PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sol Arkadan Vuruntu Sesi

MPower's
14-11-2011, 16:10
Arkadaşlar sert bi şekilde kalktığımda veya hızlıyken sert bi şekilde 2ye çektiğimde yani araba yanladığında sol arkadan " dan dan dan dan " tarzında bi ses geliyo ve arabayı cok sarsıyo sanki egzos vuruyo gibi ama komple yeni yaptırdım ve usta vuran bi yer olmadıgını söyledi. Baska neyden kaynaklanıyo olabilir yardımlarınıza ihtiyacım var. Önden çekişli arabalarda yağmurda patinaj çekerken araç kafayı sallar ya aynen o misal sol arka taraftan vuruyo :confused: :( bu arada araç 87 model e30

senna
14-11-2011, 16:16
amortisör takozu olabilir çukur vsde de yapıyormu, yada özelliğini yitiren başka bir takoz olabilir, egzozun o şekildeki sert bir harekette kasaya değiyor olabilir

MPower's
14-11-2011, 16:26
Öncelikle ilgin ve cevabın için teşekkür ediyorum, sanzuman için araç lifte kalktığından neredeyse egzosla alakalı tüm takozları ve çarpma ihtimallerini kontrol ettik ama imkanı yok öyle bişeyin. Lastik çamurluğa çarpıyo falan olabilir die onu da kontrol ettik hatta bagajdaki herşeyi çıkarıp öyle bile denedik ama maalesef :/ Çukurda falan çok belli olan bi ses söz konusu değil sadece sert kalkışlarda veya sert vites geçişlerinde oluyor.

Bulut Y.
14-11-2011, 16:34
arka şase baglantılarını bi kontrol edermisiniz bi arkadasımın 320 sinde şasenin kupaya baglandgı yerlerde çürüme olmustu ve aynı sizin tarif ettiğiniz hareketlerde dann dunn sesler cıkıyordu esnemeden dolayı.

MPower's
14-11-2011, 17:11
arka şase baglantılarını bi kontrol edermisiniz bi arkadasımın 320 sinde şasenin kupaya baglandgı yerlerde çürüme olmustu ve aynı sizin tarif ettiğiniz hareketlerde dann dunn sesler cıkıyordu esnemeden dolayı.

Aracı alttan incelediğimde o kısımlarda herhangi çürüme falan söz konusu değildi tabi altttan gördüğüm kadarıyla.

akiiin
14-11-2011, 17:18
difo ıle ılgılı bır sorun olabılır dıfo orj mi kilit varmı daha kotusu kaynak varmı

MPower's
14-11-2011, 17:29
Difo tamamen orjinal. esasında ben sol arka amortisörden süpheleniyorum ama cukurlarda pek fazla ses falan söz konusu degil. saglam olup olmadıgını anlamanın bi yolu var mı? araç bu sesi yaparken arka taraftan oturan kisi resmen zıplıyo