PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ESP İptaLi

Aps
30-11-2007, 18:48
selamlar
czt'de esp'nin kalkışları oLumsuz yönde etkilediğini duyuyorum
bi videoda gördüğüm kadarıyla sigortada bi fişi çektiğimiz zaman iptal olabiliyormuş ama abs ile birlikte
bir abime danıştığımda ordan hat çekerek switch bağlayabileceğimi söyledi
iyi mi olur kötü mü olur konu hakkında sizlerden fikir almak istedim:)

Tuner
30-11-2007, 20:59
esp elektronik stabilite p.... gibi bir şey yani patinajla alakası yok diye biliyorum bende

FaTiH44
30-11-2007, 21:23
bence iptal ettirme.

ESP (Electronic Stability Program - Elektronik Denge Programı) virajlarda aracın kayması durumunda gerekli tekerlere fren yaptırarak (+motor gücüne de müdahale eder) aracı tekrar izine döndürmeye çalışır.Bunları düşünmeni öneririm iptal ederken;)

Aps
30-11-2007, 21:25
bence iptal ettirme.

ESP (Electronic Stability Program - Elektronik Denge Programı) virajlarda aracın kayması durumunda gerekli tekerlere fren yaptırarak (+motor gücüne de müdahale eder) aracı tekrar izine döndürmeye çalışır.Bunları düşünmeni öneririm iptal ederken;)
haklısın abi bende o yüzden gereken yerlerde açıp kapatmak için switch yaptırmak düşüncesine gitmiştim

FaTiH44
30-11-2007, 21:43
kalkışta patinajı önleyen traction control benim bildiğim.

yiit
30-11-2007, 22:03
bendeki esp tuşu patinajıda etkiliyo valla bilmiorm :S

Aps
30-11-2007, 22:04
izlediğim videoda cztde nasıl esp/traction control kapatılır tarzı bişey yazmış sanırım hepsi tek bir yerden iptal ediliyor
http://www.youtube.com/watch?v=hyn2PZIzzzw
http://www.youtube.com/watch?v=FDuz6ApT0RM

fakat yorumlardada mitsubishi nin böyle birşeyin olması imkansız tarzı bişey yazmış
sanırım en mantıklısı bu işe hiç bulaşmamak:)

mert_16
30-11-2007, 22:24
evet apocum, önümüzdeki yaz evo gelene kadar bekle ondan sonra unutçaksın ztn czt'yi aynı BLU ve diğerleri gibi:D sen izmir yolunda hks'ni patlata patlata takılıver boşver esp fln allah korusun kaza bela...anladın cnm kardeşim:)

Tayfun-E30
30-11-2007, 22:27
kalkışta patinajı önleyen traction control benim bildiğim.

doğru sölüyosun, ben yanlış yazdım, yanlız neticede hepsi fren destek sistemi...

efe-E
01-12-2007, 00:04
Yalnız ne kadar switch falan yaptırsanda tahminimce normal yolda giderken açıp kapatsanda etkisi olmaz. Aracı kapatıp açman, bi ihtimal akü başlarını söküp takman falan gerekebilir. Sonuçta Beyine müdahele ediyorsun.

Schumi
01-12-2007, 18:48
aynen öle sigortaya switch de koysan sorun çıkartıcaktır. en azından 206 daki tecrübelerimden aracın kontak kapatıp açılması gerekiyo.

Oz`
06-12-2007, 10:04
Yalnız ne kadar switch falan yaptırsanda tahminimce normal yolda giderken açıp kapatsanda etkisi olmaz. Aracı kapatıp açman, bi ihtimal akü başlarını söküp takman falan gerekebilir. Sonuçta Beyine müdahele ediyorsun.
yokyok hepsi gidiyoer kapatıp açman gerekmiyor abs yide kapatıyor ama :(

Maxiboost
06-12-2007, 14:24
oh süper :D aban direk sigortasına? ben olsam komple sökerdim en kıl olduğum sistemler esp desen kısıtlar abs desen sen limit yaparken en ufak tıkırtıda 1 saat devreye girer akar gidersin....