PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Peugeot 106 GTI Turbo ?

Jan™
29-11-2007, 16:58
Olabilirliği nedir ?

Kullanılacak parçalar nelerdir?
(Tam liste alabilirsem sevinirim :) )

Baz alınacak araç modeli 2000 model 100.000km+ 106GTI

cevap yazacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler

Baran^
29-11-2007, 17:08
Walla ben turbosunu falan bilmemde..106gti ezelden beri cok beğendiğim bir aractır,handling testinde coğu super spor otomobille aşık atabilen bir aractır.Kullanım tarzı dizaynı kendinden beklenmicek performansıyla zaten coğumuzun gönlüne taht kurmuştur.Senı kaç senedir tanıyorum herzaman bi 106muhabbetimiz oldu doğrusu almanı cok isterim.Ama unutma siyah komple film dibine kadar yerde sapsade :)

Jan™
29-11-2007, 17:17
Walla ben turbosunu falan bilmemde..106gti ezelden beri cok beğendiğim bir aractır,handling testinde coğu super spor otomobille aşık atabilen bir aractır.Kullanım tarzı dizaynı kendinden beklenmicek performansıyla zaten coğumuzun gönlüne taht kurmuştur.Senı kaç senedir tanıyorum herzaman bi 106muhabbetimiz oldu doğrusu almanı cok isterim.Ama unutma siyah komple film dibine kadar yerde sapsade :)

makinayı gösterdim sana zaten ya o olur yada ona benzer bişey olur :) neyse konu dağılmasın...

Project GTI TURBO? :)

tool
29-11-2007, 18:34
olanlari mevcut hatta beyin olarak aem fic kullananda var ozgun online olunca yazar;
öncelikle hedef gücünü belirliyeceksinki ona göre secicegin parcalari kolay karar verirsin..

Turbo Manifold
Wastegate
Turbocharger
Downpipe
Exhaust System
Air Filter
Intercooler Pipe
Intercooler
Blow Off Valve
Vacuum Hose and 'T' Fittings
Oil Supply and Return Hoses
Boost Controller
Fuel and Engine Management
wideband
egt ve yag basinc saati

acele oldu kusura bakma :D

Schumi
29-11-2007, 19:09
Olanlar mevcut çok sayıda ama ben en çok şu aem fic kullananı merak ediyorum.

Cem.B
29-11-2007, 21:50
can olm olmaz die bişi yok tabi ama yine bi 4-5 bin doalrı bulur güzel motorun içine girmeden 0.5 barlık bi kit

Jan™
29-11-2007, 21:52
en iyisi stock mode :D chip eksoz filtre :)

ahmetbaha-drs
29-11-2007, 22:28
en iyisi stock mode :D chip eksoz filtre :)
NA>TC..:)
Bence 106'dan cok iyi anlayan bi ustada atmosferik olarak yuklenmesi daha guzel olur..:)

eser
29-11-2007, 22:34
al stock (chip,exhaust,flıtre) bın yaa ne ugrasıyon alla alla :D

Jan™
29-11-2007, 22:44
NA>TC..:)
Bence 106'dan cok iyi anlayan bi ustada atmosferik olarak yuklenmesi daha guzel olur..:)

turbonun yerini bence hiç bişey tutamaz :D

yiit
29-11-2007, 23:35
al stock (chip,exhaust,flıtre) bın yaa ne ugrasıyon alla alla :D

bencede kaşınma fazla :D

_cAgdAsH_
30-11-2007, 04:00
çok zor; makinasını hazrLamak bi kere başLı baŞına servet gömLek koL piston yatak vs... 106'ya yatırıLır mı sonuc garantisi yok hemde_?
yazıLım desen probLem orda asıL,su anda yuruyen Turbo gti yoksa sebebi budur..
1 kaç arkdasın da dediği gibi atmosferik yÜkLemek daha mantıkLı...

facia
30-11-2007, 09:34
çok zor; makinasını hazrLamak bi kere başLı baŞına servet gömLek koL piston yatak vs... 106'ya yatırıLır mı sonuc garantisi yok hemde_?

Bu fikirlere nerden ulaştınız? yürüyen gti olmadığını nerden biliyosunuz?

