PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bayan sürücü dehşeti :/

CaNeR44
31-10-2011, 21:59
Güngören'de okuldan kızını alıp evine gitmek üzere bindiği otomobilde direksiyon hakimiyetini kaybeden kadın sürücü, bariyeri aşarak 5 metrelik yükseklikten işte böyle uçtu.

Kaza, Güngören Eşref Bitlis Alt Geçidi'nde 13 Nisan 2011 günü meydana geldi. Okuldan kızını aldıktan sonra evine gitmek üzere 34 ZV 8572 plakalı otomobiline binen Nurgül Keskin, eski Londra Asfaltı üzerinde seyir halindeyken direksiyon hakimiyetini kaybetti.
Yoldan çıkan otomobil bariyerleri aşarak yaklaşık 5 metre yükseklikten alt caddeye düştü. Kaza sonrası otomobil kullanılamaz hale gelirken araçtaki 2 kişi açılan hava yastıklarının sayesinde kurtuldu.
Kaza sonucu araç sürücüsü Nurgül Keskin ile kızı Fatma Keskin hafif şekilde yaralandı. Kaza anı güvenlik kamerası tarafından da saniye saniye kaydedildi.

VİDEO: Sabah Web TV - Otomobil 5 metreden böyle uçtu! (http://webtv.sabah.com.tr/webtv/videoizle/otomobil-5-metreden-boyle-uctu)

Senol Demirağlı
31-10-2011, 22:01
Allah korumuş valla

deniz
31-10-2011, 22:02
yuh ya bu nasıl ıs ya

Ef Driver
31-10-2011, 22:03
böyle insanların altlarına araba vermemeliler resmen katil eline silah verip sokaga salmak gibi birşey

timucintt
31-10-2011, 22:03
ohaaaa....

Low-Rider
31-10-2011, 22:04
chop top olmuş

Frid
31-10-2011, 22:04
her sürücü kaza yapabir araç otmatik sanırım ve aynı hızda sanırım ne hızlanama ne yavaşlama yok

cabriolet
31-10-2011, 22:05
direksiyon hakimiyetini kaybedicek kadar hızlı gitmiyo ki arabaya çarptıktan sonra frene bassa yetermiş :)

Emre İlbi
31-10-2011, 22:06
arabaya çarpınca heycan yapıp, fren yerine gaza basmış muhtemelen,
Allah korumuş, verilmiş sadakaları varmış

schizophrenic
panik yapmıştır , dalgınlığına gelmiştir diyecem ama resmen kasaplık bu köprüden uçarken başka aracın üstüne düşüp daha kötü sonuçlar olabilirdi , dikkat etmek lazım

Low-Rider
her sürücü kaza yapabilir

evet bunuda unutmamak gerekir

çıkar birazdan modeller kadına araba verilir mi ehliyet verilir mi hede hödö ötmeye başlarlar

Kadyr
oha gaza basmıs resmen

Shadow_Dancer
31-10-2011, 22:07
Akşam haberlerinde izledim bende.. Allah kızını korumuş.. olmayacak şey degil arkadaşlar, büyük konuşmayalım o yüzden ;)

erhanarici18
31-10-2011, 22:07
bu nasıl bi direksiyon hakimiyeti kaybetme

HondatugraL
31-10-2011, 22:08
direksiyon hakimiyetini kaybedicek kadar hızlı gitmiyo ki arabaya çarptıktan sonra frene bassa yetermiş :)

soğuk kanlı değiller ne yazıkkı abicim. gazla frenın yerını karıştırabılcek kadar zekılerı var buda onlardan bırı olabilir işte kendı ıcın kullanmaması yonunde bi tecrube olmus acıdığım tek şey çocuğu.

darkred
31-10-2011, 22:08

çıkar birazdan modeller kadına araba verilir mi ehliyet verilir mi hede hödö ötmeye başlarlar

Valla özgür videoyu izlerken aklımdan geçmedi değil :D :D

Ama frenle gazı ayırd edemiycekse harbiden çıkmasınlar trafiğe bayan erkek farketmez...

Frid
31-10-2011, 22:09

kesinlikle hep böyle olmuştur olacakta sanırım :)

Boost Up
bu işte başka birşey var, bi insan dalgın olur ama ilkten arabaya vuruyor zaten. o vurmayla insan ayılır mayılır birşey olur. her ne kadar paniklesede insan durabilir. hızlı gitmiyor, gitmediği gibi aradaki mesafe azımsanacak bir mesafe değil

edit: bariz belli gazla frenin yeri karışmış vurmuş olmanın verdiği panikle..

elpadre
yazık gunah ıste aramızda boyle kulllanan kadınlarda var

turbo16
31-10-2011, 22:10

peki orda altan geçen bir araba olsaydı bir aile yok olsaydı aynı yorumu yaparmıydın

cemsultan
31-10-2011, 22:12
Her sürücü kaza yapabilir tamam ama bu kadarı da yuh artık.
Bu kazayı yapan kişi kadın yada erkek farketmez bir daha o anahtarı eline almasın bir zahmet.

Low-Rider
peki orda altan geçen bir araba olsaydı bir aile yok olsaydı aynı yorumu yaparmıydın

o kazayı sende yapabilirsin bende yapabilrim

bir aileyi sende bende katledebiliriz

sırf kazayı yapan bayan diye aşağılamak yersiz

kaza bu herkesin başına gelebilir , ben olaya böyle bakıyorum

erkek araba pert etti mi kimse birşey demez, araba pert edenler becerilerinden üstün sürüş özelliklerinden dolayı mı ediyor yoksa kazmalıklarından dolayı mı?

