PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Civic si vs. TJ saxo

peugeotefe
05-12-2011, 23:15
Videolar göz atarken benim arabanın bir videosunu buldum siteye koymak istedim.
Civic si izmitin iyi yürüyenlerden imiş.
Benim araçta bulunanlar
13/61 Kısa
Peugeot sport yazılım
Port polish.
İYİ SEYİRLER

Z-O2GwENpxo&feature=youtu.be

makturan
05-12-2011, 23:18
goruntu gozukmuyor :S sdc bende mi sorun acaba ?

peugeotefe
05-12-2011, 23:22
Bi Sıkıntı olmuş düzeltildi.

golfcu0101
05-12-2011, 23:23
maşallah 1.00 ci dakkadan sonra kı videonun devamı baya iyi ama sıkılıp sıkılmadığını pek anlayamadım saxo uzuyor ama

peugeotefe
05-12-2011, 23:26
Gayet iyi sıkıyordu sonradan bıraktı ama yanlış hatırlamıyorsam 4. deneyişimizdi

Turboğuz54
05-12-2011, 23:33
Kandıra yolumu burası

peugeotefe
05-12-2011, 23:36
Kandıra yolumu burası

Yabancısıyım oranın ne desem yalan olur ama izmitin içinden çıktık o yola

kadir jdm civic
05-12-2011, 23:44
iyi güzelde arkadaş Sİ de ne var ne yok ztn Sİ nin dolusu anca stock araçla yürür senın aracın kadar yüklü bir araçla yan yana bile gidemez bu video ya bile gerek yok yanı.

peugeotefe
05-12-2011, 23:48
iyi güzelde arkadaş Sİ de ne var ne yok ztn Sİ nin dolusu anca stock araçla yürür senın aracın kadar yüklü bir araçla yan yana bile gidemez bu video ya bile gerek yok yanı.

İyi güzelde arkadaş ben bişey mi dedim sadece araçları denedik ve videosunu ekledim hatamı ettim ? neden böyle yaklaşıyosunki konuya ?

H22Power
06-12-2011, 08:12
Ferdi kardeşimizin arabasıydı bu araç siyahtı hks 60mm egzoz düz boru filtre superchips yazılım vardı enson sökük halde headers egzoz filtreli typer ın 160 a kadar dibinden gidiyordu sonra maddi imkansızlıklardan dolayı satıldı şuan daha iyi olduğuna eminim fakat keşke denediğiniz araçta neler var sorsaydınız ve daha detaylı çekilmiş en azından rüzgar sesli değil otomobil sesli bir video olsaydı :(

makturan
06-12-2011, 09:08
Kandıra yolumu burası

evet kandira yolu,
izmitin illegal gazlama asfalti :)

alfonso4474
06-12-2011, 09:12
bn valla videodan bişi anlamadım zaten bu videoda basılmamıs pek :)

kadir jdm civic
06-12-2011, 10:26
İyi güzelde arkadaş ben bişey mi dedim sadece araçları denedik ve videosunu ekledim hatamı ettim ? neden böyle yaklaşıyosunki konuya ?

neden böyle yazıyorum yazdıgın kelimelerden dolayı

civic si izmitin en iyi yürüyenlerinden imiş bu bana biraz küçümsercesine oldu en iyisi bukadar gidiyor gibi senin niyetin farklı olabilir iyi niyetli de olabilirsın ne ben senı tanırım nede sen benı burda da herkes birni tanımaz o yuzden yazdıgın kelimelerin ne anlama geldigini biraz düşünmelisin.

aracına maşallah ztn Sİ nin senın aracının yanında pek bir şansı yok D16A9 motorla

PPR engineering
06-12-2011, 10:48
neden d16a9 un şansı yok yapılırsa her şartta şansı olur :) araçlara maşALLAH bu arada.

kolaylı
06-12-2011, 10:54
Vıdeodan Pek Bısey Anlasılmıyor Ama Sıyah Spoon Jantlı Sı Ile Denedıysenız Yururu Gayet Iyı Aracın Masallah Ikı Aracada

RottingChrist
06-12-2011, 11:21
yapanlar olsa da görsek izlesek. bir si sever olarak biz de örnek alsak. hakkıya uğraşan erkut haricinde pek adam yok herhalde. si ya yapılan bütün specler fabrika opsiyonu gibi oldu. h/f/e crx 3.4 kelebek+yazılım. atmosferikte daha ilerisine giden arkadaşlarımız da oldu ama maceraları uzun sürmedi.

neden d16a9 un şansı yok yapılırsa her şartta şansı olur :) araçlara maşALLAH bu arada.

kadir jdm civic
06-12-2011, 12:09
yapanlar olsa da görsek izlesek. bir si sever olarak biz de örnek alsak. hakkıya uğraşan erkut haricinde pek adam yok herhalde. si ya yapılan bütün specler fabrika opsiyonu gibi oldu. h/f/e crx 3.4 kelebek+yazılım. atmosferikte daha ilerisine giden arkadaşlarımız da oldu ama maceraları uzun sürmedi.

ah ah ah abi yarı yolda kesiliyoruz millet gibi gerimiz gelmıyor işte paranın gözü kör olsun bitmıyor ki arabaya ne yaparsan yap hepsi para hadi onu geçtim role cıkmak yarışmakta para olmayınca olmuyor işte. dün crx i stcok vtecle denedik vtecler saglamdı yarım boy falan crx aldı ama vtecler çok temız çok duzgundu...

