PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Gastrit hastaligi geciren arkadaslar yardim

gfb01
09-12-2011, 20:21
Tum ilaclari kullaniyorum ama sancidan yerimdeduramiyorum neyapmam gerekir hastaligi gecirenler neler onerir

BRETE
09-12-2011, 20:24
geçmiş olsun biladerim bende de aşırı geğirme var bayadan beri sende bu tarz şikayet varmı? bende gaviscon ve nexium kullandım bi işe yaramadı sadece gaviscon yanmayı geçirdi

gfb01
09-12-2011, 20:25
Gaviscon rennie kullaniyorum ama bi ise yaramiyor

onursumer
09-12-2011, 20:28
gastrit ,kolit vs vs mide bağırsak hep sorunluyumdur birçok rahatsızlığım mevcut

bendekilerin hepsi sinirsel hiçbir ilaç gram etki etmiyor migrenim dahil sinirsel ilaçla falan geçmiyor malesef

keyfim yerindeyse bende iyiym

edit

bu arada güzel bir diet yaparsan birnebze rahatlarsın yediklerine içtiklerine çok dikkat etmen gerek

doktor kontrolu şart bu konuda

Trance-R
09-12-2011, 20:29
ben endoskopi bile yaptırdım .. ama midede yara vardı bende ...
aksatmaya gelmez , hemen doktora gidin .

USTAaa
09-12-2011, 20:36
pulcet diye bir hap var sabahları ac karnına bı tane atıyosun,bıraz daha yediğine dıkkat et,ozellıkle baharatlı seylerden,ben faydasını gördüm,rennie gavıscon hava:heyoo:

BRETE
09-12-2011, 20:38
bende de yemek borusunda yara çıktı 19 ocağa gün verdiler bakalım ne olcak benimkide sinirsel tamamen, yediklerime dikkat edersem biraz rahatlıyor fakat asitli ve yağlı şeyler hemen tepki yapıyor domates portakal bunları yememeye dikkat ediyorum seninde tak çaren yediklerine çok dikkat etmen ister istemez yaşam kalitemiz düşüyor

MBuğra
09-12-2011, 20:40
Sınav dönemlerinde aşırı sigara ve stres tüketimine bağlı olarak midede yanma hissi, ağıza acı su gelmesi oluyor bende. Doktora gitmiştim zamanında meteospasmy'di sanırım bir ilaç vermişti hafiften faydasını görmüştüm sanki. Ama mide yanması gerçekten çok kötü bişey, insanı yerinde duramıyor.

_oKT@y_
09-12-2011, 20:42
bende bu dertle cok ugrastım 2 sene once mıde kanaması bıle gecırdm hatta su aralar ıyıym ama belkı koca karı ılacı olucak ama ılac olmadıgı acıl durumlarda sıcak sekerlı su cok ısıme yarardı tavsıye ederım sıcak suyun ıcıne bol seker atıp ıcın mutlaka rahatlatır..

Kadyr
09-12-2011, 21:13
Bu mide bagirsak sorunu bi bende yokmus herkeste var..bende dotorda bisi cikmadi ama piskolojik sabahlari midem kotu oluyor yola cikacagim zaman.zor bi durum allah hepimize sifalar ihsan eylesin

gfb01
09-12-2011, 21:13
Saolun arkadaslar pulsette kullaniyorum sanci oldumu bal yiyorum sicak suya bal karistirip iciyorum diet yapyorum ama gece uyutmuyor 10 gundur sabah 9 10 gibi yatiyorum sancidan uyuyamiyorum

hLL
09-12-2011, 21:58
bu stres adamı bitiriyo arkadaşlar.bendede crohn hastalıgı var.bağırsaklarda yara iltihap vs.10 seneden beri uğraşıyorum.sürekli ilaç içiyorum.sebebi belli olmayan bir hastalık ama stresin etkisi büyük bence.

TheAce
09-12-2011, 22:01
zamanında gittiğim doktorum ilaç falan yazıyoruz ama mide hastalıklarının yüzde 90ı sinirseldir dedi. kendi kafanda sorunlarını çözmeden istediğin kadar yediklerine dikkat et düzelemezsin dedi.

bende düzenli olarak gastrit reflü krizleri geçirirdim, birgün stresten heryerimde kırmızı benekler çıktı adı gül hastalığıymış kendi kendime daha 24 yaşımda kendi vücuduma ne yapıyorum dedikten sonra sinir stresten tamamen arındırdım kendimi çok şükür o gün bu gündür ne mide ağrısı ne gastrit ne reflu var.

kendini fazla sıkma dostum çok illet birşey biliyorum...

sportwagon
09-12-2011, 22:09
Ben bügün doktordan geldim 4 adet ulserim ve reflu hastalığım var 45 günlük 2 inci tedavi süresine başladı doktor 1ıncı donmde 2 antıbıyotık+2 ılac+gaviscon hap kullandım 2inci donemde 3 antıbıyotık+2 ılac+ gavıscon hap verdı daha sonra endoskopi yapıp sonuca bakıcam dedi . Benim günlük hayatımı cok etkiliyor sabahtan aksama kadar bogazımda yanma hıssı ve yemek sonrası kusma:( kesinlikle ıyı 1 doktor bulup kontrol altına aldırın

