PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : honda civic bronz balata kullananlar

bLackModeL
11-12-2011, 08:21
*honda civic ıcın bronz balata kullanıcıları bana + ları - lerı soylermısınız balatam bıtmek uzereymıs bronza gecmek ıstıyorumm ..

samet_61
11-12-2011, 08:30
*honda civic ıcın bronz balata kullanıcıları bana + ları - lerı soylermısınız balatam bıtmek uzereymıs bronza gecmek ıstıyorumm ..

bahadırrr ej sine yaptırdı ankarada gayet guzel kullanımı dıer bronzlar gıbı sert gelmedı bana

bLackModeL
11-12-2011, 08:40
caktırma dıyolar ondan demı senın bahsettıgın samet kardesım

TURBO CİVİC
11-12-2011, 15:42
4 yaprak bronz 4 yaprak balata olarak kullandım 4 sene titreme dısında bir sıkıntısı yok.ama arac turbo diilse bence gerekte yok ;)

sakhee
11-12-2011, 15:47
sehir ici kullanimda kavrama sirasinda igrenc bir gicirti cikariyor habire
kanser eder valla :)
organik daha kullanisli diyorlar bilmiyorum kullanmadim
ben bronzu sokup oem e gecmistim
adamlara da dedim bu balatayi mutlaka geri alacagim diye, arabayi alirken abi biz onu cope attik dediler mecburen yedim.... son gidisim oldu o dukkana

CagkaN
11-12-2011, 17:00
1.4is sanırım aracın OEM exedy koy kafan rahat etsin yalnız çok fazla çakması var dikkat et

kolay gelsin

bLackModeL
11-12-2011, 17:45
4 yaprak bronz 4 yaprak balata olarak kullandım 4 sene titreme dısında bir sıkıntısı yok.ama arac turbo diilse bence gerekte yok ;)

turbo deil o zaman gerek yok :)

sehir ici kullanimda kavrama sirasinda igrenc bir gicirti cikariyor habire
kanser eder valla :)
organik daha kullanisli diyorlar bilmiyorum kullanmadim
ben bronzu sokup oem e gecmistim
adamlara da dedim bu balatayi mutlaka geri alacagim diye, arabayi alirken abi biz onu cope attik dediler mecburen yedim.... son gidisim oldu o dukkana
en az 200 tl yı cope atmıslar :( organık derken oem den mı bahseddın kardesım ?

1.4is sanırım aracın OEM exedy koy kafan rahat etsin yalnız çok fazla çakması var dikkat et

kolay gelsin
sende benım gıbı yurutmeye calısıyosun :D kım satıyo dur nedır bunların derdi ? (dert =para ) bi arastırma yapsak senınle

Jeandan-R
11-12-2011, 17:58
Forumda Power Upgrades'in telefon numarası olması lazım. Exedy'nin satmayı unuttuğu ürün bile vardır ellerinde :D Bende baskı balata değiştirmeyi düşünüyorum, üstlerde çok yetersiz kalıyor, hele ısınırsa bi de

bLackModeL
11-12-2011, 18:19
Forumda Power Upgrades'in telefon numarası olması lazım. Exedy'nin satmayı unuttuğu ürün bile vardır ellerinde :D Bende baskı balata değiştirmeyi düşünüyorum, üstlerde çok yetersiz kalıyor, hele ısınırsa bi de

sende bendensınn pm attım uzmanaa :D ınsallah donerse 1 ve 2 nın fıyatını ıstedım speclerımı yazdım hangısı uyarsa onun fıyatını yollıcak ınsallah :D

Mikrop_Ali
11-12-2011, 18:28
arkadaşım yaptı 1.4'e titreme yapıyor.

bLackModeL
11-12-2011, 18:29

tskler bana boyle bılgıler lazımm ..

civic@ef
11-12-2011, 21:34

taktığın bronz ada bağlı pampa :D hemen boklama titriyo arabası die :D

exedy stage 1 tak kullan derim ben. fazla suyunu cıkartma :D bronz iyidir kacırmaz flan ama baskınında kuvvetli olması lazım bronz yaptırcaksan baskınıda güçlendir. Bronz u ilk taktığında sökecem bune böyle dersin ama sonra hem titreme baya azalıyo hemde alışıyosun zaten. Ben ilk taktığımın 3 . gunu soverek sokecem dedm :D arkadaşlar bi kaç gun daha kullan azalır dedi azaldıda ama 30 km gbi hızda 2 de debriyajı uzun sürede bırakırsan ve devirli olmazsa motor titreme yapıyor. felan filan işte düşün taşın :D titremesin sevmem dersen exedy stage 1 tak geç :D dene bizede haber ver kullanışlı ise bende geçerim titremiyelim :D

CagkaN
11-12-2011, 22:59
sende benım gıbı yurutmeye calısıyosun :D kım satıyo dur nedır bunların derdi ? (dert =para ) bi arastırma yapsak senınle

Evet bende 1.4 yürütmeye çalışıyorum:)

Exedy'i Haziran'da ikitelli sanayiden almıştım 220 lira vermiştim Akın abi almış geçen hafta TR dist. 240 liraya almış o da.

Benim kullanım tecrübem ilk 1 ay kadar süre kaçırır gibi oldu ama takılırken volanı taşlatıp düzeltmiştik ondan olabilir ve ya kullanım süresinde fazla debriyajla işim olmuyor ondan da olabilir. Sürekli otobanda gittiğim için genelde 5. viteste kavrama halinde oluyor:)

Şuan çok memlunum hem güzel kavrıyor hem titreşim yok hemde pedalım yumuşak trafikte yormuyor.

bLackModeL
12-12-2011, 07:00
Evet bende 1.4 yürütmeye çalışıyorum:)

Exedy'i Haziran'da ikitelli sanayiden almıştım 220 lira vermiştim Akın abi almış geçen hafta TR dist. 240 liraya almış o da.

Benim kullanım tecrübem ilk 1 ay kadar süre kaçırır gibi oldu ama takılırken volanı taşlatıp düzeltmiştik ondan olabilir ve ya kullanım süresinde fazla debriyajla işim olmuyor ondan da olabilir. Sürekli otobanda gittiğim için genelde 5. viteste kavrama halinde oluyor:)

Şuan çok memlunum hem güzel kavrıyor hem titreşim yok hemde pedalım yumuşak trafikte yormuyor.

exedy alıyorum ama suan elınde yokmus bıldıgın tanıdıgın yerde var mı stage 1 bu ayın sonnda muane var ona kadar yetıstırmem lazım :D

samet_61
12-12-2011, 07:04
kanka anladıgım kadarıyla aracını yurutmtye calısıorsun bır surrdır takıp edıorum konularınıda senın bronzdan daha oncelıklı yapman gereken seyler var aracın spec.leri neler bılmıorum ama 1.4 için oncelıklı yapacakların 1.6ies emme manıfoldu cıkma al dırek oturt,4-2-1 headers dewamını duz cekeceksen 48 orta susturucu yapacaksan 51 boru son susturucu guzel bır fıltre sıstemı bunlar zaten arabanın kaderını deıstırcek bıraz daha afr tunıng yaparsın wideband alır safc 2 yle guzel bı ayar cekersın bunlar dahı senı fazlasıyla tatmın edecek bı cok 1.6 yada saplarsın aracın kompresyonu dusuk deılse..

16EC813
12-12-2011, 11:16
araç turbo degilse gerek yok ama
şuan ben vtec2 ler için olan satge2 c.c kullanıyom çok memnunum o kadar da sert degil +olarak ta baya bi kaçıyo araba :D