PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İphone 4 Sorunu ??

yesil544
05-12-2011, 00:07
Arkadaşlar yurt dışından iphone 4 aldık kayıtlı mayıtlı gvey mevey aldık ios 5 sürümü yüklenmiş telefona sim kart okumuyor ne yapmamız lazım anlayan bilen eden yardımcı olabilecek olan varmı ??

ygtkrmdnz
05-12-2011, 00:10
geveyde ios5 çalıştıramassınız

versiyonu düşürmeyi deneyin

4.3.5 iyidir

se®k@n
05-12-2011, 00:11
Yanlış hatırlamıyosam;

"Yurt dışı iphone 4 lerin sürümünü ios 5' e yükseltince, nur topu gibi bi ipod sahibi olursunuz." gibisinden bişeyler söyleniyodu. Bilenler daha net bişey söyler....

yesil544
05-12-2011, 00:11
geveyde ios5 çalıştıramassınız

versiyonu düşürmeyi deneyin

4.3.5 iyidir

yaa hiç anlamıyorum ki artı iki saatir nete dolanıyorum bulamaıdm bir şeyler versiyonda düşmüyormuş sanırım baseband falan birşeyler yazıyor :(

redbaron
05-12-2011, 00:12
bildiğim kadarıyla gevey ios 5 i kırmıyor.dolayısıyla telefonu kullanamazsınız şimdilik.Belki gevey ios5 i kıran bir chip yaparsa o zaman kullanabilir.

1lker
aynı olay bizimde başımıza geldi suan kuzenımın telefonda sım kart okumuyor bırıne gonderdı program atıp versıyon guncellıkcekmıs ama oluru dorusu nedır bılmıyorum tam olarak

yesil544
Yanlış hatırlamıyosam;

"Yurt dışı iphone 4 lerin sürümünü ios 5' e yükseltince, nur topu gibi bi ipod sahibi olursunuz." gibisinden bişeyler söyleniyodu. Bilenler daha net bişey söyler....

valllaa aynı yazıyı bende okudum :)

redbaron
05-12-2011, 00:13
eğer iso5 geldiyse telefon versiyon düşmez ,basebandın daha önceden korunması lazım anca o zaman olabilirdi.

yesil544
05-12-2011, 00:13
bildiğim kadarıyla gevey ios 5 i kırmıyor.dolayısıyla telefonu kullanamazsınız şimdilik.Belki gevey ios5 i kıran bir chip yaparsa o zaman kullanabilir.

eski versiyona dönüp eskisi gibi kullanma ihtimalimiz yokmu acaba ?

yesil544
05-12-2011, 00:15
aynı olay bizimde başımıza geldi suan kuzenımın telefonda sım kart okumuyor bırıne gonderdı program atıp versıyon guncellıkcekmıs ama oluru dorusu nedır bılmıyorum tam olarak

bakalım biz ne yapacazzz

ygtkrmdnz
05-12-2011, 00:16
bu sitede benzer konular mevcut , bakın derim

ios5 gevey - Sayfa 3 (http://www.iphoneyardim.net/iphone_yardim_soru-cevap/39227-ios5_gevey-3.html)

redbaron
05-12-2011, 00:16
eski versiyona dönüp eskisi gibi kullanma ihtimalimiz yokmu acaba ?

telefon fabrikasyon olarak geldiğinde ios5 yüklüyse eski versiyona dönemezsin.Ama ilk geldiğinde 4.3.5 yüklüyse ve herhangi birisi basebandı koruyorak bilgisayarda ssh dosyası olarak kaydettiyse o zaman versiyon düşebilir.başka türlü versiyon düşemezsiniz

yesil544
05-12-2011, 00:29
telefon fabrikasyon olarak geldiğinde ios5 yüklüyse eski versiyona dönemezsin.Ama ilk geldiğinde 4.3.5 yüklüyse ve herhangi birisi basebandı koruyorak bilgisayarda ssh dosyası olarak kaydettiyse o zaman versiyon düşebilir.başka türlü versiyon düşemezsiniz

ozaman yarın bi bakalım sorayım inş dediğin gibidir eğer öyleyse yeni gevey falan çıkana kadar pert diyorsun yani

OnurD.
05-12-2011, 00:35
Simklitli ip4 varmıymış hala ya?
Tinyumbrella diye bir program var onu bir deneyin.

redbaron
05-12-2011, 00:53
ozaman yarın bi bakalım sorayım inş dediğin gibidir eğer öyleyse yeni gevey falan çıkana kadar pert diyorsun yani

aynen ios5 e uygun gevey çıkana kadar sizin iphone malesef pert

Chatin
05-12-2011, 00:58
Düşük versiyonlu ios yüklet olsun bitsin. İlla ios5 kullanman şart değilk ki zaten pek de matah değil ios5 . Bu arada sim kartınız 128 bit olması lazım sanırım 64 bit olduğu için de çalışmıyor olabilir.