Ome_RS
Allahtan boyu kısa yoksa boynu direk gitmişti bide emniyet kemeri takılı sanırım.
bahceden cıksıında meymenet yok ama bodoslama cıkıyo vuruyo vuruncada panik yapmıs belli gaza asılmıs sonu kacınılmaz son Allah vermesin kimseye

xawuz
31-10-2011, 22:13
Akşam haberlerinde izledim bende.. Allah kızını korumuş.. olmayacak şey degil arkadaşlar, büyük konuşmayalım o yüzden ;)

katılıyorum mobese kaza görüntülerine bakıorum arada izlerken diorum nası yapıolar imkanı yok böle kaza ancak bilerek yapılır dio insan ama oluo işte allh hepimizi kazadan beladan korusun.

HaKo
31-10-2011, 22:13
panikten fren yerine gaza basmış resmen, hakimiyetlik bi olay yok orda.

Allah kimsenin başına vermesin ama bana çok komik geldi düşüşü hala gülüyorum :)

turbo16
31-10-2011, 22:15
görüntüleri izle bir daha bence bunları kadın sürücüler o kadar cok yapıyor ki inanamazsın

ben olsam yeni sürücülere iki kat fazla direksiyon dersi bayan sürücülere 4 kat fazla veriridim

Schumi
31-10-2011, 22:16
Çantasından telefon mu arıyormuş napmış. Direksiyonu tuttuğundan bile şüpheliyim. Ne hakimiyeti. Bırak freni basmayı kontağı kapatıp beklese araba dururmuş zaten.

Frid
31-10-2011, 22:16
görüntüleri izle bir daha bence bunları kadın sürücüler o kadar cok yapıyor ki inanamazsın

ben olsam yeni sürücülere iki kat fazla direksiyon dersi bayan sürücülere 4 kat fazla veriridim

bay bayan kadın erkek alakası yok trafıge çıktıgımızda kuralsız bilinçsiz yüzlerce sürücü görüyoruz yeri geliyor bizlerde yapıyoruz.

esmerserseriler
31-10-2011, 22:18
panikten gaza bastiği bariz açik....fakat arabanın bana göre toyota olması kurtarmış içindekileri....

Emre İlbi
31-10-2011, 22:19
eleştiri yapanlar olayı çok basit düşünüyorlar,

bir bayanın araç kullanırken neler hissettiğini,

ancak bir bayana araba kullanmayı öğretmiş birisi anlar,

olay açık ve net,
bayan çok acemi,
arabaya çarpınca, panikliyor, fren yerine gaza basıyor,
ben ona kızmam, Ona ehliyet verenlere ve altına araba verenlere kızarım,

madem acemi, altına Araba veriyorsan bile, yoğun Trafiğe çıkmasına müsade etme,
en azından acemiliği geçene kadar,

neyse uzatmanın anlamı yok,
ne desek boş...

oguzhan999
belli şoka girmiş ,

HondatugraL
bayanlar aslında beceriksiz sürücüler değillerdir. Resimlerden ve videolardan gördüğümz gibi hepsi üstün yetenek isteyen kazalara imza atmışlardır. Kısa mesafeden korkuluk demiri kırma, benzin pompasını koparma garaj kapısına dik vurup arabayı yan yatırma gibi milyon tane videoları mevcut.

turbo16
31-10-2011, 22:20
bay bayan kadın erkek alakası yok trafıge çıktıgımızda kuralsız bilinçsiz yüzlerce sürücü görüyoruz yeri geliyor bizlerde yapıyoruz.

olabilir de allah aşkına kaç kere durdurursun o arabayı o mesafede

schizophrenic
31-10-2011, 22:26
böyle bayanlarda var mesela :D

UlH1V54_jO4&feature=player_embedded

kadioglu
31-10-2011, 22:27
Ya hakimiyeti kaybetmek için önce kontrol etmek gerekir.Ben acaba direksiyonda bayılmış mı diyorum kendi kendime.Hiç müdahele etmemiş olaya.Normalde oradan sağa dönmesi gerekiyor ama direksiyonu da kırmamış.Çok ilginç.Bence iyice öğrenmeli önce.

Jem89
31-10-2011, 22:29
Kaza bu herkes yapabilir. Kadını erkeği yok.. Biz erkekler daha meraklıyız diye araba kullanmaya vs erken yaşta başladığımız için pratik oluyor.. Yoksa küçük yaşta merak eden bi kızda aynı bizler gibi kullanıyor..

Araba sürmek erkeklere has birşey değil ki.. Panik olmuş sürücü işte vurduktan sonra belli.. Kötü bi kaza.. Allah kimsenin başına vermesin..

bora1311
31-10-2011, 22:32
allah korumus anne ve kizi, alt yoldan da baska bi aracin gelmemesi buyuk sans gercekten...

Burak K.
31-10-2011, 22:33
Kaza bu insanı nerede,ne şekilde bulacağı belli olmuyor ne yazık ki bunu en son koskocaman park yerinde bi abla arabama çarptıktan sonra anladım kaza yani böyle çok garip bi şekildede olabiliyo... :D

Allah daha büyüklerinden korusun.

Sh4rk
31-10-2011, 22:35
boylelerınden korkmak lazım

APO
31-10-2011, 22:36
fatih koleji çıkışı sanırım...bodoslama dalmış kadın ...Allah beterinden saklasın...

Ö.öztüRk
31-10-2011, 22:36
bu akşam haberlerde izledim :s gçmiş olsun allah korumuş

hondafit
31-10-2011, 22:37
direksiyon hakimi diye birşey yok ki?
diğer arabaya giydirince panik yapıyor gaza asılıyo.

dragstar
31-10-2011, 22:38
fren yerine gaza basmış, ne direksiyon hakimiyeti

DEJ
31-10-2011, 22:41
haberlerde gösterdiler fren yerine gaza basmış.

