 2630qm işlemci 4 gb ram 500 gb sabit disk 1 gb ekran kartı gt540m ekran kartı wxga monitör.packard bell ise i7 işlemci 2670qm işlemci 8 gb ram 750 gb sabit disk 2 gb ekran kartı gt570m ekran artı led monitör.kağıt üzerinde packard daha üstün burda olay kullanım servis ısınma ses ve sağlamlık işine kalıyor.

onursumer
30-10-2011, 23:57
ısınma sorunu aşağı yukarı yeni cihazların hiçbirinde yok ısınırlar ama normal çalışma sıcaklıklarına kadar aşırı sıcaklık olmaz

tabi yatağınızda kucağınızda veya koltuk vs gibi yerlerde kullanırsanız ozaman durum değişir :D

p.bell in kasa tasarımı falan çok güzel ama ses sistemi kotudur yani ses çıkmaz

N53 te ise SVolan değil SN kodu ile devam edenlere bak

N53SN diye başlayanlarda ekran kartı 2gb GT550 olarak gelir ve ayrıca ekran hd(1366x768) değil fullhd (1920x1080)gelir

ayrıca hp nin yeni dv6 beatsaudio seriside iyidir

burak_skry
31-10-2011, 00:08
ben ses çıkması dediğim olay makina zarul zurul ötmesin yoksa ses çıkışı çok mühim değil 2+1e bağlıyorum genelde :)n53snler stokta yok baktım fiyat olarak packardla aynılar ama hd olması artısı olmuş asusun.

kop42
31-10-2011, 07:23

2 yıl garantı vermek zorundular ne olursa olsun fatura tarıhınden sonra 1 yıl 364 uncu gunu olsun pıl arızalıysa degıstırmek zorunda sanayı bakanlıgına garantı belgelerı ıcın beyan edılen maddelerde 2 yıl yazmakda ve o kurala uymak zorundalar:)

ERkut 205
31-10-2011, 08:25
1. Seçim pc hem fiyat hemde performans olarak güzel... Hertürlü işini rahatlık ile görebileceğin bir makine...Alış amacına göre değişir fakat her yıl tekneloji ilerliyor ve 3-4 sene sonunda son çıkanın oldukça gerisinde kaldığınıda düşünür isek markanın ne olacağı işin aslı pek 1. etken olmamalı...
Ama işim sadece internete girmek,film izlemek müzik dinlemek vs.. gibi diyorsan daha ucuza da bu işleri görebileceğin pc ler mevcut...

Hamster
31-10-2011, 08:48
Asus bence basinizi agritmayacak bir bilgisayar.Gercekten de sessiz ve isinma problemi olmayan bir laptop,ben yeni aldim pesin 1461 TL,taksitli 1568TL. Teknosa fiyati.Linkden de inceleyebilirsiniz.
ASUS A53SJ-SX281R NOTEBOOK - Teknosa Alışveriş Sitesi (http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031554&CS_Category=_SBA_63_1662_444_2523&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63)

burak_skry
31-10-2011, 19:05
vatana giittim bugün packardı canlı görmek için 2 mağazada da yoktu biyerde bana illa hp dv6 önerdiler çok üsteledi satıcı arkadaş ama aklımı çelemedi kaçtım hemen..diğer mağazada packard alın dedi illa ama ürün mağazada yoktu şuan kampanya olduğu içinde getirtme şansımız yok yarın kampanya biticek ozaman getirebilirz ancak dediler ama tabi kampanyanın bitmesi işime gelmiyor.şimdi net üzerinden alıcam sanırım.son kararım packard oldu şuan için:)

burak_skry
26-11-2011, 00:17
konuya bi guncel msj atayim aradan 1 ay gecti hala karar veremedim malesef:D

suan kafama yatan 2 urun var biri hp dv6 6115st i7 2630qm islemcili ATI Mobility Radeon HD 6770M ekran karti 1 gb hafizali cozunurlugu 1366x768 digeride asus n55sf oda i7 fakat bunda 2670qm islemci var ekran karti nvidia gt555m 2 gb ekran karti hafizasi ve 1920x1080 cozunurluk var.aradaki fiyat farki 400 tl gibi bir rakam asus daha pahali.sizce bu ozellik farklari asusun tercih sebebi olurmu bu haftasonu kesin alicam ondan son bir bilgi alayim dedim.hpdeki amd ekran karti sikinti yapabilir dediler.asus ve hp arasindaki saglamlik ve teknik servis destegi ve yipranma suresi aradaki 400 lira kadar farkettirirmi acaba.bu arada notebooklarin bu yazdiklarim disindaki butun ozellikleri ayni.birde son olarak acaba packard bellde israrmi etsem nekadar kasasinin kahverenginden nefret etsemde onunda ozelliklari bunlarla ayni.
VATAN COMPUTER - ASUS - N55SF CORE İ7 2670QM-2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRWBR-2GB GT555M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n55sf-s1194v-n55sf-core-i7-2670qm-2.2ghz-8gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrwbr-2gb-gt555m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57288)
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031978&CS_Category=_SBA_63_1078_438_6258&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63#
VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - TSX66 CORE İ7 2670QM -2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/packard-bell-tsx66hr-705tk-tsx66-core-i7-2670qm--2.2ghz-8gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57033)