Tuner
30-11-2007, 09:53

ucuza kaçmadan prof tune edilmiş bir aracın ne marka ne model olursa yürümez diye bir kural yok.

tool
30-11-2007, 09:57

bak biri 106 digeri saxo;
ikiside yürüyor:
http://www.youtube.com/watch?v=5TH81AoAbS0&feature=related

birde motoru hazirlamak servet falan degil, gömlek kötü durumdaysa atmosferik toplarkende işlem görmek zorunda keza yataklar falan, eski yatakla gidicegini sanmiyorsun herhalde..

turboyu pahali yapan hedefi bastan belirlememek, adam 0,5 bar diye basliyor sonra standart motora 1bar basip sonra kolu kiriyor pencere aciyor ;)

facia
30-11-2007, 11:23
http://www.youtube.com/watch?v=B5UBu-aOECc&feature=user

buda başka bir videosu

bladerk
30-11-2007, 12:07
puhaha yürüyen gti yok demek arada draglara uğra ya da youtube da gez için açılır

dragon07
30-11-2007, 13:41
cagdash draglarda s2000turbolarla yarışan aracları gördünmü?onlardada 106 kullanılan motor var galiba:)bi bakıver internette türkiyede yapılmış turbo saxo vts ler 636kawasakilerle kalkıor.atış yapmayalım inceleyelim.

ismail G.
30-11-2007, 17:28
bence crm de atmosferik yüklemek en iyisi NOT(34 NOT 36) gibi de bi örnek var:D:D

sülüman
30-11-2007, 17:44
arkadaslar bence siz cagdasın demek istediklerini istediginiz gibi anlamıssınız zor ama yapılamayacak demiyo evet bencede kendi bütceme göre bu malzemler servet kendim için düşünüyorum su anda yürüyen demek istedigi herhalde trafikte veya günlük kullanımda demek istedi sizce günlük kullanımda kullanılabilirmi 106 turbo pt 52 ile bile rolanti bozuklugu ysayan kişiler duydum kaldıki turbo????

_cAgdAsH_
30-11-2007, 18:28
waLL brawo bi siz anLıosunuz turbodan GTi'dan =) yürüyen gti demedim yuruyen turbo gti dedim,kesın oLarak oLmaz demedim ama yapacagnz masraf aLacagınız werim we bunun surekLıLıgını göz önune aLırsanız bence değmez. He sana göre oLuru wardır her zaman yaparsın ama bu benım dusuncem yargıLayamazsınız BENCE değmez.

_cAgdAsH_
30-11-2007, 18:34
bak biri 106 digeri saxo;
ikiside yürüyor:
http://www.youtube.com/watch?v=5TH81AoAbS0&feature=related

birde motoru hazirlamak servet falan degil, gömlek kötü durumdaysa atmosferik toplarkende işlem görmek zorunda keza yataklar falan, eski yatakla gidicegini sanmiyorsun herhalde..

turboyu pahali yapan hedefi bastan belirlememek, adam 0,5 bar diye basliyor sonra standart motora 1bar basip sonra kolu kiriyor pencere aciyor ;)
yok demedimki arkadasım ben zaten yazıLımın bı gti yı ya da vts yi turboLarken ne buyuk sorunLar cıkardıgını anLatmak istedim , ayrıca o aracLarın sahıpLerı gerek beyın oLsun gerek parca oLsun getırtmek uyguLamak ıcın sorun yasamayan bu ısı yapan usta adamLar.. Kac 106 sahııbı yuurt dısı baglantıLı parca getırebıLır ya da her 2-3 yuruyusun sonunda motor yenıleyebiLir...

bi kez daa söLemek istediğimi bu sefer yanLıs anLamayın dıe yazzıorum.. oLmaz dıe bısı ıLLakı yok ama BENCE değmez.

_cAgdAsH_
30-11-2007, 18:36
ucuza kaçmadan prof tune edilmiş bir aracın ne marka ne model olursa yürümez diye bir kural yok.
yürümez diye bi kuraL war demedim zaten.

_cAgdAsH_
30-11-2007, 18:39
arkadaslar bence siz cagdasın demek istediklerini istediginiz gibi anlamıssınız zor ama yapılamayacak demiyo evet bencede kendi bütceme göre bu malzemler servet kendim için düşünüyorum su anda yürüyen demek istedigi herhalde trafikte veya günlük kullanımda demek istedi sizce günlük kullanımda kullanılabilirmi 106 turbo pt 52 ile bile rolanti bozuklugu ysayan kişiler duydum kaldıki turbo????ya abi Linkteki makınaLarın akıbetını de bıLıoruz kac kez kırdıLar yaptıLar kac beyın takıp denedıLer ... herhangi bi 106 sahbi bunLarı yapabiLirmi ?

bladerk
30-11-2007, 18:41
kaç kez kırılmış linkdeki makine

_cAgdAsH_
30-11-2007, 18:44
baska bı foruma sahıbının ya da o fırmada caLısan bırının yazdıgına göre 3.

Vts_Power
30-11-2007, 18:51
baska bı foruma sahıbının ya da o fırmada caLısan bırının yazdıgına göre 3.

duyumlarla konuşmayacaksın.. kaç beyin değiştirmişim ? kaç kere kırmışım biraz destekli at. 1 kere sekman kanalı kırıldı oda avansdan beyin taktım ve çözüldü. şu anki motorum 4. ayda yapıldı sezon + yarışda 1,6 barda aynen devam ediyo arkadaş. piston kol bile yapmadan sadece enjektörle standart komp.+ aem fic enjektör ile 0,5 bar caddede günlükde sorunsuz binilir.yeterki arabadan anla avansı duyunca basma düzgün saatlerin olsun makinanı koru.