PPR engineering
06-12-2011, 12:13

2005 2006 yılında bir hayli uğraştım turbo atmosferik olarak.ama filtre egsoz headerslısı zevk vermemekle beraber yeterli değil tabiki macera uzun sürer sürerde kimse si motoruyla o kadar uğraşmaz tahmin etmiyorum b16 varken ama ben tekrardan bi d16 yapmak cok cok isterdim kendim alıp güzel şaşırtıcı yürütmek zevkli olabilirdi.

kadir jdm civic
06-12-2011, 12:15
ben en sn sedan si yaptım ama maddiyattan dolayı satmak zorunda kaldım allahın izniyle madidi topladıgımda geri alıcam arabamı çok samımı arkadaşımda suan

cometic ince conta

full portpolish ( draglarda yarışan kadett gsıların üst kapagını yapan kişiler yaptı)

integra gaz kelebegi polishli

hedears 4 2 1

costum ısı yalıtımlı filtre

p29 chip

bu yaptıklarımdı yapıcaklarımda ;

crx 3 4 5 dişlisi

hafif volan

exedy stage 1 yada 2 baskı balata

iridyum buji

buji kablosu

egzos 48 lıkten 51 yada 55 lık olucaktı

ztn en son yapılcak yüklüsü bu idi

eee bu yaptıklarımızla kısalı chipli portpolishlı 106 yada vts ile anca yürürdük dimi

PPR engineering
06-12-2011, 12:31
ben en sn sedan si yaptım ama maddiyattan dolayı satmak zorunda kaldım allahın izniyle madidi topladıgımda geri alıcam arabamı çok samımı arkadaşımda suan

cometic ince conta

full portpolish ( draglarda yarışan kadett gsıların üst kapagını yapan kişiler yaptı)

hedears 4 2 1

p29 chip

crx 3 4 5 dişlisi

hafif volan

iridyum buji

buji kablosu

eee bu yaptıklarımızla kısalı chipli portpolishlı 106 yada vts ile anca yürürdük dimi

sen denemedin sanırım arabayı ben yapsam daha farklı söle ucar kacar diyemiyeceğim ama su listeden cok daha farklı seyler yapmak mümkün piston egz haricinde en güzeli hep derim cıkıp görmek yarışmak araçlar yan yana gelmeden hiç bir şey belli olmuyor

kadir jdm civic
06-12-2011, 12:43
sen denemedin sanırım arabayı ben yapsam daha farklı söle ucar kacar diyemiyeceğim ama su listeden cok daha farklı seyler yapmak mümkün piston egz haricinde en güzeli hep derim cıkıp görmek yarışmak araçlar yan yana gelmeden hiç bir şey belli olmuyor

denedım fakat bir video yok kendımce gördum ve tatmin oldum aracımda fakat burda yapılanlar gibi cık video çek muhabbeti olmadı yenı sahibi arkadaşımda deneme taraftarı biri degil sakın kullanıyor benım maddi sıkışlıgıma yardım etmek için aldı ztn inşallah yaza dogru geri alabilirsem aracımı denemesini yaparım ztn yaptıgım hatalardan biride biriyle deneyip videosunu koymamaktı ama kısmet bakalım hayırlısı daha önümde çok yol var gene yaparız yürütürüz

Mutlu KOÇER
06-12-2011, 12:44

2005 2006 yılında bir hayli uğraştım turbo atmosferik olarak.ama filtre egsoz headerslısı zevk vermemekle beraber yeterli değil tabiki macera uzun sürer sürerde kimse si motoruyla o kadar uğraşmaz tahmin etmiyorum b16 varken ama ben tekrardan bi d16 yapmak cok cok isterdim kendim alıp güzel şaşırtıcı yürütmek zevkli olabilirdi.

