PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 307 Tesisat Yardım

AKIN_ARI
28-11-2011, 01:23
Merhaba Arkadaşlar 2006 Model Peugeot 307 Aracım var ve Araç üzerinde orjinal ses sistemi vardır. Uzun zaman'dır tesisat yapmayı düşünüyorum fakat yanlış tercih'ler yapmak istemediğim'den TechTurkey üstad'larıma danışmak istiyorum.

Maliyet olarak ayırdığım bir bütçe yok ama ben kafam'daki listeyi paylaşmak istiyorum sizinle eğer listeme yakın yada daha iyi performans verebilicek ürünler varsa tabi fiyatları yakın olmak sureti ile yazarsanız sevinirim.

TS-A6994S PIONEER Oval 600 w kolon fiyat 120 Tl

INFINITY REFERENCE 6030 CS 16 CM COMPENANT 210 TL

Pioneer 1400 w çift bobin wofeer 200 tl kabinli fiyat

Anfi olarakta bunları besleyebilicek bi anfi önerisi

Not : Bu yazdığım liste sadece forum araştırmaları lütfen yardımcı olun. Birde orjinal teybi ile çok mu kötü ses alırım dönüstürü felan varmıs. İlersi için su 2 teyp düsünüyorum sizce nasıldır ve 307 ye olurmu.

PIONEER FH-P6050UB 2DIN USB CD İPOD KUMANDA 2011 GittiGidiyor.com'da #47985646 (http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/pioneer-fh-p6050ub-2din-usb-cd-ipod-kumanda-2011-47985646#aciklama)

PIONEER AVH-P2350DVD DIVX/DVD/VDC/MP3/USB/AUX GittiGidiyor.com'da #47166585 (http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/pioneer-avh-p2350dvd-divx-dvd-vdc-mp3-usb-aux-47166585)

AKIN_ARI
05-12-2011, 01:49
Konu Güncel'dir Yardım Edebilicek Yokmu Arkadaşlar ?

A.Cem
05-12-2011, 16:30
Liste başlangıç seviyesi için gayet uygun. Pioneer in 1400 watt çift bobin modelini aracımda kullanıyorum yaklaşık 2 yıldır, memnunum tonlaması çok güzel.

Orjinal ana ünite ile verim alamazsın, pioneer in modellerinden birini tavsiye ederim.

Comp takımı da gayet uygun, çok kaliteli bir markanın referance serisi, yine başlangıç için ideal.

Amfi olarak önerim klasik hatayı yapıp 4 kanal bir amfiye hepsini birden bağlama. Çünkü, hem ses hoparlörlerini 2 kanala bağlayacağın için ses kaliteli olmayacak, hem de köprü modda olsa bile amfin 400 rms veremeyecek. Dolayısı ile ya 2 amfi alacaksın, biri 4 kanal olup comp ve midler için diğeri de mono veya 2 kanal olup woofer için,,, ya da 4+1 şeklinde amfiler var hem ses hoparlörleri hem woofer için, bunlardan almalısın.

Seçimlerin güzel şimdiden hayırlı olsun takıldığın noktalarda yine yardımcı olmaya çalışırım.

AKIN_ARI
05-12-2011, 18:15
Çok Tesekkür Ederim. Dediğine Örnek 2 Anfi yada 4+1 anfi yazarmısın ?

A.Cem
05-12-2011, 23:58
2 amfi şeklinde ise, rms cinsinden yazıyorum,

comp ve coaxialler için 4 x 70 veya 4 x 80 rms bir amfi alabilirsin. pioneerler güçlüydü hatırladığım kadarıyla, infinityler kaç rms bilmiyorum.

Bunun yanında mono amfi olarak da 350 - 450 rms arası bir mono amfi alırsan iyi olur.

model özellikle yazmadım güç olarak bu kriterlerde amfilere bak hoşuna gideni alırsın. Bu arada kendini üyelerimiz başlığı altında tanıtman gerekiyor site kuralları gereği.

