PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Köpeğime (Husky) İyi Bakabilicek olanınız var mı?

BaybuRtlu69
30-11-2011, 21:11
Arkadaşlar merhaba. İlanı 'Satılık'lar bölümüne açmak istemedim, bu bölümde daha çok rağbet görüceğini ve daha hızlı sonuca ulaşacağını düşündüm

Öncelikle sıkıntım şu ; Küçüklükten (2 aylıkken) satın aldığım Sibirya kurdumu 1 buçuk yıldır besliyorum, herşeyiyle ilgileniyorum. Tüm aşılarını filan yaptırdım, zamanında elimden geldiğince iyide baktığımı düşünüyorum. Yalnız kapalı bir dükkanda bakıyordum, bahçeli bir evimiz olmadğı için. Şimdi artık eskisi kadar vakit ayıramıyorum ve yakın zamanda köpeğimin bulundğu yeri boşaltmam gerekiyor. Köpeğimi başka bakabilicek bir yerim yok, apartman dairesinde yaşıyorum çünkü.

Mecburiyetten Üzülerek iyi bakabilcek birine vermek istiyorum, İstanbul sınırları içinde, dilediğimde uygun zamanda görmeyide istiyorum. Çünkü artık cocuğum gibi olmuştu, derdim skıntım olunca onunla paylaşmıştım, onunla eğlenmiştim.

Çok sevecen, eğlenceli, şımarık , oyuncul bir cinstir. Görüntüsü kadar korkutucu değildir, aksine insanlarla çok iyi anlaşabilen ve aklı sürekli oyunda olan bir cins...

Şuanda bu köpeğime bakabilcek aranızdan birilerini arıyorum...
Sadece yaptığım bir takım masraflar için
200 TL istiyorum. Bu da şuanda paraya ihtiyacım olduğu için, sibirya kurdum ERKEKtir ve daha önce hiç çiftleştirmemiştir safkandır.

İlgilenen olursa bu başlık altında ve PM yoluyla ve 0531 706 41 'sıfır yedi' no.lu telefondan ulaşırsa sevinirim

* Köpeği görmek isteyen olursa yerim ; İstanbul Kartal'da...

Buyrun bir kaç resmi oğlumun ;

http://i.imgur.com/2AMEy.jpg

http://i.imgur.com/ZNAi7.jpg
http://i.imgur.com/A4G3Z.jpg
http://i.imgur.com/ZxVQn.jpg
http://i.imgur.com/ZZp6k.jpg
http://i.imgur.com/8kRlb.jpg

BaybuRtlu69
30-11-2011, 21:13
http://i.imgur.com/VyHma.jpg
http://i.imgur.com/ambJm.jpg
http://i.imgur.com/LqDMb.jpg

SONE-R
30-11-2011, 21:13
yaz sıcağında bu hayvanlar nasıl dayanıyor?

BaybuRtlu69
30-11-2011, 21:15
yaz sıcağında bu hayvanlar nasıl dayanıyor?

Yazın, Bulunduğu yer serin oluyordu aralıklarla Buz kalıplarıyla ve soğuk suyla dahada serinletiyordum vücudunu. öğlen en sıcak olduğu anlar dışında havanın, akşam vakti sahilde güzel bi yürüyüş yapıyorduk..

Artık hayvanlarda iklimine alıştğı için bulundğu yerlerin, pek sorun olmuyor.

mert_leon
30-11-2011, 21:18
ah be çok güzel yerim olsa alırdım fakat bi pitbull bi setter otoparka ikisi için bi araba parası veriyorum bu bütçemi hepten zorlar :S inşallah iyi bakabilcek biri sahiplenir.

BaybuRtlu69
30-11-2011, 21:22
ah be çok güzel yerim olsa alırdım fakat bi pitbull bi setter otoparka ikisi için bi araba parası veriyorum bu bütçemi hepten zorlar :S inşallah iyi bakabilcek biri sahiplenir.

