PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İOS5 3g bakiye dayandırmıyor...

efe_
01-11-2011, 23:33
Merhaba arkadaşlar ip4 ios5'te whatsapp kullanıyorum 3g ile , kontür aşırı gidiyor dayanmıyor....Orjinal telefon ekstra birşey yüklü değil Whats haricinde...BU icloud's mudur nedir ondan olabilirmi sizce? Teşekkürler

volume81
01-11-2011, 23:56
icloud'dan olabilir büyük ihtimal yaptığınız herşeyi yedekliyor :)

Dağhan
02-11-2011, 00:03
icloudun çalışma prensibi sizin seçtiğiniz şeyleri ortak bölgeye alıp siz telefonla pcyi kabloyla bağlamasanız bile o dosyayı pcye yollayabilmek oluyor sanırım ve herşeyi yedekliyor bu mantıkla wifi bağlı değilse kontör yemesi normal.icloudu kapayıp kullanın bakalım sonuç değişecek mi çünkü whatsapp çok az kontör yer dosya paylaşmassanız..

Ahmet Saraçoğlu
02-11-2011, 00:06
bilmediğim için soruyorum ,, iphone larda ; androidlerdeki gibi , herhangi bi ayara girmeksizin mobil şebekeyi , gps i , wireless i tek tuşla açıp kapatabileceğiniz bi kontrol paneli varmı??yani olası kontör lira kota kaybını önlemek amaçlı mobil şebeke tek tuşla kapatılabiliyormu?

hakan115
02-11-2011, 00:10
bilmediğim için soruyorum ,, iphone larda ; androidlerdeki gibi , herhangi bi ayara girmeksizin mobil şebekeyi , gps i , wireless i tek tuşla açıp kapatabileceğiniz bi kontrol paneli varmı??yani olası kontör lira kota kaybını önlemek amaçlı mobil şebeke tek tuşla kapatılabiliyormu?

ayarlar menusunden yapiliyor tek tek. arti jailbreak li iphonelarda SBsettings adli programla tek kaydirmayla hepsine erisim saglanabiliyor. fakat ios5 te ben randiman alamadim. en sevdigim cydia tweakiydi.

efe_
02-11-2011, 00:12
JB varsa ANDROİDDEKİ HERŞEY ve fazlası var yoksa yok :D

Dağhan
02-11-2011, 00:19

Öyle bir tek tip imkan yok abi sırasıyla uçak modu-hücresel veri ağı ve wi fi kapanıyor bizde :)

levent
02-11-2011, 00:45
aylık internet paketi kullan brocum :)

onursumer
02-11-2011, 01:06
ıcloud goturuyordur buyk ıhtımalle ama ıphone4kullanıyorsan ınternet paketı almalısın telefondan maksımum verım anca o sekılde alırsın

FaBeRgE
02-11-2011, 01:44
ayarlar menusunden yapiliyor tek tek. arti jailbreak li iphonelarda SBsettings adli programla tek kaydirmayla hepsine erisim saglanabiliyor. fakat ios5 te ben randiman alamadim. en sevdigim cydia tweakiydi.

sbsettings değil hocam, o işlevi yapan programın adı activator:icon_tup:

deeperblack
02-11-2011, 01:49
ios5 te inanılmaz bir batarya sorunu yaşıyorum. Aynı sorunu yaşayan varmıdır ? Çok çabuk bitiyor...

DaRkNeSs-
02-11-2011, 01:50
Öyle bir tek tip imkan yok abi sırasıyla uçak modu-hücresel veri ağı ve wi fi kapanıyor bizde :)

uçak moduna alınca zaten hepsi birden kapanmıyormu zaten?
iphone larda telefon hattını 3g yi hücresel erişimi wi fi yi hepsini ayrı ayrı kapatabiliyosun

uçuş modunda hepsi kapanır diye biliyodum ben..

cabriolet
02-11-2011, 01:59
ios5 te inanılmaz bir batarya sorunu yaşıyorum. Aynı sorunu yaşayan varmıdır ? Çok çabuk bitiyor...

sabah 8 de şarjdan alıyorum telefonu akşam 10 civarı şarjım bitiyo :D

FaBeRgE
02-11-2011, 02:05
sabah 8 de şarjdan alıyorum telefonu akşam 10 civarı şarjım bitiyo :D

firmware 4.3.3, sabah şarjdan alıyorum 5gün sonra bitior :D

cabriolet
02-11-2011, 02:08

valla benim bütün gün telefon elimde bide abuk subuk oyunlar programlar var sıkılınca açıp oynuyorum normal geliyo bana ama en azından bi 24 saat dayansa şarjı süper olurdu :D

Dağhan
02-11-2011, 02:40
valla benim bütün gün telefon elimde bide abuk subuk oyunlar programlar var sıkılınca açıp oynuyorum normal geliyo bana ama en azından bi 24 saat dayansa şarjı süper olurdu :D

Abi 3g kapalı hali dimi bu :rolleyes:

YavuzNaz
02-11-2011, 07:43

pazartesi gece şarj dan çıkardım aleti şuan %83 sarjı var görüşme çok yaptığım halde :)

Quantum
02-11-2011, 08:11
internet paketi neden almıyorsunuz? 1gb yeter de artar bunun için. iphone ile internet paketi şart...

