PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : turbo uygulaması için yardım

akın
25-11-2007, 19:55
Arkadaşalar merhaba ufak bir turbo uygulamak istiyorum. Elimde elektronikle ilgili bölümler haric hemen hemen bütün malzemeler var. Amacım 5 psi hava kadar basmak.Aracım mazda 626 94 model yumurta kasalardan.Piston gerekebilirmi? Turbo için elektronik ne gibi ayarlar ve aletler lazım? izmirde pek fazla turbodan anlayan usta yok hemen hemen hepsiyle bizzat görüstum veturbo takılırsa verim alamayacagımı sölediler.Birkactane araca uyguladıklarını fakat istedikleri gibi verim alamadıklarını sölerdiler. Map gibi ayarları kendimiz yapabiliyormuyuz? Birde daha ne gibi ayarlar lazım,bunların hepsini bir arada içeren aletler varmıdır montaj ve ayarlarını nasıl yapabilirim?
Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler:)

Oz`
25-11-2007, 20:04
manifoldun varmı ?

Mapini kendinde yapbilirsin türkiyeyede yapailenler var tabiki ama gerçekten 5 psi la bişi alamaya bilirsin Aem FIc kullanabilirsin detaylı bilgiyi www.aempower.com dan alabilirsin 1de kabaca intercooler bortular manifold turbo enjektor benzin pompası benzin regulatörü vb vb vb şeyler lazım

akın
25-11-2007, 20:12
saol enjektor benzin pompası benzin regulatörü almadım ama ilk işim hemen almak olcak peki daha neler lazım bilgin varmıdır acaba?birde amacım 30 40 hp falan almak ileride uygulanabilirse artırmayı kesınlıkle dusunuyorum

tool
25-11-2007, 20:36
elindeki turbo ne oncelikle?

akın
25-11-2007, 20:43
elimde 2 adet turbo var buyutuceğim için ilkbasta clio dci lerin turbosu var ilk basta onu kullanıcam sora buyutmeyi duşünüyorum zaten

egeturbo
25-11-2007, 22:21
akın sanırım sen bizim dükkana gelmiştin bu uygulama için zaten benim dediklerimin aynısını ozan abide yazmış oraya ama sen kendim turbo takıyorum demiştin zaten

tool
25-11-2007, 22:28
elimde 2 adet turbo var buyutuceğim için ilkbasta clio dci lerin turbosu var ilk basta onu kullanıcam sora buyutmeyi duşünüyorum zaten

dci turbosu ile 5psi basacaksan bosuna ugrasma bile ;)

alp1903
25-11-2007, 22:41
bencede yapıcaksan daha güzel bi turbo al aldıgın güçte hissedilir olsun tabi işlemlerin fiyatları malzemelerin fiyatlarıda artıcaktır dogru orantılı

akın
26-11-2007, 17:29
benim sadece elekronik ayarlarla bi problemim var.İzmirde turbo ayarlarıyla anlayan birileri yok benim tek problemımde bu zaten.ben montajını yapıp o zaman problemler kendını belli edicek sadece elekronikle ilgili oda.karburatorlu araca uyguladım ben zaten.Güzelde verimm aldım ama arac eski oldugundan bir takım malzemeler kırıldı ve yerine yenisini bulmakta problem cektim.Şimdidde bu uygulamamı enjeksiyonlu bir aracta denemek istiyorum ama tek problemim karışımı zengin karışım olarak ayarlaya bilmek bana bu konuda yardımcı olursanız cok mutlu olurum.Şimdiden cok teşekkür ederim

Hızlı_Fransız
27-11-2007, 04:54
benim sadece elekronik ayarlarla bi problemim var.İzmirde turbo ayarlarıyla anlayan birileri yok benim tek problemımde bu zaten.ben montajını yapıp o zaman problemler kendını belli edicek sadece elekronikle ilgili oda.karburatorlu araca uyguladım ben zaten.Güzelde verimm aldım ama arac eski oldugundan bir takım malzemeler kırıldı ve yerine yenisini bulmakta problem cektim.Şimdidde bu uygulamamı enjeksiyonlu bir aracta denemek istiyorum ama tek problemim karışımı zengin karışım olarak ayarlaya bilmek bana bu konuda yardımcı olursanız cok mutlu olurum.Şimdiden cok teşekkür ederim

demekki izmiri tam gezmemişsin ve hangi aracı turboladın ben bir izmirli olarak bu piyasayı sğrekli takip eden biri olarak duymadım...

Renç
27-11-2007, 12:28
İzmir'de turbo ayarından anlıyan birileri yokmu:eek::eek:
İzmir'in sektördeki gelişmişliği diğer büyük şehirlerden daha az olduğu doğrudur, ama çok başarılı işlere imza atmış ustalarımızda var, siz sanayileri biraz daha dolaşın isterseniz...;)

tool
27-11-2007, 13:19
eger safc takabilirsen karisima belli oranda mudahele edersen ama sen enjektorlerini ogren once ona gore yerine uyucak buyuk bisey aramaya basla simdilik...

akın
27-11-2007, 18:58
teşekkür ederim.İzmirde atmosferik olarak modifiye yapan cok başarılı ustalar var.Ama iş turboya gelince atmosferik kadar basarılı değiller.Aracım teknokta enjeksiyondur.Ben eniyisi montaja baslayım.Sorun o zaman kendini belli edicek.Belkide sorun cıkarmaya bilir.Sonucta kimse 30 40 hplik kadar turbo takmayı dusundugunu sanmam.yakıt karısımı kesin isticek onun farkındayım ama dedimya takıp denemeden hiçbir şey kendini belli etmicek.Gelişmeleride sizlere bildircem o zaman cıkan sorunlarda daha kolay yardımcı olabilirsiniz.Yardımlarınız için tekrar teşekkür ederim

akın
27-11-2007, 19:15
İzmirde atmosferik olarak çok basarılı ustalar var ama iş turboya gelince atmosferik olarak basarılı değiller.Aracım teknokta enjeksiyondur.Ben en iyisi montaja hemen başlayım.Sorunlar o zaman kendini belli edicek.Yakıt karısımı kesın isticek onu biliyorum.Map ayarı cok onemli diye biliyorum ama izmirde cok iyi map yapabilen yok diye biliyorum.Çunku 2 yıl kadar drag yarıslarıyla ugrastım cok iyi tanıdıgım abiler var onlarada danışıyorum ve benımle aynı fikirdeler.Bu ayarlar o kadarda kolay ibrşey değil benim sıkıntımda bundan yana.Karburatorlu bir arac olsaydı o zaman cok daha kolay.Neyse hersey montaja kaldı ancak o zaman cıkan sorunlarda daha kolay yardımlaşma olabilir diye düsünüyorum.Herseyiçin teşekkür ederim.

tool
27-11-2007, 19:41
bu yumurta kasanin fotosu yokmu hic bi eklesen;
merak ettim...

akın
27-11-2007, 19:49
tabikide ekleyim

teggy
27-11-2007, 20:02
626 nın en guzel kasası

stopları komple tek parça olan kasadan bahsediyorum tabii :)

akın
27-11-2007, 20:21
benimkide öle zaten sedan değil hatcback olanından son derece keyifli bir araba

tool
27-11-2007, 20:37
93 model arabada tek nokta enjeksiyon garip geldi :S

ruhsatta motor numarasindan ilk 5 haneyi yazarmisin bi bakalim neymis ;)

akın
27-11-2007, 20:48
tabikide fs496