_cAgdAsH_
30-11-2007, 18:53
sarı 106dan bahsedıorum ben ya sen kımsın arban ney ben ne zmn sana bişi dedim...

la bı fıkrımı sölim dedim demez oLaydım yaaaa

Vts_Power
30-11-2007, 18:57
ben şimdi sana kim olduğumu tanıtmayımda linkdeki makina demişler sende yorum yazmışın sarı olan die bahsedecen o zaman

_cAgdAsH_
30-11-2007, 19:01
oLur sen bana teL wer ben yorum yazarken bıdaha senı arar fıkrını aLırım vts power sunu yazıorum sana uygun mu die.

Vts_Power
30-11-2007, 19:01
sarı 106 ya söküp taktıkları safc nin haddi hesabı yok arkadaşlar onuda beyin sandığı için, duyanlarda hakkaten beyin falan değişiyo biliyolar. smt takmayı beceremeyen tuning firmasının arabası o :)

Vts_Power
30-11-2007, 19:06
oLur sen bana teL wer ben yorum yazarken bıdaha senı arar fıkrını aLırım vts power sunu yazıorum sana uygun mu die.

bak güzel konuşunca anlıyosun demekki :D sen beni aramada verilen linkde 2 tane mavi araba var.olumlu cevap yazıyo olsan sarı kırıldı mavi yürüyomu die sorarsın. neyse ya uğraşamam kimseyle 2008 sezonda herkes izleyecek turbo TU5J4 nasıl yürür.

sonuç :
caddede makul maliyetle sorunzuda yürürsünüz dragdada :heyoo:

_cAgdAsH_
30-11-2007, 19:10
bak burda anLasamıoruz işte ben yürümez demiorum zaten ama sen ustasın kendın yapıosun kendın getırtıosun vs.. ama dısardakı sıradan bı gti sahibi 1 seferde oLsa kırmayı kaLdramaz sonucta bu makınayı turbo yapmak zor iş dimi.. ben uygun oLmadıgını dusunuyorum bu benım dusuncem sen ıns daha ıyıLerını yapar yurutur emegının karsıLıgını aLırsın.

Vts_Power
30-11-2007, 19:16
benim usta olmama gerek yok düzgün ayar yap enjektörünü beynini tak tatminkar bi güçle kırmadan rahatlıkla binersin. yapmak isteyen olursa elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyorum zaten

bu arada ben usta değil bilgisayar programcısıyım :D

Cem.B
30-11-2007, 19:29
bak burda anLasamıoruz işte ben yürümez demiorum zaten ama sen ustasın kendın yapıosun kendın getırtıosun vs.. ama dısardakı sıradan bı gti sahibi 1 seferde oLsa kırmayı kaLdramaz sonucta bu makınayı turbo yapmak zor iş dimi.. ben uygun oLmadıgını dusunuyorum bu benım dusuncem sen ıns daha ıyıLerını yapar yurutur emegının karsıLıgını aLırsın.

senin bahsettiğin NA arabsını turbo yapcak herkes için geçerli

ufak paralarla yapılmıo malesef bunlar modelle alakası yok bu işlerin honda turbolamayı ucuzmu sanıosun

_cAgdAsH_
30-11-2007, 19:36
ucuz diiL ama 600 hp guc aLıosun paranın karsıLıgı yani ;)

MmM
30-11-2007, 19:41
her turbo yapılan honda 600 hpmi oluyo sence?

_cAgdAsH_
30-11-2007, 19:44
yeter ya sıze laf mı yetıstırıcem eglenın kafanıza göre.

OmerRS
30-11-2007, 20:08
Saçma. Git kumda oyna.

tool
30-11-2007, 20:21
konu uzamis ama sunu belirteyim;
turbo saatli bomba degildir, kontagi cevirince tetiklenip patlasin. ayni risk atmosferik'de de vardir, keza ilk zamanlarda pt52 olsun ya da X marka egzantrik olsun takip subap egenleri goreniniz ya da duyaniniz olmustur. ya iyi usta bulacaksin motorunu emanet edeceksin ya da konuya hakim olacaksin elindeki parcayi istedigin gibi taktiracaksin...

Jan™
01-12-2007, 11:20
iki gün foruma bakamadım :) benim konu birbirine girmiş admin ve moderatör arkadaşlar konuyla alakasız mesajları silerlerse sevinirim.

TT_BOY
01-12-2007, 16:41
turbo için gerekli parçalar sorulmuş katletmişsiniz konuyu :D

Jan™
01-12-2007, 17:09
turbo için gerekli parçalar sorulmuş katletmişsiniz konuyu :D

biraz öyle olmuş :) TT_BOY aracın resimleri varsa buraya koyabilirmisin?

