PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ses Yardım...

kanashibari
08-12-2011, 08:59
Arkadaşlar aracımdaki sistem şu şekilde
Aracım civic Ek kasa
önde 16 lık mid-tiz var yıldırım şeklinde logosu var adını hatırlayamadım şimdi
Arkada pioneer elipsler var
rockford fosgate p4004 amfi var
punc p2 bas 38 lik kabinli bir şekilde
ana ünite pioneer 7200SD var.

Arkasındaki kabloların renk renk neler olduğunu pioneer sitesinden kullanma klavuzunu indirim ama içinde mevcut değil.

Ve bu sistemi nasıl sürmeliyim en verimli şekilde.

Hali hazırda kablo ve tesisat çekiliydi sadece ana ünite değiştirdim.

Yada bana komple sistemin kablo şemeasını nasıl yapmam gerektiği ile ilgili bilgi verebilirseniz onları düzeltebilirim. Şu anda fad ayarı yaptığımda sağ ve sol un ters olduğunu farkettim ve önlere çektiğimde hiç ses çıkmıyor birşeyler ters :(

ENGean
08-12-2011, 09:03
sorunu tam anlayamadım ama anladgm kadaryla yazıyım, elındekı anfının 2 kanalı ıle öndekı mıdtız takımı sürebilirsin, diger 2 kanalıda köprü yapıp bassı besleyebılırsın.
pıoneer 6*9 ıcın teyp cıkısından kullanabılırsın.

kanashibari
08-12-2011, 09:34
Doğrudur anlatamamış olabilirim.
Elimde ki Anfi 4 kanal 400 watt ürün bu

Rockford Fosgate® - P4004 (http://www.rockfordfosgate.com/products/product_details.asp?item_id=91945&locale=en_US)

Ana ünitede bu.

DEH-7200SD Pioneer - Araç sesi - CD Çalar - Araç eğlencesi (http://www.pioneer.eu/tr/products/25/121/61/DEH-7200SD/specs.html)

Kısaca şunu yapabilir miyiz tüm sistem anfi üzerinden çalışsa ve herşeyi ana üniteden kontrol etsek nasıl olur?
Bunun için ana üniteden çıkışları nasıl almalıyım ve anfiye girişi çıkışı nasıl yapmalıyım.

kanashibari
08-12-2011, 12:12
Yardımcı olabilecek arkadaş var mı?

bLackModeL
08-12-2011, 12:49
kardesımm onu tek tek demene lazımm
elektırık kablosu harıc ... sag ayarla sagdakı hoparlerı bulana kadar + - degdır dıgerlerı ıcınde oyle kablonun seması felaN olmaz

kanashibari
08-12-2011, 12:53
Yok onlarda problem yok nerden kaynaklandığını biliyorum RCA ların girişlerini sağ yerine sola bağlamışlar.

Şimdi asıl sorun şudur. RCA ile amfiyi sürüp arkada 6 tane çıkış var ana ünitenin.
Direkt amfiyi kullandığımda ana ünite ve amfi üzerinden ne gibi ayarlar yapmam lazım.

bLackModeL
08-12-2011, 19:03
ona cok guzel bı kulak lazım :D git bi tesisatcıd ayarlattır ama sag sol olyı rca dan deıl cıkıslardandırr

kanashibari
09-12-2011, 14:21
İşte sorunda orda sağ sol ayarını tesisattı bu hale getirdi. :D problemim yoktu normal şartlarda ana ünite değişti sistem fault oldu :D

Önerileri bekliyorum :D

bLackModeL
09-12-2011, 17:59
kardeşim kendın yapacaksan acık onerı sana :D kactane anfı yaktık hatırlamıyorum :D gectık o mevzuyu sase remote ve elektırıge elleme ...
butun cıkısları cıkart..
teypten ayarı sag tarafa ver ve arkaya ver
hoparlerı cıkıslarını al sag arkadan ses gelene kadar + ve - sıne dıkkat ederek - ve + yaptıgında sesın ne kadar bozuk oldugunu anlarsın zaten
bulunca vidala :D sonra one al sag on calana kadar degdır buldun mu vidala
sonra aynı ıslemlerı sol ıcınde yap sonra sub bılıyosun kı sub cıkısı varsa o cıkısı yoksa ıkı cıkıs arasında kopru yaparak bı cıkısın - bı cıkısın + sına senın ıs tamam :D

hakan876
10-12-2011, 01:38
baglamanın bır kac seklı var bıraz uzun olacak amma yazayım teyp ust model sayılan bır cıhaz arkada 3adet deck cıkısı olmasıl azım front deck rear deck sub deck once olması gerekenı yazıyım sana ıkıncı bır anfı lazım bas ıcın teyıbın arkasındakı sub out ıkıncı anfıye gırıcek ordanda bassaa gelecek dıger mıd sıstemınıde 4 kanlı anfı ıle sure bılırsın bu olması gereken ıkıncı olay 5 kanal bır anfı alıp hepsını bu anfı uzerınden sure bılırsın..yada suankı anfıyı ıkıkanlı kopru yapıp bırı ıle sub bırı ıle mıd sıstemını besleye bılırsın amma anfıyı cok yorar bu olay ve cabuk ısınır ısınıncada anfı korumaya alır kendını yapman gerkekn sunakı sııstem ıcın sol kapı mıd arka sol hoperlore sag kapı mıd arka sag hoperlore gelcek sekılde kablo cekmen lazım kablolar artıya artı eksıye eksı gelecek anfıye de kopruleme ıle gırecek bass ıcınde kopuru yaparsan daha fazla anfının wattını kullanırsın....bu baglama sısıtemı gelelım konturol sısıtemıne eger ben butun sııstemı teyıpten konturoletmek ıstıyorum dıyorsan deck kabloları ona gore cekmen lazımanfı ayarlarınıda croos dedıgımız hp lp fullrange yazan yer var sen anfıyı full range cekıp teyıpten tum ayarı yapa bılırsın amma genede dıkıs tutmaz sub sıstemı ıcın ıkıncı bır cıhaz yada 5 kanala anfı sart....en saglıklı olanı budur..

hakan876
10-12-2011, 01:52
ek olarak..mıdlerı bagladıgın yerı hp yap sub yanı bası bagladıgın yerı lp yap buda anfıdeden konturol..

kanashibari
12-12-2011, 07:26
Hakan teşekkür ederim süper bir cevap hp ve lp ayarlarını amfiden ayarladım. ses değişti. Şimdi aklımda 1 bas ve 4 hoparlörü aynı amfiden nasıl sürerim?

Hali hazırdaki sistemde ana ünite arkasından gelen RCA kablolar amfiye giriyor ve sadece ön mid tiz ler amfiye bağlı köprü yapılmış bir şekilde arka hoparlör çıkışından bas a gidiyor. Arka normal höparlörler ise ana üniteden çıkış alıyor.

Bunu yeni bir maliyet olmadan nasıl düzeltiriz. Ben deli dehşet yüksek ses çıksın ortalığı inletsin tarzında bişi istemiyorum hali hazırdaki sistem temiz ve gürültüsüz ses versin kâfi. ;)