PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Araç Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

burakN
05-12-2011, 00:50
Aşağıdaki bilgiyi sahibinden.com' da gördüm ve paylaşmak istedim. İlave edecekleriniz olursa ekleyin lütfen.

Araç Alırken Dikkat Etmeniz Gereken Hususlar

* Tanımadığınız kişilere kesinlikle para göndermeyiniz.

* Alacağınız veya kiralayacağınız aracı görmeden, hiç bir sebeple kapora vb. benzeri bir ödeme gerçekleştirmeyiniz ve/veya aracı satın almayınız.

* Tanımadığınız kişilere TC kimlik numarası ve cep telefonu numaraları kullanılarak yapılabilen para transferlerini gerçekleştirmeyiniz.

* Para ödemesi ile ürün teslimi (araç devir işlemini) aynı anda yapınız.

* İlgilendiğiniz araçla ilgili satıcıdan detaylı bilgi alınız. Araç plaka numarası ile araç üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti (hacizli, rehinli vb.) olup olmadığını araştırınız.

* Alacağınız aracın tescil belgesinde bulunan motor ve şasi numarası ile araç üzerindeki motor ve şasi numarasının aynı olmasına dikkat ediniz. Aracın servis kayıtlarını kontrol ediniz.

* Kişisel verilerinizi ve üyelik bilgilerinizi (TC kimlik numarası, kredi kartı verileri, vb.) kimse ile paylaşmayınız.

Onurkk06
05-12-2011, 01:19
ahh ahh bıu işten benim bir başım yandı ki keşke acele etmeseydim elimdeki 2 milyardan oldum

Burak K.
05-12-2011, 01:21
*Alacağınız aracı önceden techturkey.com'dan sorgulatınız,muhakkak bilenler çıkacaktır. :)

erkin006
05-12-2011, 01:25
hoşgeldin o zaman bide seni tanısak:D

sasuuke
05-12-2011, 09:19
güzel bilgiler hepsini tek tek uygulamak lazım

burakN
06-12-2011, 23:16
En önemli sorunlardan biri de pert kaydı ile ilgili. Bu konuda çok sahtekarlık yapılıyor.

63owen63
06-12-2011, 23:23
Tech'de harbiden müthiş bir kulak- göz ilişkisi var, diğer alım hususları dışında sorgulama da tavsiye ederim.

Erdem K.
07-12-2011, 07:23
eğer s2k,gti,vts,vti,sti,type r gibi araçlardan birini almayı düşünüyorsanız mutlaka tech'e sorgulatın, pişman olmazsınız...

slhdmr34
07-12-2011, 08:38
pert kaydı sahtekarlıgı su donemde cok fazla, aracı tramere sorgulatırken mutlaka sase no ile sorgulatın ve saseyi ruhsattan degil mutlaka aractan okuyup tramere gonderin. Son moda olarak sasenin bir hanesini bilincli yanlıs yazdırıyorlar sıfırı o harfi olarak, x harfini k olarak gibi. Ruhsat yenilenirken veya muayenede bu kolaylıkla duzeltiliyor aracın dosyasına gore ama siz sorgulatınca bir hane farklılıgı yuzunden herhangi bir hasar kaydı yoktur mesajı alınıyor.

burakN
07-12-2011, 11:41
pert kaydı sahtekarlıgı su donemde cok fazla, aracı tramere sorgulatırken mutlaka sase no ile sorgulatın ve saseyi ruhsattan degil mutlaka aractan okuyup tramere gonderin. Son moda olarak sasenin bir hanesini bilincli yanlıs yazdırıyorlar sıfırı o harfi olarak, x harfini k olarak gibi. Ruhsat yenilenirken veya muayenede bu kolaylıkla duzeltiliyor aracın dosyasına gore ama siz sorgulatınca bir hane farklılıgı yuzunden herhangi bir hasar kaydı yoktur mesajı alınıyor.

Teşekkürler. Bu kadarına da pes dedirtecek cinsden?...