Anlıyorum, evet köpek bakmak kolay iş değil.. Ben gerçekten çok üzülerek veriyorum, yerim olsa hiç aklımdan geçirmezdim köpeğimi bırakmayı :(

Bu cinsin Bakımı kolay, yediği şey ortada onunla eğlenmesi gezmesi bi başka. tek şey artık çok vaktim yok ve malesf bakablcek yerim yok..

Gerçekten iyi bakabilicek biri olursa vermek istiyorum, sonuçta bir canlı aynı zamanda dost edinmiş olucaksınız

serkan ünlüü
30-11-2011, 21:45
maşallah ı var bende zamanında cok besledım ama hala bı hevesim var resmleride var hatta yerım olsa bi dakıka durmam inş degerini bilen bırıne nasıp olur...

BaybuRtlu69
30-11-2011, 22:17
maşallah ı var bende zamanında cok besledım ama hala bı hevesim var resmleride var hatta yerım olsa bi dakıka durmam inş degerini bilen bırıne nasıp olur...

inş. dediğin gibi değerini bilen biri çıkar müdür

suprolla
30-11-2011, 22:45
imkanım olsa alırdım ancak tek köpek yeterince bütçe sıkıntısı yapıyor 2.sini kaldıramam :(
maşallah pek yakışıklı...

XoR
30-11-2011, 23:00
Yarın haber vericem kısmetse Havaalanında abim Thy tesislerinde bakılacak şekilde almak istiyor. Bol bol yeşil alanı olacak gezip dolaşabilecek

İletişim no alabilirmiyim

BaybuRtlu69
30-11-2011, 23:04
Yarın haber vericem kısmetse Havaalanında abim Thy tesislerinde bakılacak şekilde almak istiyor. Bol bol yeşil alanı olacak gezip dolaşabilecek

İletişim no alabilirmiyim

Numaramı PM olarak gönderdim müdür.

_AS_
30-11-2011, 23:07
Çok şeker maşş:)
Bizimde safkan bir Golden ımız var yaramazlıklarıyla zıpırlıklarıyla canımızdan bezdirdi bizi sitede sokak köpeği bırakmadı hepsini kovaladı. Pisikopat gibi sürekli koşmak istiyor biz mi onu gezdiriyoruz o mu bizi belli değil. Delirtiyor bazen sinirden insanı ama iki şirinliği ile gene gönlümüzü kazanıyor.
Bazen güvenebileceğimiz bir bahçeli evi olan kişiye verelim diyoruz ama kıyamıyorum ciddi ciddi ağlarım arkasından çok zor olucak sizin için:)

BaybuRtlu69
30-11-2011, 23:10
Çok şeker maşş:)
Bizimde safkan bir Golden ımız var yaramazlıklarıyla zıpırlıklarıyla canımızdan bezdirdi bizi sitede sokak köpeği bırakmadı hepsini kovaladı. Pisikopat gibi sürekli koşmak istiyor biz mi onu gezdiriyoruz o mu bizi belli değil. Delirtiyor bazen sinirden insanı ama iki şirinliği ile gene gönlümüzü kazanıyor.
Bazen güvenebileceğimiz bir bahçeli evi olan kişiye verelim diyoruz ama kıyamıyorum ciddi ciddi ağlarım arkasından çok zor olucak sizin için:)

aynen öylee.. 1.5 yıl geçirdim o kadar emek verdim, ama imkanım bu kadarmış malsef :S

daha iyi bakabilicek biri olduktan sonra, biraz olsun içim rahat bi şekilde vericem inş.

Ahmet Saraçoğlu
30-11-2011, 23:18
valla köpekten tırsmama ramen acayip hoşuma gitti duruşu şekli...Allahın büyüklüğü ne güzel yaratmış.İnşallah bakabilecek , huzurlu olabileceği bi yer bulunur.

