PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : kelebek takılması ?

bLackModeL
01-12-2011, 11:10
skunk 2 emmemi oem kelebek ıle taktım sonuc gayet basarılı oldu arabam ıcın fakat gunlerdır aklımda olan kelebegım ayagımı gazdan cektıkten sonra takılıyoo sert basmam ıle acılıyo yolda gıderken sorun yok .. ama ıstop edıp calıstıgımda aynı sorun olusuyoo bu neyden kaynaklana bılınır gaz telı bıraz döndü o yuzden olabılırmı teldekı bı germe kelebegımı bu hale getıryo olabılırmı ??

KÖROĞLU
01-12-2011, 12:34
sert basıp bıraktığında oluyorsa muhtemelen kelebeğin hareketli kısmındaki parça aşınmıştır. Ben xsarada yaşadım aynı sorunu söktüm temizledim daha sonra wd40 ile yağladım bir nebze düzeldi. Tel ile alakalı olup olmadığını anlaman için teli sök kelebeği aç ve bırak. Daha sonra yine açmayı dene muhtemelen takıldığını göreceksin. Bahsettiğim olayı yaşamazsan gaz telin aşınmış ve dışında bulunan muhafazasına takılıyor olabilir.

resimde görünen benim aracın temizlendikten sonraki hali. Siyah kısım telin takıldığı kısım oradan (yağ -pislik) yada içerideki kahve rengi yuvarlak kısmın aşınmasınadan kaynaklanıyor olabilir.

http://imageshack.us/photo/my-images/717/fotoraf062.jpg/

bLackModeL
01-12-2011, 13:44
kople sokuldu temızlendı takıldı orjınal emmede boyle bı sorn yoktu tahmınımce gergı yayı fazla gerılmısde olabılırr sokup ıcelemıstık ama once bı sormak ıstedımm her ıhtımal acısında aynı sorunu yasan var mı dıye