AKIN_ARI
06-12-2011, 09:55
Üyelerimiz Başlığı Altın'da kendimi Tanıttım daha önce bu arada yardım'ların için çok tesekkür ediyorum.

AKIN_ARI
06-12-2011, 09:58
Birde Dostum Sen Pioneer Teyp Alırsan daha iyi olur demişsin Simdi Ben 307 Kullanıcısıyım ve double teyp'ler çok pahalı birtane su tarz buldum özellikleri sence nasıl beni tatmin edermi ve konsola uyum saglarmı ebatları açısından

PIONEER FH-P6050UB 2DIN USB CD İPOD KUMANDA 2011 GittiGidiyor.com'da #48471921 (http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/pioneer-fh-p6050ub-2din-usb-cd-ipod-kumanda-2011-48471921#aciklama)

mimit
06-12-2011, 11:23
öncelikle pioneerleri listen kaldırmanı tavsiye ediyorum, infinityler doğru bir tercih olmuş,

Amfi olarak 5 kanal istiyorsan xetec 1725 i öneririm, fiyatı biraz pahalı ama benim gibi sök sat yenisi al yapayım derken zarar etmezsin :)

ovaller için de vibe slick 96.2,420 watt peak 120 watt rms değerine sahip.

bass olarak ben vibe black air BA 12-V 4,1600 watt peak 550 watt rms değerine sahip ama bunu koyunca birde kapasitör alman gerekebilir.

bütün bunlardan dan da önemlisi sesi taşıyacak olan kablolar bence,bu konuyu bir çok kişi es geçiyor ama inan ki çok ama çok önemli,kablolarda oluşan veri kaybı sesin kalitesi düşürüyor. Alt yapını ne kadar iyi olursa müziğin kalitesini o kadar stabil tutabilirsin.

ama bir bütce belirtirsen daha iyi yardımcı olabiliriz.sen bütce net değil diyince ben güzel birşey olsun istedim :) onun için biraz tuzlu gelebilir. bende 5 kanal amfi olarak jbl 5355 var ama bende xetec ile değiştirmeyi düşünüyorum.

AKIN_ARI
06-12-2011, 11:39
5 Kanal Anfi Olarak Bütçeme Uygun Olan Sanırım Jbl 5355 Şimdi'lik iyi duruyor birde hocam göstermiş olduğum teyp nasıl'dır ?

mimit
06-12-2011, 11:45
Pioneer ana ünite konusunda gerçekten çok başarılı,bilgilerine baktığım zaman güzel bir teyp ama çevremde kullanan olmadığı çalışır halini görmedim, tekrar söylüyorum jbl 5355 i tavsiye etmiyorum,sıfır alacaksan xetec fiyat olarak daha uygun.satın alma konusunda yardımcıda olabilirim.

AKIN_ARI
06-12-2011, 11:48
O Zaman Biraz Bütçe Yapıp Dediğin Gibi Xetec Alıyım 5 Kanal Bass Olarak 1400 Pioneer Düsünüyorum Kullanan Arkadaş'larda Gördüm Ton'ları Tam İstediğim Gibi Companet Olarak İdentify Rererance. Oval Kolan Olarak'ta Vibe Slick'ler Uygun Fiyat'talar Fakat Performans'larını Bilmiyorum Tam olarak ama Sen iyi diyorsan sıkıntı yok. Teyp Olarak onu uygun gördüm fakat kafama sey takıldı 307 de bildigin gibi teyp ve altında 5 cd çaları var onları çıkartsam oraya tam uyum gösterirmi ebat olarak standartmı acaba ?

mimit
06-12-2011, 11:56
O Zaman Biraz Bütçe Yapıp Dediğin Gibi Xetec Alıyım 5 Kanal Bass Olarak 1400 Pioneer Düsünüyorum Kullanan Arkadaş'larda Gördüm Ton'ları Tam İstediğim Gibi Companet Olarak İdentify Rererance. Oval Kolan Olarak'ta Vibe Slick'ler Uygun Fiyat'talar Fakat Performans'larını Bilmiyorum Tam olarak ama Sen iyi diyorsan sıkıntı yok. Teyp Olarak onu uygun gördüm fakat kafama sey takıldı 307 de bildigin gibi teyp ve altında 5 cd çaları var onları çıkartsam oraya tam uyum gösterirmi ebat olarak standartmı acaba ?

bire bir uyacak bir ürün değildir bu, genelde birde çerçeve almak gerekir,birebir uyum sağlayanlar genelde uzak doğu menşai li teyplerdir.ayrıca bu teypleri taktığın zaman kumanda kolunda iptal oluyor,onunda devrede kalması için ayrı bir parça daha almak gerekiyor.