...

onurars
31-10-2011, 22:45
allahtan o anda alttan geçen bir araç yokmuşta masum insanların başı yanmamış.Allah korusun kaza herkesin başına gelebilir yol kaygandır,viraja hızlı girersin vs. Ama kaza bu kadar ucuz ve saçma olmamalı bence.Bayanın yola çıkışı zaten direk tehlike böyle ablaların sayesinde birçok kez avm otoparklarında süprizle karşılaştım:)

TolgaEsentepe
31-10-2011, 22:46
böyle bi iyimser hava içerisinde bazıları da anlayamıyorum..
fren yerine gaza basan bi insanın trafikte işi ne ? bakın ayırmıyorum kadın erkek diye insan diyorum ?
bu kadar iyimser arkadaşlar, böyle bir insan gelse size arkadan bodoslama dalsa arabayı sıfır almışsınız, pardon frene basıcaktım gaza bastım dese aman canım insanız mı diyeceksiniz.. bla bla bla..

RSBurak
31-10-2011, 22:48
almanyada sürücü adaylarına verilen eğitimi izlemiştim bir belgeselde ehliyet almadan önce hız sınırlarını zorluyorlar 180-200 duruma göre bayan yada bay hiç farketmiyor.bizdeki eğitim en fazla 5 km 60ı geçmeyerek uyuşuk uyuşuk verilen eğitim tabi kaza olması normal.Bayanlarda refleks yok desem ralli pilotumuz burcu çetinkaya var bence genelleme yapmak yanlış ama ülkemizdeki çoğu bayan sürücü karambole geziyor kime denk gelirse artık.Ben ufak yaştan beri arabayla ilgilendiğim için direksiyon eğitimine bir kere gittim.ondan sonra otobanda 80i geçemeyen insanlara hak verdim.eğitim şart bence bay yada bayan hiç farketmiyor kimi bayanlara otobanda yetişmek mümkün olmuyor :)

levent
31-10-2011, 22:51
panikten gaza oturunca indi aşağıya, haberlerde gördüm bende.

berkay_aydin
31-10-2011, 22:52
Tamam kaza bilinç dışı olmuş ama eşiniz ve kızınız olsaydı ne düşünürdünüz ? Allah korusun... Büyük konuşmaya gerek yok..

arfy
31-10-2011, 22:55
ehliyet almak başka bişey arabayı kullanabilmek , o trafiğe çıkabilmek bambaşka bişey.. gel gelelim bundan daha vahim derecede kötü erkekleride görüyorum hergün trafikte ..

Owner89
31-10-2011, 22:58
turgutreis de aynı şekilde park yerinden geri geri çıkarken arkdşıma vurmuştu bile bile bağırıyoruz hooop tam benm oldugum kapıdan vurdu kadına rapor tutturamadık bmw compact tı arabası orta yaşlarda abla diyoruz alkolluysen bile gel tutanak tutalım polis çağırmıcaz kadın kaçmaya çalştı dizimi incitmişti hatta tekrar ben size vurmadım diyerek bastı gaza bende arka çamurluga direk patlatmştm tekmeyi çıkmaz sokaga kadr takip ettik Bana tecavüz ediyolar diye bırakıp kaçtı arabayı jandarmaya gittik kadında ehliyet yok arabada sigorta yok akrabaları geldi jandarmayı ayarladı adamlar nerdeyse biz suçlu çıkcaktık böleleride var :D

c20let
31-10-2011, 23:00
erkeği kadını yok bu işin dikkatsizlik + panik

ama trafikte bayan sürücü hemen belli ediyo kendini :D

cabrioleter
31-10-2011, 23:01
parayı basanın ehliyeti aldığı memlekette bunlar normal...

lethaldoze
31-10-2011, 23:06
fren yerine gaza basan bi insanın trafikte işi ne ? bakın ayırmıyorum kadın erkek diye insan diyorum ?
bu kadar iyimser arkadaşlar, böyle bir insan gelse size arkadan bodoslama dalsa arabayı sıfır almışsınız, pardon frene basıcaktım gaza bastım dese aman canım insanız mı diyeceksiniz.. bla bla bla..

İşte bu kadar. Sonuna akdar katılıyorum. Erkek kadın farketmez men edilsin trafikten. Ama ne hikmetse de hep bayanlar oluyor.
Yinede ne olursa olsun buradaki insan. Çok geçmiş olsun Allah beterinden saklasın. Şükürki ikisinede birşey olmamış.

Meco
31-10-2011, 23:14
bu kazanın ötesi bişey bence artık, resmen sürücü olmasa daha iyi

berkay_aydin
31-10-2011, 23:18
+ İşin esprisi yeni focus olsaydı frene basardı reklamlardaki bayan gibi :D :D

eser
31-10-2011, 23:21
böle araba kullanan bayan sürücülerimiz kadar baylarda var,erkek gibi araba kullanan bayanlarda var

redbaron
31-10-2011, 23:58
gündüz haberlerde izledim baya bi sesli gülmüstüm. bu kadınlarda nedense soyle bir huy var kaza yaparken gazdan ayagını cekmek akıllarına gelmiyor :D

golfcu0101
01-11-2011, 06:49
kadın arabaya çarpınca sanırın o anın şoku ile firen diye gaza basıyor dikkat ederseniz allah korumuş gene

zıpzıp
01-11-2011, 06:58
allah korumuş.. verilmiş sadakaları varmış .. tek düşündügüm ve sevindirici kısım aşşadan araba geçmiyor olması

turbo&quattro
01-11-2011, 06:58
gündüz haberlerde izledim baya bi sesli gülmüstüm. bu kadınlarda nedense soyle bir huy var kaza yaparken gazdan ayagını cekmek akıllarına gelmiyor :D

Gulecek ne var bunda ? Adi ustunde kaza.

kickbuttowski
01-11-2011, 07:15

ama oyle abi trajikomik yani.. kadinlarda arabadan korkmak gibi ilginc bi durum var.. gecen gun arkadasim arabayi 1.5 arabalik yere park edemedi ki kendisinin 20 yildan fazla zamandir ehliyeti var..
arabaya tamamen hakim olamiyorsan binmeyeceksin yoksa sonu boyle oluyor..

