PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ek civic hb ledli stop beyin arızası yardım!

SerkanPınar
21-11-2011, 23:22
sitemiz üyelerinden utkuselamoglu arkadaşımızdan ledli stop aldım. alırken bi sorun olmadığını kendi hallettiğini sölemişti. stop bana geldi. daha sonra stopları taktım sol stop parkta yanmıyordu frene basınca ise önce yanıp sonra sönüyor kendiliğinden arada göz kırpıyor frene bas cek bas cek yapınca arada yanıyor ama voltaj düşüp geliyormuş gibi oluyor.

şağ taraf ise parklar yanıyordu frene basınca yanmıyordu üst kısım. yanan sağ taraf beyine giden kablolardan sökülmüş paralel (direk) yapılmış. araçtan gelen elektrik direk ledlere gidiyor beyine girmeden.

yanmayan sol stopta hiç bi işlem yok. tüm kablolar beyine girip ordan cıkıp ledlere gidiyor ama ne frene basınca bi tepki var nede park açıkken.

orjinal stoplarda sorun yok .. açıkladım kısaca tesisat sağlam.

kendisi ile telefonda görüştüm istersen gönder geri dedi ancak malesef kargosuna 27 lira verdim alırken bide göndermesiyle uğraşamam.. bakmadan alınca malesef bu tarz şeyler olabiliyor. ben gene utku arkadaşımız bilmeden göndermiştir bu şekilde diyerek iyi niyetli düşünmek istiyorum.

cidden bu alışverişin bu şekilde olmasına üzüldüm.

tabiki kendiside isterse cevap yazabilir buraya.

bunun dışında şimdi amacım bu stop u ayağa kaldırmak.

bu stopların içindeki beyinlerden bulabilirmiyiz ?

bulamazsakta bu beyinlerin tam işlevi nedir ? mesela utkuselamoglu arkadaşımız 1 tanesini direk bağlamış parkları açınca yanıyor dediğim gibi sağ taraf. madem bu şekilde yanıyor neden beyine verip ordan cıkan kabloyu ledlere baglıyolar ? ben şimdi tüm beyine giden kabloları çıkarıp direk yapsam kabloları sorun olurmu yada..

bahsettiğim sorunları çözmenin bi yolu varmıdır ?

SerkanPınar
22-11-2011, 16:41
kısaca aradan beyni iptal edip direk bağlasam bir sıkıntı yaratırmı stoplarda.. yada yinede araya bi diyot direnç tarzı bişey koymak gerekirmi ?

1lker
23-11-2011, 22:21
106 ların ledlı stopları ıcın beyın satılıyor cıvıclerınkı ıcınde sanıyorum vardır kardesım beyın muhtemelen ledlere gelen akımı ayarlayarak dagıtıyor dırek baglarsan komple gıdebılır zamanla tam bı bılgım yok g.olsun bu arada oluyor boyle ufak tefek sıkıntılar

berkay_aydin
23-11-2011, 22:30
Çifti 65-70 liraya yapıyorlardı galiba

SerkanPınar
25-11-2011, 11:25
ilker saol kardeşim. bakalım olmadı beyni aradan direk iptal edip dirençlerlen voltaj ayarı yapacağım

SerkanPınar
29-11-2011, 17:29
bu stopların ledlerinden nerden bulabiliriz ?

cagatays
29-11-2011, 18:10
elimde bir tane eskiden söktüğüm beyin var.Çalışan civic stobundan sökülmüştüÖzelden adresini yollarsan kargolarım.Madem utku satmış sana,bir stop için zan altında kalmasın,hem de senin maduriyetin giderilmiş olur

darkred
29-11-2011, 18:16
Siteye üye aqustic nickli mustafa abiye ulaşırsan derdine deva olur...

Bende aynı sekilde stop aldım siteden bir arkadaştan biraz problemli cıktı stoplar...