Tuner
01-12-2007, 17:19
yeter ya sıze laf mı yetıstırıcem eglenın kafanıza göre.

cağdaşcım burda sana birşeyler yazan kişiler bilgili insanlar ve sende dahil bildiklerini birilerine öğretmeye yada bilgilendirmeye çalışıyorlar ama sen olmaz değermi gibisinden yazılar yazıyorsun bu hoş değil bu konuda uyarıldın.

Ama biraz daha araştırmacı ol yurt dışında saxo ya K20 motor koyup arkadan itişli yapıyorlar gayette iyi yürüyor. Yapılmaz kırmadan yürümez diye hatta o arabaya DEĞMEZ diye bir şey yok insanlar öyle arabalar hazırlıyorki tek kontakla binlerce sorunsuz km. kat ediyorlar.

kısaca bu sitede olumsuz şeyleri pek sevmiyoruz sanırım dimi

jan bu arada bir arkadaşımda 2000 model mavi 106 var temiz kazasız. kefilim istersen görüşeyim.

Jan™
01-12-2007, 17:40
cağdaşcım burda sana birşeyler yazan kişiler bilgili insanlar ve sende dahil bildiklerini birilerine öğretmeye yada bilgilendirmeye çalışıyorlar ama sen olmaz değermi gibisinden yazılar yazıyorsun bu hoş değil bu konuda uyarıldın.

Ama biraz daha araştırmacı ol yurt dışında saxo ya K20 motor koyup arkadan itişli yapıyorlar gayette iyi yürüyor. Yapılmaz kırmadan yürümez diye hatta o arabaya DEĞMEZ diye bir şey yok insanlar öyle arabalar hazırlıyorki tek kontakla binlerce sorunsuz km. kat ediyorlar.

jan bu arada bir arkadaşımda 2000 model mavi 106 var temiz kazasız. kefilim istersen görüşeyim.

saol kerem şu an için gerek yok. Bilgi edinmek amaçlı açtığım konuyuda daha fazla kişiselleştirmezseniz sevinirim :)

_cAgdAsH_
01-12-2007, 17:48

Arkadaşım ben haLi hazırda yapıLmış bır araca değmez yakıstırmasını yapmadım...
Eğer burda bi yanLıs yapmıssam o da sadece jan Liste ıstemıs ben yorum yaptım budur..
Değmez keLimesi yaLnızca benım dusuncem harcanacak emek para zaman zorLuk we karsıLıgında aLınıcak werım dusunuLdugunde bence değmez bu benım dusuncem dusunceye saygı oLdugunu dusunuorum bu sitede yanıLdıgımı dusunmeye basLadım bu gereksız tartsmadan sonra ıns değiLdir böyLe...
Ben biLmedğmi arastırmasını öğrenmesini biLiorum burdan oLsun baska yerLerde oLsun biLene de sorarım gocunmam,ama bnm fikrim yadırganmasın en azından bu sekıLde..10 kısı gunah kecisi iLan etti tek bı fıkrım yusunden aanLamak ıstedıkLerı gibi anLayıp yorum yaptıLar ya da ben demek ıstedgımı anLATAmadım bud a mumkun..
10 senedır tamirhanenin içerisindeyim cok bıLırm demıorum demem de ama kumda oyna dıen adamı birikimimde boğarım... bu kıısıyi de uyar... ben senın uyarını dikkate aLıcam.

dragon07
01-12-2007, 20:16
jan bidaha acma konu:)bak noldu:)106 alınja atasını yaparıs:)

Jan™
01-12-2007, 20:36
jan bidaha acma konu:)bak noldu:)106 alınja atasını yaparıs:)

hahahaha :D teşekkürler.. valla bu kadar rağbet görüceğini bilseydim açmazdım :)

DoDo_hamann
01-12-2007, 20:48
http://www.sahibinden.com/indirim_yari_fiatina_peugeot_106_gti_icin_290_bg_t urbo_kitiWQQaXQQ4467668WQQpXQQdisplayitem
böyle birşey buldum,fikir verir belki biraz ;)

Jan™
01-12-2007, 21:55
http://www.sahibinden.com/indirim_yari_fiatina_peugeot_106_gti_icin_290_bg_t urbo_kitiWQQaXQQ4467668WQQpXQQdisplayitem
böyle birşey buldum,fikir verir belki biraz ;)

teşekkürler

facia
01-12-2007, 22:16
[QUOTE=_cAgdAsH_;173561]
Değmez keLimesi yaLnızca benım dusuncem harcanacak emek para zaman zorLuk we karsıLıgında aLınıcak werım dusunuLdugunde bence değmez QUOTE]

Mesela ne kadar harcayip ne kadar güç alırsan seni kesmez?