AKIN_ARI
07-12-2011, 00:01
Kuman'da kolu sıkıntı değil'de. Hani uygun çerçeve vs. bulurus dimi aldıktan sonra takarıs böle bide çıkma gibi durursa moralim bozulur.

mimit
07-12-2011, 00:05
onun için teybi ve çerçeveyi görerek almanı tavsiye ederim,bir arkadaşımızın aracında böyle internetten sipariş ile hareket ettik,göğüs farklı renk çerçeve farklı renk teyp farklı bir renk oldu aslında 3 parçada siyahtı :) teybi bulamazsan interntten alırsın ama çerçeve için,eğer uyum konusunda titizsen mutlaka deneyerek al.

BRETE
07-12-2011, 00:32
xetec de kullandım 5355 de xetec vasat bir ürün filtrelemesi berbat diyebilirim beni sarmadı bi garip çalıyor netlik yok senin anlıcağın, 5355 ona göre daha iyi ayar seçenekleri fazla en azından jbl sonuçta bass kontrolde çıkıyor kutudan gayette net bir sesi vardı. Bass olayına gelirsek bi dünya bass var piyasada ben bass alırken dinlerim öyle alırım yok 5000 rms olsun yok çift bobin olsun yok 2ohm olsun sırf mal satmak için bu rakamlar bence saçmalık geliyor bana ben fikrimi yazıyorum. Şu an hatchback bir araç için 200rms en fazla 30 cm ve 4 ohm luk bir bass yeterde artar bile zırıltıya hiç gerek yok. Dediğim bass a uygun bi dünya anfi var piyasada hem paran cebinde kalır hem kafan karışmaz. Yeni model pioneer oyuncak gibi bişey zaten pioneer bu işi tamamen paraya döktü kalite diye bişey arama. Ana ünite double alıcaksan garaj varmı onu çalması 5 dk bunları düşün component seçimi güzel onuda kullandım orta sesleri süper oval alıcaksan kenwood derim mediamarkt gibi yerlerde git dinle farkı görürsün dinlerken 2 sininde tizlerini elinle kapat öyle dinle nedemek istediğimi anlarsın aklıma geldikçe yazarım...

A.Cem
07-12-2011, 01:00
JBL in bilinirliği ve kalitesi ortada bütçen elveriyorsa jbl den vazgeçme. teyp konusunda da dediğin gibi double din teypler pahalı onun yerine double din teybini söküp single din teyp takabilirsin yarısı ıvır zıvır koymak için bir göz oluyor diğer yarısı da single din teyp. Araştırırsan bunun için hazır çerçeveler var 50 tl civarı.

http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/toyota-avensis-teyp-cercevesi-aktepesound-19375698?pnv=1

bahsettiğim ürün bu tarz birşey, fikir oluşması için link koydum.

B.Koçer
07-12-2011, 01:02
Konuyu tam okumadım ama aküden kablo alıcanız anfiye aman diyim o ön tarafta sürücü kısmında bulunan sileceğin altındaki petekten geçirirseniz dikkat edin ordan su giriyor bsi ye kadar 1000 tl ye byby dersiniz :)

mimit
07-12-2011, 10:17
arkadaşlar mono amfi ve stero amfi tavsiyesinde bulunabilecek var mı ? bende sistem güncellemesi yapıcam. şuan jbl 5355 ile 2 takım component ve pioneer d4 sub besliyorum ama bir kaç farklı tesist inceleim hepside çift amfiydi,ortada bariz bir fark var. çift amfiye araçlardaki kullanılan ürünlerde kendi aracımdakiler ile hemen hemen aynı,ben olayın amfiden kaynaklandığını düşünüyorum, 5355 i zaten bass konusunda yetersiz kalıyor diye değiştirmeyi düşünüyordum.en kötü tek bir mono amfi daha alıp bass ı ondan beslerim 5355 inde 4 kanalından componentleri beslerim.

