PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Dizel'de Gösterge

FaBeRgE
23-11-2007, 15:12
Evet arkadaşlar başlıktaki gibi aracıma gösterge almayı düşünüyorum. 3lü pod ve devir saati var kafamda. Ama 3lü poda bizim işimize yarayacak şeyler koymak istiyorum. Aklıma tek gelen boost göstergesi başka da gelmiyor. Yardımlarınız bekliyorum. Tabi marka ve fiyat olarak da yardımcı olursanız sevinirim. Kütahya'da ikamet ediyorum maalsef buralarda jsv den başkası yok :)

mertacar
23-11-2007, 17:18
devır saatı gereksız bence zaten dızel az devır cevırıyon.. ama boost gostergesı ve benzerı gostergeler ısınede yarayabılır sık ta gosterır..

levent
23-11-2007, 17:45
boost-yağ basıncı-egsoz sıcaklığı iş görebilir sanki

FaBeRgE
23-11-2007, 23:17
peki bunların bağlanması için ne gerekiyor? arkadaşım komple ön göğüs çıkıyor falan demişti de

efe-E
24-11-2007, 00:08
Boost-EGT-Yağ Sıcaklık bence çok daha işlevsel olur.
JSV alma bence, Eğer kaliteli birşey istiyorsan Greddy falan al.

ahmetbaha-drs
24-11-2007, 03:12
Corsa'ya AutoGauge, Boost ve vakum baglattık cokta ise yarıyor:) +gogus filan sokturmedik yani..ama tecrubeli biri yaparsa iyi olur tabi.

Dragger
24-11-2007, 22:11
Gecen hafta baglattım ben...

Ötekileri gereksiz buldugum ve fuzuli masraf olarak gördügüm icin sadece boost göstergesi aldım.

Marka olarak swoosh düsünüyordum fakat bakmaya gittigim gün swooshun yanında raid hp boost göstergesi gördüm ve onu daha cok begendim.

Bu arada jsv cok uygun fiyata alabilirdim ama gidip inceledim, hic begenmedim.

Kapalıyken ici simsiyah olması gerekirken jsv marka göstergelerde ici görünüyordu ve bu hosuma gitmedi.

Ayrıca kalite olarak düsünürsek zaten raid hp ve swoosh ile kıyaslanmazdı.

Sonuc olarak Raid HP aldım ve baglattım, cok da güzel oldu, sana da tavsiye ederim.

Dizel otomobillerde, turbo ile intercooler arasında biryere kaynak yapılarak boost göstergesinin calısması saglanıyor, benzinlide emmeden aldıgı icin daha kolay, dizelde biraz daha ugrastırıyor.

Arac icine baglantı yapılması vs konusunda da gögüs falan sökülmüyor, icin rahat olsun.

Görüntü cok güzel, keyif veriyor kullanımda...

Tek olumsuz sey, sesli calısıyor dizellerde, gösterge 0 hizasındayken biraz titreme ve ses yapıyor, ama gaza basıp boost göstergesi hareketlendiginde bu kesiliyor.

Raid HP görüntüsü su sekilde;

http://i198.photobucket.com/albums/aa219/draggerpunto/dragger.jpg

FaBeRgE
16-12-2007, 07:02
bilgileriniz için teşekkürler bayram sonrası sanırım iste gidicez almaya :)

Dragger
17-12-2007, 10:04
Rica kardesim, hayırlısı simdiden :)

VTEC®
17-12-2007, 12:19
yawuz abi döktürüyorsun :D

raid hp yi bende beğendimde zamanım yok ne almaya ne taktırmaya :(

boosted_pug
23-12-2007, 19:53
arkadaşlar açıklamışlar birde dizellerde gaz kelebeği olmadığı için boost göstergesi vacumu göstermiyo onun haricinde dediği titreme bazı araçlarda olmuyo ama genelde oluyo dizellerde bende bitane s7 ac boost vacuum war istersen uygun bi fiyata anlaşabiliriz resim istersen gönderebilirim yakın zamanda