PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : su eksiltme

heartness
09-12-2011, 17:59
arkadaslar ***** havalar sogudu bende 2 lıtre kadar aracıma antıfırz ekledım gecen hafta
yalnız sole bı durum olustu su eksıltmeyen araba su eksıltmeye basladı yedek dea poya 1 hafta ıcınde 1 ltreden fazla su ekledım antıfrız koymadan once su eksılme durumu olmuyordu bgun motor sıcaklıgı braz yukseldı megersem hava yapmıs benm bu kaorıfer petegınde catlakmı delıkmı bı problem vardı cama sureklı buhar verıordu yazları sıcak havalarda ozellıkle acaba petekten kaynaklı bı su kacagımı var aracta :confused: antıfrz ekledıkten snra bsy dıkkatımı cektı gaza bastıgımda on konsolun altından su kaynaması gbı acayıp bır ses gelıyor petektekı kacaktanmı kaynaklanıyor bu durum yardımcı olursanz sevınırım :o

tdipower
09-12-2011, 18:01
su kaynama sesi göğüsten geliyorsa genelde sistemde hava vardır havasını alın önce . petek delik falan değildir umarım bazı araçlarda göğüs sökmeden değiştirilemiyor..

heartness
09-12-2011, 18:05
petekte delık var sanırsam hocam cunku yazları cama buhar yapıordu :(

tdipower
09-12-2011, 18:06
bizim hb eg ninde petek delikti akıtıyordu paspasa en son göğüs sökünce yarış için o ara onardık peteğide :)

heartness
09-12-2011, 18:12
bizim hb eg ninde petek delikti akıtıyordu paspasa en son göğüs sökünce yarış için o ara onardık peteğide :)

hocam gogus sokulmeden petek cıkmyormu yarın ustaya goturmeyı dusunuodum ben :o

bLackModeL
09-12-2011, 18:35
hıc bır arabada ıstısnalar harıc :D japon fransız alman bunlar petegı gogusun altında malesef

heartness
09-12-2011, 18:46
hıc bır arabada ıstısnalar harıc :D japon fransız alman bunlar petegı gogusun altında malesef

nasıl yapcaz ya basıt bır ıslem ıcın komple sokulcekmı gogus kıme yaptrcaz kafam karıstı ıyıce ben elektrıkcıye gdeyım hallettıreyım dıyodum :(

tunceR
09-12-2011, 18:49
bu zamana kadar hiç antifiriz eklenmediyese araca ondan yapar.. sen şimdi ekleyince tıkalı olan yerleri açtın. ordanda eksiltiyor olabilir.

heartness
09-12-2011, 20:12
kalorıfer petegınden sızdrsa halıda ıslaklık olurmus smdı baktım ıslaklık yok yalnız arac calsırken kayısların oldugu bolgeden motorun altına su damlaması var antfrızlı yenı farkettım su devrdaım pompasında olabılırmı sıkıntı ??

Osman Bahadır
09-12-2011, 21:27
Antifrizsiz binilmiş arabaya antifriz koyduğunda ilk fire verebilecek nokta devirdaim keçesidir. Sen de kayışların oradan damlıyor diyorsun. Devirdaimi kontrol etmekte fayda var. Keçe yırtılırsa aniden suyu boşaltabilir. Farkedersen yolda kalırsın, farkedemezsen conta yakarsın.

Ama cama buhar veriyor demişsin. Bu kalorifer peteği kaçağına da işaret eder. Ama kalorifer peteğinden kaçak varsa ısınan antifrizin kokusunu muhakkak alırsın. Leş gibi kokar.

Sonuç; önce devirdaimi kontrol et, sonra devirdaim sağlam da olsa, bozuk da olsa kalorifer peteğini kontrol et. Sökmeden de kontrol edebilirsin.

heartness
09-12-2011, 21:55
Antifrizsiz binilmiş arabaya antifriz koyduğunda ilk fire verebilecek nokta devirdaim keçesidir. Sen de kayışların oradan damlıyor diyorsun. Devirdaimi kontrol etmekte fayda var. Keçe yırtılırsa aniden suyu boşaltabilir. Farkedersen yolda kalırsın, farkedemezsen conta yakarsın.

Ama cama buhar veriyor demişsin. Bu kalorifer peteği kaçağına da işaret eder. Ama kalorifer peteğinden kaçak varsa ısınan antifrizin kokusunu muhakkak alırsın. Leş gibi kokar.

Sonuç; önce devirdaimi kontrol et, sonra devirdaim sağlam da olsa, bozuk da olsa kalorifer peteğini kontrol et. Sökmeden de kontrol edebilirsin.

tsk ederım cvbınz ıcın bu devır daım pompasına yarın baktrcam gaz verınce damlama yapıyor o bolgeden sanırsam arıza orda vantılator kayısına baglı dmı bu pompa kımısı trıger falan dıyor :confused:
bu arada ıcerde koku olmuyor kalorıfer calıstıgında

Osman Bahadır
09-12-2011, 22:05
tsk ederım cvbınz ıcın bu devır daım pompasına yarın baktrcam gaz verınce damlama yapıyor o bolgeden sanırsam arıza orda vantılator kayısına baglı dmı bu pompa kımısı trıger falan dıyor :confused:
bu arada ıcerde koku olmuyor kalorıfer calıstıgında

Trigere bağlı maalesef. V kayışının altında kalıyor. Kaçırdığında V kayışının oradan damlatır.

Gaz verince kaçırması da basıncın artmasıyla alakalı.

heartness
09-12-2011, 22:07
Trigere bağlı maalesef. V kayışının altında kalıyor. Kaçırdığında V kayışının oradan damlatır.

Gaz verince kaçırması da basıncın artmasıyla alakalı.

off bu ktu oldu ıste hocam sımdı tgrıgermı sokulcek bu ıslem ıcın baya ıscılık ısterler ozman yaa :o