hakan876
10-12-2011, 16:30
yukarda bahsı gecen anfıler cok ıyı degıl marka olarak sıfır olmassa bıle ıkıncı el audison. onerırım ..su bılınmelıdır kı bazı anfılerın besleme katları bazılarının ıse ses katları pek ıyıı olmuyoo.. pıyasada bırkac marka var onere bılcegım rockford. audıson.EARTHQUAKE. kabloda stinger..unıte pioneer. alpine. ıyıdır.belkı bır ıkı marka daha eklene bılır fakat gerısı ne ses olarak tat verırı nede verım olarak..

HkN
11-12-2011, 22:39
Ovali kaldırmanı tavsiye ederim. Yerin 1 takım daha mid takımı al.

Amfi konusu biraz göreceli.

tek multi kanal amfiler yada çift stereo ve mono amfi olarak.

Ürünlerin hepsinin karakteristiği farklı. Bence şansınız varsa dinleyerek alın.

Ayrıca kablolama ve ayar işi çok önemli

AKIN_ARI
12-12-2011, 00:44
Geçen'lerde arkadaşlar bir abimizin arabasına bindim araç " Fiat Albea " Jameson Double Teyp Ana ünite. Ön Arka Kicker Companet ve Pioneer 1400 Watt Shampion Bass vardı. Gerçekten Beni Tatmin Etti. Dediğiniz gibi Anfi Göreceli bi Kavram.

AKIN_ARI
27-12-2011, 17:26
Arkadaş'lar geçen bir yerde rast geldim aynı araba 307 içerisin'deki tesisat ise benim istedik'lerimin doğrultusun'da fakat orda bişi'ye dikkat ettim. Teyp kullanmıyor yani 307 lerde olan 5 cd changer takılı idi. Orjinali'ni bozmadan tesisat yapmış bir aparat takarak. Sorum ise şudur;
O aparatın adı nedir fiyat'ı ve performansı ? Şimdiden yardımcı olucak arkadaslar'a tesekkür'ler.

AKIN_ARI
27-12-2011, 20:31
Arkadaşlar Yardım'larınızı Bekliyorum?

HkN
27-12-2011, 22:32
teyp çıkışları ses çıkışıdır.

Amfi girişleri ise Ses sinyalidir.

Hoparlör çıkışlarındaki ses gücünü amfi girişindeki ses sinyaline çeviren parça deck çevirici diye geçiyor piyasada. Bir çok marka ve fiyat var. 15 TL ye bulabildiğin gibi 100 TL üzerindede olması gerekli.

Birde bazı amfilerde bu parçaya gerek kalmadan High Input girişi vardır. Yani ekstra bir parçaya ihtiyaç olmaz

AKIN_ARI
27-12-2011, 22:40
Şimdi anlamadığım'dan kafam biraz karıştı fakat bu anlattıgın aparat. Arabadaki orjinal teybi bozmamak için değil mi ? direk orjinal5 cd çalarlı teybine tesisat yapıcam'da ?

mimit
27-12-2011, 22:46
evet bu parça yardımı ile aracın orjinal teyp ve teybe bağlı aksesuarlarını kullanmaya devam ediyorsun.

