PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Plaka Sorunsalı

R-13239
01-11-2011, 15:45
Arkadaşlar selamlar,

Şu anda aracımda kullandığım plakayı bir sonra aldığım aracın üzerine geçirmem için ne yapmam gerekiyor?

İstanbul plakalı olan araçların plaka değişimi için hala şehir dışına satılması vs. gibi durumlar söz konusu mu?

Yönetmelikte böyle bir madde var :

Yerleşim yeri adresi dışındaki başka bir trafik tescil kuruluşunda kayıtlı araçları satın veya devir alanlar ile yerleşim yeri adresi değişenlerin araçlarına yerleşim yeri adresinin bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşunun plakasını alabilmeleri isteklerine bağlıdır. İsteğe bağlı olarak tescil plaka numarasının değiştirilecek olması halinde bu değişiklik; araç sahiplerinin, kanuni temsilcilerinin, vekillerinin veya kamu kurum ve kuruluşları ile tüzel kişiliklerce yetkilendirilen kişilerin ibrazı zorunlu belgelerle birlikte yerleşim yeri adresinin bulunduğu yerdeki trafik tescil kuruluşuna bir ay içerisinde müracaat etmeleri suretiyle yapılır.

Bu madde İstanbul içi geçerli oluyor mu?

Cevaplar için teşekkürler.

SekoLive
01-11-2011, 15:47
şehir dısı satışa gerek yok aracınızı satarken alan kişi plaka değişicek diyip 70 yerine 140 ödicek noterde. sonra sizin plaka bosa cıkıcak gidip emniyetle görüşüp tekrardan aynı plakayı istedinizi belirticeksniz onlarda bağış isticek muhtemelen. orasıda sizle emniyet arasında.

R-13239
01-11-2011, 15:49
şehir dısı satışa gerek yok aracınızı satarken alan kişi plaka değişicek diyip 70 yerine 140 ödicek noterde. sonra sizin plaka bosa cıkıcak gidip emniyetle görüşüp tekrardan aynı plakayı istedinizi belirticeksniz onlarda bağış isticek muhtemelen. orasıda sizle emniyet arasında.

Emniyetle alakalı sıkıntımız yok :) Harika, çok teşekkür ederim bilgilendirme için.

EM-RE
01-11-2011, 16:02
Sabah 9 dan beri uğraşıyoruz çok şükür hallettik ama kanser olucaktım çok para gidiyor bir daha yaptırmam muhtemelen :)
Sizede şimdiden kolay gelsin.

SekoLive
01-11-2011, 16:04
emre esg mi aldın? maltepedeki müdür cok ılımlı iyi birisiydi daha önceki konuyada yazmstım bilmiyorm okudunmu

@R-13239 rica ederim:) hayırlı olsn simdiden.

EM-RE
01-11-2011, 16:11
ESG 46 aldım kanka 4 tane wardı zaten 46 yı aldım evet başkomser iyiydi ilk başlarda güldük ettik te iş evrak kısmına gelince yok trafik sigortası yok satış derken ordan oraya koşturduk birde bunun üstüne ben cüzdanı trafik müşavrinde unutunca benim film orda koptu ama çok şükür ruhsat çıktı app leri bekliyoruz.

ENGean
01-11-2011, 16:12

serkn ya plaka boşa cıktıgında bu arada baskası kaparsa :D
plaka bosa cıkar cıkmaz aynı gun ıcndemı halletmek gerekır?

SekoLive
01-11-2011, 16:15
bende cok zorlanmıstım işleri kendim hallettiğimde bidahaki arabama bu plakayı gecirirmiyim bilmiyorum yani hala o yorgunluk ve stres gözümün önünde :)

bu arada ne aldın emre :)

engn zaten arabadan arabaya plaka geçiriceksen akıllı bi iş olarak önce gidip emniyete söliyorsn ben arbamı satıcam plakamı yenisine taşıyacağm diye :) ordan sen sattıgnda ayırıyorlar :D

EM-RE
01-11-2011, 16:21
e93 3,20 coupe aldım kardeşim..
bu plakanın çıkmasındada kovboy reşitin hakkı çok büyük adamı sabahtan akşama kadar esir ettik işinden gücünden ettik
heee ibooooyu da unutmamak lazım onada telefonda çok taciz ettik şimdi napçaz şimdi napçaz diye en son telefonu küfür ederek açmış zaten duyumlara göre :D

FET
02-11-2011, 09:00
E93 'ler Cabrio değil miydi?
Coupe 'ler E92 geçiyor diye biliyorum.