PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Royal Purple hys Synthetic oil test using a Falex machine

B.Aktepe
21-11-2011, 12:30
New HPS High Film Strength Street Motor Oil - YouTube (http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=8dEFGJqpCMY)

8dEFGJqpCMY

This video shows Royal Purple HPS Series motor oil being tested along with two other leading brands using a Falex machine. The test is more consistent than the typical "one-arm bandit" bearing tests that you may have seen in the past.

API regulatory controls have steadily been reducing the maximum limits of anti-wear additives allowed in motor oils. As a result, performance enthusiasts have struggled to find an alternative for high performance and modified engines. Royal Purple has addressed this void by introducing a High Performance Street (HPS) motor oil that is formulated with our proprietary Synerlec additive technology. Synerlec utilizes a more robust zinc/phosphorus package than the API currently allows.

The Royal Purple HPS Series of motor oil responds to increased pressure with increased viscosity so that it can:

Reduce heat and wear to help protect your engine
Improve sealing between the piston ring and cylinder
Protect valve trains using roller or flat tappet lifters (these require added protection due to high lift/ high ramp rate camshafts)
Maximize oil life and allow for extended oil drain intervals
Reduce engine deposits and keep the engine clean

http://cdn.postrelease-cdn.com/tcontent/royalpurple/HPS_NewBottle-new-graphic.png

Royal Purple Motor Oil (http://www.royalpurple.com/motor-oil-hps.html)

adm
21-11-2011, 12:56
bukadar etki bi yagı biz neden kullanmıyoruz ki. bilal var mı stan bunu tr de...

B.Aktepe
21-11-2011, 12:57
bukadar etki bi yagı biz neden kullanmıyoruz ki. bilal var mı stan bunu tr de...

bildiğim yok adem abi malesef.

Jam da Joker
21-11-2011, 13:14
Videonun yorumları hiç iç açıcı değil
Royal purple kullanıp kaputunu açmadan Amerikayı gezen kamyoncu dışında pozitif bir yorum yok gibi :)

miniks
21-11-2011, 13:42
5w 30 yarış için ideal de bizim gibi motor yapıp 10 binleri görenler için pek mantıklı degil gibi

bu arada abi iyi çalışmış tişörtün altı aglam uyandırıyım

doush
21-11-2011, 13:43
Evet yorumlar pek iç açıcı görünmüyor. Onun dışında oraya takılan metal parçaların aynı olduğu ne *****? Ama gerçekten bu kadar fark yaratıyorsa denemeye değer.. Redline ve Amsoil ile karşılaştırın yazmış birisi..

PPR engineering
21-11-2011, 14:00
Gri kutu ilk açtığı mobil yağ mobili bende sevmiyorum..onun dışında testlerden izlediğim kadarıyla royal purple ve motul genelde

en iyi yağlar ve tr şartlarında kullana bileceğiniz en iyi yağ yine motuldür..kendi capımda test ettim motul castrol ve mobili en iyisi

motul dü..yurt dışındada royal purple kullandım uzun süreler benim gözümde iyi bir yağ yine tr de benim görmediğim yurtdışında kullandığım iyi yağ valvoline ve repsoldür bunlarıdakullandımmemnun kaldım..

Dou
21-11-2011, 14:21
Royal purple özellikle amerikada çok tercih edilen bir yağ ama bana bu test saçma geldi

Bir kere, yağın kimyasal özellikleri oda sıcaklığı ile silindirin içindeki ısı farkından ötürü bir değil. 2 tane ağırlık koyup materyali döndürerek o yağ ısınmaz :)

Royal purple, amsoil, redline, bu markalara baya yabancıyız şu anda yorum yapmakta yanlış ama test yöntemi bence saçma.

s2k
21-11-2011, 14:24
i

bu arada abi iyi çalışmış tişörtün altı aglam uyandırıyım

trapezi kest :D:D:D

miniks
21-11-2011, 15:11
trapezi kest :D:D:D

abi standalone dan girmiş trenbalone dan çıkmış :D:D:D