RIDVAN
01-11-2011, 07:20
bilerek yapsa ancak bu kadar olur . .

Day Walker
01-11-2011, 07:24
Ölen olmadığı için yatıp kalkıp dua etsinler böyle salaklar yüzünden kaç çocuk annesiz babasız kaldı.

yaşar
01-11-2011, 07:42
Sabahda hanım bana artık arabayı ver demişti ehliyetide aldım daha ne olsun diyorduyemin ederim,sabah sabah tam üstüne iyi geldi :D :D

mr.korhan
01-11-2011, 07:49
zaten sayfanın başından bu yana sosyal mesaj spec ciler çıkıp yok işte kaza yapan erkekte olabilirdi bilmemne filan diye opet reklamı edasında yorum yapmışlar ,
ben şöyle söyliyim o zaman o kazayı bir erkek yapsaydı varya o heleki ,o erkek alt geçitte birini öldürseydi, o arabadan çıkartıp hastane yerine önce bi dövmeye çalışırlardı.
bu s*lak bayan dua etsinde ,bayan nede olsa denilip ta**ak gecilip bisey yapmamıslar, siz sosyal mesajcılar bile bu kazayı yapan erkek olsaydı eğer ne okuzluğu ne salaklığı kalırdı belki daha ağır giderdiniz ;), bir arkadaş çok iyi demiş kontrolü kaybetmek için önce kontrol etmek gerekir, ulan adama çarptın, tamam, hadi paniğe bağladın fren diye gaza bastın tamam, o önündeki büyük çemberi tutmayı bırakıp ne yapıyordu acaba iki adet elin ? şöför tarafında bildiğim kadarıyla tutamakta yokki eller nerde ? :icon_wack
Sonuçta allah canlarını bağışlamış, ama o nun çarptığı yada alt geçitte bulunarak , öldürmesini boşverin sadece yaraladığı biri sizin akrabanız olsaydı yine böyle yok hepimiz yapabilirdik, yok bu işin erkeği bayanı yok, yok küçükken arabayı kaçırsaydı böyle olmazmıydı diyecektiniz :heyoo:

onn_dear
01-11-2011, 07:54

abi bırakın bunları, herkes kaza yapabilirmiş vs. Sen hiç gazla frenin yerini karıştırdın mı? Hem kendilerinin canını hemde başkalarını canını tehlikeye atmaktan başka bir şey değil. Çıkmayın arkadaşım süremiyorsunuz işte 100 kadından kaçı düzgün araba kullanıyor gözlemleyin.
Benim eşimde araç kullanıyor, frenle gazın yerini şaşıracak durumda olsa çıkartmam trafiğe, bu kadar basit.

Bülent76
01-11-2011, 08:13

Kesinlikle katılıyorum. Bunun sosyal mesaj vermeyle falan da alakası yok. Gaz ile freni ayırt edemiyorsa, kadın olsun, erkek olsun, çıkmasın trafiğe. Kimsenin canını tehlikeye atmaya hakkı yok. O kazada kızını da öldürebilirdi, alt geçitten geçen bir aracın üzerine düşüp onları da öldürebilirdi, sakat bırakabilirdi.
Hayat bu kadar ucuz değil...

kickbuttowski
01-11-2011, 08:18
...
ben şöyle söyliyim o zaman o kazayı bir erkek yapsaydı varya o heleki ,o erkek alt geçitte birini öldürseydi, o arabadan çıkartıp hastane yerine önce bi dövmeye çalışırlardı.
...

dogru valla bayan surucu filan diyoruzda bildigin serseri mayinlar var trafikte bayanlari ozellikle zor durumlarda soguk kanliligini koruma konusunda egitmek gerek en buyuk zaaflari bu

SekoLive
01-11-2011, 08:18
sanırım aranızda hiç kaza yaşamamış olup yorum yapanlar var... kaza anında adını unutan ben nerdeyim diyen insanlar gördüm... Kadın gazla frenin yerini normal şartlarda bilmicek kadar değildir. panik yapıp can havliyle hareket yapms kötü bi kaza geçirmiş kimse istemez böyle bi kazaya mağruz kalmak yada neden olmak... neyseki ölen yaralan yok mal yerine gelir illaki.

Kadın sürücüler için yüzdelik vermeye kalkarsak %5dir iyi şöför oranı herhalde. :)

imhotep
01-11-2011, 08:28
harikiri yapmıs

ehlliyet derslerinde panik anında neler yapılmalıdır konusuda işlenmeli dimi sekocum :)

16EC813
01-11-2011, 08:31
kadın bu saçı uzun aklı kısa :D
yanlız varya harbi allah korumuş ,kadın panikleyip resmen gaza basmış dikkat dikkat dikkat

onn_dear
01-11-2011, 08:31
kimseye bir şey olmaması sevindirici, hava yastıkları ve emniyet kemeri her zamanki gibi ölümü önlemiş.
emniyet kemerinin önemini bir kez daha görmüş olduk, araca bindiğimde ilk işim emniyet kemerini takmaktır, kısa mesafe gidecek dahi olsam...

0M42
01-11-2011, 08:58
Allah korumus, hem kendilerine hem başkasına birşey olmamış.

Acemidir eli ayagına dolasmıstır, fren yerine gaza basmıstır olabilir böyle seyler...