ChtArdARSL
09-12-2011, 22:58
Oncelıkle yedıklerıne dıkkat edıyormusun..?

portakal,sogan,sarımsak,domates ve bıber salcası,salatalık,papates kızartması,pogaca ve acma,simit ve kahve gastrıttın bır numaralı dusmadır.. yazdıklarımın bazıları veya tumu sana dokunur mıdende gaz yapar..

yaklasık 2 senedır bu hastalıkla ugrasıyorum yemeyı ıcmeyı cok sevmeme ragmen malesef cok dıkkat edıyorum..

Arın oldugu zaman gazı cıkartmak maksatlı Gavıscon Advange kullanmanı tafsıye ederım daha dolgun ve etkılıdır.

ılac olarak omeprol e nexıum kullandım suan omeproldan nexıum gectım hergun 1 adt ıcıyorum ve benı ınanılmaz rahatlatıyor..Yastıgına cok dıkkat et yatmadan 1 saat once yemek ye cok yeme az sık sık ye ztn acıkırsın..Sabahları mıdenden lagım gıbı koku gelır 1 dılım ekmek yemen hem mıdenı hemde kokuyu alır.. Tecrubelerını benımle paylasırsan sevıınırım

ChtArdARSL
09-12-2011, 23:01
Ben bügün doktordan geldim 4 adet ulserim ve reflu hastalığım var 45 günlük 2 inci tedavi süresine başladı doktor 1ıncı donmde 2 antıbıyotık+2 ılac+gaviscon hap kullandım 2inci donemde 3 antıbıyotık+2 ılac+ gavıscon hap verdı daha sonra endoskopi yapıp sonuca bakıcam dedi . Benim günlük hayatımı cok etkiliyor sabahtan aksama kadar bogazımda yanma hıssı ve yemek sonrası kusma:( kesinlikle ıyı 1 doktor bulup kontrol altına aldırın

gecmıs olsun ama bunun tedavısı her zamankı gıbı bızız ya ılaca bagımlı kalıcaz yada yedıklerımıze cok dıkkat edıcezkı asıt yerıne gelsın reflu veya gastırıp zamanla gecen bır hastalıktır.Turkıyede her 3 kısıden bırından mevcut!

Vlkn-fb
09-12-2011, 23:11
asitli içecel, yagli yiyecekler, sabahları pogaca sıcak cay , acı biber vs yememeye dikkat edin arkadaşlar gastrit sorunu düzeltilebilir ama ülsere dönerse allah korusun cok acı olur sabah sabah sigara vs bunlara dikkat edin bol bol su ve sebze meyve yiyin

0M42
09-12-2011, 23:41
Mide sorunu olan kişiler yiyip içtiklerine çok dikkat etmeliler.Asit oranını arttıran içecek yiyecekler acılar yağlı yemekler vs. bunun için tam reçete doktordan alabilirsiniz.Yanlız bu öyle bir iki haftalık bir olay değil vucut düzene girene kadar yiyip içtiklerinize dikkat edin bir zaman sonra bariz bir şekilde faydasını gördüğünüzü göreceksiniz.

dgoo
10-12-2011, 01:23
Saolun arkadaslar pulsette kullaniyorum sanci oldumu bal yiyorum sicak suya bal karistirip iciyorum diet yapyorum ama gece uyutmuyor 10 gundur sabah 9 10 gibi yatiyorum sancidan uyuyamiyorum

Pampa bende ne ilaç kullandıysam boş çıktı
Yediklere dikkat etmenin yanında psikolojik durumda en önemli faktör
Sende durum ne :D

gökberk
10-12-2011, 01:30
Aprazol 30 mg kapsül hap kullanıyorum...
ilk ay sabah kahvaltıdan önce 1 tane akşam yemekten önce 1 tane
2.ay günde 1 tane...

Önce dışkıda bi bakteri türünün olup olmadığını belirlemek için test yaptırdılar.
Sonra bakteri çıkmayınca da bu hapı önerdi doktor.

Hap kullanmadığım zamanlar da süt + ekmek yiyordum...

qwertynord
10-12-2011, 01:32
Olayın sinirsel boyutu çok önemli ikinci faktör hatta ilk sırayı sinirsel faktörlede paylaşabilir yediklerine yemene düzenine dikkat edicen Başka YOLU YOK...