Atmosferik olarak evet haklısınız Erkut en iyi temsilcimiz sanırım :) Turbo olarakta Kturbo şuan gayet stabil ve tatminkar. Sanırım diğer araçlara nazaran video fazla görmediğiniz için pekte akılda kalıcı olmuyor. :)

Birde Mustafa Birseslinin hem kendi hemde Crx turbo (-darkness / Can'ın) projesi var. Aslına bakılırsa varmış ya biraz :)

RottingChrist
06-12-2011, 13:13
aslında herkesin kesiştiği nokta bu sanırım. d ye para harcamaya başlandığında rakamlar arttıkça neden d ile uğraşayım zaten b paralarına yaklaşıyor bari stock olsun b olsun mantığı ağır basıyor. aslında beni d motordan ziyade eg kasa çekiyor hb si ın görüntüsünü çok beyeniyorum.

haklısın abi, gerek bilgi paylaşımı olsun gerek deneyiminden mutlaka yararlanan arkadaşlar olmuştur. turbo dedin de herkesin gönlünde yatıyordur bir turbo projesi ama maddiyat kadar zaman ve bilgi de lazım. bunların haricinde sc ile yürümeye başlayan yalçın arkadaşımız var şu an gayet sağlıklı günlük kullanıyor. ve gereken yerlerde şakasını yapmayı ihmal etmiyor. :) ayrıca serdar biraz daha profesyonelce sc üzerinde çalışıyor. eminim onun projesi de çok keyifli sonlanacak.

Atmosferik olarak evet haklısınız Erkut en iyi temsilcimiz sanırım :) Turbo olarakta Kturbo şuan gayet stabil ve tatminkar. Sanırım diğer araçlara nazaran video fazla görmediğiniz için pekte akılda kalıcı olmuyor. :)

Birde Mustafa Birseslinin hem kendi hemde Crx turbo (-darkness / Can'ın) projesi var. Aslına bakılırsa varmış ya biraz :)

RottingChrist
06-12-2011, 13:22
kadir önemli olan listenin uzunluğu değil bence. bazı konularda bununla ilgili atışmalar da olmuş. uğraşıp didinip hevesi kırılan arkadaşları sen de yakından gördün. hedefin ulaşılabilir olması gerek. arada buna da saplayayım düşünceleri girerse iş zorlaşıyor ve çirkinleşiyor.

cometic ince conta

hedears 4 2 1

p29 chip

crx 3 4 5 dişlisi

hafif volan

iridyum buji

buji kablosu

PPR engineering
06-12-2011, 13:29
aslında herkesin kesiştiği nokta bu sanırım. d ye para harcamaya başlandığında rakamlar arttıkça neden d ile uğraşayım zaten b paralarına yaklaşıyor bari stock olsun b olsun mantığı ağır basıyor. aslında beni d motordan ziyade eg kasa çekiyor hb si ın görüntüsünü çok beyeniyorum.

haklısın abi, gerek bilgi paylaşımı olsun gerek deneyiminden mutlaka yararlanan arkadaşlar olmuştur. turbo dedin de herkesin gönlünde yatıyordur bir turbo projesi ama maddiyat kadar zaman ve bilgi de lazım. bunların haricinde sc ile yürümeye başlayan yalçın arkadaşımız var şu an gayet sağlıklı günlük kullanıyor. ve gereken yerlerde şakasını yapmayı ihmal etmiyor. :) ayrıca serdar biraz daha profesyonelce sc üzerinde çalışıyor. eminim onun projesi de çok keyifli sonlanacak.

sc arabayı merak ettim cok zevkli olmuştur varmı videosu filan parantez sölediğin şeylere katılıyorum..

kadir jdm civic
06-12-2011, 13:34
kadir önemli olan listenin uzunluğu değil bence. bazı konularda bununla ilgili atışmalar da olmuş. uğraşıp didinip hevesi kırılan arkadaşları sen de yakından gördün. hedefin ulaşılabilir olması gerek. arada buna da saplayayım düşünceleri girerse iş zorlaşıyor ve çirkinleşiyor.

sorunda burda abi listeye baksan yapılan işlemler normal si den sanzımandan dolayı 2 3 çok çok iyi ihtimalle 4 boy gidersn başka yok okadar işlem yapıp aldıgın sonuç bu olunca insan üzülüyor. sen benden daha iyi bilirsın Sİ yi sende kullandın nekadar gidip gitmedigini.

RottingChrist
06-12-2011, 13:44
videosu yok maalesef. şu an frenler yetersiz kaldığı içi iyileştirmeye çalışıyor. kısa zamanda bir çay sohbetimiz olursa buyurun gelin hem yakından görmüş olur hemde tanışmış oluruz.

sc arabayı merak ettim cok zevkli olmuştur varmı videosu filan parantez sölediğin şeylere katılıyorum..

RottingChrist
06-12-2011, 13:54
bu arada konu sahibi arkadaştan özür dilerim. si var dediler geldik hesabı oldu, kusura bakmasın.

PPR engineering
06-12-2011, 14:05
videosu yok maalesef. şu an frenler yetersiz kaldığı içi iyileştirmeye çalışıyor. kısa zamanda bir çay sohbetimiz olursa buyurun gelin hem yakından görmüş olur hemde tanışmış oluruz.

tabiki özelden yazarsanız gelirim bi manimiz olmazsa.