Hayır olamaz.Bu kadar basit değil ben bu kadar basit bakmıyorum bu meseleye.Bayan erkek farketmez bu kadar acemi isen çıkmayacaksın trafiğe.Ne kendi canını nede başka insanların canını tehlikeye atmayacaksın.Aracı yerinden oynattılarmı tamam ben bu işi çözdüm mantığına yatıyorlar sonucuda bu..Ya o an alttan başka bir araç geçiyor olsaydı direk tavandan kafalama girecekti tost olacaktı araba.

exca-
01-11-2011, 09:10
kimse kızmasın ama bu kazayı yapan kimse gerçekten araba kullanmaması daha güvenli olacaktır,kadın erkek fark etmez gerçekten çok kötü kullanan başkalarının hayatını tehlikeye atanlar var.. frene basmamış fren tutmadı desek direksiyonu kırsa kurtarırdı muhtemelen.. ilk araca vurunca panikledi ondan sonra da kilitlendi kaldı ve bunlar oldu sanırım..

trafik bi oyun,şaka değil ne yazık ki. denetim ve sınav sistemi daha sıkı olmalı.. panik yaptım köprüden birinin üstüne uçtum öldürdüm demek aşırı hız yaptım araba kaydı birini öldürdüm demekle aynı oranda kötü bence

asmisinsan
01-11-2011, 09:24
hep otomatik araçların suçu panik halinde fren yerine gaza ani yüklenmeden otomatik zaten şaha kalkıyo bizim arkadaş benim eski hondayla yaptı aynı hatayı ayagını gazda unutmuş el frenini indirince araç birden hareket etti buda panikle fren yerine gaza bastı park edilmesin diye direk dikerler kaldırımkenarlarına onların 2 tane sini devirdi panikleyince gaza bi daha bastı baktım komşunun dükkanına dogru gidiyor asıldım el frenine vitesi N aldımda durdu yoksa dükkana girmeden durmazdı

redbaron
01-11-2011, 09:39

komik bir kazada ondan.yoktan yere kaza oldu arada oldukca mesafe varken.ehliyet verirken panik halinde neler yapılması gerektigine dair bir kurs verseler bu tarz olaylar azalır.

DEJ
01-11-2011, 10:22
........................

exca-
01-11-2011, 10:26
tabi sistemde yanlış staj olayı gelse çok faydalı olucak ama işte..

nico
01-11-2011, 10:30
yazık ya nakadar paniklediyse gaza asıldı. malesef çok çok acemi bayanlar ve erkek sürücüler var. hala kemer takmayan ve kendini süper ralli pilotu sanan arkadaşlar da var.

Bülent76
01-11-2011, 10:33
Bizim insanımız ne çok büyük konuşmayı seviyor.

fren yerine gaza basmak kadar acemiyse trafiğe çıkmasın bilmem ne. Erkekle kadınla alakası yok bunun, çocuk yaşta araba kullanmaya başlayanlar için bu iş kolay.. çok erkek biliyorum adam direksiyon koltuğuna daha yeni sürücü kursunda oturuyor, ve aynı bayanlar gibi heyecan yapıp panikliyor. ilkokulda servis şöförüm vardı bayan, j9 kullanırdı, erkeklerden daha iyi kullanırdı hatta. kadın erkekle alakası yok bunun. çocuk yaşta acemilik çektikten sonra kimse gelip burda böyle salakça hata olur mu diye ahkam kesmesin.

Sizce ne denmesi gerekir peki??? Kabul edilebilir hata vardır, kabul edilemez hata vardır. Allah korusun, bu kazaya sebep olan kişi sizin veya ailenizden birinin canını yaksaydı ne derdiniz o zaman??? Küçükten kullanmamış, acemiliğini üzerinden atamamış, çarptı, öldürdü, olur böyle şeyler mi derdiniz?

kadirsa
01-11-2011, 10:34
"Bayanlar işte bayanalara araba vermeyeceksin" vs vs laflarını sarfetmek istemiyorum ama;

2 dk araba kullansan kollarının ve bacaklarının felç olacağı artık kasılmaktan kaslarda refleks diye birşey kalmayacağı pozisyonda (neredeyse göğüs kafesi direksiyona yapışık vaziyette, kafa neredeyse iç dikiz aynasıyla aynı mesafede o aynayı öyle görmek mümkün değil) aracını kullanan binlerce kadın görünce tutamıyorum kendimi.

Buradaki nedeni bilemem ama gene izlenimim bu. Gaçmiş olsun buradakilere.

Emre İlbi
01-11-2011, 10:37
sanırım aranızda hiç kaza yaşamamış olup yorum yapanlar var... kaza anında adını unutan ben nerdeyim diyen insanlar gördüm... Kadın gazla frenin yerini normal şartlarda bilmicek kadar değildir. panik yapıp can havliyle hareket yapms kötü bi kaza geçirmiş kimse istemez böyle bi kazaya mağruz kalmak yada neden olmak... neyseki ölen yaralan yok mal yerine gelir illaki.

Kadın sürücüler için yüzdelik vermeye kalkarsak %5dir iyi şöför oranı herhalde. :)

:icon_tup:
abi çok güzel yazmışın,
3 hafta önce çok sevdiğim bir abim ve eniştesi hayatını kaybetti,

bunlarla aynı şeritte giden transporter dolmuş,
bunlara ve gene aynı şeritteki başka bir araca arkadan çarpıyor,

bildiğin katliam,
arabada çocuklar falanda varmış,
Allah korumuş onları,

ama abim 29 yaşında hayata gözlerini yumdu :byebye: :(:(:(

bu kaza aynı şeritte giderken yapılmış bir kaza,
aklımız almıyor,
dolmuşun sürücüsü yıllardır ehliyeti olan birisi,

adam nasıl olduğunu anlayamadım diyor,

giden geri gelmiyor :(:(:(:(:(

bay, bayan diye bişey yok,
eğitim şart,
ülkemizde önüne gelene ehliyet verilmeye devam edildiği sürece,
böyle basit kazaların sayısı artmaya devam eder...

Allah cümlemizi kazadan, beladan korusun...