burak_skry
26-11-2011, 00:19
konuya bi guncel msj atayim aradan 1 ay gecti hala karar veremedim malesef:D

suan kafama yatan 2 urun var biri hp dv6 6115st i7 2630qm islemcili ATI Mobility Radeon HD 6770M ekran karti 1 gb hafizali cozunurlugu 1366x768 digeride asus n55sf oda i7 fakat bunda 2670qm islemci var ekran karti nvidia gt555m 2 gb ekran karti hafizasi ve 1920x1080 cozunurluk var.aradaki fiyat farki 400 tl gibi bir rakam asus daha pahali.sizce bu ozellik farklari asusun tercih sebebi olurmu bu haftasonu kesin alicam ondan son bir bilgi alayim dedim.hpdeki amd ekran karti sikinti yapabilir dediler.asus ve hp arasindaki saglamlik ve teknik servis destegi ve yipranma suresi aradaki 400 lira kadar farkettirirmi acaba.bu arada notebooklarin bu yazdiklarim disindaki butun ozellikleri ayni.birde son olarak acaba packard bellde israrmi etsem nekadar kasasinin kahverenginden nefret etsemde onunda ozelliklari bunlarla ayni.
VATAN COMPUTER - ASUS - N55SF CORE İ7 2670QM-2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRWBR-2GB GT555M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/asus-n55sf-s1194v-n55sf-core-i7-2670qm-2.2ghz-8gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrwbr-2gb-gt555m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57288)
http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=125031978&CS_Category=_SBA_63_1078_438_6258&CS_Catalog=_BILGISAYAR&T_Category=_NOTEBOOK63#
VATAN COMPUTER - PACKARD BELL - TSX66 CORE İ7 2670QM -2.2GHZ-8GB DDR3-750GB-15.6"-DVDRW-2GB GT540M-CAM-BT-W7PRE - Notebook (http://www.vatanbilgisayar.com/notebook-netbook-tablet/packard-bell-tsx66hr-705tk-tsx66-core-i7-2670qm--2.2ghz-8gb-ddr3-750gb-15.6-dvdrw-2gb-gt540m-cam-bt-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=57033)

Sebring
26-11-2011, 00:25
Su anda 2005 senesinde alinmis Asus ile yaziyorum.Daha da birsey demiyorum.

onursumer
26-11-2011, 00:29
hiç düşünmeden N55 alın

kututan çıkan sub ile iyide ses veriyor

ekranı mat full hd ve oyun performansı çok çok iyi bir cihaz

ben çok beğendim herhangi bir cihazla karşılaştırılamayacak kadar farklı diye düşünüyorum

_FrKn_
26-11-2011, 00:33
bugün bi ürün kataloğunda gördüm 4gb ram 320 gb harddisk 1gb ekran kartı 15.6' led aydınlatmalı ekran falan pek anlamam ama özellikleri bayağı iyi gözüken bir samsung laptop vardı 499 liraya.1500 liranın üstünü çizmişler fiyatta bayağı iddialı geldi :) nedir acaba.

burak_skry
26-11-2011, 00:36
hp 1900 tl asus suan vatanda 2300 kusur aradaki 400 tl beni dusuduruyor ps3um var bilgisayarda oyun konusu beni cok cekmiyor hani suan oynarim diyorum ama 3 gun sonra sikilir birakirim buyuk ihtimal ps3te bile bi sure sonra sikiyor.agirlikli olarak internet kullanimim olucak film ve oyun biraz 2. planda hani 400 lira ondan beni dusunduruyor.bu yuzden performans ve bilesenleri disinda asus hp arasinda servis, ariza ve dayaniklilik soz konusu olunca asus 400 lira artiyi hakkeder mi?

burak_skry
26-11-2011, 00:39
bugün bi ürün kataloğunda gördüm 4gb ram 320 gb harddisk 1gb ekran kartı 15.6' led aydınlatmalı ekran falan pek anlamam ama özellikleri bayağı iyi gözüken bir samsung laptop vardı 499 liraya.1500 liranın üstünü çizmişler fiyatta bayağı iddialı geldi :) nedir acaba.

arkadasim teknosada calisiyor bugun arayip sordum o urunden magazada 7 adet var ve kapida 25 kisi var yarin sabahi bekleyen dedi:D

onursumer
26-11-2011, 00:39
hp 1900 tl asus suan vatanda 2300 kusur aradaki 400 tl beni dusuduruyor ps3um var bilgisayarda oyun konusu beni cok cekmiyor hani suan oynarim diyorum ama 3 gun sonra sikilir birakirim buyuk ihtimal ps3te bile bi sure sonra sikiyor.agirlikli olarak internet kullanimim olucak film ve oyun biraz 2. planda hani 400 lira ondan beni dusunduruyor.bu yuzden performans ve bilesenleri disinda asus hp arasinda servis, ariza ve dayaniklilik soz konusu olunca asus 400 lira artiyi hakkeder mi?