Talih.b16
06-12-2011, 14:17
si için piston egzantrik yokmu?geçen bi video izlemiştim eg ciler koymuştu vti ile kafa kafaya yürüyordu yannış hatırlamıyorsam...emmeli polishli kısalı pistonlu daha gider tabii liste ama uzamasın gayet güzel yürür bence birazda hafifiledimi basarılı olur bence

kadir jdm civic
06-12-2011, 14:25
si için piston egzantrik yokmu?geçen bi video izlemiştim eg ciler koymuştu vti ile kafa kafaya yürüyordu yannış hatırlamıyorsam...emmeli polishli kısalı pistonlu daha gider tabii liste ama uzamasın gayet güzel yürür bence birazda hafifiledimi basarılı olur bence

piston var fakat pistonu taktıgında 11 sıkıştırmayı zor yakalıyorsun kapak ve blok taşlama ve ince conta ile 11 sıkıştırma oluyor . sanzıman desen erkut abinin yaptıgı 4.925 var birde crx 3 4 5 ini koyuyorlar oda motor cevirmezse bir yere kadar. egzantirik var ama çok zor uygulaması b16 ya takılan egzantirik gib olmuyor etkisi o yuzden da sıkıntı. aslında ciddi 3 4 lira harcanırsa Sİ motoruna çok iyi gider fakat bunu kim yapıcak ???

RottingChrist
06-12-2011, 14:33
egzantrik işine yorum yapanları takip ettiğimde olumlu düşceler edinemedim. en son bir arkadaşımız oem egzantriklerin işlenmesinden bahsetmişti kısa zamanda halledecekti son durumu ne oldu bilemiyorum. artık standart sayılan si spekleri ile stock vti geçtim gibi şehir efsanelerine pek inanmıyorum şahsen.

Talih.b16
06-12-2011, 14:37
vallaha bence erkut tek egzantrikle öyle gidiyorsa si a biraz ellense değişik yürür bence.ciddi bi pistonla egzantrikle kısası yazılımı ıvır zıvır baya yürür ağırlık avantajıda var tabii.vti alırım yüklerim diyosunuzda bi si parası harcanıyo onada :)ben stock gidişinide seviyorum ama bence yapılırsa cok iddalı olur siz biraz karamsarsınız acıkcası:)

Talih.b16
06-12-2011, 14:43
egzantrik işine yorum yapanları takip ettiğimde olumlu düşceler edinemedim. en son bir arkadaşımız oem egzantriklerin işlenmesinden bahsetmişti kısa zamanda halledecekti son durumu ne oldu bilemiyorum. artık standart sayılan si spekleri ile stock vti geçtim gibi şehir efsanelerine pek inanmıyorum şahsen.

sitede izledim videosunu hatta sedan enkeili idi galiba araba geçtide demiyorum gayet güzel yürüdü yannış hatırlamıyorsam.crowerın skunk2nin falan vardır egzantriği gayette başarılı olur zex mi comp mu ne vardı yannışta yazmıyım şimdi si ler için.bunlar dynoda test falan edilmiştir güç verir niye vermesinki?ama el yapımı işe kafam basmaz.

RottingChrist
06-12-2011, 14:53
sedan enkei li joker nickli serdarın aracı var bir kaç vti denemesi oldu muhtemelen onun aracıdır fakat egzantrik hiç takmamıştı aracına. arda arkadaşımızın si ını toplayan erkut usta vasıtasıyla bisimoto ya oem egzantriğin gönderilip işlendiğini duymuştum arda dan.

sitede izledim videosunu hatta sedan enkeili idi galiba araba geçtide demiyorum gayet güzel yürüdü yannış hatırlamıyorsam.crowerın skunk2nin falan vardır egzantriği gayette başarılı olur zex mi comp mu ne vardı yannışta yazmıyım şimdi si ler için.bunlar dynoda test falan edilmiştir güç verir niye vermesinki?ama el yapımı işe kafam basmaz.

Talih.b16
06-12-2011, 15:00
sedan enkei li joker nickli serdarın aracı var bir kaç vti denemesi oldu muhtemelen onun aracıdır fakat egzantrik hiç takmamıştı aracına. arda arkadaşımızın si ını toplayan erkut usta vasıtasıyla bisimoto ya oem egzantriğin gönderilip işlendiğini duymuştum arda dan.

yok o egzantrikli demedim yannış anlamışsın gayet güzel yürüyor dedim.yani öyle bir setup a egzantrikle piston takılırsa daha iyi gitmezmi?portpolish yazılım kelebek ateşleme vs vb girmeyelim derine fazlada baya ciddi yürür gibi..

Cliosportve
06-12-2011, 16:36
Bizim Pejocu Efe misin sen yoksa :)Maşallah