Yiğit G.
01-11-2011, 11:19
yalnız filmler falan nasıl yalan.. goruyoruz ya kaç metreden ucuyor lar , arabaya bile bazen bişey olmuyor araç 5 metreden düştü sanki üstünden kamyon geçmiş..

Bartu_evo
01-11-2011, 11:23
yuh bu kazayı kriminal büro incelesin bu ne biçim anlamsız bir kaza . bu kadar sakin aşağı uçanıda ilk defa gördüm.

mr.korhan
01-11-2011, 11:23
Bizim insanımız ne çok büyük konuşmayı seviyor.

fren yerine gaza basmak kadar acemiyse trafiğe çıkmasın bilmem ne. Erkekle kadınla alakası yok bunun, çocuk yaşta araba kullanmaya başlayanlar için bu iş kolay.. çok erkek biliyorum adam direksiyon koltuğuna daha yeni sürücü kursunda oturuyor, ve aynı bayanlar gibi heyecan yapıp panikliyor. ilkokulda servis şöförüm vardı bayan, j9 kullanırdı, erkeklerden daha iyi kullanırdı hatta. kadın erkekle alakası yok bunun. çocuk yaşta acemilik çektikten sonra kimse gelip burda böyle salakça hata olur mu diye ahkam kesmesin.

Sende cok buyuk konusma o zaman, allah gostermesin herhangibir akrabani bu izledigin kazada alt gecitten gecen arac icinde katbettigin zaman;"aa cocukken kullanmamis o yuzden abimi ablami kardesimi kaybettim" yorumu yapabileceksen buyuk konus bence ;)

mr.korhan
01-11-2011, 11:24
Sizce ne denmesi gerekir peki??? Kabul edilebilir hata vardır, kabul edilemez hata vardır. Allah korusun, bu kazaya sebep olan kişi sizin veya ailenizden birinin canını yaksaydı ne derdiniz o zaman??? Küçükten kullanmamış, acemiliğini üzerinden atamamış, çarptı, öldürdü, olur böyle şeyler mi derdiniz?

Bana tercuman olmussun kardesim sagol :icon_tup:

Street
01-11-2011, 14:10
kimseye bısey olmaması sewındırıcı bır olay yınede.. bayan degılde herhangı bırımızde olabılırdık allah korumus yıne..

!KO
01-11-2011, 14:19
hadi tamam panik yapmıstırda o arabaya nasıl vurabılıyosun onu anlamadım bodoslama çıkılırmı ordan :S

atituti
01-11-2011, 14:26
ya aşağıdan geçen birinin tepesine düşseydi öldürseydi arabadakileri ? yinemi dicektik her sürücü kaza yapabilir diye.vermeyin kardeşim şunlara ehliyet bunun adı aksilik talihsizlik değil

gökberk
01-11-2011, 14:36
Kim ne derse desin bu kadın veya erkek her kimse bu şekilde trafiğe adım atmamalı.
Ehliyet alma işini zorlaştırmaları şart.. Bunu sürmeyi beceremeyen ne ehliyet alsın ne de direksiyona geçsin.
Ve Psikolojik test midir nedir onu da yapmaları lazım.

Day Walker
01-11-2011, 14:39

O zaman asıp keserlerdi.

erdem325
01-11-2011, 14:50
ehliyet = para olunca bu durum normal..
kadin erkek ayrimi yok degil, bence var, ben kendi kiz arkadasima o kadar ugrastim araba kullandirabilmek icin ama yok olmuyor..
park yerinden cikarken direksiyonu cevirmeyi unutup duvara surttu koca jipi mesela..
bunun mantikla izah edilecek bir tarafi yok..
o kadar cok anlattim kullandirdim ama yok yine ayni...
simdi ise kullandirmiyorum, ne zamanki bos bir yolda artik bna panik olmadigini ispatlarsa o zaman kullandiricam trafikte..

bu kazadaki kadinin bir kere kimse kusura bakmasin ama direk cikisi ofsayt..
bre okuz bi bak gelen varmi, haldir huldur yola atliyosun, gelene vuruyosun dahada yetmiyor becerip asagi dusuyorsun..
hadi vurduktan sonrasini anladik panik vs ama vurana kadarki kismi ne olcak?
bunun izahi yok yani :)
alcan ehliyetini bitcek yani..

kac kere istanbul yolunda gerek mercedesle gerek golfle giderken daha "kendi seridinde" stabil arac kullanamayan insanlara rastladim ya..
kalabalik bir trafikte g.t kadar bir arabayi sabit hizla giderken koca seride sigdiramiyorsan ne isin var trafikte kardesim..
hatta bir keresinde boyle bir mal mercedesle giderken bana arka tampondan dokundu, 1600 kiloluk mercedesin kayan gotunu kurtarana kadar ecel terlerini ben doktum, dustum pesine ustune kira kira soktum petrole, dedim ne yapiyorsun sen?? ne yaptim ki dedi kadin ya..
dokundugunun farkinda degil, bir de bana bagiriyor sen neden kaydirarak araba suruyorsun diye..
ana avrat sovdum kadina ki petrolde calisanlar girdi araya yoksa "kadina el kalkmaz" tabusunu yenicektim :D

vs vs..

RottingChrist
01-11-2011, 14:50
sabah aldığım simiti işe gelene kadat yemeye kalkıyorum arabanın içi batıyor resmen. kırmızı ışıkta ruj sürüp kirpik kıvıran bayanları görünce olayın kadın erkek olayı olmadığını düşünüyorum. her iki cinsin cins sürücüleri çıkıyor iste :) Allah korumuş kimseye zarar gelmemiş.

GokHan35
01-11-2011, 14:54
bska bi yerde baska turlu bi kaza yapabilir daha da buyuk olabilir o zaman panik olablir herkes ama bu cana kast gibi oluyo,yazık..herkes kaza yapabilir ana fikri bu konuda işlemez bana göre..