BaybuRtlu69
30-11-2011, 23:24
valla köpekten tırsmama ramen acayip hoşuma gitti duruşu şekli...Allahın büyüklüğü ne güzel yaratmış.İnşallah bakabilecek , huzurlu olabileceği bi yer bulunur.

Dış görünüşü İnsanı korkutabiliyor fakat aslında hiç öyle değil yani en sevimli cinslerden biridir :) biraz yaramaz ve enerjik olduğundan arada söz dinlememzlik yapıyor fakat kimseyede zararı yok. zaten dediğiniz gibi sibirya kurdundaki duruş güzellik gözler hiç bir cinste yok, ilk aldığım zmanda beni bu çekmişti.
Çokta yakışıklıdır

http://i.imgur.com/60cul.jpg

XoR
30-11-2011, 23:33
Numaramı PM olarak gönderdim müdür.

Aldim numarayi insallah onaylanir yarin sizinde iciniz rahar olur :)

Utku
30-11-2011, 23:51
ben apartmanda siyah yarasa gibi pitbull beslıyorum alt kat dıscı gıren cıkan bellısız ama gayret edınce beslenıyo...

BaybuRtlu69
01-12-2011, 05:48
ben apartmanda siyah yarasa gibi pitbull beslıyorum alt kat dıscı gıren cıkan bellısız ama gayret edınce beslenıyo...

çok düşündüm, ama bir çıkar yol bulamadım bu konuda kendim. bakıcak bir yerim ve zamanım olsa zaten böyle birşeye girişmezdimde.. artık ne zamanım ve ne yerim var :S

Erdem K.
01-12-2011, 08:58
köpeğiniz maşallah çok tatlıymış, umarım değerini bilecek bir arkadaş sahiplenir...

Utku
01-12-2011, 11:40
uzulme bence cunku herkezın ısı gucu var ben 9dan once evde olamıyorum sabah ıse gtmeden ıstende gelınce yarımsar saat cıkartıyorum bakanlarda boyle bakıyo kopeını psıkopat gıbı seven buna katlanır komsulara ızah eder gelen zabıtayada s..... Ceker cok ornegı mevcut inşallah iyi birine gider

miniks
01-12-2011, 12:26
bakamıyacaksan neden alıyorsun? yazık günah hayvanın kanına giriyorsun

Kardeşim adam 1.5 sene beslemiş olabilir özel nedenden ötürü vermesi gerekiyordur

en azından sokaga salmamış köpegi sahiplendirmeye çalışıyor

nasıl bir düşüncedir bu sendeki

Bende ava gitmeyi bıraktım köpeklerimi tek tek veriyorum ava gidenlere

bunda anormal bir durum ne var sence Av köpegi ava gitmeden mutlu olurmu olmaz mamasını ver dursun gezdrme dolaştırma öle şeymi olur

Brs_eg
01-12-2011, 12:29

ne alakasi var bende kopegimi yeni bi yer bakiyorum.1.5 senedir baktigim ev bahceli bir evdi ve yıkıldı.apartmanda/ev içinde bakamiyorum.

insanlarin durumlari sizin düşündügünüz gibi olmayabilir.

GokhanRS
01-12-2011, 12:34
Kardeşim adam 1.5 sene beslemiş olabilir özel nedenden ötürü vermesi gerekiyordur

en azından sokaga salmamış köpegi sahiplendirmeye çalışıyor

nasıl bir düşüncedir bu sendeki

Bende ava gitmeyi bıraktım köpeklerimi tek tek veriyorum ava gidenlere

bunda anormal bir durum ne var sence Av köpegi ava gitmeden mutlu olurmu olmaz mamasını ver dursun gezdrme dolaştırma öle şeymi olur

ne alakasi var bende kopegimi yeni bi yer bakiyorum.1.5 senedir baktigim ev bahceli bir evdi ve yıkıldı.apartmanda/ev içinde bakamiyorum.

insanlarin durumlari sizin düşündügünüz gibi olmayabilir.

