PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : awd subarular hakkında görüşleriniz

mmged_jan
11-12-2011, 20:35
kardeşime yaza doğru bir araba almak istiyoruz awd subaruları hem kendime hem ona drift projesi olarak düşündüm benim merak ettiklerim *****

yedek parça
kronik sorunlar
ve piyasası
düşüncemiz 94 model sw kasa

http://www.siamsubaru.com/subaruboard/index.php?action=dlattach%3Btopic=83062.0%3Battach =75652%3Bimage

şimdiden okuyan cevaplayan herkeze teşekkürler

RSBurak
11-12-2011, 21:29
Subarunun piyasası çok yok değerinde satmak için uzun bir süre beklemek gerekbilir
yedek parçası tanıdıklar ve ebay vasıtasıyla ucuza getirilebilir
subarunun awd sistemi dünyada başka araçta kullanılmayan çok başarılı bir awd sistemi.karda kışta lüks jipleri geçen ucuz subarular var :) kalkışlarda zaten kendisini belli eder.ben turbosuz bir subaru kullandığım için şanzımanında motorunda ne tür kronikleri var bilemiyorum.

mmged_jan
14-12-2011, 20:00
güncel demek istemezdim ama beyler biraz daha bilgiye ihtiyacım var

ACYV
14-12-2011, 20:11
Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur cinsinden arabalar diğer spor arabalar gibi. Modeli ne kadar eski ise o kadar çok masraf demek, masrafı yaptınız mı da karşılığını alırsınız. Bu işlerde ucuz ve sorunsuzluk diye birşey söz konusu değil çünkü.

kickbuttowski
14-12-2011, 22:27
Awd araclar drift icin kullanilamaz.. Drift icin sadece Rwd araclar uygundur..

Muharrem C.80
16-12-2011, 22:38
Awd araclar drift icin kullanilamaz.. Drift icin sadece Rwd araclar uygundur..

aynen arkadaş subaruyu duyan "drift yapıyonmu" gibi lakayit bir soruyla dumur ediyor insanı. ulan drift yapacak olsan rwd araç alırsın.

ilkercom
16-12-2011, 23:03
civic drifting - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=UHE0zUQT1nM)

Her arabayla drift yapılır. awd ile de çok güzel yapılır.
ancak bu işin raconu rwd ile yapmaktır.

kickbuttowski
16-12-2011, 23:07
civic drifting - YouTube (http://www.youtube.com/watch?v=UHE0zUQT1nM)

Her arabayla drift yapılır. awd ile de çok güzel yapılır.
ancak bu işin raconu rwd ile yapmaktır.

aynen arkadas hakli..

cek elfrenini donsun dursun clutc kick mis ne bileyim heal and toe mus power slide mis bunlar gereksiz seyler.. teknik degil racon onemli!

ilkercom
16-12-2011, 23:12
tabii ken block kim ki zibidi 4wd ile drift yaptığını sanıyor.

Muharrem C.80
17-12-2011, 02:06
ken blockun altındaki cihazın ne olduğunuda düşünün isterseniz o araç ciddi işlenmiş bir araç 560hp öyle sandığınız gibi aldım subaruyu hadi KB gibi drift yapalım. olur.. karda kuruda bizde gayet güzel yaparız drifti gerekirse ancak subarunun işi o değil denildiği gibi işin raconu. bu biraz 1.4 araç gazlamak istediğinde senle gerek yok diye düşünmek gibi bir durum. nefis drift yapan araçlar sert eğimli virajlarda frene abanırken biz vites bile küçültmeyebiliyoruz. amacına uygun araç almak lazım.
edit. önden çeker araba 6sene kullandım el freni telinide 7-8 kez sıkıştırtmıs yahut değiştirtmişimdir her araçla yapılır 1.3 corsayla bile yaparsın istersen.

rebel
17-12-2011, 02:20
subi al ön aksı aktarmadana ayır amac sadece subiyle drift yapmaksa

kickbuttowski
17-12-2011, 02:25
subi al ön aksı aktarmadana ayır amac sadece subiyle drift yapmaksa

yapilabilir tabi ama dunyanin en iyi simetrik awdsini ureten bir firmanin aracini aliyorsaniz biraz garip kacmaz mi?

rebel
17-12-2011, 02:29
dünyada neler yapılıyor. olmaz denilen araçlara swaplar yapılıor bu çok absürt olmasa gerek :D yurt dışında bi projede civice c6 motoru koyup rwd yaptılar olmaz diye bişey yok.aracınız sanırım civic o yüzden bu örneği verdim :D

kickbuttowski
17-12-2011, 02:32
dünyada neler yapılıyor. olmaz denilen araçlara swaplar yapılıor bu çok absürt olmasa gerek :D yurt dışında bi projede civice c6 motoru koyup rwd yaptılar olmaz diye bişey yok.aracınız sanırım civic o yüzden bu örneği verdim :D

sokmayin soyle seyleri insanlarin aklina!

c6 motoruymus rwdymis filan.. stock b18in nesi var al tak gazla iste alla alla :D

obenR
17-12-2011, 14:40
Yedek parçasını yoksa bile burda 15 gün içinde falan getirtirler temin edersin yetkili servisten, öncesinden bakımlı bir subaruyla sorun yaşamazsın, bitik araba alırsan uğraştırır başka markalarda olabileceği gibi, japon malı sonuçta kötü olcak halide yok, motor kırması bilinçsiz yapılan modifiye işlemlerinden turbodaki tadilatlardan olur

mmged_jan
17-12-2011, 14:54
meselmiz bir e 30 yada 36 vermek değil çocuğun altına en nihayetinde ne kadara çok araba kullanmış olsada yaşı ortada subaru onun oyalanabileği niteliklerde

awd drifte gelince 300 hp nin altında bir araba ile gerekli drift performansı alınmaz düşüncemiz fwd gibi rahat kontorl edilebilir bir araçla sürüş tecrübesi kazanması ardından ister yanlar ister düz gider:)