RottingChrist
01-11-2011, 14:57
ben babamın arabasında dur kalk yapıp sürmeyi öğrenicem diye babamın her dediği aklımda tutup uygulayacam diye g.tüm terlerdi. senin dediğin işin piskolojik tarafı acele ve panik. senin gibi tabu yıkmaya kalkara insanlar istanbulda sabah işe diye çıkanların yarısı evine dönemez.

ehliyet = para olunca bu durum normal..
kadin erkek ayrimi yok degil, bence var, ben kendi kiz arkadasima o kadar ugrastim araba kullandirabilmek icin ama yok olmuyor..
park yerinden cikarken direksiyonu cevirmeyi unutup duvara surttu koca jipi mesela..
bunun mantikla izah edilecek bir tarafi yok..
o kadar cok anlattim kullandirdim ama yok yine ayni...
simdi ise kullandirmiyorum, ne zamanki bos bir yolda artik bna panik olmadigini ispatlarsa o zaman kullandiricam trafikte..

bu kazadaki kadinin bir kere kimse kusura bakmasin ama direk cikisi ofsayt..
bre okuz bi bak gelen varmi, haldir huldur yola atliyosun, gelene vuruyosun dahada yetmiyor becerip asagi dusuyorsun..
hadi vurduktan sonrasini anladik panik vs ama vurana kadarki kismi ne olcak?
bunun izahi yok yani :)
alcan ehliyetini bitcek yani..

kac kere istanbul yolunda gerek mercedesle gerek golfle giderken daha "kendi seridinde" stabil arac kullanamayan insanlara rastladim ya..
kalabalik bir trafikte g.t kadar bir arabayi sabit hizla giderken koca seride sigdiramiyorsan ne isin var trafikte kardesim..
hatta bir keresinde boyle bir mal mercedesle giderken bana arka tampondan dokundu, 1600 kiloluk mercedesin kayan gotunu kurtarana kadar ecel terlerini ben doktum, dustum pesine ustune kira kira soktum petrole, dedim ne yapiyorsun sen?? ne yaptim ki dedi kadin ya..
dokundugunun farkinda degil, bir de bana bagiriyor sen neden kaydirarak araba suruyorsun diye..
ana avrat sovdum kadina ki petrolde calisanlar girdi araya yoksa "kadina el kalkmaz" tabusunu yenicektim :D

vs vs..

CinAli_06
01-11-2011, 15:00
Kazadır olur, eleştirmeden önce empati yapabilmek lazım.

mert_leon
01-11-2011, 15:03
bi anlık şokla gitmiştir Allah korumul yaris sağlam arabaymış yav :)

exca-
01-11-2011, 15:08
ya kaza denilen şey farklı bi olay,istem dışı olur. yolda çukur olur far etmezsin gece girersin lastik patlar kenarda duran arabaya vurursun hakim olamayıp vs vs.. ama bu farklı pek çok bayan sürücü yolu görmüyo ki arabayı sağlıklı kullansın,gözü direksiyon hizasında araç kullanıyolar arkamda böyle bayan olunca tedirgin oluyorum şerit falan değiştiriyorum.. aynadan beni görmediğini biliyorum çünkü yanından geçerken ben yüzünü göremiyorum geçip gidene kadar..

GokhanRS
01-11-2011, 15:11
tv de izledim yazık günah ya. millet eşi daha tam pişmeden nasıl araba alıp çocuğunu emanet edebiliyorki diyeceğim ama genlede kadınların ayna takıntısından oluyor kazaların çoğu.

boğaz köprüsünde trafikte makyaj yapan sürücü görmüştüm.

ToNy
01-11-2011, 15:31
Bunlar hep otomatik vites yüzünden oluyor... :)
Allahtan kendisinede yanındaki çocuğada birşey olmamış...

aTaBeY
01-11-2011, 15:34
Valla kimse kusura bakmasın bende sosyal mesaj veremiycem. Gaziantepde yaşıyorum burası tabiiki doğu olduğu için paralısı iyi paralı ben burda şehir olarak genelde sakin olan trafikte bayanların elinden neler çekiyorum bir bilseniz... Bir ara hani sevmediğin ot burnunun dibinde bitermiş ya ben nekadar çekindiysem okadar önüme kırdılar ara sokaktan çıktılar tam sollarken 'farkında olmadan' sola kaydılar vs. vs. yani bu kazada da direksiyonu kıracak kadar vakti ve ortamı vardı sanırım ama çarptığı anda iyi izleyin daha da hızlanıyor yani hanımefendi gaza basıyor açık belli.... Tekrar kimse kusura bakmasın insanlar çalışıp didinip bir araç alacak içine ailesini atacak misafirlikten gelirken köprüden geçerken bu hanımefendi onları tost edecek. Yemin ediorum allah yarattı demem görsem... (ben kroyum arkadaş cahilim)

ocean0636
01-11-2011, 15:38
Carptiktan sonra sanirim heycanlanip fren yerine gaza basiyor. Dikkatli izleyince anlasiliyor, carptiktan sonra bir anda hizlaniyor ..

