PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Radyatörden su ve yağ atıyor yoğun biçimde.

cihat
02-12-2011, 00:57
Aracımla seyir halindeyken ılginç sesler duymaya başladım sanki eski bir arabaya binersinizde yaylar gıcırdar ya o şekilde bende durdum motoruna bır bakayım dedım. Baktığımda bir gram su kalmamıstı.Radyatöre 5 ltre falan su aldı doldurdum sonra çalıstırdığımda suyu hem radyatör kapağından hemde su bidonundan dısarıya atıyordu bende hemen çekiciyi arayıp arabamı cekmelerını ıstedım.Ustaya gittiğimizde conta yakmış dendi. Conta yapıldı radyotörü söktürüpte temizletim. Ancak buün arabayı toplayım çalıştırdığımızda yoğun bir biçimde radyatörden ve su bidonundan su ile birlikte yağı yoğun bir biçimde dışarıya fışkırttı. Aracta ne su kaldı nede yağ sizce sorun nedir ?

elpadre
02-12-2011, 00:58
hortumlarda kanallarda kalmıstır

timucintt
02-12-2011, 01:00
üst silindir kapağı ölçüme ve kontrolle gittimi ? yoksa direkt conta sökülüp ustanın dükkanında öylesine yüzey temizliği yapılıp takıldımı ?

cihat
02-12-2011, 01:03
üst silindir kapağı ölçüme ve kontrolle gittimi ? yoksa direkt conta sökülüp ustanın dükkanında öylesine yüzey temizliği yapılıp takıldımı ?

ölçülüp kontrolleri yaplıdı ustalar turboyu sökmeye başlamışlardı intercollerda sorun var dediler.

cihat
02-12-2011, 01:05
hortumlarda kanallarda kalmıstır

araçta bir gram su ile yağ kalmadı hepsini dışarıya kusdu.Hortumun kanallarından değildir sanırım.