HkN
27-12-2011, 22:46
deck çevirici arama sonuçları 1/1, GittiGidiyor (http://arama.gittigidiyor.com/deck-cevirici_W0QQklmZZdeck%2B%25E7evirici&dym=deck+%E7eviric)

HELIX AAC DECK EVRC - eliftuning (http://www.eliftuning.com/HELIX-AAC-DECK-cEViRiCi_10554.html#0)

Oto Teyp Dek Deck evirici Orj Teybe Anfi k - SanalPazar (http://www.sanalpazar.com/Oto-Teyp-Dek-Deck-Cevirici-Orj-Teybe-Anfi-Cikisi__isp1224236)

Umarım yardımcı olur

AKIN_ARI
27-12-2011, 22:50
Peki Sizin Önerebiliceğiniz " Deck Çevirici " Hangisi'dir. Onu Alıyım Hemen İnternet'den

Tesisatım ;
Anfi : 5355 JBL 5 Kanal
SubWoofer : Pioneer 1400
Companet : İdentify Refarence ve Kicker ( Toplam 2 Takım )

HkN
27-12-2011, 23:08
Ben kullanmadığım için pek tecrübeli değilim o parçada

mimit
27-12-2011, 23:19
Ben bu parçayı 3 defa değiştirdim, forvell,maudio ve son olarak soundmagus kullanıyorum, biraz pahalı diğerlerine göre ama soundmagus kullandıklarım içinde en iyisi,diğer iki marka ürün sanırım aynı yerde üretiliyordu :) her şeyleri aynıydı,bu ürünler albenili kılan ise üzerindeki ayar bölümüydü ama soundmagus ta buna gerek bile kalmadı.bu parça bile seste hissedilir bir fark yaratıyor.

AKIN_ARI
28-12-2011, 17:05
"mimit" yorum'un için tesekkür ederim sende anladığım kadarı ile bir peugeot kullanıcısısın. Tesisat'ını bana yazarmısın araç üzerin'deki ?

BRETE
28-12-2011, 17:10
bu kadar cihaz yapıyorsunuz yazık etmeyin gidin bi ana ünite alın uğraşmayın böyle garip cihazlarla her zaman sorun bunlar yok parazit yok motor sesi sinir olmaya birebir ver 250 lira al bi pioneer veya alpine hem usb hem kumanda aux herbişey var cd yazmak gerçekten eziyet benim görüşüm bu yönde orjinal teypler 5 para etmez sadece çalar

AKIN_ARI
28-12-2011, 17:18
Arkadaş'ım Ana Ünite Almak Tabi'ki Mantık'lı Elveriş'li ve Kullanış'lı Fakat Double İn Lazım'ki Güzel Bir Görüntü Olsun Oda ***** Mevla'sı Yüksek Şimdi Bu Şekil Ama ileride Tabi'ki bi Ana Ünite Alınıcak.

AKIN_ARI
28-12-2011, 17:58
Ben bu parçayı 3 defa değiştirdim, forvell,maudio ve son olarak soundmagus kullanıyorum, biraz pahalı diğerlerine göre ama soundmagus kullandıklarım içinde en iyisi,diğer iki marka ürün sanırım aynı yerde üretiliyordu :) her şeyleri aynıydı,bu ürünler albenili kılan ise üzerindeki ayar bölümüydü ama soundmagus ta buna gerek bile kalmadı.bu parça bile seste hissedilir bir fark yaratıyor.

Dediğin Sanırım Budur ?
SOUNDMAGUS DECK ÇEVİRİCİ ANFİ ÇIKIŞI HTL-5 4.4V GittiGidiyor.com'da #47770317 (http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/soundmagus-deck-cevirici-anfi-cikisi-htl-5-4-4v-47770317#aciklama)

mimit
29-12-2011, 00:02
"mimit" yorum'un için tesekkür ederim sende anladığım kadarı ile bir peugeot kullanıcısısın. Tesisat'ını bana yazarmısın araç üzerin'deki ?

orjinal ana ünite.

komple vibe kablo kiti

JBL 5355 amfi

sony XS-HT130SN 16 cm lik component

vibe slick 5 13 cm component

vibe black air 550 rms lik 30 cm lik sub

yanlız amfiden ben çok memnun değilim çift amfiye dönmeyi planlıyorum,benzer sisteme sahip ama çift amfi kullanılan araçlarda daha güzel sonuçlar alınıyor. çift amfi + kapasitör ile bahar aylarında bir güncelleme yapmayı düşünüyorum. sana bir öneride kablolama ile ilgili olacak,ne olursa olsun kaliteli kablo kiti kullanmaya çalış,kablolar nekadar güzel olursa sesi de o kadar güzel ve kaliteli taşırsın.diğer türlü kablolardan kaynaklı veri kaybını telafi edilemiyor.