DEJ
01-11-2011, 16:28
çççççççççççççç.....................

yaşar
01-11-2011, 16:37
Tartışmalar boşuna kısaca özetlemek gerekirse trafik dersleri sürücü kursları bunları denetleyen birimler kuruluşlar hepsi zayıf işliyor yıllar önce adını söyleyebilen ehliyet alıyordu,şimdi biraz daha iyi kursa gidiyorsun :D ,başkası derslere giriyor vs vs vs,o egitimi yani kaza anında ne yapılması gerektigi bilmeyen kimse ( erkek kadın ) hiç fark etmez yapacagı şeyler entresan şeylerdir çünkü ne yapacagını bilmiyor normaldir, gülüp geçmiyorum ciddi sorun ama burda sosyal msj ile yada şöyle olsaydı böyle olurdu diyerek düzelmez hepimiz biliyoruz.Kısaca dedim uzun oldu kusura bakmayın :)
Ciddi anlamda EĞİTİM ŞART sonucu ne olursa, hak etmiyorsa vermeyeceksin olacak bitecek bu kadar basit, milletin canına kimsenin kast etme hakkı yoktur diye düşünüyorum.

yaşar
01-11-2011, 16:38
Aslında otomotiv sektörü bu durumu lehine çevirebilir,mesela kaza anında arabayı direk kilitleyen bir sistem geliştirebilir ,belkide vardır kimbilir :)

Tunç
01-11-2011, 16:38
kadın mılletı gercekten trafıkde cok dıkkatsız

peace
01-11-2011, 16:51
direksiyon hakimiyetini kaybeden kadın diyo.sadece fren e basacaktın yav çok bişey değil.

bahadı-R
01-11-2011, 16:53
Hergün hiç yapmıyorsam şirket aracımla min. 150 km yol yapıyorum bazen bu istanbul içinde 250 :) km ye kadar çıkıyor ve gördüğüm kesin birşey var ki 10 kadından dokuzu trafikte herkesin hayatını tehlikeye atıyor . aracımda bir kamera olsa size neler yakalarım neler.... daha dün otobanda sol şeritte 140 km civarında gidiyordum ve 100 metre önümde kadın sol şeritte tamamen durdu ve en sağdaki sapağa geçmek için resmen kafasını 180 derece döndürüp arkadan gelen var mı diye baktı, ben el kol işareti yapıncada bana kızdı :)

emp:)
01-11-2011, 17:09
Panik yapıp fren ile gazı karıştırmasından çok kadının çıkışı çok saçma açı görünüyor, kaldırımdan geçiş yapıyorsun zaten yola çıkarken Jettayı görmemek imkansız sen gidip yinede o arabaya vuruyorsun yuh derim. Alt geçitten geçen bir arabanın üstüne düşse o arabanın içindeki herkes ölürdü bununda farkındayız umarım.

asot
01-11-2011, 17:20
her sürücü kaza yapabir araç otmatik sanırım ve aynı hızda sanırım ne hızlanama ne yavaşlama yok

her sürücü kaza yapar da, bu kadın milletine harbiden araba vermeyeceksin, %95 i saatli bomba... Ben de bu kıllığımı mümkün olduğunca yansıtıyorum bunlara karşı trafikte...

uluckaban
01-11-2011, 17:24
Kötü olmuş

eg4
01-11-2011, 17:39
Bir laf soylerler neden kadınlar daha az kaza yapıyor diye acıklayayım

MADDE 1)50km hızla sol şeriti babası almış tavırda ilerler
MADDE 2)Dönmek isdiyor ise kesinlikle döner (arkadaki durmaya calışan erkekdir bir şekilde durur)
MADDE 3) otomatik araba alınır dur kalk yapmak okadar zor bir durum değil iken nasıl mümkün oluyor ise araç istop eder
MADDE 4)Araç kullanmayı yeni öğrenir fakat aracı bir erkek kullanırken ufak bir hata yapsa sen çok sert kullanıyorsun olur ama farkında değildir kendisi dısardan teminator 5 filmini tek başına çeker
MADDE 5 ) En güzeli 1 yıl araba kullandıkdan sonra bindiği erkekğin araba kullanışını beyenmez ve yorum yapar

MADDE 6 ) Erkekler kaza yaptıklarında çok ufak sürtmelerle kurtara bilir iken kadınların türkiyedeki kazalarda araçlari pert kaydına çıkartma oranları erkeklerın tam 80 katıdırı :D
MADDE 7) erkekler kaza yapıp ufak sekşlde kurtarır fakat kadın biçer geçer :D

yoshimura
01-11-2011, 20:08
aşırı dozda heyecan + kaçma isteği bence :)

haldun31
01-11-2011, 20:18
Allah korumus.yarin bu arac bir galeride keyfe keder boyali dlye satilir.kaza yapanlarada allah sifa versin.

XSi
01-11-2011, 20:44

mesele kadın erkek meselesi değil..

bu şekilde araca hakimiyeti olmayan kişilere ehliyet vermek doğru değil.

Ya aşşağıdan bir motorsiklet geçseydi? yada bir araba, yada yaya..

Herkes kaza yapabilir de bu şekilde kaza yapan araba kullanmasın bence..

Frid
01-11-2011, 20:45
bu konuya agır yorumlar yapanları trafıkte hata yaparken görmeyiz umarım :D

ErenErdem
01-11-2011, 20:48
Paniklemiş

EvO 86
01-11-2011, 21:37
ben sile yolunda dubalarla ayrilmis kaza bolgesine giripte kaza yapan araclara carpan adam biliyorum, daha neyin cinsiyet ayrimindasiniz ? sofor panikle gaza basmis, sukur maddi hasardan baska birsey olmamis. Soforun kabiliyetsizliginin kadin olmasiyla ne alakasi var ? kadinlar sayica az olunca dikkat cekiyor. ha makas atan ergen (yas degil kafa bakimindan) ha bu kadin sofor, ikiside ayni tehlike, en azindan bu kadin bilincsizce sebep olmus.

JANJ@N
01-11-2011, 22:19
ölen olmaması sevindirici

S.Özeren
01-11-2011, 22:38
vurduktan sonra paniğini anlarım insalık halide vurmadan önceki halini çözemedim yola bakmadan fırlamış

tdipower
01-11-2011, 22:51
yuh yaa cok fena ..

hddsheriff
02-11-2011, 00:37
benim eve 50 metre kazanın olduğu yer , kadıncağız yatsın kalksın dua etsin aşağıdan kimse geçmemiş o anda.

Onurkk06
02-11-2011, 10:29
bence ehliyet alma işi zorlaştırılmalı