PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tavan kaplaması ve ruhsatın çift renk olarak değişimi?

Ekurtoglu
31-10-2011, 13:27
Merhaba arkadaşlar,

Muayeneye 24.08.2011 tarihinde girdim, aracın tavanı parlak siyah kaplı olduğu için ağır kusurlu olarak kaldı, bu sorunu nasıl çözebileceğimizi sorduğumda, ya ek1 formu doldurup ruhsata işleteceksiniz ya da söküp tekrar muayeneye geleceksiniz diye muayene sorumluları cevapladı. Dudullu trafik muayene istasyonun hemen dışındaki muamelecilerden bir ek1 formu doldurduk, ve aracın rengini renk1:kırmızı renk2:siyah olarak yazdık. Bu şekilde ikinci girdiğim muayeneden kusursuz olarak geçtim. Aracın ön plakasına muayene bandrolü yapıştırıldı. Ancak ruhsat değişeceği için ruhsata yapıştırılmadı ve ruhsattaki, muayene tarihi de aynı kaldı.

31.10.2011 tarihinde Beşiktaş İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde Tescil ve Trafik Belgesi Tebdil İşlemi için randevu alarak gittim. Önce kaplamanın yasak olduğu söylendi daha sonra, boya faturası varsa işlemin yapılabileceğini ancak trafikte polis tarafından çevrildiğinde aracın yine bağlanabileceği söylendi. Boya faturası dediklerinin tuning dükkanlarının kaplama için verdiği fiş olup olmadığını sordum, bildiğin fatura şeklinde bir cevap aldım.

Elimde muayene istasyonuna onaylı ek1 formu var. 23.08.2013 tarihine kadar geçerli tüvtürk belgesi var ancak aracın ruhsatını değiştirmeyi başaramadığım için ruhsatta hala tek renk kırmızı ve 14.01.2012 muayene son geçerlilik tarihi olarak görünüyor.

Sorunu nasıl çözebilirim fikir sahibi olan, yol gösterecek olan var mıdır?

Herkese saygılar, yardımı için şimdiden teşekkürler.

SekoLive
31-10-2011, 13:32
selam, bende aracta siyah folyo var tavanda bunu lpg taktırdıgımda muayeneye girerken ek1 kağıdına lpg vardır notunun yanına araçda siyah renk mevcutturu eklettim muayeneye girip cıktım kesinlikle fatura v.b. bi şey göstermedim kimsede sormadı sonrada gidip ruhsatı değiştim bu dediğim işlemleri haziran sonu yaptırdım. ruhsat değişirken size emniyetten ne diye fatura sordlar ben onu çözemedm yada okudugumu tam anlayamadım cok uzun yazdıgınzdan. tavsiyem yazıyı sade hale getirmenizdir cam filmi olayını falan silin.

Ekurtoglu
31-10-2011, 13:54
haklısınız, cam filmi kısmını çıkardım.

acaba sizin tavan kaplaması, siyah renk vardır. renk2 olarak mı gösterildi benimki gibi ek1 formunda? yoksa bir not olarak mı düşüldü.

trafik büro amirliğindeki arkadaş, kaplamanın yasak olduğunu ama boya faturası dediği şeyle de işlemin yapılabileceğini belirtti. Yasaksa nasıl muayeneden geçiyor anlamıyorum.

SekoLive
31-10-2011, 14:00
ruhsatta renk2 de siyah yazıyor not sadece ek1 e yazıldı muayeneye girmeden önce. bu işte ya yeni bi kanun var yada bi eksik bilgisi var memurun.

Ekurtoglu
31-10-2011, 14:10
anlıyorum, ya bir muameleciyi devreye sokayım diyorum ya da trafik müşavirliği bürolarından birine danışayım diyorum bir konuda sıkıntı var çözemedim.

SekoLive
31-10-2011, 14:12
forumda ibrahim ve 34 nzm 88 nickli arkadaşlar var onlara bi danışmanı öneririm.

Ekurtoglu
31-10-2011, 14:25
saolasın 34 nzm 88 nickli arkadaşın açtığı başlığa durumu aksettirdim.

TEQUILA
31-10-2011, 14:46
aracına siyaf folyo yaptırdığını söyleme. Aracın çift renk olacağını söylemen yeterli.
Çift renk yasal bir işlem. Trafik kaplamayla falan uğraşmaz. Ruhsatına bakar tek renkmi işli, çift renkmi işli.
Boyacıdan kdvsini ödeyerek 50-100 Tl lik bir boya faturası al. O fatura ve Ek1 belgen ile git yeni ruhsatını çıkart.

Orada tuningdir, modifiyedir ıvır zıvır konulara girme, yoksa bu tür kıl memura takılırsın.