PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Tein S-Tech & Eibach

Buğra A.
11-11-2007, 02:56
Type-R'a 3-4 ay önce Tein S-Tech yay almıştım.İstediğim gibi düşürmediği için kafama çok takılır oldu şu sıralar.Ön çok güzel düştü ama arkası hoş durmuyor.Orjinalinden 1 parmak fazla düştü sadece diyebilirim.Ama yol tutuşu inanılmaz ve çok konforlu.Ne ses duyuyorum ne de kötü bir gösterge.

Ama şu sıralar bakıyorum çevremde bulunan Type-R'larada,herkes Civic'te kullanılan Eibach 5cm kullanıyor.Tein'i seçmiştim,çünkü Type-R için özel üretim bir yay olduğu için ve çok kaliteli olduğunu düşündüğüm için.Ama şu sıralar Eibach'ada kafam yatmaya başladı.

Sizlerin tavsiyesi ve önerileri ne olabilir?Tein'leri çıkartıp Eibach'a mı yöneleyim?Problemleri olabilir mi?Benim en önemli kafama takılan nokta ise sürtme.Acaba davlumbaz (yanlış yazdıysam kusuruma bakmayın)kısmına sürtme gibi bir olay söz konusu mu?Yol tutuşu nasıldır?

Teşekkürler..

miniks
11-11-2007, 03:18
bugra öncelikle eibach ta önler istedigin gibi olmucaktır en azından tein gibi düşümücektir

ayrıca şunu da belirteyim tein firması arac cok düşsün yerle bir olsun diye yaya uretmemektedir
aracın cok daha iyi yol tutması içn yay üretmektedir dikkat edersen eibach gişbi sekmessin aracın sertleşmez aksine orjinalinden bile yumuşak olur ama cok daha üstün yol tutar

eibach da sadece arkası düşüyor

AHM
11-11-2007, 03:50
tein ve koni arkası biraz havada kalıor ama gazlarken arkası biraz oturuor dengeli oluor tein kalsın miniks katılıorm

grkm
11-11-2007, 18:09
Eibach kullanan 2 arkada$ım var. Aracın dü$üklüğü gerçekten güzel , sürtme ise araç çok sekerse virajda olabiliyor bunun dı$ında yol tutu$u tabikide orjinalinden iyi halde ama dalgalı bir yolda aracın konforu fln ortadan kalkıyor .. Bence Tein de kalman mantıklı tercih olur.

Buğra A.
11-11-2007, 19:31
Benim için en önemli açıklama aslında MINIKS'lerden geldi =) Daha öncedende konuşmuştum gerçi onlarla bu konuyu ama,çok kafama takılıyordu bu konu.Herkes ne diyecek diye merak etmiştim.

Tein'in kalması ve ileride TEIN coilover almam daha mantıklı gibi geldi bana.

Teşekkür ederim.

Buğra A.
09-05-2008, 01:24
Tekrar'dan UP'lıyorum :) Hem daha fazla düşünce istiyorum hemde bir kaç sorum daha olacak :

1. Ayarlı Yay Sistemi (yada onun gibi bir şey bilmiyorum teknik ismini) adjustable coil-over olarakta geçtiği oluyor.Hani şu amortisörden bağımsız olan coil'ler.Tavsiye ettiğiniz,Type-R'da sorun çıkartmayacak bir model mevcut mu?Marka önerileri daha makbul olur.

2. TEIN'in Civic Type-R için üretmiş olduğu ve benimde şu an kullanmakta olduğum S-Tech'lerin daha düşük versiyonları var mıdır?Çünkü 30-35mm ebadında bir düşürme sağlıyor sanırım şu anki yaylarım.Doğru söylemek gerekirse kitapçığında yazanlar bunlar :)

3. Spoon'un yaylarını bulabileceğimiz bir yer var mı Türkiye'de?

4. TEIN'in Honda Civic Type-R için üretmiş olduğu coil-over sistemini tavsiye eder misiniz?

5. Eibach 5cm ile KONI amortisör kullanımı?Ne gibi avantajlar sağlar ve ne gibi dezavantajlarım olur?

Yardımcı olan yada konumu okumuş olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Brs_eg
09-05-2008, 23:20
bende 2 marka arasinda kalmiş durumdayim. :S

R-13239
10-05-2008, 03:30
Bende koni + eibach 5cm var , tümsekli yollarda çok sert oldu araç , 3.5cm'lik eibach'ın konforu yok... Ama inanılmaz bir yol tutuşu var .

Buğra A.
20-05-2008, 21:44
Kaan,sen bir ara Ground Control diyordun?Yapabildin mi projeni?

R-13239
21-05-2008, 01:22
Yok valla eibach 5cm aldım koydum memnunum şimdilik :)

Buğra A.
21-05-2008, 12:04
Koni hangi model peki?

R-13239
22-05-2008, 00:27
Sarı ayarlı koniler

Buğra A.
22-05-2008, 00:29
Yükseklik ve alçaklıkta var mı o konilerde?