PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : clio dci-bvr hakkında...

8.000rpm
29-11-2011, 20:35
arkadaşlar
eşime dizel-otomatik bir araç arıyoruz
ancak bu araç için kafamda tek soru işareti şanzıman... otomatikleştirilmiş bir şanzıman olması sebebiyle bünyesinde debriyaj baskı balatası var , vites geçişleri bir miktar sarsıntılı olabiliyor özellikle 1 ve 2 arasında...
ama bu şanzıman , toyota'nın mmt şanzımanları gibi sıkıntılı mıdır işte onu bilemiyorum...
tavsiye ve tecrübelerinize ihtiyacım var

efe_
29-11-2011, 22:08
Şikayet duymadım ben dci motor zaten kendini fazlasıyla ispatlamış olan bir motor.

C!N
29-11-2011, 22:23
Cliolara da EDC koysalar iyi satarlar...

8.000rpm
30-11-2011, 20:43
kasa , motor , donanım gibi konularda zaten sıkıntı yok
tek soru işareti bvr yarı otomatik şanzımanda...
:(

efe_
30-11-2011, 21:07
wallahi M/M'ler sıkıntısız kullanıyor etrafta renault a güwenim tam ondan kötü olamaz :D

Eyup Duygun
30-11-2011, 22:35
Bence hiç bulaşmayın derim.

Hafta da birkac tane Opel grubu özellikle arızalı arac bizlere ugruyor.

Sıkısık trafıkde tam bir bela ısınıp calısmayan bile gördüm.Çekiciye bindirmesi bile dert arac vitesde kalırsa.Boşa alma teknıklerı var bıkac tane.

Bu otomatikleştirilmiş manuel sanzumanın en iyisi bana göre psa grup en son cıkan araclarındakler C5,5008 vsvs.. yag basıncı ile calısıyorlar.Opelde digerlerinde bildigimiz silecek motoru gerisini siz düsünün.

8.000rpm
02-12-2011, 21:48
yarı otomatik tüm şanzımanlar ısınır mutlaka
sıkışık trafikte D konumunda beklerseniz araç viteste ve sol ayak debriyajda beklemek ile aynı şeydir , bu sebeple ısınır ve arıza yakarlar hatta
sonuçta her mekaniğin kendine has bir karakteri var , uyarsanız sorun yok , uymazsanız sıkıntı var :)