şarj sorunu yaşayanlar da konum servislerinden kullanmadığı ya da konuma ihtiyaç duymayacakları programların konum servislerini ve yine aynı ekranda "sistem servisleri" menüsü altındaki her şeyi kapasın..

icloud da kullanmasın.

bildirim merkezi altındaki borsa yı kapatsın, isteğe göre hava durumunu da kapatsın.
her daim bağlı halde oralar internete..

başka sıkıntı? :)

Chatin
02-11-2011, 10:42

iPhone 4S'in pili bitiyor! - Ürün Rehberi - ntvmsnbc.com (http://www.ntvmsnbc.com/id/25293779/)

efe_
02-11-2011, 15:41
internet paketi neden almıyorsunuz? 1gb yeter de artar bunun için. iphone ile internet paketi şart...

şarj sorunu yaşayanlar da konum servislerinden kullanmadığı ya da konuma ihtiyaç duymayacakları programların konum servislerini ve yine aynı ekranda "sistem servisleri" menüsü altındaki her şeyi kapasın..

icloud da kullanmasın.

bildirim merkezi altındaki borsa yı kapatsın, isteğe göre hava durumunu da kapatsın.
her daim bağlı halde oralar internete..

başka sıkıntı? :)

Borsa hava durumu vs nereden kapatılıyor acaba?

hakan115
02-11-2011, 15:46
sbsettings değil hocam, o işlevi yapan programın adı activator:icon_tup:

hemen soru sorayim o zaman :)

ben daha onceki surumlerimde de hep sbsettings kullandim, ama activator olarak hic indirmedim. fakat activator de sbsettingsle beraber geldi. en son ios5 icin indirdim (yine sbsettings olarak) yine activator geldi. daha sonra sapittigi icin sbsettingsi kaldirdim ama activator hala orada gitmiyor hic bir yere :)

var mi tavsiye? (cydelete falan hikaye)

Quantum
02-11-2011, 15:52
Borsa hava durumu vs nereden kapatılıyor acaba?

ayarlar, bildirimler

DaRkNeSs-
02-11-2011, 23:50
pazartesi gece şarj dan çıkardım aleti şuan %83 sarjı var görüşme çok yaptığım halde :)

eskiden eski telefonlarda ekstra bataryalar olurdu kalın falan
sizinki de öyle bişey olmasın :D
3g sürekli kapalı fazla internette gezinmeden sadece konuşma yaparak en fazla 40 saat dayandırabildim ben 2 tam gün dayanmadı :D
şimdi 3g hep açık foursquare falan ıvır zıvır öğlen 11 de şarjdan çıkıyo gece 2 ye kadar dayanıyo,çok oynarsam gün içinde bile bttiği oldu...

Schumi
03-11-2011, 00:09
IOS5'de pil problemi yaşayanların belki işine yarıyabilir.

iPhone 4S batarya sorunu Zaman Dilimi Ayarları seçeneğinden kaynaklanıyor olabilir (http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/iPhone-4S-batarya-sorunu-Zaman-Dilimi-Ayarlari-seceneginden-kaynaklaniyor-olabilir.htm)

Quantum
03-11-2011, 08:43
ayrıca şunu da kapatın.. aşağıdaki gibi yapın.. vızır vızır apple a data aktarıyor olabilirsiniz..

http://img560.imageshack.us/img560/2287/img0107g.png

Quantum
03-11-2011, 13:33
Apple şarjın fazla gitmesi sebepli ilk güncellemesini yayınlamak üzere..

Şu an yazılım geliştiriciler için yayınladı 5.0.1 versiyonunu.. End user lar için de eli kulağındadır. Bir kaç gün en fazla..

Bu güncellemede şunlar var..

Fixes bugs affecting battery life / Batarya - Şarj süresi ile ilgili düzeltme

Adds Multitasking Gestures for original iPad / iPad için Multitasking Gestures (Çoklu el hareketi) özelliği eklendi.

Resolves bugs with Documents in the Cloud / iCloud hatası düzeltildi (Fotoları iCloud ile senkronize ettiğinizde telefonunuzdan silemiyordunuz)

Improves voice recognition for Australian users using dictation / İngilizce Avustralya aksanı için ses tanıma geliştirmesi

Contains security improvements / Güvenlik iyileştirmeleri

Hayırlı olsun..