AKIN_ARI
29-12-2011, 00:07
Bende 5355 Diyordum 5 kanal olsun tek olsun fakat. 2 kanal jbl Bass İçin 4 Kanal İçin Jbl Kolon ve Comp lar için yapsak daha iyi olur diyorsun. Kullandıgın Kablo Kit'inden Memnun'musun peki ?

mimit
29-12-2011, 00:08
bu kadar cihaz yapıyorsunuz yazık etmeyin gidin bi ana ünite alın uğraşmayın böyle garip cihazlarla her zaman sorun bunlar yok parazit yok motor sesi sinir olmaya birebir ver 250 lira al bi pioneer veya alpine hem usb hem kumanda aux herbişey var cd yazmak gerçekten eziyet benim görüşüm bu yönde orjinal teypler 5 para etmez sadece çalar

iyide arkadaşım MP3 ile cd nin ses kaliteside bir değil ki,bir çoğumuz MP3 leri cd ye track olarak yazdırıyoruz belki ama bu iş içinde çok güzel geliştirmelere sahip cd yazdırma programları var onları kullanınca çok güzel ses elde edilebiliyor,sesteki parazit ve cızırtı işini bilmeyen ustanın hatasıdır bence. aracımda orjinal usd destekli ve ayarlanabilir e.q seçenekleri barındıran fabrikasyon bir ana ünite var,usb den müzik dinlediğim sayılıdır.

Dediğin Sanırım Budur ?
SOUNDMAGUS DECK ÇEVİRİCİ ANFİ ÇIKIŞI HTL-5 4.4V GittiGidiyor.com'da #47770317 (http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/soundmagus-deck-cevirici-anfi-cikisi-htl-5-4-4v-47770317#aciklama)

evet ürünler aynı hatta ben alırken biraz kazıklanmışım :) şimdiden hayırlı olsun.

AKIN_ARI
29-12-2011, 00:14
"mimit" Bu Şekil 2 Anfi Kullanıp Yapsam Nasıl Olur Bir Bakarmısın ?

JBL GT5-A402 2 KANAL BASS AMFİSİ 240W MAX POWER GittiGidiyor.com'da #48868658 (http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/jbl-gt5-a402-2-kanal-bass-amfisi-240w-max-power-48868658)

JBL GT5-604 ''4 KANAL ANFİ'' GittiGidiyor.com'da #41997604 (http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/jbl-gt5-604-4-kanal-anfi-41997604)

mimit
29-12-2011, 00:17
Bende 5355 Diyordum 5 kanal olsun tek olsun fakat. 2 kanal jbl Bass İçin 4 Kanal İçin Jbl Kolon ve Comp lar için yapsak daha iyi olur diyorsun. Kullandıgın Kablo Kit'inden Memnun'musun peki ?

Bende aynı şekilde 5 kanal tek amfi ile işi götüreyim dedim ama bass olarak istediğim kaliteyi yakalayamadım. çok yakın bir arkadaşım da aynı model araçtan var sistem te amfi dışında aynı,diğer araçta 2 adet jbl amfi var ve fark çok açık bir şekilde belli. sanırım iki işi aynı anda yapan birini iyi yapamaz sözü doğru.

kablo kitinden de çok memnunum,hoparlör kabloları presli yatsı şekilde ve iç yapısı örgü.Ama fiyat olarak daha ekonomik ve kaliteli olması açısından cadence te tercih edilebilir.burada da seçenek çok aslında.