Aklıma takıldı; iki tane soru işareti ne oluyor? Yapmayın böyle şeyler lütfen. Güzelim dilimizi chat diline çevirmeyelim.

redbaron
05-12-2011, 03:14
Düşük versiyonlu ios yüklet olsun bitsin. İlla ios5 kullanman şart değilk ki zaten pek de matah değil ios5 . Bu arada sim kartınız 128 bit olması lazım sanırım 64 bit olduğu için de çalışmıyor olabilir.

Aklıma takıldı; iki tane soru işareti ne oluyor? Yapmayın böyle şeyler lütfen. Güzelim dilimizi chat diline çevirmeyelim.

keske dediginiz kadar kolay olsa sorun zaten daha onceden ssh kaydı yapılmayan cihazın eski ios4 e donememesi... , bazen 64 luklerde calısıyor ios5 ise kesin calısmaz cunku gevey ios 5 i desteklemiyor.

onursumer
05-12-2011, 09:11
sim free ile sim lock arasında nekadar fiyat farkı var?

değermi yani bu eziyeti çekmeye :D

Day Walker
05-12-2011, 09:29
ipad basbandı bulup 4.3.3 veya 4.3.5 yapabilirsiniz.

yardım için iPhoneYardim.net (http://www.iphoneyardim.net) bu sitede arat çözümleri mevcut hatta basebanda gerek kalmadan alt versiyona düşürenlerde var ama sende gevey olduğu için alt sürüm basebandı gerekecektir.

Yiğit G.
05-12-2011, 09:33
Bekliceksin bir müddet veya sat onu üstüne eklip burdan spot bitane al..

Quantum
05-12-2011, 09:39
Yanlış hatırlamıyosam;

replik bana ait :D

İnternet üzerinden simlock yapan siteler var. Bir kaç gün içinde ücreti mukabilinde kırıyorlar kilidi.. Yaptıranlar var ve şu anda unlock durumunda kullanıyorlar telefonlarını.. Elveda Gevey sonra da tabiiki.. O siteleri araştırmanızı öneririm.

Ücreti ise telefonun ülke olarak menşei bazında farklılık gösteriyor. Hatırladığım kadarıyla 20 USD ile 150 USD arasında idi.. Yanlış hatırlayabilirim rakamları ama 100-150USD arası gibi bir fiyatı gözden çıkarın..

"Versiyon düşür hallet" çözüm önerileri için ise;

Öyle windows 7 den XP ye düşürür gibi "next - next - finish" şeklinde düşük versiyon yükleyemezsiniz telefonunuza..

O versiyonda iken SHSH kaydı yedeğini almış olmanız lazım. Her telefonunun ayrıdır bu..

Eğer geçmek istediğiniz sürümün SHSH kaydı alınmadı ise çok net söylüyorum ki eski versiyona geçmeyi unutun..

Şu da net bir durumdur ki Gevey ile çalışan telefonda IOS5 çalışmıyor.. Çalışıyor diyenlerın alayı mavra sıkıyor.. Yok öyle bişey..

Kolay gelsin

Day Walker
05-12-2011, 09:44
replik bana ait :D

İnternet üzerinden simlock yapan siteler var. Bir kaç gün içinde ücreti mukabilinde kırıyorlar kilidi.. Yaptıranlar var ve şu anda unlock durumunda kullanıyorlar telefonlarını.. Elveda Gevey sonra da tabiiki.. O siteleri araştırmanızı öneririm.

Ücreti ise telefonun ülke olarak menşei bazında farklılık gösteriyor. Hatırladığım kadarıyla 20 USD ile 150 USD arasında idi.. Yanlış hatırlayabilirim rakamları ama 100-150USD arası gibi bir fiyatı gözden çıkarın..

"Versiyon düşür hallet" çözüm önerileri için ise;

Öyle windows 7 den XP ye düşürür gibi "next - next - finish" şeklinde düşük versiyon yükleyemezsiniz telefonunuza..

O versiyonda iken SHSH kaydı yedeğini almış olmanız lazım. Her telefonunun ayrıdır bu..

Eğer geçmek istediğiniz sürümün SHSH kaydı alınmadı ise çok net söylüyorum ki eski versiyona geçmeyi unutun..

Şu da net bir durumdur ki Gevey ile çalışan telefonda IOS5 çalışmıyor.. Çalışıyor diyenlerın alayı mavra sıkıyor.. Yok öyle bişey..

Kolay gelsin

4.3.3 veya 4.3.5 sürümünün basebandı korunarak geveyli cihazları ios5 yüklenebiliyor.