PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : civic 1.4 is otomatik şanzumanı düz şanzumana çevirmek.

SerkanPınar
17-11-2011, 14:28
Arkadaşlar Merhaba.

1.4 is sahibiyim. temiz bir araba ararken otomatik bulabildiğim için zamanında otomatik aldım.

aracı düze çevirmek istiyorum.

tüm otomatik parçalarımı verip (km saatinden v.s tüm parçalarını) düz vitese uygun parçaları almak istiyorum.

yada uygun bir düz şanzuman arıyorum.

bu konuda yardımlarınıza ihtiyacım var.

bir yer buldum 2000 tl rakam istedi üstüne otomatiği alıp düzü veririm ve montajını yaparım diye. ancak otomatik bi taraftan baktığınızda daha değerli.

bu işlem için kafamda 1000 lira civarında bi rakam var..

yardım ederseniz çok sevinirim.

elimde bu işlem için tüm bilgiler v.s mevcut. dökümanlar olarak..

şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

tekliflere açığım.

GKD
17-11-2011, 22:28
bende yakından takip ediyorum bu konuyu bu ara otomatik düzgün arabalar düşüyo alırım hemen :D

wordsman
17-11-2011, 23:10
merhaba,
bence satın yerine düz vites alın. hiç meceraya girmeyin derim.
Bu arada bende de 1.4 is düz vites var, çok memnunum, siz otomatikten memnun değilmisiniz ( bilgi amaçlı soruyorum ben de bi ara otomatiğe takmıştım kafayı)

SerkanPınar
21-11-2011, 23:05
bende yakından takip ediyorum bu konuyu bu ara otomatik düzgün arabalar düşüyo alırım hemen :D

ediyosunda kardeşim baksana ses seda yok :) yalan olduk valla :)))

SerkanPınar
21-11-2011, 23:08
merhaba,
bence satın yerine düz vites alın. hiç meceraya girmeyin derim.
Bu arada bende de 1.4 is düz vites var, çok memnunum, siz otomatikten memnun değilmisiniz ( bilgi amaçlı soruyorum ben de bi ara otomatiğe takmıştım kafayı)

düz vitesin malesef istediğim temizlikte olanına pek denk gelmedim. o zaman otomatik almıştım o yuzden. ancak şu anda otomatiği satıp düz almak isteyince yine üstüne en az 2-3 lira gibi rakam koymanız gerekiyor. ve ben inanmıyorum benim arabam gibi temiz olacağına. bikere ilk sahibinden aldım aracı ben. bunun dışında optomatikten çok rahatsız değilim. kalkış yürüyüş çok fazla seri güzel. ancak yokuşlarda biraz bayılıyor. bide herşeyden önce vitesle oynamak gibi bi keyif yok. yoksa otomatiğinin başka hiç bir sorunu yok. çok az da yakıt farkı düz ile.

timucintt
21-11-2011, 23:22
Otomatiğin üstüne 2 liramı :) 3000-3500 kazanmış olacak yani... oldu cnm... çıkma S40 şanzımanı 600 civarı bulursun kulaklarını motor kullağı ayaklarını pedalleri vites çubuklarını ıvırnı zıvırınıda maksimum 600 700 liraya temin edip takarsın... işcilikle beraber 1200 civarı bir fiyata biter bu iş... eski şanzımanında 1000 liraya rahat satarsın.... belki otomatiğin pedal vites kolu tertibatı satman çok zor olabilir ama senden en fazla 200-300 çıkar otomatik şanzımanını ayrı satabilirsen...

SerkanPınar
22-11-2011, 00:00
aynen.. otomatyiği ve diğer tüm parçaları alcak.. düz için olanları verecek kadran falan dahil.. montajı ile beraber 2 lira istedi :) peki bu s40 şanzumanı nasıldır nedir ne değildir ?

ben direk civic düz şanzuman sormuştum 700 lira demişlerdi..

gene bi araştırmak lazım. ama bunun dışında aslında parçaların tek bi araca ait olmasıda önemli işte..

arada kaldım..

timucintt
22-11-2011, 00:05
aynen.. otomatyiği ve diğer tüm parçaları alcak.. düz için olanları verecek kadran falan dahil.. montajı ile beraber 2 lira istedi :) peki bu s40 şanzumanı nasıldır nedir ne değildir ?

ben direk civic düz şanzuman sormuştum 700 lira demişlerdi..

gene bi araştırmak lazım. ama bunun dışında aslında parçaların tek bi araca ait olmasıda önemli işte..

arada kaldım..

S40 1.4 is in orijnal şanzımanıdır... bide S20 vardır civic 92-95eg lerin S20 şanzımanı onlarında oranı daha kısadır... ama senin ek ye uyar motor kullaklarıyla beraber alırsan cuk oturur... onun dışında eğer o parçacılarda fiyatlar çok değişken oluyor... ama en önemlisi dediğin gibi tek bir araçtan birebir oriijnal olanını takmak olmalı... yoksa şunu buldum onu bulamadım eksik meksik kalırsa bu iş hiç güzel bir hal almıyor...2 lira isteyen parçacı bira zdaha makul 1000 lira felan isteseymiş alınırmış.. sonuçta sendeki bütün parçalar çalışır vaziyetde...

SerkanPınar
22-11-2011, 00:09
hmm anladım s40 kodlu.. demekki aynen öyle bende o rakamlara bulmuştum :) aynen dediğin gibi.. hiç bir sorunu yok bendeki parçaların.. hatta epey bi temiz.. yinede kulağım açık işte kovalıyorum bulsam öle parçalanan bi araba.. alacağım parçalarını ama bakalım.. nasıl olcak bu iş.. arabamıda hiç satmak istiyorum kaldım arada.. s20 mi daha uygun sence bu arabaya orj. s40 mı peki ?

timucintt
22-11-2011, 00:11
S20 ile daha iyi devir dönersin daha hızlı olur tabiki... S40 biraz daha uzun kalıyor... ama yok illa orijinal OEM isterim dersen birebir S40 al derim :) yani tamamen kişisel tercih

SerkanPınar
22-11-2011, 00:15
aklımda bulunsun o zaman. ona göre bi tercih yaparım.

umarım yakın zamanda uygun bişeyler bulurum.. dediğim gibi ve senin dediğin.. 1000 lira bütçem var bu işe.veririm alırım parçaları üstünede 1000 lira veririm montaj dahil.

34tb9544
22-11-2011, 00:29
Gerek yok bence Fatih Beyinden kadrana sanzimandan debriyaj pedalına kadar uzun hikaye zorlama bence bız de düşündük zamanında aastirdik sat düzünü al kardesim sanayiden cikmiyosun zaman kaybı oldu olmadı arıza yaptı moral bozukluğu bence uğraşma bile :)