PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Megane coupe F7R

driftnolimit
03-12-2011, 12:40
arkadaşlar bu otomobili tanıyan varmı? almayı düşünüyorum.
bu otomobiller nasıldır? Bravo HGT ile karşılaştırırmısınız?

Renault Megane 2.0 Coupe 1998 Model 10.750 TL Sahibinden satılık ikinci el Siyah renk - 65615076 (http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-98-model-megane-coupe-2-0-65615076/detay/)

rebel
03-12-2011, 12:45
araç baya derli toplu duruyo bravoya bulaşma malzeme işkilik vasatın vasatı şahin gibi resmen içi. ayrıca f7r moda daha açık kanımca. ama hgt nın seside dillere destan

h.guroglu
03-12-2011, 13:09
f7r reno nun ürettiği efsane araçlardan biridir çokta sağlam bir gidişi vardır hgt ile karşılaştırırsak birçok özelliği aynı sayılır her ikisindede çift hava yastığı abs vs. standart donanımdadır f7r ın bravodan donanım olarak tek artısı elektrikli arka kelebek camlarıdır

hgt nin sesi gidişi çok iyidir ancak ülkemizde 5 silindirden anlamayan ustaların elinden geçmiştir birçoğu ve şu anda hemen düzgününü bulmak imkansıza yakın birşeydir eğer hgt alırsan anlıyan usta bulmakta güçlük çekebilirsin

f7r de ise ustası mevcut motorun önü yüklenmeye daha açık ancak arkası oturuş pozisyonu çok berbat hgt ye nazaran.

ben senin yerinde olsam tercihimi f7r dan yana kullanırdım gerek servis gerek yedek parça gerekte modifiye parçası açısından f7r ın bulunabilirliği daha fazla

driftnolimit
03-12-2011, 13:28
Fiat'ta satış danışmanlığı yaptığım için sıkıntı yaşayacağımı düşünmüyorum aslında peki F7R'ın kronik sorunları varmıdır?
ufak mod ile (kat iptali, headers, komple egzos, açık yada kutu içi filtre ile) nasıl sonuçlar alınabilir

_Emre_
03-12-2011, 13:36
hgt hakkında bir fikrim yok ama f7r ciddi anlamda iyi yürüyen bir araç bunu gördüm. Fakat temizini bulmak zor alırken iyi baktırmak lazım zira piyasadakilerin bir çoğu mundar olmuş araçlar

burakgk
03-12-2011, 13:45
Bende megane coupe 1.6 var.Size tavsiyem aracı alırken iyi bir ustaya göstermeniz.Özellikle beyin,immobilizer,göstergelerin düzgün çalışması,sunroofun durumu,ön koltukların düzgün şekilde yatıp kalkması,klima motorunun düzgün şekilde çalışması,silecek su fiskiyesinin motoru,arka kelebek cam motoru ve direksiyon kutusundan yağ kaçırıp kaçırmamasına dikkat edilmelidir.Bu saydıklarım arabayı sanki çok sorunluymuş gibi gösterebilir ama dikkat edilmesi sizin yararınıza olur.Birde rölantiye dikkat edilmelidir genellikle düşük olur araba sarsıntılı çalışır.Rölanti motoru arızalı olabilir.

ArMy
03-12-2011, 14:13
Bikere ön tamponu binek megane tamponu değişmiş.
Bunun başka bi forumda detaylı yorumlarını gördüm de şimdi o foruma giremiyorum skıntı var paylaşırım detayları :)

driftnolimit
03-12-2011, 14:24
bu otomobilin deyatlarımı???

efe_
03-12-2011, 14:28
Aracın direksyonu ph.2'ye ait , bu demek oluyorki ya airbag açıldı değiştirildi yada başka bir sıkıntı var
F motorlar ciğerlidir , ama bilinçli kullanım olmadığından,km'den,bakımsızlıktan temizleri çok azdır piyasada.Bu araç bence vurulmuş gibi:/

DOHC
03-12-2011, 22:48
Direksiyon, ön tampon ve jantlar orjinal değil.
Kelebek camlar ve sunroof sıkıntılıdır, çalıştıklarına bak.
Bende vardı F7R, güzel arabadır, iyi gider......