Mustafa abiye kargoladım yeniden beyin devresi yaptı stoplara 6 aydan fazla zamandır kullanıyorum sorun yok...

SerkanPınar
29-11-2011, 19:46
beyin olmasada dirençle çözebilirim işi ama stop ledlerindede sorun var yanmıyorlar malesef. ledlerinde değişmesi lazım sanırım. elektrikçi çıkamadı içinden bugün geri aldım ben girişicem. beyin konusunda çağatay ilgine teşekkürler.

amacım zan altında bırakmak asla değil.

yaşadığım şeyi en açık detayına kadar söledim.

istersen geri gönderde dedi. ancak o kargo parasından sonra yok tamir ederim daha iyi :)

özelden ulaşıcam sana

darkred
29-11-2011, 19:48
aqustic mustafa abi problemli olan ledleride değiştiriyor abi PM at istersen kendisine detaylı olarak konusursunuz...

Sıfırdan beyin yapıyor ve yanmayan ledleride değiştiriyor...

SerkanPınar
29-11-2011, 20:18
tamam kardeşim kendisine bir ulaşayım. saol ilgin alakan içinm ayrıca. :)

darkred
29-11-2011, 20:18
Rica ederim abi bende baya problem yaşamıştım ama sağolsun halletti mustafa abi 6 aydır problemsiz sekilde kullanıyorum ben

MeRtCaN
29-11-2011, 20:54
Slm Serkan Bey,
Utku ile stopları beraber kontrol edip yolladık.
Hatta kutusunu ben yapmıstım.
Stopları beraber benım aracıma taktık ve sağ taraf calısmıyordu
elektırıkcıye gorutup beyının arızalı oldugunu soyledı ve paralel baglıyarak problemı halletı
ve tekrar deneyerek stopların sorunsuz oldugunu tesbıt ederek sıze yolladık..

sol tarafta olusan problem basıt bır cozum ıle halloluyor ıyı bı elektırıkcıı haledebılır..

SerkanPınar
29-11-2011, 21:12
mertcan selam,

stopları taktım en üst fren lambaları hiç yanmıyor. sağ parklar yanıyor sollarıda sağ gibi halledebilirim ama stopların yanmamasını çözemedim. bağlantılar doğru.. söküp direk pille yakmayı denedik yine yanmadı.

aqustic
30-11-2011, 01:23
O stoplara öyle tuhaf bi beyin yapmışlar ki aynı gruba ait ledlerin yalnızca biri patladıgı zaman 11 tanesi birden yanmayabiliyor bazı stoplarda.Senın stopların muhtemelen beyinleri iflas etmiş durumda.Ve elektrikçiler tarafından tamir edilcez derken ledlerin de patlamış olabilir.Genelde öyle oluyor.
Direkleme falan niye yapıyorlar anlamıyorum.Direklemeyle o ledlerin fazla bi ömrü olmayacaktır.

SerkanPınar
30-11-2011, 10:51
aqustic bilmediğimden soruyrum direkleme dediğin nedir ?

benim kafamda şu an beyinleri iptal edip ledleri tek tek patlakmı diye kontrol edip ledleri değiştirerek aralarada direnç atarak yapma gibi bir fikir var.

bildiğim kadarı ile elktronikte iyisin.

mantıklı bi yolmu yoksa önereceğim bi yol varmı ?

SerkanPınar
02-12-2011, 09:33
bu ledlerde sorun varmı diye görmek için 1.5 luk kalem pillerle yakmayı deniyorum yanmıyor. çalışıp çalışmadığını anlamak için ne yapmak gerekli ?

bu superflux denen ledlerden nerede bulunur arkadşalar?

birde atıyorum beyni iptal ettim. kendim bir bağlantı yapacağım.. bu ledlere kaç w elektrik vermek gerekir ? ne direnç koymak gerekir falan ? bilgisi olan varmı ? uğraşıp yapmak istiyorum aslında.