+1

benimde husky vardı artık yaramazlıklarından site şikayetçi olmaya başlamıştı en son baktım annem salıp sokağa atacak. yazık olmasındansa bahçeli müstakil villası olan komşum talip olunca verdim.

yani kanına mı girdim yoksa kendisine özel bahçede bağlanmadan eğlenip karnı doyduğu için iyilikmi yaptım.

BaybuRtlu69
01-12-2011, 17:03

Diğer arkadaşlar cevabını vermişler sorunun zaten güzel bir şekilde.. durum ortada ilk mesajımda yazıyor

turbo&quattro
01-12-2011, 17:06

Bos bos mesajlar yazmayi ne zaman birakacaksin ?

Baran^
01-12-2011, 19:03
Walla benım tek diyebileceğim köpeğinizi sokaga salmayın barınağa bırakmayın ki öle bi niyetınız oldugunu sanmıyorum.Boş dukkanda köpek beslenmez zaten keşke baştan almasaydınız.Neyse umarım yakın sürede yenı yer bulursunuz güvenilir.

Utku
01-12-2011, 20:08
parasız sakın verme Türk insanı bedelını odemedıgı seyın kıymetını bılmez aklında bulunsun...

BaybuRtlu69
02-12-2011, 00:05
Walla benım tek diyebileceğim köpeğinizi sokaga salmayın barınağa bırakmayın ki öle bi niyetınız oldugunu sanmıyorum.Boş dukkanda köpek beslenmez zaten keşke baştan almasaydınız.Neyse umarım yakın sürede yenı yer bulursunuz güvenilir.

Sokağa salmak filan gerçekten çok tehlikeli bir iş, hayvanın akıbeti belli olmayacak aklım onda kalıcak vede en önemlisi 1 buçuk senedir verdiğim EMEK var ortada, o boşa gidicek. Asla byle birşey yapmam zaten, vericeğim kişinin gerçekten iyi bakabilceğini düşünrsem vericm inş.

Dediğiniz gibi baştan almamış olsaydım, ama ilerde yerimin olmama şansını ve vaktimin daralcağını düşünmüyordum :S şimdi ise ona en az benim kadar iyi bakabilcek hatta daha iyi bakabilcek bir sahip arıyorum mecburen

parasız sakın verme Türk insanı bedelını odemedıgı seyın kıymetını bılmez aklında bulunsun...

Her insan bir değil ama, doğruda söylemiyorsun değil katılıyorum sana... Fakat bu konuda bir bedelden çok 'hayvan sevgisi' önemli... umarım buna sahip biri çıkar, ki zaten ilk başta belirttiğim 200 TL gibi cüzi miktarda, şuanda biraz maddi konuda bana yardımcı olucak.. nrmalde köpeğime değer biçmem fakat onun için yaptğm bir çok masrafım oldu, bunlarda şart olan şeylerdi... şimdi bu yaptıklarımla, bu benim dostum köpeğimin hayatına güzel bi şekilde devam etmesini sağlamak istiyorum

Mr.K
02-12-2011, 00:15
1.si yaş öğrenebılır mıyım ?
2.si tuvalet egıtımı var mıı ?

husky'ler huskytir denılcek kadar inatcı wc egıtımını cok zor alan kopeklerdır.1.5yasındakı bı kopege bunu ogretmek pek kolay olmaz dıye dusunuyorum..

TünayK
02-12-2011, 08:10

aynı seyı senın ebeveynlerın ıcınde soyleyebılırız...