N55 ler çok pahalı geldi şuan notebooklar arasında var olan tüm ozellikleri fazlasıyla barındıran bir model cihazı karşılaştırabiliceğin fazla bi alternatifi yok aslında

teknosa yapıcak onu ama urun bulamazsınız :D

kimi arasam yok dedi

i5 580m işlemcili vs bi cihaz 500tl ye al kasadan çık kapı onunde 700e satarsın :D gittigidiyorda 900-1000 e alıcı bulur :D

Enes-x
26-11-2011, 00:44
6-7 aydır asus kullanıyorum N53SN bendeki.

Ekran çözünürlüğünün 1920x1080 olması, grafik kartının gt550m ve işlemcisinin i7 olması beni cezbetmişti.Kasa görüntüsüde gayet şık.

Şuana kadar keşke şu markayı şu modeli alsaydım dedirtcek hiçbirşey yaşatmadı çok şükür :) Özellikle çok sessiz ve ısınmak bilmeyen bir cihaz olması harika.

Tek olumsuz yönü var klavyesi biraz kalitesiz.

burak_skry
26-11-2011, 00:44
hp de de yapicak indirim teknosa pazartesi gunu 2600 olan pc 1900 olucak arkadasim bana simdiden ayirdi ama aklimda da bi taraftan asus kaldi oda 2300 vatanda yarin bi haber vermem lazim arkadasima bosuna tutmasin hp diye ama cok kararsiz kaldim aradaki 400 ile ps3 oyunu alirim 3 tane diyorum :)

onursumer
26-11-2011, 00:45
valla kağıt uzerinde asus yavaş olsa bile gider ben asus alırım haha :D

asus fun yım yani :D ve N55 in alternatifi olduğunu düşünmüyorum şuan için

Enes-x
26-11-2011, 00:48
hp de de yapicak indirim teknosa pazartesi gunu 2600 olan pc 1900 olucak arkadasim bana simdiden ayirdi ama aklimda da bi taraftan asus kaldi oda 2300 vatanda yarin bi haber vermem lazim arkadasima bosuna tutmasin hp diye ama cok kararsiz kaldim aradaki 400 ile ps3 oyunu alirim 3 tane diyorum :)

Vatanda da belirli zaman aralıklarında %25 indirim yapıyorlar o indirimi bekleyip asusu daha uyguna alsan mantıklı değil mi? Yoksa bu indirimli fiyatı mı?

burak_skry
26-11-2011, 00:49
birazda yatarken dusuneyim bare belki yrina kadar da bi hp funi cikar burda s2000 rx8 tartismasi gibi bi ortam olur ben karli cikarim:D

burak_skry
26-11-2011, 00:50
Vatanda da belirli zaman aralıklarında %25 indirim yapıyorlar o indirimi bekleyip asusu daha uyguna alsan mantıklı değil mi? Yoksa bu indirimli fiyatı mı?

aynen asus normalde 2800 kusur suan 2300 %20+%5 indirimle.

onursumer
26-11-2011, 00:52
evet bu urun biraz pahalı dolarda bu aralar coştu

indirimli hali 2300 :D N53 serisi gibi çok uygun fiyatlara inmiyor

Enes-x
26-11-2011, 00:55
N53 de 1950-2000 liraydı onur ben aldığımda ki dolar baya düşüktü o zaman :)

Zırt pırt bilgisayarı yenilemiyorsan benim gibi 300-400 fazla verip N55 asus almak iyidir :D

_FrKn_
27-11-2011, 00:54
arkadasim teknosada calisiyor bugun arayip sordum o urunden magazada 7 adet var ve kapida 25 kisi var yarin sabahi bekleyen dedi:D

teknosa yapıcak onu ama urun bulamazsınız :D

kimi arasam yok dedi

i5 580m işlemcili vs bi cihaz 500tl ye al kasadan çık kapı onunde 700e satarsın :D gittigidiyorda 900-1000 e alıcı bulur :D

bunlardan düşürme şansımız yok yani.
valla böyle fiyatları görüncede yani diğerlerini almak koyar insana.
geçen arkadaşım aldı acer 2 gb ram 320 gb lik bi laptop u 1200 e.
bu samsung daha iyi olduğu halde yarı fiyatının daha altına :)
o zaman gidip 25 kişiden 6 sını yanıma çeksem diğer 19 una karşı bi komplo yapsak 7 laptop u da kırışsak olmaz mı :)

burak_skry
11-12-2011, 02:36
hp dv6 aldım geçen hafta 1900 kusura şuan için gayet memnunum hayrını görürüm inşallah bununda:)

sasuuke
11-12-2011, 09:27
hayırlı olsun bilgisayarın
uzun bi karar aşamasından sonra hayrını gör :)