Vücudumuza baktığımızda bir çok hastalık sinirsel aslında, bana kalsa aylardır her gece kalp krizi geçiriyorum doktora gittiğimde bi sporcudan daha sağlıklı bi kalbim olduğunu söyledi peki bu durumun sebeplerini sorduğumda sinir mutsuz bi yaşam stres mideden piskolojik rahatsızlıklara kadar herşeye sebep olabiliyo

Baharatlı aşırı acılı şeylerden uzak durun ekşiyi fazla kullanmayın

SİGARAYI hayatınızdan Çıkarın

Çay kahveyi günde bir bardak fincana kadar azaltın hatta içmeyin

Birde unutmayın hiçbirşey insanın kendisinden değerli değil sağlığınız olmadıktan sonra ne parası ne arabası nede dünya boş hiçbişey gözün görmez o yüzden kendinize bakın hem fiziksel hem biyolojik hemde piskolojik olarak

enginetune
10-12-2011, 01:58
yaklaşık 4 senedir uğraşıyorum bu mide sorunlarıyla :( reflü ile başladı mide kanamasıyla devam etti ilk etapta talcit tedavisi uyguladılar geçici çözüm oldu pek bi işe yaramadı arkasından gaviscon tedavisi başladı daha sonra gaviscon la birlikte aç karnına her sabah Lansor kullanmaya başladım ( miligramını hatırlamıyorum ama turuncu hapların rengi mavi olanlar pek bi işe yaramadı ) normal zamanlarda ufak tefek mide ağrılarıyla günü geçiriyorum ama en ufak bir sinir streste iptal oluyorum :( en son biraz koca karı ilacı bi tavsiye ile patates suyuna başladım aç karnına ben etkisini gördüm .. acı biber ve çay alışkanlığından vazgeçmediğimden pek bi ilerleme kaydedemedim bu konuda :(

gökberk
10-12-2011, 02:01
Ayrıca leblebi de mide asidini çok iyi alır.

gfb01
10-12-2011, 10:45
Sigaram yok cay kahve zaten bunlari icmem bi kola icerim onuda 20 gundur hic icmiyorum sinir yaptigim bise yok yine agridan uyumadim

sportwagon
10-12-2011, 11:08
Şimdi burdan ne yazılsa boş.... Siz eniyisi doktora gidin oda size kesin olarak endoskopi yapalım ne varneyok 1 görelim der:) sıkmayın canınızı benım gunluk hayatımda bu hastalık azımın tadı kalmadı...yediğinize ıctıgınze dıkkat edin tabi ama ilaçla tedavi şart.

Dikkat ettimde forumdada bu konuda ne kadar rahatsız olan insan var günümüz şehir yaşamı sitres, dengesiz beslenme ve hazır yemek sanayindeki kimyassallar bizi içten içe hasta ediyor.

tegci_09
10-12-2011, 11:17
bende sadece yanma oluyor onuda talcid emiyorum iyi geliyor.

gambit49
10-12-2011, 11:26
sunta biskuvi en iyi yoldasin olur bu konuda eti form altınbasak gibi

civic_ef
15-12-2011, 12:36
Olayın sinirsel boyutu çok önemli ikinci faktör hatta ilk sırayı sinirsel faktörlede paylaşabilir yediklerine yemene düzenine dikkat edicen Başka YOLU YOK...

Vücudumuza baktığımızda bir çok hastalık sinirsel aslında, bana kalsa aylardır her gece kalp krizi geçiriyorum doktora gittiğimde bi sporcudan daha sağlıklı bi kalbim olduğunu söyledi peki bu durumun sebeplerini sorduğumda sinir mutsuz bi yaşam stres mideden piskolojik rahatsızlıklara kadar herşeye sebep olabiliyo

Baharatlı aşırı acılı şeylerden uzak durun ekşiyi fazla kullanmayın

SİGARAYI hayatınızdan Çıkarın

Çay kahveyi günde bir bardak fincana kadar azaltın hatta içmeyin

Birde unutmayın hiçbirşey insanın kendisinden değerli değil sağlığınız olmadıktan sonra ne parası ne arabası nede dünya boş hiçbişey gözün görmez o yüzden kendinize bakın hem fiziksel hem biyolojik hemde piskolojik olarak

katılıyorum güzel yorum.kilo alama sebebımdır yıllar boyusüren gastrit rahatsızlıgım ama buyuk etken stress malesef

sportwagon
15-12-2011, 12:39
Q"54rt67uy*0p

opamp
15-12-2011, 12:59
Yıllardır çekiyorum bu derdi bende.. Endoskopi yaptırdım sadece herkeste olabilen gastrit çıktı ancak ciddi şekilde reflü sorunuda vardı bende.. hatta bu yüzden sık sık faranjiti tetikliyor çekilmez oluyor..
"Rabelis" diye bir ilaç var ben çok memnun kaldım. 2 senedir onu kullanıyorum Her sabah kalktığımda sıcağa yakın ılık bir bardak su içerim aç karnına ve bu haptan içiyorum günümü kurtarıyor gerçekten ister acı ister ekşi yiyeyim yanma olmuyor. Şu an böyle idare ediyoruz bakalım.. Ama kesinlikle sindirim sisteminin baş düşmanı stres ve sinir bunu biliyorum..