XoR
02-12-2011, 08:15

Bırak bu forumu şu dünya için oksijen ziyanısın,

Konu hakkında abim onay alamadı firmadan :(

mtahakorkmaz
02-12-2011, 08:17
hocam köpeği ben istiyorum fakat erzuruma nası gelir uçak kargoyla gelirmi acaba benim yerimde müsait husky lere karşıda zaafım var ***** kış memleketi burda onlar canlı

Yiğit G.
02-12-2011, 09:15
Valla ben köpegi için evini satıp komple yeni ev alan biliyorum.İşini yaşamını değiştiren biliyorum. Ailem köpek beslemek yok dedi evde bende 1.5 senedir tek basıma kendi evimde yasıyorum köpegimle.Dünya yıkılsa köpegimi benden kimse alamaz.Şimdi kaldıgım ev müstakil yeni cıkacagım ev apartman dairesi gittim konustum apartmanla 2 tane köpek besleyen varmış eger yok yasak deselerdi hemen satardım o daireyi köpek izni olan bir yer satın alırdım.Ben evlat gibi görüyorum onları.Evladımıda asla asla bırakmam.Ama yapacak bişey yok bu saatten sonra iyi bir aile bulması umuduyla yardım edebilirz elimizden geldiği kadar. Haysev size yardımcı olur 2 kez köpek sahiplendirdim burdan 2 günde sahip buldular.

https://www.facebook.com/haysev

Resimlerini açıklamasını ve telefonunuzu bana atarsanız bizim rottweiler forumda da paylaşırım.

BaybuRtlu69
02-12-2011, 13:30
1.si yaş öğrenebılır mıyım ?
2.si tuvalet egıtımı var mıı ?

husky'ler huskytir denılcek kadar inatcı wc egıtımını cok zor alan kopeklerdır.1.5yasındakı bı kopege bunu ogretmek pek kolay olmaz dıye dusunuyorum..

Köpek 1 buçuk yaşındadır, İlk mesajımdada konu başında belirtmiştim gerçi, neyse tuvalet eğitimide var tabi bu birazda alıştığı yere bağlı. şöyleki kaldığı yer kapalı bir dükkan içi geniş, bulunduğu yere pek tuvaletini yapmaz bunu öğrendi zamanla öğrettim elimden geldiğince ve bilgilerimle, fakat bunu tamamen uyguluyor diye birşey yok. ee bu da aslında biraz bana bağlı, bazen uzun süre çıkaramıyorum mesela bi 7 saat filan geçtiği oluyor ee haliyle hayvan bulunduğu yere tuvaletini yapmak zorunda kalıyor. ama genel olarak biraz tutmayı öğrenmişki, dşarıya çıkarttığımda hemen bi ağaç dibi veya bi araba tekerinin arkasına tuvaletini yapıyor..
Köpeği henüz 1 buçuk - 2 aylıkken aldığım için birşeyler öğretebildim.

Konu hakkında abim onay alamadı firmadan :(

Hayırlısı olsun artık. benden sizden bir haber bekliyordum ama çıkmayınca, olumsuz birşey olduğunu anlamıştm. artık bakalım kısmet kime olcak :S

hocam köpeği ben istiyorum fakat erzuruma nası gelir uçak kargoyla gelirmi acaba benim yerimde müsait husky lere karşıda zaafım var ***** kış memleketi burda onlar canlı
Huskyler bi bağımlılık yapar derecede oluyor bazı insanlarda, bende alıcağım zamanlar o kadar çok araştırmıştm ve o kadar istiyordum ki, bir süre onun için paramı elimde tuttum biriktirdim filan ve sonrasında alıp bakımını yaptım, güzel günler geçirdik birlkte :).. Yalnız malesef istanbul dışına göndermeyi düşünmüyorum hava şartları olarak erzuruma çok uygun soğuk iklimi seven bir cins fakat 1.5 yaşında artık yetişkin olmuş bir köpeği o yolda ziyan edemem. kargo deseniz erzuruma nerdeyse 18-19 saat hayvan telef olur o yolda zaten. ve de benim görmem lazım arada bir köpeğimi, nerde nasıl bakılıyor diye. bence şansınızı erzurumda veya çok daha yakın illerdekş huskylerde arayın

