PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dsicovery v8 hakkında

Cimmeria
02-11-2011, 09:17
Arkadaşlar 98-99 disvory v8ler hakkında biraz bilgiye ihtiyacım var, kronik sorunları var mıdır? otomatik şanzımanı nasıldır, lpg ile uyumu nasıldır motorun, bakımları ortalama ne kadara çıkar, düzgün temizine maks ne kadar verilir gibi...

bilenler kullananlar yorum yapabilirse çok sevinirim, astranın yanına almayı düşünüyorum bir tane ferahlıgı vs çok hoşuma gidiyor her tarafı cam içi çok ferah geliyor...

not : araziye pek çıkmam daha çok şehiriçinde binersek bineriz haftasonları

Cimmeria
02-11-2011, 17:00
yok mu ya fikri bilgisi tecrübesi olan

Cimmeria
03-11-2011, 09:08
vay canına kimsenin yokmuş :)

BoraRS
03-11-2011, 11:46
Discovery V8 çok sağlam makinadır. 2.5 TDI lara göre daha sağlamdır diyebilirim. Ancak yine de sürekli servisten çıkmayan Discoveryler var. Dikkatli olmakta fayda var. Bir de diğer bir sıkıntı tüp ve V8 olayı. Senin yerinde olsam biraz daha mütevazi dizel ve modelli bir SUV bakardım. Mesela Grand Cherokee 2.7 CRDI 2003-2005 modeller oldukça hesaplı ve de çok güçlü şanzumanları var. Kıramazsın.

Benim araç tarzı bir araç da bir alternatif olabilir. Çok konforlu ve de geniş.

Cimmeria
03-11-2011, 13:02
haha bu arada yazdıklarıma baktımda ne başlıkta ne metinde discovery yazamamışım :)

Bora söylediğin GC benim jeep için kafamda konumlandırdığım tasarım ve iç mekan genişliğine uymuyor, ben daha tank gibi olan köşeli eski jeepleri beğeniyorum, biraz daha konforlu olsa mesela defender almak isterim ama hanımda kullanacağı için discoveryler daha uygun geliyor.

bu discoverylerdeki v8ler lpg ile mutlu olurlar mı ? yoksa bu motorlara gelmez mi lpg

XoR
03-11-2011, 13:05
Otomatik Disco I 3,9 v8 benzinde 100 km 16-17 litre yakıyor şehir içi uzun yolda araç boş ise 12,5 üklü ise 15 yakıyor

LPG şehir içi 18-22 litre arası ; uzun yolda 15 -16 litre arası yakıyor

2 tondan biraz ağır sürekli 4 çeker otomatik bir araç için normal bence

Bu arada bir çok 1.6 aracın benzinde 8-10 litre arası yaktığına şahit olunca bana artık fazla gelmiyor

Şöyle bir topic var baktınmı Tolga

Dıscovery v8 Lpg Yakıt Tüketimi (http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=48637.0;topicseen)

Cimmeria
03-11-2011, 13:14
Koray lpg yakış fiyatı gördüğüm kadarıyla benzinli otomatik 1.6 arabayla hemen hemen aynı rakama geliyor gibi, astrayı da 100 kmde 10 litrenin altına indiremiyoruz çok dert değil o yüzden.

sadece lpg ile uyum sorunu var mı, şanzımanı nasıldır kronik sorunu var mı diye merak ediyorum

Cimmeria
03-11-2011, 13:43
Koray burda DISCOVERY (http://www.gezenbilir.com/index.php?board=422.0) bayağı bilgi varmış sağolasın bu site için :)

XoR
03-11-2011, 13:48
Koray burda DISCOVERY (http://www.gezenbilir.com/index.php?board=422.0) bayağı bilgi varmış sağolasın bu site için :)

Rica ederim :) bende Terrano için tüm bilgileri gezenbilir'den buluyorum açıkcası :)

biara üyede olmak lazım :D

Mustafa Birsesli
03-11-2011, 14:01
15000km de bir 800tl gibi bir bakım maliyeti olur conta yakmaya egilimlidir otomatik şanzımanında balata yakma sorunu var

fsunnetci
03-11-2011, 14:25
Otomatik şanzımanları genelde sorunlu oluyor ve piyasada ki çoğu discovery'ler şanzıman revizyonuna yakın satılıyorlar o yüzden dikkatli ol derim:rolleyes:
Yakıt konusuna söylenecek birşey yok zaten V8 sonuçta...

ChtArdARSL
03-11-2011, 15:11

Eskı bır Dısco II 2,5 Kullanıcsı olarak konusyorum.. Yazılımla 160 bg dı oznmlar zevk almaya basladım..Bende o sıteden cogu ınsanla tanıstım off road fılan gıttım Huseyın usta ılede orda tanıstım land konusunda usta dıye bılecegım ender ınsanlardandır..

Dezavantajları

Cok agır ıvmelenmesı dusuk
Cok sert bır arac
Cok yakıyor dızel olmasına ragmen
Masraf actınmı bıtırmıyor
Sanzımanı berbet cok cabuk arıza yakıyor
Indırme kaldırma sıstemınde sorun yapabılıyor
Dıreksıyon kutusu kranık arızalı
Tavandan ıcerıye sunrooflardan su alıyor
Satması zor
Icerde acayıp derecede tıkırtılar var
vs...vs

Avantajları

Arazı kabıleyetı cok gzl cogu zaman kullandım
Parcası bolca var
Usta buldugun zaman kafan agrımaz
Kullanımı durusu hersey on numara
Cokk genıss uzun yolda cok stabıl gıdyor
Cogu araca gore eskı olamasına ragmen bır cok donanıma sahıp
Mekanık sorunlarını bır kez yaptırdıgında kolay kolay arıza cıkartmıyor

Cimmeria
03-11-2011, 17:21
teşekkürler herkese, biraz inceledim benim kullanım amacıma disco 2 daha hitab ediyor gibi, çevresinde 25-26 liraya uygun disco 2 vermek isteyen varsa alabilirim, ya da isteyen olursa 2005 astra triptonic ile takaslayabilirim :)