AKIN_ARI
29-12-2011, 00:20
Birde şunu düşünüyorum acaba araç içerisin'de 2 adet kompanet takımı kullanarak mı daha iyi verim yakalarım yoksa 1 adet kompanet 1 adet oval kolan takım kullanarak mı ? Eğer oval kolon olarak ise 200 tl civarı tavsiye edebilicegin marka model varmı?

mimit
29-12-2011, 00:31
4 kanal amfi tamam ama bass için linktekinden farklı bir amfi bakmalısın.mono amfilere bak.

oval ve diğer çaplı coaxiel hoparlörlerde vocal sesleri daha iyi duyabilirsin,araçlarımızda ki 200 300 tl lik componentler de durum biraz daha farklı oluyor enstrüman sesleri daha net oluyor vocal biraz geride kalıyor. üst sınıf ürünler kullanılmadığı sürece bu durum böyle en azından benim gözlemleyebildiğim bu.bunun için tercihlerin doğrultusunda seçim yapmalısın.

ama 1000 tl verip Focal DLS gibi markaların componentlerini alınırsa ozmn durum değişir :) Bu arada focal ın 207 307 ve 308 için özel ürettiği şu ürünü de incelemeni tavsiye ederim.

s1eGMOL2ooA

AKIN_ARI
29-12-2011, 00:57
Şimdi Ön Takım'lar zaten İnfinity Refarence Serisi Kompanet Fakat Arka Kısım Kafama takıldı. Oraya'da Companet alıyım yoksaoval kolon mu ?

mimit
29-12-2011, 11:18
dediğim gibi üst sınıf bir şey olmadıkça aralarında bir fark olacak ovaller de vocalleri çok daha net duyarsın ama component ler de buradan biraz fedakarlık ediliyor ve enstrüman sesleri daha iyi alınıyor.burada senin tercihin önemli.

oval kolon olayı da component kadar karışık ***** 2 3 hatta 4 yollu oval ler mevcut. genelde tanınmışlık ve uygun fiyat konusunda insanlar pioneer alıyorlar, ama ortalama bir bütçe ile alpine,vibe,clarion,kenwood,jbl,magnat,powerbass gibi markalar da var. dediğim gibi burası tamamen zevk meselesi,13 cm lik component yerine güzel bir oval daha güzel sonuç verebilir bence.ama ben pandizotla falan uğraşmak istemediğim için ellemedim o kısmı. :)

huseyinnn
13-01-2012, 18:30
Akın aynı araca sahibiz gerçi ben satıyorum aracı ama sana tecrübelerimden bahsedeyim biraz: 307'lerde orjınal hopörlör yeri kapı döşemesine monteli şekilde ve alacağın en üst seviye hoporlör olsun o şekilde bağlarsan istediğin verimi alamassın, yapacağın uygulama resimdede görüldüğü gibi kapıya 16cm kasnak kesip hopörlör yeri yapıcaksın sana tavsiyem kapı içini ve dışını izolasyon ile kaplamandır çünkü amaç free çalmasın hava çıkacak alan bırakmadan orda bir nevi kapalı kutu görevi gördürmek izolasyon yapılmadan yaparsan bu işlemi hiçbir anlamı kalmıyor ben Bouhose'dan aldığım çatı izolasyon malzemesiyle işimi görmüştüm ses ve hopörlörün gücü inan çok değişiyor

Birde arka koltuklarda genelde oturan olmuyorsa arka kapıya hopörlör takmana gerek yok bence ön kapılara orta seviye bir cihaz tak crosoverları kullanmadan aktif olarak sürersen iyi bir ayarla inan çokta tatminkar bir ses alabilirsin

Umarım resimler ve yaptığım uygulama sana yardımcı olmuştur

http://ressim.net/b/out.php/i5410907_resim-016-jpg (http://www.ressim.net/i/5410907_resim-016-jpg.html)
http://ressim.net/b/out.php/i5410908_resim-010-jpg (http://www.ressim.net/i/5410908_resim-010-jpg.html)
http://ressim.net/b/out.php/i5410909_resim-003-jpg (http://www.ressim.net/i/5410909_resim-003-jpg.html)

http://ressim.net/b/out.php/i5410910_resim-001-jpg (http://www.ressim.net/i/5410910_resim-001-jpg.html)