Valla ben köpegi için evini satıp komple yeni ev alan biliyorum.İşini yaşamını değiştiren biliyorum. Ailem köpek beslemek yok dedi evde bende 1.5 senedir tek basıma kendi evimde yasıyorum köpegimle.Dünya yıkılsa köpegimi benden kimse alamaz.Şimdi kaldıgım ev müstakil yeni cıkacagım ev apartman dairesi gittim konustum apartmanla 2 tane köpek besleyen varmış eger yok yasak deselerdi hemen satardım o daireyi köpek izni olan bir yer satın alırdım.Ben evlat gibi görüyorum onları.Evladımıda asla asla bırakmam.Ama yapacak bişey yok bu saatten sonra iyi bir aile bulması umuduyla yardım edebilirz elimizden geldiği kadar. Haysev size yardımcı olur 2 kez köpek sahiplendirdim burdan 2 günde sahip buldular.

https://www.facebook.com/haysev

Resimlerini açıklamasını ve telefonunuzu bana atarsanız bizim rottweiler forumda da paylaşırım.
Köpeğiniz için yaptıklarınız gerçekten çok güzel şeyler, takdir ettim sizi bu konuda. Fakat şuanda benim öyle bir durumum yok malesf. inanın yoksa gerçekten çok zor birşey bu. bende çok mecbur kaldığım için ve hayvanın daha iyi bakımı için böyle bir işe giriştim, daha iyi bakılması daha çok onunla vkit geçirebilcek birinin çıkmasını istiyorum.
Haysev'e bi ilan koyabilirim teşekkür ederim yardımınız için.. telefon numaramıda pm yoluyla gönderiyorum

GokhanRS
02-12-2011, 13:54
Benim ki bu :) yakın komşuma sahiplendirdiğim için görme konusunda sıkıntı çekmiyorum. Çok yaramazlar çooookk. Alacak kişi normalden fazla hayvan sevgisi olması şart.

http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc4/47863_1522849785282_1055726845_1515389_6918756_n.j pg

BaybuRtlu69
02-12-2011, 22:25
Maşallah sizinkide çok yakışıklıymış.. Bakalım artık bizimkini iyi bir kişiye sahiplendirebilcekmiyiz

BaybuRtlu69
03-12-2011, 14:34
aynı seyı senın ebeveynlerın ıcınde soyleyebılırız...

:)

10 krktr

MTZ
03-12-2011, 15:35
Eğer halen bir çözüm bulamadıysanız yardımcı olmaya çalışırım

BaybuRtlu69
03-12-2011, 18:39
Eğer halen bir çözüm bulamadıysanız yardımcı olmaya çalışırım

Şuan bir gelişme yok, ilan olarak hiç bir siteye koymadım sadece TT'den alıcı çıkarmı diye beklemedeyim..

Yardımcı olucaksanız teşekkürler

BaybuRtlu69
05-12-2011, 19:16
http://i.imgur.com/ambJm.jpg

güncel

BaybuRtlu69
07-12-2011, 16:01
evet arkadaşlarr , yok mu bakabilcek olanınız ? :S

BaybuRtlu69
18-12-2011, 13:54
güncel arkadaşlarr....

zekky
18-12-2011, 14:29
Bos bos mesajlar yazmayi ne zaman birakacaksin ?

Bırak bu forumu şu dünya için oksijen ziyanısın,

:icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup::icon_tup: :icon_tup:

BaybuRtlu69
25-12-2011, 14:22
yılbaşında hediye edin kız arkadaşınızaa :)

Güncel beyler

BaybuRtlu69
19-05-2012, 22:41
Güncel arkadaşlar... Aylardır kıyıpta veremedim. ama bu günlerde yine skışmaya başladım.

Evin balkonunda bakıyorum şu ara, yalnız balkonuma gün boyu güneş vuruyor sayılabilir. ve çalışıyorumda kardeşim ilgileniyor ama o da bir yere kadar.

Hayvan sever İyi birine vermek istiyorum artık Bu yakışıklı oğlumuu:S

http://i.imgur.com/2AMEy.jpg